Захворювання сечостатевої системи у чоловіків

Захворювання сечостатевої системи у чоловіків: симптоми і лікування, запалення

Фільтрація крові нирками, виведення надлишків рідини з продуктами обміну речовин, підтримання водно-сольового балансу в організмі, регуляція артеріального тиск – далеко не всі процеси, які можуть бути порушені при появі запалення.

Інфекції сечовивідних шляхів можуть вразити і дорослих, і дітей, викликаючи функціональні розлади і значно знижуючи якість життя.

Інфекції сечовивідних шляхів

Захворювання сечостатевої системи у чоловіків: симптоми і лікування, запаленняПоняття «Інфекції сечовивідних шляхів» (ІМВП) об’єднує групу запальних захворювань органів сечовидільної системи, які розвиваються при попаданні в організм інфекційного збудника.

До органів сечовидільної системи відносяться:

 • нирки – парний орган, який відповідає за фільтрацію крові і утворення сечі;
 • сечоводи – порожнисті трубки, через які сеча відтікає в сечовий міхур;
 • сечовий міхур – порожнистий орган, гладком’язових резервуар, в якому відбувається скупчення сечі;
 • уретра (або сечовипускальний канал) – трубчастий орган, який здійснює виведення сечі з організму.

Незважаючи на те, що в нормі сечовивідні шляхи стерильні, будь-який з органів може бути схильна до розвитку інфекційного процесу. Особливістю є те, що в більшості випадків запалення передається між органами по висхідному (від уретри вгору до нирок) або низхідному шляху (від інфікованих нирок до сечового міхура).

Класифікація хвороби

Захворювання сечостатевої системи у чоловіків: симптоми і лікування, запалення

За локалізацією:

 • інфекції верхніх сечових шляхів, до них відносяться запалення нирок (пієлонефрит), сечоводів;
 • нижніх сечових шляхів – сечового міхура (цистити) і уретри (уретрит).

За характером перебігу захворювання:

 1. Неускладнені . Протікають без структурних змін в тканинах органів сечовивідного апарату, при відсутності обструктивних уропатій або інших супутніх захворювань.
 2. Ускладнені . Виникають на тлі утрудненого сечовипускання, при застосуванні інструментальних методів дослідження або лікування (катетеризація).

Залежно від місця зараження збудником:

 1. Госпітальні . Також відомі як внутрішньолікарняні або нозокоміальні. Розвиваються при попаданні в організм інфекційного збудника при знаходженні в лікувальному закладі.
 2. Позалікарняних . Розвиваються в амбулаторних умовах при сприятливих для інфекції обставин.

За характери прояву симптомів:

 1. Клінічно виражені інфекції . Характеризуються явною, часто інтенсивно вираженою симптоматикою.
 2. Безсимптомні інфекції. Клінічна картина проявляється слабо, симптоми незначно погіршують якість життя хворого.

Фактори що сприяють розвитку захворювання

Інфекції сечовивідних шляхів відносяться до широко поширених захворювань, вони входять до п’ятірки найбільш часто зустрічаються інфекційних хвороб. Ось кілька ознак:

 1. Захворювання сечостатевої системи у чоловіків: симптоми і лікування, запаленняНедотримання правил особистої гігієни . Зона промежини анатомічно влаштована таким чином, що можлива міграція по шкірі патогенних збудників від анального отвору або піхви (у жінок). Ігнорування гігієнічних правил, неохайність рук при сечовипусканні можуть привести до мікробної контамінації.
 2. Переохолодження . Застуда сечоводу, один з головних ворогів всій сечової системи.
 3. Зниження імунітету . Такий стан властиво людям старшого віку, пацієнтам, що страждають імунодефіцитними, важкими хронічними захворюваннями.
 4. Наявність інших інфекційних захворювань . Наприклад, збудник ангіни – стрептокок – при попаданні в нирки з кров’ю може викликати важкий пієлонефрит.
 5. Стаціонарне лікування або оперативне втручання . У разі реанімаційних заходів або інтенсивної терапії виникає необхідність катетеризації сечового міхура, що порушує стерильність сечовивідної системи, відкриває ворота інфекції.
 6. Аномалії розвитку органів сечовидільної системи. Діагностувати патології можна ще при виношуванні дитини.
 7. Обструктивна уропатія – утруднення виведення сечі внаслідок сечокам’яної хвороби, простатиту чи інших причин.
 8. Незахищені сексуальні контакти . Деякі статеві інфекції здатні до розмноження в сечовидільної системи і можуть спровокувати появу уретриту або циститу.

Перебіг ІМВП характеризується рядом особливостей в залежності від статі і віку хворого:

 1. Жінки хворіють на інфекційні захворювання сечовидільної системи набагато частіше чоловіків. Це пояснюється близькістю розташування уретри, піхви і анального отвору, що сприяє поширенню патогенної мікрофлори. Також довжина уретри у жінок значно менше, ніж у чоловіків, тому мікроорганізми при несвоєчасно розпочатому лікуванні легко досягають сечового міхура, провокуючи розвиток циститу.
 2. Чоловіки хворіють ІМВП рідше жінок. В силу фізіологічних особливостей сечовипускальний канал у чоловіків значно довше, ніж жіночий. Тому інфекційні збудники з меншою частотою досягають сечового міхура або нирок. Але перебіг хвороби практично завжди більш важке, з інтенсивно-вираженим больовим синдромом, високим ризиком розвитку ускладнень у вигляді простатиту і ін.Захворювання сечостатевої системи у чоловіків: симптоми і лікування, запалення

У віковій групі від 20 до 50 років з проблемами ІМВП частіше стикаються жінки. Але в категорії після 50 років ситуація змінюється: в цьому віці збільшується частота “чоловічих” захворювань (простатит, аденома), які можуть дати ускладнення і поширення інфекції на органи сечовидільної системи.

Збудники та шляхи їх проникнення в організм

Захворювання сечостатевої системи у чоловіків: симптоми і лікування, запалення

 • бактерії (кишкова паличка, уреаплазми, гонококи, стрептококи, трихомонада, лістерії, стафілококи);
 • гриби (дріжджові грибки роду Candida);
 • віруси (герпетична, папіломавіруси, цитомегаловірус).

Найчастішим збудником ІМВП є грамнегативна бактерія – кишкова паличка Escherichia coli (Е. coli). Ця бактерія відноситься до умовно-патогенних, є нормальною складовою кишкової мікрофлори.

При нехтуванні гігієнічними процедурами, неправильному миття промежини (від заднього проходу вперед), в разі падіння захисних сил організму (при переохолодженні, наявності вірусних захворювань), важких формах дисбактеріозу, Е. coli починають активно розмножуватися поза шкірою і можуть мігрувати на слизову уретри, розвиваючись на якій викликає запалення.

Існує кілька можливих шляхів проникнення і розповсюдження збудників в сечовивідних шляхах:

 1. Контактний . Незахищений статевий контакт (вагінальний або анальний), міграція по шкірі від заднього проходу, катетеризація, цистоскопія.
 2. Геморагічний і лімфогенний . Попадання збудника по системі рідин організму (з крові або лімфи) в разі наявності в організмі інфекційних вогнищ. Наприклад, каріозні зуби, ангіна, гайморит, запалення легенів (на тлі запущеної вірусної інфекції патогенний збудник може проникнути в слизову сечового міхура – розвивається геморагічний цистит).
 3. Спадний . Переміщення збудника від нирок через сечоводи, сечовий міхур до уретрі.
 4. Висхідний . Інфекційне запалення поширюється знизу-вгору: від сечівника до нирок.

Новонароджені схильні до розвитку ІМВП через можливі вроджених дефектів, недорозвиненості або пізнього формування деяких частин сечової системи (уретральних клапанів, мочеточникового гирла). Виникнення інфекційно-запальних захворювань можливо при неправильному використанні підгузників.

прояв симптоматики

Захворювання сечостатевої системи у чоловіків: симптоми і лікування, запалення

При інфекції сечовивідних шляхів можуть виявлятися різні симптоми:

 • хворобливі відчуття в області малого тазу, нижньої частини спини, боці;
 • свербіж в області сечівника;
 • відчуття печіння, болю, утруднення при сечовипусканні;
 • почастішання позивів до сечовипускання;
 • нехарактерні рідкі виділення з сечового міхура (прозорі, серозні, зеленувато-гнійні);
 • гіпертермія, озноб, лихоманка;
 • зміна запаху, кольору сечі.
 • У дітей, особливо молодшого віку, симптоматика ІМВП може бути ще більш змащена, ніж у дорослих.
 • Діти до 1,5-2 років не можуть вказати локалізацію болю, вони стають більш плаксивими і неспокійними.
 • Батьки можуть зауважити почастішання сечовипускань, сліди сечі незвичайного кольору на підгузку, підвищення температури тіла.

методи діагностики

Захворювання сечостатевої системи у чоловіків: симптоми і лікування, запаленняПопередній діагноз ставиться після аналізу скарг пацієнта терапевтом або урологом. Для підтвердження діагнозу і складання комплексу лікувальних заходів призначають:

 • загальний клінічний аналіз крові і сечі;
 • біохімічний аналіз крові і сечі (такі показники обміну речовин, як вміст сечовини, креатиніну, деяких ферментів характеризують діяльність нирок);
 • бактеріологічний посів сечі або ПЛР-аналіз (для встановлення природи збудника захворювання);
 • інструментальні методи дослідження (цистоскопию, біопсію, урографию, рентгеноконтрастні дослідження, УЗД нирок і сечового міхура).

Своєчасна і комплексна діагностика дозволяє виявити захворювання на ранній стадії і попередити поширення запального процесу.

способи терапії

Головне завдання лікувальних заходів при інфекції сечовивідних шляхів- придушення інфекційно-запального процесу і ліквідація збудника. У терапії ІМВП використовують препарати різних груп антибактеріальних засобів:

 1. Захворювання сечостатевої системи у чоловіків: симптоми і лікування, запаленняСульфаніламідні препарати . До цієї групи належать Етазол, Уросульфан, комбіновані лікарські засоби (Бісептол). Застосування сульфаніламідів показує високу ефективність, вони виводяться з сечею, показуючи високі клінічні концентрації в сечовидільної системи, і малотоксичні для нирок.
 2. Нітрофурановие похідні. Фуразолідон, Неграм, Невіграмон, Фурагин застосовують всередину, розчини Фурациліну використовують для підмивання. Нітрофурани широко використовуються при лікуванні ІМВП, особливо, якщо встановлена стійкість мікроорганізмів до інших антибактеріальних препаратів. Вони проявляють активність по відношенню до грампозитивних і грамнегативних бактерій, блокуючи їх клітинне дихання. Однак при лікуванні хронічних уповільнених форм нітрофуран показують більш слабку ефективність.
 3. Антибіотики . Ця група лікарських засобів є препаратом вибору при складанні лікувальної програми лікарем. З моменту здачі зразків на аналіз до отримання результатів, які виявлятимуть збудника, може пройти 3-7 днів. Щоб не втрачати час, лікар призначає антибіотик широкого спектру дії. Найчастіше при лікуванні ІМВП застосовують фторхінолони. До препаратів цієї групи відносять Норфлоксацин (Номіцін), Офлоксацин (Офлобак, Заноцин), Ципрофлоксацин. Крім цього для лікування ІМВП призначають пеніциліни (Аугментин), тетрацінкіни (Доксициклін), цефалоспорини II, III поколінь (Цефтриаксон, Цефиксим).

З метою попередження розвитку грибкової інфекції додають противомікозні кошти (Флюконазол).

У складі лікувального комплексу призначають спазмолітичні препарати (для відновлення сечовидільної функції), нестероїдні протизапальні засоби, комбіновані препарати рослинного походження (Канефрон).

Широко застосовують ниркові трав’яні збори, чаї, журавлинний сік. Додатково можуть бути призначені сеанси фізіотерапії.

Під час лікування обов’язково дотримання дієти з обмеженням вживання кислих, пряних, солоних продуктів, спиртних і газованих напоїв, кави та шоколаду. Ці продукти харчування, змінюючи рН сечі, можуть викликати подразнення слизової органів сечовивідної системи.

наслідки недуги

Інфекції сечовивідних шляхів, вражаючи слизову, можуть викликати важкі наслідки для всього організму. Больові відчуття, часті позиви до сечовипускання сильно погіршують якість життя хворого.

У разі неправильно підібраного лікування або невиконання призначень лікаря, ІМВП повертається знову, викликаючи важкі рецидиви.

На тлі прогресуючого пієлонефриту може розвинутися ниркова недостатність, деформація сечоводів (опущення нирки), порушення виведення сечі (рефлюкс). Перенесення ІМВП при виношуванні дитини може викликати самовільне переривання вагітності на будь-якому терміні.

профілактичні заходи

Профілактичні заходи для попередження ІМВП складаються в корекції способу життя і виконанні деяких правил:

 • своєчасне лікування інфекційних вогнищ в організмі;
 • дотримання гігієнічних норм;
 • не допускати переохолодження організму;
 • вчасно спорожняти сечовий міхур;
 • використання презервативів під час статевого акту.

Інфекції сечовивідних шляхів не є строгим показанням до госпіталізації хворого, амбулаторне лікування показує високу ефективність при своєчасному зверненні до лікаря.

Але не виконуючи медичні призначення, ігноруючи симптоми захворювання, можна викликати поширення захворювання на сусідні органи, спровокувати перехід ІМВП в хронічну форму.

Рекомендуємо інші статті по темі

Найпоширеніші хвороби сечостатевої системи у чоловіків

У медичній практиці зустрічаються найрізноманітніші хвороби сечостатевої системи у чоловіків, симптоми яких можуть бути схожими.

Сечостатева система виконує ряд важливих функцій в організмі: бере участь в утворенні, накопиченні і виведенні сечі, сприяє продукції сперми, виконує репродуктивну функцію. При запальних процесах функція органів порушується.

Деякі захворювання, наприклад хронічний простатит, можуть привести до серйозних наслідків (розвитку безпліддя). Які причини, симптоми і лікування хвороб сечостатевих органів?

 • Як лікувати простатит препаратами та народними засобами.
 • Інструкція по застосуванню Нормакса.
 • Правила прийому Папаверина читайте тут.

Особливості патологій чоловічої сечостатевої системи

У чоловіків до сечостатевих органів відноситься передміхурова залоза, насінники (яєчка), придатки статевих залоз, насінні бульбашки, статевий член, сечовипускальний канал, сечоводи, сечовий міхур і нирки. Найбільш часто діагностуються наступні захворювання:

 • доброякісна гіперплазія простати;
 • гострий і хронічний простатит;
 • епідидиміт;
 • орхіт;
 • везикулит;
 • мочекам’яна хвороба;
 • баланит і баланопостит;
 • цистит;
 • уретрит;
 • пієлонефрит;
 • гломерулонефрит;
 • доброякісні та злоякісні пухлини.

Захворювання сечостатевої системи у чоловіків: симптоми і лікування, запалення

У більшості випадків симптоми хвороби обумовлені проникненням в орган різних мікроорганізмів. Це можуть бути бактерії, хламідії, мікоплазми, віруси, грибки.

З бактерій найбільш часто захворювання викликає кишкова паличка, стрептокок, стафілокок, клебсієла, листерия. Виділяють специфічні і неспецифічні захворювання.

До першої групи входять хвороби, які викликаються гонококками, блідою трепонемой, трихомонадами.

Чоловічі хвороби можуть виникати в будь-якому віці.

У літніх чоловіків найбільш часто розвивається доброякісна гіперплазія передміхурової залози, в молодому віці нерідко виявляється інфекційний або застійний простатит, в підлітковому віці найбільш частою патологією є варикоцеле. Хвороби сечостатевої системи можуть бути заразними. Збудники проникають в органи наступними шляхами:

 • статевим;
 • через кров з інших вогнищ інфекції;
 • через уретру.

Статевий шлях передачі реалізується при незахищених сексуальних контактах. Це може бути як традиційний, так і нетрадиційний секс. Дуже часто сечостатеві органи уражаються на тлі хронічного коліту, проктиту, тріщин заднього проходу, хронічного тонзиліту.

Читайте також:   Креветки: користь і шкода для чоловічого організму

Основні етіологічні чинники

Чоловічі хвороби розвиваються з різних причин. Причиною розвитку застійного простатиту є нерегулярне статеве життя, застій крові внаслідок низької рухової активності, сидячий спосіб життя. Причиною є часті перервані статеві акти. З тих же причин може розвинутися везикулит.

Запалення сечового міхура розвивається на тлі інфекцій, що передаються статевим способом (хламідіозу, гонореї), туберкульозу. До етіологічних чинників відноситься проникнення інфекції з уретри.

Сприятливі фактори включають в себе переохолодження, несвоєчасне спустошення сечового міхура, стрес, куріння, алкоголізм, незбалансоване харчування.

Захворювання сечостатевої системи у чоловіків: симптоми і лікування, запалення

При розвитку доброякісної гіперплазії простати фактором є порушення балансу між чоловічими і жіночими статевими гормонами.

Поява пухлини яєчка можливо на тлі впливу високих доз іонізуючого випромінювання, травматичних ушкоджень, крипторхізму, фімозу. Причиною пієлонефриту може стати сечокам’яна хвороба, переохолодження, наявність доброякісної гіперплазії простати.

Розвитку гломерулонефриту сприяє ангіна, пневмонія, ГРВІ, грип, стрептодермія, порушення морфології нирок.

Як проявляється простатит

До захворювань сечостатевої системи у чоловіків відноситься простатит. Це запалення передміхурової залози. Розрізняють 2 форми захворювання: гостру і хронічну. Найбільш часто діагностується хронічний простатит. Він характеризується наступними симптомами:

 • помірними болями в промежині;
 • відчуттям неповного випорожнення міхура після сечовипускання;
 • дискомфортом під час сексуального контакту;
 • зниженням лібідо;
 • почастішанням сечовипускання;
 • болем під час виділення сечі;
 • нічними позивами в туалет;
 • появою в сечі плаваючих ниток;
 • виділеннями з уретри після спорожнення кишечника.

Захворювання сечостатевої системи у чоловіків: симптоми і лікування, запалення

Рідше хворі скаржаться на свербіж і печіння. При застійному простатиті нерідко спостерігається збліднення шкірних покривів. Хронічний простатит часто призводить до сексуальної дисфункції.

При цьому може спостерігатися передчасний викид насінної рідини, біль при статевому контакті, порушення оргазму. У деяких чоловіків хронічний простатит протікає безсимптомно. Гостре запалення простати протікає найбільш бурхливо.

Для нього характерне загальне нездужання у вигляді слабкості і головного болю, утруднення сечовипускання, болі в паху або промежини. У важких випадках можливий розвиток анурії.

Характеристика епідидиміту і везикуліту

До урологічної патології чоловіків відноситься везикулит і епідидиміт. Везикулітом називається запалення насінних бульбашок. Нерідко дана патологія поєднується з простатитом. Насінні бульбашки локалізуються вище простати.

Основна їхня функція – утилізація сперми і забезпечення схоронності і харчування сперматозоїдів. Захворювання вражає чоловіки будь-якого віку. Везикуліт буває інфекційним і застійним.

Гострий везикуліт можна розпізнати за такими ознаками:

 • болю в паху, що віддає в крижі;
 • болю під час сім’явиверження;
 • появі крові в спермі;
 • головного болю;
 • слабкості;
 • помірного підвищення температури тіла.

При хронічному везикулите переважають дизуричніявища, порушення статевої функції, мимовільне виділення сперми. До більш рідкісним симптомів везикулита відноситься наявність гною в сечі або спермі.

При відсутності лікування спостерігається порушення сперматогенезу. На тлі цього зменшується кількість сперматозоїдів, що може привести до безпліддя. При епідидиміті відбувається запалення придатків яєчок. Захворювання розвивається дуже бурхливо.

Хворих турбує висока температура, біль у мошонці, припухлість.

При хронічному епідидиміті хворі чоловіки відчувають дискомфорт в паху.

Ознаки запалення уретри

В урологічній практиці часто діагностується таке захворювання, як уретрит. Чоловік сечовипускальний канал довше і вже жіночого. Це пояснює більш важке протікання уретриту у чоловіків. Найбільш часто спостерігається інфекційний уретрит. Захворювання протікає в гострій, підгострій і хронічній формі. Уретрит відрізняється наступними ознаками:

 • палінням в уретрі;
 • болем під час сечовипускання;
 • сверблячкою;
 • виділеннями слизового або гнійного характеру з уретри;
 • припухлістю зовнішнього отвору уретри.

Симптоми інтоксикації у більшості хворих відсутні. При уретриті бактеріальної етіології змінюється характер сечі. Вона стає каламутною. До симптомів хвороби відноситься поллакиурия (часте сечовипускання). При травмуванні уретри можливе виділення з сечею крові.

Діагностичні та лікувальні заходи

Лікування патології сечових і статевих органів проводиться після обстеження пацієнта.

Воно включає загальний і біохімічний аналіз крові, аналіз сечі, проведення трехстаканной проби, дослідження секрету передміхурової залози, взяття мазка з уретри, УЗД сечостатевих органів, визначення антитіл або самого збудника в біологічному матеріалі, комп’ютерну томографію, цистоскопію. Лікування спрямоване на знищення збудників інфекції, усунення симптомів хвороби і запалення.

Вибір антибіотиків визначається збудником. Найбільш часто призначаються фторхінолони, пеніциліни і макроліди. При застійному простатиті лікування передбачає ведення регулярного статевого життя, підвищення фізичної активності, заняття спортом. У разі вірусної етіології призначаються противірусні препарати.

 

При уретриті здійснюється місцеве і системне лікування. При циститі можуть призначатися уросептики. У разі виявлення пієлонефриту лікування включає прийом антибіотиків і фітопрепаратів (Канефрона, Цистона). Таким чином, є велика кількість захворювань сечостатевих органів у чоловіків.

 

Звертатися до лікаря потрібно відразу при появі перших симптомів.

Лікування сечостатевої системи у чоловіків – ЛечімПочку

Захворювання сечостатевої системи у чоловіків: симптоми і лікування, запалення

 • Захворювання сечостатевого тракту у чоловіків можуть бути викликані самим різноманітними причинами.
 • У медичній практиці найчастіше діагностуються патологіями сечовивідних шляхів є інфекційні урологічні захворювання, які доставляють психологічний дискомфорт, можуть спровокувати серйозні проблеми зі здоров’ям.
 • Запалення сечостатевої системи у чоловіків частіше за все пов’язані з інфекціями, що передаються при статевому контакті, захворюваннями передміхурової залози.

Будова сечостатевого тракту у чоловіків

Від правильного функціонування сечостатевої системи залежить здоров’я людини в цілому. З анатомічної точки зору, сечостатева система чоловіків (МПС) складається з наступних частин:

 • сечовий (сечовидільна), що відповідає за виведення сечі з організму;
 • статевої, відповідальної за репродуктивні функції.

Сечостатевої (урогенітальний) тракт чоловіків включає внутрішні (сім’явивідні шляху, насіннєві придатки, передміхурова залоза) і зовнішні органи.

В анатомічному плані сечовивідні шляхи тісно пов’язані з органами репродуктивної системи. Сечовивідний канал одночасно є сім’явивідних протокою при виверженні. Найчастіше запалення у чоловіків розвивається в уретрі, яка представляє собою вузьку трубку, що проходить по всій довжині статевого члена.

Причини захворювань МПС у чоловіків

Інфекції сечостатевого тракту викликають патогенні мікроорганізми, грибки, бактерії, віруси. У більшості випадків запалення зачіпає нижні відділи сечостатевої системи, що пов’язано з особливостями анатомічної будови, великою довжиною мочеіспускного каналу. Інфекційні захворювання часто мають рецидивний характер, стають причиною розвитку серйозних ускладнень.

Запалення органів сечостатевої системи зазвичай викликається такими факторами:

 • недотримання особистої інтимної гігієни;
 • безладні статеві зв’язки, незахищений статевий акт;
 • проникнення вірусів, мікробів;
 • дисбактеріоз, розвиток патогенної флори;
 • ослаблення резистентності організму.

Інфікування органів сечостатевої системи можливо гематогенним шляхом, якщо в організмі присутні джерела гострих або хронічних інфекцій.

Причиною запалення органів сечостатевого тракту у чоловіка часто є незахищений статевий контакт, якщо жінка хворіє вагинозом, кандидозом, венеричними захворюваннями.

До факторів для розвитку неінфекційних патологій відносять часті стреси, переохолодження, механічні травми половихорганов, променеві ураження. Запалення також викликають новоутворення, камені в сечовому міхурі, шкідливі звички.

симптоматика

Хвороби МПС запального характеру у чоловіків протікають в гострій, хронічній або латентній формі. У деяких випадках патологічні процеси можуть тривало протікати без характерних клінічних проявів.

Симптоми запалення органів МПС такі:

 • дискомфорт, біль, печіння під час сечовипускання;
 • специфічні, нехарактерні виділення з уретрального каналу;
 • болю в нижній частині спини, попереку;
 • дискомфорт в промежині, застійні явища в органах малого тазу;
 • часті позиви до сечовипускання;
 • проблеми з ерекцією, еякуляцією;
 • кров у сечі;
 • хворобливість регіональних лімфовузлів.

При розвитку запалення органів сечостатевого тракту можливі підвищення температури, загальна слабкість, стомлюваність, поява на зовнішніх статевих органах папілом, кондилом. Хвороби МПС призводять до порушення статевої, а також репродуктивної функції.

захворювання МПС

Залежно від локалізації запалення у чоловіків діагностують такі захворювання органів сечостатевого тракту:

 • баланит – запалення головки статевого члена;
 • уретрит – запалення сечовипускального каналу;
 • орхіт, епідидиміт – запалення яєчок, придатків яєчок;
 • простатит – запалення передміхурової залози;
 • везикулит – запалення насінних бульбашок;
 • цистит – запалення сечового міхура.

Лікування хвороб сечостатевої системи вимагає комплексного підходу. Чоловікам призначають антибіотики, ректальні свічки, імуномодулятори для підвищення резистентності організму, гелі, мило на основі молочної кислоти. Засоби з молочною кислотою усувають запалення, нормалізують кислотний баланс шкіри.

Медикаментозні засоби на основі молочної кислоти надають протизапальний, антибактеріальний ефект. Ця речовина пригнічує ріст умовно-патогенних бактерій. Вагінальні свічки з молочною кислотою призначають жінкам для нормалізації вагінальної мікрофлори.

уретрит

При уретриті, який є одним з найбільш поширених захворювань МПС, запальний процес зачіпає сечовипускальний канал. Патологію викликає специфічна і неспецифічна мікрофлора: стафілококи, гонококи, гарднерели, лактобактерії, хламідії. Неінфекційний уретрит може бути викликаний алергенами, травмами статевих органів, венозним застоєм в малому тазу.

Симптоми уретриту:

 • печіння, біль при сечовипусканні;
 • гнійні, гнійно-серозні виділення з сечовипускального каналу;
 • болі внизу живота;
 • почервоніння зовнішнього отвору уретри.

Виділення мають білий, зелений колір, неприємний запах. З’являються в ранковий або вечірній час, призводять до появи кірочок на статевому члені. В кінці процесу сечовиділення в сечі помітні кров’яні згустки. При переході гострої форми в хронічну симптоми вщухають, але поновлюються в періоди загострення.

Лікування проводять амбулаторно. Пацієнтам призначають антибіотики цефалоспоринового групи, особливу дієту, протигрибкові медикаментозні засоби, ректальні свічки, мило на основі молочної кислоти для інтимної гігієни. Антибіотики доповнюють вітамінними препаратами з метою стимуляції імунітету.

простатит

Простатит – урогенітальне захворювання, що характеризується запаленням передміхурової залози. Протікає в гострій або хронічній формі. У зрілому віці діагностують аденому, аденокарциному передміхурової залози.

При гострому запаленні передміхурової залози діагностують підвищення температури до 39 градусів, болі в паховій області, хворобливе сечовипускання. У хронічній стадії інтенсивність прояву симптомів залежить від загального стану організму.

Симптоми простатиту:

 • болю, дискомфорт при сечовипусканні внаслідок звуження просвіту уретри через запалення передміхурової залози;
 • часті позиви до сечовипускання, особливо вночі;
 • утруднене сечовипускання, роздвоєння струменя.

Після акту мочевиведенія виникає відчуття неповного спустошення сечового міхура, біль в промежині. Підвищення температури діагностують до фебрильного і суперфебрільного стану (37.5-39 градусів). Хронічна стадія, якщо не буде призначено лікування, призводить до імпотенції, зниження запліднюючої функції сперматозоїдів, безпліддя, розвитку гнійного запалення простати.

Ускладненням простатиту є гіперплазія тканин передміхурової залози, що загрожує переходом в злоякісну форму. При атипових формах відзначають біль в ногах, поперековому відділі, крижах.

Комплексне лікування запалення передміхурової залози залежить від форми процесу, віку хворого, загального стану організму. Курс лікування, медикаменти прописує уролог після діагностичного обстеження. Залежно від виду збудника лікування проводять антибіотиками пеніцилінового або тетрациклінового ряду.

лікування

Лікування запалення передміхурової залози проводять ректальними супозиторії. Пацієнтам в якості основної терапії призначають знеболюючі, спазмолітичні, протизапальні свічки.

Застосування супозиторіїв можна назвати найбільш щадить і дієвою лікувальної методикою при знятті запалення передміхурової залози.

Свічки мають протизапальну, антимікробну, аналгетичну ефектом, містять антибіотики і натуральні екстракти.

 

Що входять до складу супозиторіїв антибіотики згубно впливають на патогенну флору, запобігають її розвиток, зменшують спазми, болі при сечовипусканні.

 

 1. Свічки надають додатковий загальнозміцнюючий ефект, знімають запалення тканин залози, перешкоджають поширенню висхідних інфекцій сечовивідних шляхів, нормалізують кровообіг в органі.
 2. Вплив ректальної свічки відбувається безпосередньо на передміхурову залозу.
 3. Лікування простатиту включає процедури інстиляції, при яких медикаментозні препарати, в тому числі антибіотики вводять в уретральний канал.

В якості додаткової терапії застосовують засоби нетрадиційної медицини, фізіопроцедури. Пацієнтам призначають антибіотики, капсули, таблетки, свічки для ректального застосування, гелі, інтимне мило з молочною кислотою.

Супозиторії для лікування простатиту повинен призначати лікар після проведення комплексної діагностики.

джерело:

Причини, симптоми і методи лікування запалення сечостатевої системи у чоловіків

Захворювання сечостатевої системи у чоловіків: симптоми і лікування, запалення

 • Сечостатева система схильна до високих ризиків через неправильний спосіб життя і інфекційних захворювань.
 • З віком ці ризики істотно підвищуються, тому станом органів, що відповідають за статеву і сечову функцію, повинна приділятися все більше уваги.
 • Так як органи в системі пов’язані, погіршення стану одного веде до ризиків для іншого, тому, щоб уникнути серйозних наслідків, лікування захворювань сечостатевої системи має бути максимально швидким та якісним.

Читайте також:   Як проводиться лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу?

Запалення сечостатевої системи у чоловіків: загальна характеристика

Інфекційні захворювання – найпоширеніша патологія сечостатевої системи. Сучасна медицина налічує безліч подібних захворювань, їх причиною найчастіше стають бактерії або грибки.

 1. Запалення часто діагностуються з затримкою, так як зазвичай протікають непомітно для пацієнта, іноді про них вдається дізнатися лише про ускладнення в інших органах.
 2. Будова чоловічої сечостатевої системи
 3. Найчастіше про запальних процесах, що почалися в сечостатевій системі можна дізнатися за такими симптомами:

простатит

 • З усіх розладів сечостатевої системи найбільшу кількість випадків припадає на простатит, який, по суті, є запалення передміхурової залози, викликаним бактеріями (найчастіше хламідіями).
 • Діагностування ускладнюється прихованими симптомами і тим, що ознаки простатиту властиві багатьом іншим захворюванням.
 • симптоми:

При виявленні симптомів необхідно звертатися до лікаря.

Зволікання може спричинити ускладнення, наприклад, імпотенцію, аденому простати, цистит або везикулит.

Основа лікування – терапія антибіотиками для усунення мікроорганізмів, додатково застосовуються імуномодулюючі та протизапальні препарати, вітаміни, при необхідності – болезаспокійливі.

уретрит

Захворювання характеризується запальним процесом всередині сечівника. Може довго не проявлятися, а пізніше дати про себе знати під дією холоду, стресу або іншої хвороби. Головне джерело зараження – незахищений статевий акт.

симптоми:

 • печіння при сечовипусканні;
 • біль і свербіж;
 • виділення;
 • внизу живота відчувається різь і спазми.

При несвоєчасному лікуванні можливо запалення інших органів.

Аденома простати

Аденомою простати називають доброякісну пухлину, до якої схильні чоловіки в середньому віці (старше 40 років). Пухлина виникає в передміхуровій залозі і успішно піддається терапії при ранньому виявленні.

симптоми :

 • часте сечовипускання (іноді з перериванням сну);
 • слабка переривчастий струмінь сечі;
 • відчуття неповного спустошення сечового міхура;
 • неможливість сечовипускання без напруження;
 • нетримання сечі.

цистит

Цистит – це захворювання, при якому запальні процеси протікають всередині сечового міхура. Викликається переохолодженням або бактеріальним зараженням, у чоловіків трапляється нечасто.

Запалення сечостатевої системи у чоловіків симптоми – ЗдоровиеСовети

Захворювання сечостатевої системи у чоловіків: симптоми і лікування, запалення

Однією з найбільш неприємних медичних патологій для представників сильної половини людства є захворювання сечостатевої системи. Примітно те, що деякі з захворювань можуть протікати безсимптомно до тих пір, поки не перейдуть в хронічну стадію. У тому, які бувають хвороби сечостатевої системи у чоловіків і як вони характеризуються, розбираємося нижче.

Види патологій сечостатевої системи у чоловіків

Варто розуміти, що сечостатева система людини є однією з найбільш уразливих через проникнення інфекцій через відкритий канал – сечовипускальний. Частіше страждають подібними патологіями жінки через меншу протяжності уретри. Однак і чоловіків наздоганяють сечостатеві патології.

При своєчасному виявленні хвороби можна якісно пролікуватися і повернутися до звичного способу життя. Якщо ж патологія виявлена ​​пізно, це може привести до безпліддя, зниження еректильної функції і навіть сепсису або онкології. Дуже важливо розуміти, що чоловічі хвороби сечостатевої системи бувають інфекційними і неінфекційними.

Розглянемо найчастіші з них.

Хвороби інфекційного характеру

Перелік захворювань сечостатевої системи у чоловіків інфекційного характеру можна поділити за типом збудників на такі:

 • Вірусні. Проявляються у вигляді СНІДу, папіломавірусу або гепатиту С. Передаються виключно статевим шляхом при незахищеному контакті слизових статевих органів хворої людини зі здоровим. В цьому випадку страждають не самі сечостатеві органи, а внутрішні системи людини, в тому числі і імунна.
 • Грибкові. Для таких захворювань сечостатевої системи у чоловіків симптоми мають певний характер. Зокрема страждають первинно шкірні покриви і слизова близько статевих органів.
 • Бактеріальні. Є найпоширенішими і доставляють чоловікові масу неприємностей у вигляді клінічних ознак і симптомів. До бактеріальних патологій сечостатевої системи у чоловіків відносять цистит, простатит інфекційний, уретрит і ін. Нижче розглянемо основні симптоми тієї чи іншої хвороби бактеріальної природи.

цистит

Цей вид патології може формуватися як самостійно, так і під впливом вже протікають в сечостатевій системі пацієнта інфекційних процесів. Симптоми захворювання сечостатевої системи у чоловіків в цьому випадку виглядають так:

 • Часті позиви в туалет по малій нужді. При цьому більшість з них є помилковими;
 • Відчуття печіння в сечівнику під час спорожнення сечового міхура;
 • Хворобливість в сечовому міхурі і в надлобковій зоні;
 • Домішка слизу, згустків і крові в сечі;
 • Зміна кольору сечі на більш темний.

Важливо: цистит вимагає термінового медикаментозного лікування. В іншому випадку запалення може перекинутися на сечоводи і далі на нирки.

уретрит

Передається хвороба виключно статевим шляхом. При такому захворюванні у чоловіка вимальовується наступна клінічна картина:

 • Різі при сечовипусканні в самому початку акту або в його середині;
 • Вихід гною з домішкою крові при сечовипусканні;
 • Сверблячка в області статевого члена;
 • Катаральне почервоніння голівки статевого члена і формування на ньому ранок біля виходу уретри:
 • Зміна форми і кольору вихідного отвору уретри.

баланопостит

Ще одна з частих сечостатевих патологій, які можуть спіткати чоловіків будь-якого віку. Баланопостит може бути як інфекційним, так і неінфекційних.

Поширеною причиною розвитку такої хвороби є недотримання правил особистої гігієни. Також причинами хвороби є грибкові ураження слизової головки статевого члена (стрептококи, стафілококи і ін.).

У цьому випадку симптоми запалення сечостатевої системи у чоловіків виглядають так:

 • Хворобливість в надлобковій зоні і при сечовипусканні;
 • Сверблячка в області головки статевого члена;
 • Білястий наліт на голівці і висип на ньому;
 • Набряклість статевого члена;
 • Різкий і неприємний запах від статевого органу;
 • Формування виразок на ньому в області сечовивідного каналу.

Лікують баланопостит стаціонарно, оскільки на його тлі може розвинутися навіть онкологія.

Хронічний інфекційний простатит

У розвитку такої патології беруть активну участь бактерії наступні:

 • Гонококк і хламідія;
 • Мікоплазма і гарднерела;
 • Уреплазма і трихомонада.

При тривалому інфікуванні такими бактеріями в організмі чоловіка прогресує запальний процес, який пізніше зачіпає і передміхурову залозу. Симптомами хронічного інфекційного простатиту є:

 • Загальна слабкість і зниження працездатності.
 • Біль в області паху ниючий і тягнучий. Може віддавати в яєчка, статевий член, поперек, крижі тощо.
 • Прискорені нічні сечовипускання.
 • Слабкий струмінь сечі і вихід її малими порціями. Іноді навіть доводиться напружувати м’язи преса, щоб почати акт випорожнення сечового міхура або закінчити його.
 • Зниження ерекції і болючість під час статевого акту, при виверженні або при оргазмі.

Важливо: затягувати з лікуванням хвороб сечостатевої системи у чоловіків у вигляді простатиту не варто, оскільки саме стан не пройде, а лише тільки погіршиться. В результаті може серйозно порушитися відтік сечі, що потребують термінового повноцінного оперативного втручання.

пієлонефрит

Хвороба, яка також носить інфекційний характер. Причому тут бактерії можуть проникати в нирки пацієнта разом з потоком крові від інших запалених органів або передаватися при статевому акті через уретру і далі в сечовий міхур. Пієлонефрит може протікати в гострій і в хронічній формах. У першому випадку симптоми будуть такими:

 • Хворобливість в області попереку у вигляді сильної ниркової коліки;
 • Різке підвищення температури тіла до 39 градусів;
 • Ломота у всьому тілі;
 • Нудота і блювання;
 • Часті позиви в туалет;
 • Зміна кольору сечі.

Важливо: якщо гостру форму пієлонефриту НЕ пролікувати або пролікувати, але не до кінця, то хвороба перейде в хронічну форму. В цьому випадку нирки будуть поступово втрачати свої функції і в підсумку рано чи пізно відмовлять.

Для хронічної форми пієлонефриту характерні такі ознаки:

 • Періодична тягне біль в області нирок;
 • Зміна частоти сечовипускань на тлі переохолодження;
 • Періодична зміна відтінку сечі;
 • Субфебрильна температура в межах 37,5.

везикуліт

Ця хвороба сечостатевої системи симптоми і лікування якої повинен розробляти лікар, виражається тим, що в простаті запалюються насінні бульбашки. Як правило, везикуліт є наслідком простатиту, уретриту або інший інфекційної хвороби в занедбаному стані. Також патологія може виникнути як ускладнення після перенесеного грипу, ангіни та ін.

Важливо: найчастіше везикуліт виявляють у чоловіків з хронічним простатитом.

До симптомів хвороби відносять:

 • Загальна слабкість і втома;
 • Виділення з уретри у вигляді підтікає сперми;
 • Хворобливість при статевому акті, сечовиділення, фізичних навантаженнях, семяизвержении.
 • Можлива домішка крові в спермі при еякуляції.

Важливо: якщо хворобу не лікувати, то можна дочекатися нагноєння насінних бульбашок. А це може призвести до сепсису. Кардинально лікують запущений везикулит оперативним шляхом.

епідидиміт

Якщо хвороба носить інфекційний характер, то розвивається вона як наслідок будь-якого хронічного інфекційного процесу. При епідидиміті страждає придаток яєчка. Якщо ж патологія неинфекционная, то розвивається через травму промежини або мошонки. Симптоми патології такі:

 • Хворобливість в мошонці;
 • Збільшення і набряклість мошонки;
 • Підвищення температури тіла;
 • Загальна слабкість і ломота в тілі на тлі інтоксикації.

неінфекційні захворювання

До неінфекційних хвороб сечостатевої системи небактериального характеру можна віднести:

 • Простатит хронічний неінфекційний небактерійний. Характеризується тими ж симптомами, що і бактеріальна патологія, але в злегка змащеному вигляді. У пацієнта спостерігаються проблеми з мочевиведенія, хворобливість при ерекції, семяизвержении і сечовипусканні. Відстежується вимотує і тривалий біль в паху, яєчках, статевому члені, над лобком або в спині.
 • Аденома простати. Або гіперплазія залозистої тканини передміхурової залози. Розростання тканин є доброякісним, але від цього загрожує здоров’ю чоловіки не менше. Так, на тлі аденоми простати утруднюється відтік сечі, що може привести до сечокам’яної хвороби як мінімум. Часто аденома простати не проявляє себе ніяк. Якщо ж симптоми є, то це хворобливість в паху, що віддає в задній прохід, яєчка і статевий член. Порушення процесу сечовипускання. Загальна слабкість і втома.
 • Рак простати. Найчастіше патологія протікає безсимптомно і виявляється при випадковому профілактичному огляді. Або ж якщо прояв симптомів і є, то вони схожі з симптомами аденоми простати. Точно встановити діагноз допомагає аналіз крові на ПСА (простат-специфічний антиген). Його підвищена концентрація може свідчити про онкологію або інших патологічних процесах в передміхуровій залозі.

Принципи лікування хвороб сечостатевої системи у чоловіків

Важливо розуміти, що всі види інфекційних патологій лікуються медикаментозно за допомогою прийому таблеток-антибіотиків або антибіотиків у вигляді ін’єкцій. При виявленні хвороби на ранній стадії прогноз для пацієнта сприятливий.

Перед тим як призначати медикаментозну терапію, фахівець уролог або андролог повинні призначити пацієнтові ряд клінічних досліджень на предмет виявлення збудника хвороби. Сучасна урологія дозволяє швидко і точно поставити пацієнту діагноз. І тільки після встановлення точного діагнозу розробляється схема лікування. У комплекс терапії включають такі таблетки або ін’єкції:

 • Антибактеріальні та протимікробні (Цефтазидим, Ампіцилін і ін.);
 • Вітаміни та мінерали. Часто у вигляді комплексів;
 • Антисептики для місцевого застосування (обробка статевого члена і ін.). Це може бути такий засіб як Мірамістин, Хлоргексидин, марганцевий розчин і ін .;
 • Препарати для зняття симптоматики (болезаспокійливі таблетки, що знижують температуру, знімають спазм сечовидільної системи і т.п.).

Також пацієнтові показаний постільний режим (як у випадку з епідидимітом). Тут хворому на тлі антибактеріальної терапії прописують і лікування прохолодними компресами на уражену область мошонки.

Кожен чоловік повинен розуміти, що інфекційні хвороби, так само як і неінфекційні патології сечостатевої системи повинні пролечиваться тільки під контролем лікаря з використанням потрібних ліків. Народні засоби в лікуванні таких патологій дуже небезпечні.

 

Вони можуть застосовуватися тільки в комплексі з основною терапією і тільки за погодженням з лікарем. Пам’ятайте, самолікування може призвести до незакінченої терапії. В цьому випадку інфекційний процес може перейти в хронічну стадію, що серйозно погіршує прогноз для пацієнта.

 

Також дуже важлива профілактика всіх патологій сечостатевої системи у вигляді обмеження безладних статевих зв’язків, використання бар’єрних контрацептивів і дотримання правил особистої гігієни.

Сечостатева система чоловіків: будова, захворювання, лікування

Сечостатева (урогенитальная) система включає в себе дві підсистеми: сечову і статеву. Основним завданням першої є утворення сечі і подальше виведення її з організму.

Читайте також:   БАДи для підвищення тестостерону у чоловіків, найдієвіші

Друга відповідає за репродуктивні функції представників сильної статі. Сечова і статева системи взаємопов’язані не тільки анатомічно, але і фізіологічно.

Порушення в роботі однієї з них істотно впливають на функціонування іншої, тому доцільно розглядати їх як єдине ціле. Захворювання сечостатевої системи відображаються не тільки на здібностях чоловіків до відтворення потомства, але і на роботі інших систем організму і загальний стан здоров’я.

Функції сечостатевої системи

Незважаючи на тісний анатомічну зв’язок, функції сечової і статевої систем істотно відрізняються. Призначенням сечової системи є виведення продуктів розпаду з організму. Нирки служать для підтримки кислотно-лужного балансу, утворюють необхідні організму біологічно активні речовини, сприяють водно-сольового рівноваги.

Органи, що входять до складу статевої системи дозволяють чоловікові здійснювати репродуктивні функції. Завданням статевих залоз є вироблення статевих гормонів, важливих не тільки для відтворення потомства, але і для нормального функціонування всього організму.

За вироблення гормонів відповідальні переважно насінники. Нормальний гормональний фон надзвичайно важливий для росту, розвитку і життєдіяльності, так як статеві гормони безпосередньо впливають на наступні процеси:

 • метаболізм;
 • · Зріст;
 • · Освіта вторинних статевих ознак;
 • · Статева поведінка чоловіків;
 • · Робота нервової системи.

Синтез гормонів здійснюється в статевих залозах, звідки разом з кров’ю вони доставляються до всіх органів, на які вони впливають. Цей процес є необхідною умовою підтримки роботи всього організму.

будова

Сечостатева система чоловіків включає в себе органи освіти, виділення сечі і генітальний тракт.

Чітко розмежувати, які органи входять в сечовидільну систему, а які в статеву, неможливо, так як деякі з них виконують і репродуктивні функції, і беруть участь в процесі сечоутворення або мочевиведенія.

Проте, розглядаючи будову урогенітальної системи, можна умовно розмежувати основні складові частини обох систем.

Анатомія сечовидільної системи

До мочеобразующая органам відносять нирки. Вони фільтрують кров від шкідливих речовин і виводять продукти розпаду сечею. З нирок сеча капає в сечоводи, звідки потрапляє в сечовий міхур, де накопичується до тих пір, поки не відбудеться сечовипускання.

Спорожнення мочевіка відбувається через шийку, яка з’єднана з уретрою, що представляє трубку, розташовану в пенісі. Так як уретра – орган, що контактує із зовнішнім середовищем, в ній нерідко виникають запальні процеси.

Будова нирок представлено складною системою. Фільтрація плазми відбувається в переплетених клубочках з кровоносних судин. Отримана в процесі фільтрації сеча виходить через канальці в ниркову миску і потрапляє в сечовід.

Нирки знаходяться в черевній порожнині. Незважаючи на те що цей орган є парним, підтримання життєдіяльності можливо і з однією ниркою. Крім фільтрації, нирки здійснюють вироблення гормонів, що беруть участь в кровотворенні і в регулюванні тиску в артеріях.

 

Анатомія сечоводів представлена ​​у вигляді канальців, з одного боку з’єднаних з нирками, з іншого – з сечовим міхуром. Сечовід також є парним органом.

 

Будова мочевіка нагадує перевернутий трикутник, в якому знизу знаходиться шийка і сфінктер, що направляє сечу в уретру. Особливість сечового міхура – здатність сильно розтягуватися, якщо в ньому накопичується великий об’єм сечі.

Це відбувається завдяки тому, що його стінки складаються з гладких волокон, які добре піддаються розтягуванню. Анатомія мускулатури сечового міхура дозволяє органу значно зменшуватися в незаповненому стані і збільшуватися при заповненні.

Уретра – дуже довга вузька трубка, будова якої також дає можливість деякого розтягнення. Через неї виводиться не тільки сеча, але і сперма при еякуляції.

 

Описані мочеобразующая і сечовивідні органи покриті слизовою оболонкою.

 

Її функція – захист тканин органу, розташованих під нею, від сечової середовища. Захворювання інфекційного характеру розвиваються в слизовому секреті цієї оболонки, який є сприятливим середовищем для життєдіяльності бактерій.

Анатомія статевої системи

Генітальна або статева система у чоловіків включає в себе насінники, придатки сім’яників, насіннєві канатики і статевий член. Основною функцією цих органів є сперматогенез і транспортування сперміїв назовні для запліднення.

Насінники – органи, головним завданням яких є вироблення сперматозоїдів. Їх освіту бере початок у внутрішньоутробний період. Спочатку формування відбувається в черевній порожнині.

В процесі розвитку насінники опускаються в мошонку, яка представляє собою шкірне вмістилище для цих органів. Придатки сім’яників виконують функцію накопичення сперміїв для подальшого дозрівання і просування. Будова придатків представлено вузьким спіралевидним протокою. Органи, які об’єднують придатки з уретрою, називаються насіннєвими канатиками.

 

Статевий член – орган, який може міняти свій розмір. Це властивість забезпечують запалі тіла, з яких він складається.

 

При ерекції запалі тіло подібно до губки заповнюється кров’ю, що дозволяє пенісу істотно збільшитися. У статевому члені перебуває уретра, через яку сперматозоїди виходять назовні.

Органи статевої системи чоловіків знаходяться переважно поза черевної порожнини. Винятком є ​​передміхурова залоза, розташована нижче мочевіка. Простата – орган, що виробляє спеціальний секрет, що дозволяє чоловічим статевим клітинам зберігати активність.

Вона об’єднує уретру з сім’явиносних протокою і не дає насінної рідини потрапляти в сечовий міхур при еякуляції. Ця функція може бути застосована і для іншого процесу – при виверженні сеча не проникає в уретру.

захворювання

Найпоширенішою причиною виникнення хвороби органів сечостатевої системи є інфекції. Захворювання, які викликають інфекції, з’являються при ураженні органів бактеріями, паразитами, грибком або вірусами. Багато хвороб такої природи передаються через сексуальний контакт.

Інфекції вражають переважно нижні відділи сечостатевої системи, що викликає такі симптоми: дискомфорт при сечовипусканні, різі в уретрі, біль в області паху.

Подібні симптоми часто виникають при запаленні і є ознакою інфекції в сечових шляхах. Підозрюючи у себе наявність хвороби, слід невідкладно відвідати лікаря, який проведе обстеження і призначить відповідне лікування.

Захворювання, які викликають інфекції, протікають і в гострій, і в хронічній формі. Описані симптоми найбільш виражено проявляються при гострих формах хвороби.

Передача інфекції відбувається за допомогою декількох шляхів:

 • Незахищений сексуальний контакт (найпоширеніша причина захворювання);
 • · Висхідні інфекції, що виникають при недотриманні правил особистої гігієни;
 • · Перехід інфекції їх інших органів по кровоносних судинах і з лімфою.

Гострі інфекції ділять на специфічні і неспецифічні. Перші мають більш вираженою симптоматикою. При трихомоніазі і гонореї симптоми захворювання з’являються вже через 3-4 дні після зараження. Неспецифічні інфекції не дають хвороби проявитися так швидко, клінічна картина в цьому випадку стає помітна через більш тривалий час.

Найбільш поширеними патологіями органів сечостатевої системи є: уретрит, простатит, цистит і пієлонефрит.

Уретрит – запалення уретри, що виникає при попаданні інфекції, переохолодженні, зниженні імунітету. Інкубаційний період цієї хвороби може відрізнятися в залежності від збудника. В середньому він триває від тижня до місяця. Основні симптоми при запаленні сечівника: печіння при сечовипусканні, часті позиви.

 

Простатит – запалення простати. Виявляється в гострій і хронічній формі. При відсутності лікування запалення дає ускладнення, що впливають на здатність чоловіка завести потомство.

 

Цистит – запалення сечового міхура. Виникнення хвороби може бути пов’язано з попаданням інфекції або переохолодженням організму. Основні симптоми захворювання – прискорене сечовипускання і помилкові позиви до нього.

Пієлонефрит – запалення нирок. Якщо лікування хвороби відсутня, наслідки можуть бути дуже небезпечними. Симптоми захворювання виникають не відразу, проте при розвитку патології відчувається різкий сильний біль в поперековому відділі. При появі навіть незначного дискомфорту в цій області, потрібно відвідати лікаря і пройти обстеження.

Діагностика і лікування патологій

Для того щоб підтвердити наявність захворювання, виявити його етіологію і призначити лікування, лікар проводить діагностику. У діагностичних цілях застосовують як інструментальні, так і лабораторні дослідження. Широко використовується також апаратна діагностика, в яку входить УЗД, МРТ, КТ та рентген.

МРТ і КТ – схожі методи дослідження, які часто застосовуються в сучасній медицині. МРТ дозволяє переглянути багатошарове зображення тих органів, які скануються. Знімки, зроблені в ході МРТ, обробляються на комп’ютері і зберігаються на цифровий носій.

 • Симптоми, при яких для обстеження застосовують МРТ: нетримання сечі, зміна кольору, консистенції або запаху, кров’янисті виділення і біль при сечовипусканні.
 • Так як ці симптоми характерні для багатьох захворювань, в тому числі небезпечних, лікар призначає МРТ, щоб упевнитися в правильності діагнозу, убезпечити пацієнта і призначити відповідне лікування.
 • МРТ використовують при підозрі на онкологію, поліпи та інші види новоутворень.

МРТ

Завдяки томографії МРТ стає здійсненна візуальна оцінка порушень в роботі органів, яка неможлива при інших методах дослідження. Проведення МРТ не припускав спеціальної підготовки, достатньо дотримуватися всього двох правил:

 • За кілька днів до МРТ не вживати хліб, фрукти, овочі, газовані і молочні напої; · Увечері перед дослідженням потрібно поставити клізму.

Робити МРТ можна і без дотримання описаних правил, однак зображення будуть гіршої якості.

Ще один поширений спосіб діагностики – УЗД. Його поєднують з інструментальними методами обстеження. Якщо чоловік скаржиться на проблеми з органами виділення або зауважує зниження репродуктивної функції, призначають УЗД. Процедура УЗД дозволяє визначити важливі характеристики досліджуваного органу і з’ясувати ретенцию сечі.

УЗД органів проходить абсолютно безболісно. Такий метод дослідження, як УЗД, показаний пацієнтам із захворюваннями нирок і сечових шляхів запальної природи, при циститі, а також нетриманні сечі. У разі збільшення простати, за допомогою УЗД можна визначити причину цього і вибрати відповідне лікування.

 

УЗД не передбачає внутрішньовенний введення контрастної речовини, як при урограмме, тому не дає на нирки додаткове навантаження медикаментами. Процедура УЗД не має ніяких протипоказань, однак деякі фактори можуть знизити вірогідність результату: наявність рубців і швів на обстежуваному органі і катетер для відведення сечі.

 

Для того щоб похибка у вимірах при УЗД була мінімальною, необхідно приймати під час огляду правильне положення.

Для лікування застосовують різні методи терапії виходячи з особливостей виниклого захворювання. Як правило, лікар призначає хворому певні препарати.

Якщо чоловіка турбує сильний біль, йому рекомендовані анальгетики і спазмолітичні препарати. При інфекційному ураженні пацієнтові виписує антибіотики. Схема прийому таких коштів визначається лікарем індивідуально.

 

Перед тим як призначати лікарські препарати (антибіотики, антисептики, сульфаніламіди) і здійснювати лікування, за допомогою діагностики визначається вид збудника, і відслідковуються особливості перебігу хвороби.

 

Залежно від тяжкості патології препарати можуть вводитися внутрішньом’язово, орально або внутрішньовенно.

Для антибактеріальної обробки поверхневих ділянок статевих органів використовують такі препарати, як розчини йоду і марганцівки, хлоргексидин. Терапія антибіотиками здійснюється за допомогою прийому Ампіциліну та цефтазидиму.

При запаленнях уретри і сечового міхура, що протікають без ускладнень, призначаються таблетовані препарати Бактрим, Аугментин і т. П. Схема лікування при повторному зараженні аналогічна терапії при первинному інфікуванні.

 1. Якщо захворювання перейшло в хронічну форму, рекомендується застосовувати препарати протягом тривалого періоду (понад місяць).
 2. Використовуючи ті чи інші препарати, потрібно враховувати індивідуальну переносимість пацієнта окремих компонентів лікарських засобів, тому лікування патологій сечостатевих органів повинно здійснюватися тільки під наглядом фахівця.
 3. Після закінчення терапії патології, викликаної інфекційним збудником, слід здати бактеріологічний аналіз сечі для підтвердження результату.
 4. У деяких випадках після курсу лікування лікар призначає загальнозміцнюючі препарати, які дозволяють відновити захисні сили організму і запобігти рецидиву.
 5. Сечостатева система виконує життєво важливі функції, тому порушення в її роботі негативно відбиваються на загальному стані всього організму і вимагають негайного усунення.

Ризик виникнення захворювань видільних і статевих органів зростає в похилому віці. Щоб уникнути появи подібних патологій рекомендується регулярно стежити за станом здоров’я і щорічно проходити профілактичний огляд у лікаря.

Related posts

Leave a Comment