Ціни на скраплений газ на відкритих торгах УЕБ

ціни на скраплений газ

Ціноутворення – це процес який передбачає визначення ціни товару, що є предметом договору поставки. Виділяють метод формульного ціноутворення, коли вартість визначається на підставі певної формули, що зафіксована умовами договору. Така формула має містити у собі складові, які прив’язані до об’єктивних ринкових показників – біржових котирувань за відповідним товаром. Такий опис цілком можна застосувати при оперуванні поняттям ціна на скраплений газ.

В галузі купівлі-продажу СПГ окрему позицію у регулюванні його вартості займає рівень ціни та загальні тенденції нафтового ринку. Впливають як світові коливанні, так і внутрішньодержавні та регіональні (так, наприклад середньодобова температура на півдні та півночі України має суттєві відмінності, це впливає на необхідний об’єм закупівель для побутових потреб населення, в свою чергу рівень попиту здійснює вплив на кінцеву вартість за енергоресурс). Нормативно правові використання методу формульного ціноутворення закріплені у ЗУ «Про публічні закупівлі».

Усі різновиди такого товару як зріджений газ  замовники закуповують через систему електронних майданчиків (зокрема Української енергетичної біржі), шляхом участі у відкритих торгах. Певним орієнтиром щодо рівня цін при цьому слугують міжнародні (європейські) біржові котирування на відповідні види нафтопродуктів та пального, а також формула визначення ціни на СПГ. Ключову позицію при використанні формули для закупівлі природного газу займають біржові котирування для  європейських хабів та на Українській енергетичній біржі.

скраплений газ ціни

Дізнатися про актуальні котирування на відповідне пальне,в тому числі графіки зростання ціни на скраплений газ, а також динаміку ринку енергоносіїв можливо на порталі УЕБ (детально за посиланням https://www.ueex.com.ua/exchange-quotations/lpg/ ). Доступ до біржових котирувань є вільним для всіх акредитованих учасників аукціону. Ціни, що склалися за результатами торгів на УЕБ, вважаються релевантними та використовуються для визначення актуальних ринкових рівнів цін для скрапленого газу.

 

Як взяти участь у наступних торгах по скрапленому газу на Українській енергетичній біржі

Продати чи купити певну кількість кубометрів СПГ для промислових чи побутових потреб, а також запропонувати свій товар зацікавленим покупцям можна офіційно зареєструвавшись на УЕБ. Необхідно:

  • Заповнити анкету члена Української Енергетичної Біржі. Це можна зробити онлайн
  • Ознайомитися за допомогою календаря торгів – які найближчі торгові сесії є актуальними для вас
  • Подати онлайн-заяву про участь у наступному аукціоні
  • Надати додаткові документи для участі у торгах (для кожного напрямку є визначений короткий перелік для продавців)
  • Сплатити гарантійні внески

Перевагами УЕБ є наявність інструментів як для досвідчених користувачів так і для новачків

  • відеоінструкції для авторизації та здобуття акредитації на майданчику
  • актуальні біржові коригування
  • календар електронних торгів

Додаткову інформацію можна отримати за телефоном +38 (044) 35-35-735.

Related posts

Leave a Comment