ТРУЗІ – що це таке, підготовка і як роблять?

Ультразвукове дослідження тіла передміхурової залози – це високоточна діагностичне визначення наявних патологічних процесів в органі. При виконанні процедури ультразвукові хвилі проходять через тканини простати, по-різному відбиваючись від пошкоджених і здорових ділянок.

Оскільки обстеження можуть проводити в рамках профілактичних процедур у УЗД немає як таких показань до проведення. Але існують ситуації, коли дослідження призначають для уточнення в постановці діагнозу, в такому випадку в якості свідчень виступають такі скарги пацієнта:

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простатиЗАЩИТНАЯ МАСКА З НАНОСЕРЕБРОМБезопасность і захист від вірусів для всієї родини. Успей замовити поки не розкупили! Замовити

 1. Больова симптоматика в нижній частині живота;
 2. Проблеми з випорожненням сечового міхура;
 3. безпліддя;
 4. Ниркова недостатність;
 5. Відхилення від норми в спермограмме;
 6. Виявлення утворень при ректальному огляді.

Необхідно сказати, що за допомогою УЗД можна поставити діагноз на ранній стадії патології, коли захворювання вилікувати не так складно. За допомогою ультразвукової діагностики можна виявити такі захворювання, як ракові пухлини, простатит, порушення потенції, безпліддя і проблеми з сечостатевої системою.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Після того як стало зрозуміло, як відбувається підготовка до УЗД простати, слід з’ясувати причини його призначення:

 • Підозра на запальний процес в тканини передміхурової залози при наявності різей або болю в момент акту сечовипускання, дискомфорту в нижніх відділах живота.
 • Відхилення від норми під час проведення мануального ректального дослідження хірургом (пальпируемое збільшення залози або вузлики на її поверхні).
 • Підозра на розвиток пухлин, кіст (характерні дизуричні симптоми, домішки крові в сечі, безпліддя і підвищення в крові рівня простат-специфічного антигену).
 • Хронічна патологія сечовидільної системи (сечокам’яна хвороба, хронічний гломерулонефрит і пієлонефрит і т. Д.).
 • Чоловіче безпліддя, відхилення від норми в аналізах спермограми, крові і сечі.
 • Скринінг поширених хвороб передміхурової залози для чоловіків старше 40 років (рекомендується проходити один раз на рік спільно зі здачею PSA).

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Наявність дискомфортних відчуттів в області сечовивідних шляхів є необхідністю проведення ультразвукового дослідження. Процедура УЗД проводиться після попередньої підготовки, правила якої повинен знати кожен пацієнт.

При використанні даної методики, лікар може виявити:

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простатиГель для збільшення члена всього за 990 рублів! “GigaMax» – гарантоване збільшення члена. З «GigaMax» ви завжди будете в режимі повної бойової готовності! Детальніше …

 • злоякісні новоутворення;
 • порушення еректильної функції;
 • запальні процеси в простаті;
 • пошкодження стінок сечового міхура;
 • доброякісні пухлини в передміхуровій залозі;
 • причини порушення сечовипускання – стенози.

Як роблять УЗД передміхурової залози у чоловіків?

ТРУЗІ (трансректальне ультразвукове дослідження) передміхурової залози – це один з найбільш точних та інформативних методів дослідження передміхурової залози.

Під впливом ультразвукових хвиль формується і виводиться на екран монітора зображення простати, яке дозволяє зробити висновок про наявність чи відсутність патологій, змін в тканинах залози.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Порядок проведення трансабдоміального УЗД:

 1. Процедура виконується в положенні пацієнта лежачи на спині.
 2. Для обробки датчика, доктор використовує спеціальний гель.
 3. Датчик прикладається до області, яку належить дослідити.
 4. Проводиться оцінка розміру і структури органу.
 5. Спеціаліст після проведення УЗД складе висновок, в якому буде описана вся інформація, здатна зацікавити лікаря і допоможе при постановці діагнозу і початку лікування.

Трансректальне УЗД має деякі нюанси в проведенні:

Капсули для потенції ErostoneІспользованіе препарату дозволяє підсилити сексуальне бажання, зміцнює ерекцію, продовжує статевий акт і підсилює оргазм!

Детальніше…

 • На датчик, який використовується для дослідження, надягає презерватив, який змащується гелем. Це дозволить уникнути появи неприємних відчуттів у пацієнта.
 • Пацієнту доведеться лягти набік (правий) і притиснути коліна до грудей.
 • Прилад з датчиком акуратними рухами вводиться в анальний отвір і просувається на 5-7 см.
 • Лікар візуально досліджує простату, оцінюючи її розміри і структурні характеристики. Іноді, при виявленні освіти в залозі може знадобитися паркан її тканини. Для цього використовують спеціальну голку. Процедура вважається практично безболісною. Таким чином, доктор зможе відрізнити аденому (ДГПЗ) від раку простати.
 • Залежно від складності дослідження, воно займає від 15 до 25 хвилин.

Розрізняють декілька методів проведення УЗД простати і сечового міхура:

 • Трансабдоминально (через передню черевну стінку).
 • Трансректально (через пряму кишку).

Останній спосіб більш інформативний, але може доставити деяким чоловікам дискомфорт. Датчик при такому скануванні знаходиться в безпосередній близькості від простати, що підвищує ступінь візуалізації. Перший же варіант застосовується при неможливості трансректального дослідження по ряду причин або ж за наполяганням пацієнта.

Скільки УЗД займає по часу? Залежно від певного лікарем способу, воно може тривати від 25 хвилин до 50.

Пройти УЗД простати можна як в лікарні і поліклініці, так і в приватному медичному центрі, або спеціалізованих клініках, що займаються здоров’ям сім’ї та лікуванням безпліддя.

Вартість процедури буде залежати від статусу установи, сучасності устаткування і кваліфікації лікарів. Зазвичай ціна ТРУЗІ і Трансабдомінальна маніпуляцій становить 600-4500 руб.

Середня ціна УЗД простати в Санкт-Петербурзі – 1200-1800 руб., В Москві – 1300-1700 руб. Трансректальне УЗД обійдеться приблизно на 10-15% дорожче, ніж трансабдоминальное.

Підготовка до УЗД

Ретельна підготовка до УЗД простати не потрібно, якщо проводиться огляд залози через черевну порожнину. Діагностику слід проводити на повний сечовий міхур, щоб якомога ретельніше перевірити простату. Пацієнту потрібно випити до 1,5 літрів води за півгодини до прийому або 1 літр за годину. Як тільки чоловік відчує позиви в туалет, слід повідомити лікаря.

Підготовка до УЗД простати трансректального способом починається за 3-4 дня:

 1. Виключити з раціону алкоголь, продукти, що викликають газоутворення (боби, яблука, капусту та інші);
 2. У день перед процедурою огляду очистити кишечник.

Рекомендується максимально розслабитися і провести обстеження на голодний шлунок. Ректальна діагностика може доставити невеликий дискомфорт, якщо пацієнт відчуває сильне роздратування, слід повідомити про це лікаря.

Підготовка до ТРУЗІ передміхурової залози дещо складніше. Як підготуватися до ТРУЗІ простати? Перш за все, пацієнту необхідно очистити кишечник. Це можна зробити різними способами:

 1. Очисна клізма. Клізма перед УЗД простати проводиться за допомогою кружки Есмарха, гумового шланга з наконечником і водою кімнатної температури в кількості 1-1,5 л .;
 2. Мікроклізми ( «Мікролакс», «Норгалакс») – являють собою невеликий тюбик, наповнений проносним засобом швидкої дії. Вміст тюбика вводиться в пряму кишку, при виникненні позиву на дефекацію пацієнт йде в туалет;
 3. Гліцеринові свічки – застосовуються аналогічно мікроклізми;
 4. Прийом «Фортрансу» – спеціального препарату для очищення кишечника перед лікувально-діагностичними маніпуляціями. Мінусом кошти є його порівняно висока ціна, крім того, його застосування краще обговорити з лікарем.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Підготовка до ТРУЗІ простати будинку включає дотримання так званої бесшлаковой дієти – спеціального медичного столу, що зменшує утворення газів і калових мас. При її дотриманні з раціону виключаються наступні продукти:

 • бобові, свіжі овочі та зелень;
 • копченості, соління;
 • пшоняна і перлова каші;
 • виноград, агрус, персики, малина, абрикоси;
 • кава, шоколад, горіхи;
 • молоко, газована вода, квас.

Допускається вживання нежирних сортів риби і м’яса, нежирних бульйонів, рисової і гречаної каш, кисломолочних продуктів (сиру, сиру, кефіру), хліба, випеченого з борошна грубого помелу, киселів, компотів, соків.  

нормальні показники

Що таке норма, який показник вважати стандартним? Розшифрувати протокол аналізу можна самостійно, пам’ятаючи, що спільне формування простати закінчується до 25 років. Патологічний процес призводить до набряклості, розростання тканини – розміри і обсяг простати збільшуються. Нормальний показник:

 • ширина 3-4,5 см;
 • товщина – 1,5-2,5 см;
 • довжина – 2,4-4 см;
 • обсяг вираховується за формулою: перемножити всі лінійні показники і помножити на коефіцієнт 1,6.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Коли у пацієнта відсутні будь-які патологічні трансформації в простаті, при діагностиці виявляється округла форма залози, її тканини однорідні, а параметри в межах встановленої норми. У судинних структурах ніяких змін бути не повинно. Простата закінчує формування приблизно до 25-річного віку.

У нормі ширина залози не перевищує 30-45 мм, товщина складає близько 15-25 мм, а довжина приблизно 24-40 мм.

У чоловіків трансректальное УЗД викликає негативні відгуки і відчуття, однак, потрібно розуміти, що дана методика забезпечує безпомилковість даних і вважається абсолютно безпечною.

Незалежно від ціни УЗД простати виявляє пухлини і запальні ураження на початкових етапах розвитку.

Протипоказання

Протипоказаннями до процедури УЗД можуть бути:

 • мимовільне сечовипускання (нетримання), тому що маніпуляція проводиться з наповненим сечовим міхуром;
 • ожиріння або просто значний обсяг зайвої ваги – великий шар підшкірного жиру робить сканування скрутним;
 • прояви будь-яких шкірних захворювань внизу живота (герпес, виразки і рани, піодермія, будь-які висипання і інфекційні ураження).

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Трансректальний метод має такі перешкоди:

 • загострення хронічних запалень кишечника (геморой, тріщини, хвороба Крона, дизентерія та ін.);
 • гостра стадія геморою;
 • відсутність прямої кишки (це можливо після оперативного втручання, тоді замість органу встановлюється штучна аностома, призначена для виведення екскрементів);
 • непрохідність кишечника або звуження прямої кишки;
 • непереносимість медичної гуми (латексу).

Цей список можна доповнити захворюваннями, пов’язаними з інфекційним ураженням прямої кишки, але подібні випадки розглядаються індивідуально лікуючим лікарем безпосередньо в ході призначення УЗД.

Протипоказання для трансуретральної методу (через уретру):

 • запалення сечовипускального каналу;
 • непереносимість знеболюючих ліків.

На закінчення

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

УЗД на сьогодні є одним з найбезпечніших методів дослідження організму і, в той же час – доступним. У випадку з діагностикою патологій сечового міхура, безпеку вкрай важлива через безпосередній близькості до органів репродуктивної системи, які досить сильно схильні до впливу різного роду променевих впливів.

Чи потрібно УЗД сечового міхура чоловікам? Виходячи з даних, які є по всьому клінікам в світі, така діагностика допомогла безлічі пацієнтів, що призвело до їх швидкому одужанню і збільшення, таким чином, якості життя.

Особливо це стосується онкологічних процесів, для яких украй важлива своєчасна діагностика і лікування. На сьогодні ультразвукові методи стали повноцінним “членом” серед методів діагностики сечостатевої системи і безлічі інших.

Тепер Ви знаєте все про ТРУЗІ і УЗД передміхурової залози, підготовці до досліджень. Ультразвукове дослідження вважається одним з найбезпечніших і, одночасно, інформативних діагностичних методів, тому відмовлятися від нього не варто.

Своєчасно проведена процедура дозволяє виявити захворювання передміхурової залози на ранній стадії, коли прогноз більш сприятливий, і призначити пацієнтові ефективне лікування.

Незважаючи на безпеку УЗД, важливо з усією серйозністю поставитися до протипоказань. З іншого боку, не можна ігнорувати проведення цієї процедури, адже від неї залежать постановка точного діагнозу і призначення лікування.

Гель для збільшення члена всього за 990 рублів! “GigaMax» – гарантоване збільшення члена. З «GigaMax» ви завжди будете в режимі повної бойової готовності! Детальніше …

Як роблять ТРУЗІ передміхурової залози: підготовка і дослідження

Трансректальне УЗД простати – ефективна методика вивчення стану органу за допомогою введення датчика в пряму кишку пацієнта. У даній статті даються відповіді на питання: що таке ТРУЗІ передміхурової залози, як його роблять, підготовка.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

У анус хворого вводиться невеликий датчик, який дасть можливість візуалізації залози на екрані комп’ютера. У цього способу діагностики є кілька плюсів:

 • він є неінвазивний (тобто не вимагає проколів);
 • пацієнт не відчуває болю;
 • метод безпечний;
 • висока змістовність, тобто під час однієї процедури доктор може отримати всю необхідну для діагностики та лікування інформацію.

Читайте також:   Як підвищити тестостерон у чоловіків народними засобами?

Коли призначають?

Передміхурову залозу досліджують двома способами: трансректально і трансабдоминально Але що краще? Перший спосіб краще з огляду на його більшої інформативності. До того ж, при такому дослідженні є можливість зробити паркан тканин, щоб віддати їх в лабораторію на аналіз.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Показання до ТРУЗІ залозистого органу:

 • хворобливі сечовипускання і часті позиви, особливо посилюються вночі;
 • аденома передміхурової залози або підозра на її розвиток;
 • порушення потенції;
 • біль в області паху;
 • якщо у пари проблеми із зачаттям, але жінка здорова;
 • якщо струмінь сечі має слабкий напір при сечовипусканні;
 • якщо під час ректальної пальпації у лікаря з’явилися підозри на наявні патології;
 • при відхиленнях від норми в аналізі сечі;
 • при виявленні відхилень в результатах спермограми;
 • після досягнення 45-річного віку процедуру потрібно проходити регулярно.

Відео 1. ТРУЗІ простати.

підготовка

Трансректальне УЗД залозистого органу відноситься до діагностичних методів, які вимагають від пацієнта особливої ​​підготовки.

Це важливо, бо не провів всі необхідні заходи пацієнту доведеться переробляти дослідження .

Щоб уникнути повторного направлення на одну і ту ж процедуру, до ТРУЗІ потрібно правильно підготуватися (провести заходи перед діагностикою):

 1. Спорожнити кишечник за 2-3 години до процедури. Для цього краще використовувати клізму з ледве теплою водою. Її обсяг приблизно має дорівнювати 1,5-2 літрів . Якщо з проведенням клізми будинку виникли складності, можна купити препарати типу “Мікролакс” або “Норгалікс”. Їх вміст вводиться в анус пацієнту, який лежить на правому боці, і незабаром у нього з’являються позиви до дефекації.
 2. Перевірена і недорогий засіб – гліцеринові свічки. Вони також вводяться в положенні лежачи на боці в пряму кишку хворого, а через 15-20 хвилин йому потрібно відвідати туалет.
 3. Заповнити сечовий міхур.

Якщо причиною призначення ТРУЗІ стало безпліддя, високий рівень ПСА або слабкість потенції, за годину до діагностики потрібно випити приблизно літр води і не ходити в туалет до відвідування лікаря.

У разі призначення УЗД, для того щоб з’ясувати причину проблем із сечовипусканням, краще зробити так: підійти до кабінету лікаря з підготовленим заздалегідь напоєм в обсязі близько 1,5 літрів (краще, якщо це буде негазована вода або неміцний чай) приблизно за півгодини до старту дослідження. Почати вживання напою потрібно прямо в коридорі медичного закладу і коли сильно захочеться в туалет, варто повідомити про це лікаря-діагноста. Доктор повинен відразу ж запросити вас в кабінет.

Фото 1. Знімок трансректального УЗД простати.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Як роблять?

Процедура ультразвукового дослідження залозистого чоловічого органу проходить наступним чином:

 1. Чоловік, чий сечовий міхур заповнений рідиною, лягає на лівий бік. Його ноги повинні бути зігнуті і притиснуті до грудей.
 2. Лікар обирає спеціальний анатомічний датчик з діаметром близько двох див і надягає на нього медичний презерватив. Потім датчик вводиться в анальний отвір, тобто ректально, приблизно на 6 см. Якщо в напрямку зазначено вивчення насіннєвих бульбашок або простати, то глибина введення повинна бути більшою.

При необхідності оцінки ступеня спустошення сечового міхура (ООМ – визначення залишкової сечі), після первинного обстеження пацієнта попросять вийти в туалет. Потім залозу оглядають повторно, разом з сечовим міхуром. Після чого виробляють розрахунки і формулюють висновки про наявність патологій по тому, скільки сечі залишилося після сечовипускання.

Норми і розшифровка

Нормальна передміхурова залоза є симетричний орган, форма якого може бути трикутної, напівкруглої або овальної. У поперечної проекції задній контур органу не завжди візуально відділяється від прямої кишки.

Важливо! Контурування простати – неодмінно чітке і рівне, а ехогенність в нормі підходить під опис “дрібнозернистий” і “сформована среднеехогеннимі сигналами”.

Структурно орган неоднорідний. Його капсула має явне відділення від залозистої тканини по щільності сигналу.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Розміри нормальної простати:

 • довжина – від 24 до 40 мм;
 • ширина – від 27 до 43 мм;
 • товщина – від 15 до 23 мм.
 • За обсягом є два варіанти норм: за одними даними нормальний обсяг органу становить 200 см³, а за іншими – 280 см³.
 • При дослідженні здорової залози трансректально доктор виявляє періуретральних залози гіпоехогенної структури, а також трикутний насіннєвий горбок (зі зниженим луна-сигналом, розміром до 2 мм).

Довідка! Якщо лікаря для диференціації органу від навколишніх тканин і його якісної діагностики потрібна додаткова інформація про простаті, він може порекомендувати пацієнту кольорове доплерівське сканування.

Крім цього, на ТРУЗІ візуалізуються: шийка сечового міхура, пряма кишка, що оточує простату клітковина і семявибрасивающіе протоки.

патології

Що показує? ТРУЗІ дозволяє вчасно визначити такі хвороби, як:

 • простатит (запалення простати);
 • везикулит (запалення насінних пухирців);
 • епідидиміт (запалення придатків яєчок);
 • аденома простати (доброякісна пухлина);
 • гіперплазія органу (патологічне розростання залозистої тканини);
 • безпліддя;
 • злоякісні новоутворення.

Наявність підозр на хоч якусь із зазначених патологій (тим більше, їх підтвердження) негайно повинно викликати відповідні дії у вигляді призначення лікування ураженого органу малого таза у чоловіків.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Протипоказання

У трансректального обстеження простати є ряд протипоказань, наприклад: загострення хронічного геморою, перенесені операції на прямій кишці або кишкова непрохідність.

Плюси і мінуси

І лікар, і пацієнти, позитивно відгукуючись про УЗД залозистого органу, підтверджують високу змістовність і ефективність методу.

А ректальне обстеження вигідно відрізняється за своїми діагностичним якостям від інших способів обстеження простати.

Наприклад, під час проведення даного дослідження, можна оцінити не тільки стан тканин передміхурової залози або наявність в ній пухлин, але і оглянути пряму кишку, сечовий міхур і нирки.

Процедура незамінна, якщо потрібно встановити розміри органа, його симетричність і структурні особливості . Крім того, ТРУЗІ добре підходить для оцінки стану насіннєвих пухирців (потрібно тільки глибше ввести датчик).

 

Багатьох чоловіків цікавить питання: чи боляче це – проходити таке обстеження? До плюсів можна віднести, як раз, то, що ТРУЗІ проводиться в комфортних для пацієнта умовах, швидко і без болю. Крім того, обстежитися можна так часто, як потрібно.

 

Довідка! Якщо виникли підозри на онкопатологію (рак), під час ТРУЗІ може бути проведений забір тканини на біопсію за допомогою спеціального інструменту.

Процедура має мінімум протипоказань.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Де зробити і скільки коштує?

Процедура ТРУЗІ повинна бути проведена у напрямку від лікуючого лікаря-уролога, причому пацієнт може вирішити, де і як він пройде дослідження. Можна це зробити безкоштовно з полісом ОМС в муніципальній клініці або платно, в будь-якому приватному медичному центрі.

Ціна послуги лежить в досить широкому діапазоні: від 800 до 2500 руб. Вартість залежить від місця розташування клініки, кваліфікації її фахівців і класу обладнання.

висновок

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Укупі з профільними аналізами ТРУЗІ – необхідний метод діагностування стану чоловічого здоров’я.

ТРУЗІ передміхурової залози: як роблять, підготовка до дослідження

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

При діагностиці стану і функціональності передміхурової залози одним з найбільш поширених методів було і залишається ТРУЗІ, більш ефективне, ніж звичайне ультразвукове сканування. Незважаючи на певний дискомфорт для пацієнтів, процедура є компромісом між точністю і дорожнечею проведення.

Що таке ТРУЗІ

ТРУЗІ передміхурової залози – це процедура, чиїм повним найменуванням є «трансректальное ультразвукове дослідження». Як і у випадку з УЗД, принцип дії методики грунтується на поширенні спеціальним датчиком ультразвукових хвиль. Які, відбиваючись від внутрішніх тканин, повертаються назад і формують на екрані монітора зображення шуканого органу або області.

Чутливість датчика дозволяє сканеру створювати детальну картину з урахуванням розмірів, щільності та структури різних тканин, однак потрібно лікарська кваліфікація, щоб вірно вважати інформацію з екрану.

Специфікою трансректального УЗД є введення датчика в пряму кишку, а не його зовнішній контакт з абдомінальної областю, як у випадку з класичної процедурою. Така модифікація має на меті дати більш точне зображення такого невеликого органу, як передміхурова залоза, яку буде погано видно при стандартному УЗД.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Для чого проводять

ТРУЗІ простати проводять з тієї причини, що воно є одним з ключових методів обстеження працездатності цього органу і його функціонального стану.

Наприклад, пальцевий трансректальний огляд не дає настільки докладної інформації, як і рентгеноскопія.

 

Деталізація одержуваного зображення дозволяє оцінити розміри простати, положення, щільність окремих ділянок, а також наявність пухлин, набряків, кіст або конкрементів.

 

На підставі того, що показує в результаті сканер, уролог може зробити висновок про подальшу тактику лікування або про проведення додаткових діагностичних аналізів, включаючи біопсію і отримання простатичного секрету.

Фактично, ТРУЗІ є середньою ланкою в постановці діагнозу, так як на цьому етапі вже можна судити про те, чи потребує пацієнт в проведенні лікування, або його стан цілком задовільно.

Показання до проведення ТРУЗІ

З’ясувавши, що таке ТРУЗІ і для чого роблять цю процедуру, слід звернути увагу на категорії синдромів і патологічних станів, при яких це обстеження буде мати критично важливе значення.

Як роблять УЗД простати у чоловіків і підготовка до процедури

Очевидно, що всі розглянуті захворювання прямо відносяться до роботи передміхурової залози:

 • виявлення гострого або застійного простатиту;
 • кісти, абсцеси та інші ускладнення при запаленні простати;
 • везикулит;
 • епідидиміт;
 • аденома простати (ДГПЗ);
 • онкологія передміхурової залози.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Крім того, процедура дозволяє виявити, чи в нормі функція сечового міхура (наповнення і спорожнення). Визначити патології в стані судин, розташованих в малому тазу, а також дати частковий або повний відповідь на питання про причини еректильної дисфункції або чоловічого безпліддя.

Що краще – УЗД або ТРУЗІ

Головна відмінність ТРУЗІ від УЗД полягає в його трансректальном, а не абдомінальному проведенні. Сканер отримує доступ до простати через тонку стінку прямої кишки, а не через сечовий міхур та інші органи малого тазу. Така спеціалізація дозволяє істотно підвищити точність одержуваного зображення, уникаючи непотрібних спотворень і перешкод від інших органів і тканин по сусідству.

Більш того, якщо під час проведення сканування лікар визнає за необхідне отримати біоптат з простати. Його ендоскоп, поєднаний з ультразвуковим датчиком, дозволить за допомогою спеціальної біопсійною голки проткнути стінку кишки і взяти зразок тканини з залози.

З медичної точки зору, це помітно підвищує об’єктивність проведених досліджень, а також дає можливість поєднати дві операції в одну. Проте, ряд пацієнтів до останнього уникає ТРУЗІ, справедливо вважаючи, що ця процедура приносить певний дискомфорт – як фізичний, так і психологічний (в порівнянні зі звичайним УЗД).

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

З цієї точки зору, можна відзначити можливість проведення МРТ малого таза, яке дає ще більш точну і об’ємну цифрову картину, і при цьому абсолютно безболісно для чоловіка. Однак можливості МРТ, в порівнянні з ТРУЗІ, надлишкові в більшості випадків захворювання простати, і зазвичай застосовуються тільки при підозрі на рак залози.

Мінусом МРТ є і його вартість, яка вище приблизно в два рази.

Підготовка до дослідження

Існує кілька ключових принципів підготовки до ТРУЗІ передміхурової залози, від яких залежить як ступінь дискомфорту пацієнта, так і точність одержуваних в результаті результатів.

Розміри і об’єм простати: норма по віковим групам

Читайте також:   Пахова епідермофітія у чоловіків

Готуватися до процедури необхідно наступним чином:

 • за кілька діб до візиту до лікаря з раціону виключаються продукти, що сприяють підвищеного газоутворення, включаючи випічку, ряд овочів і фруктів, а також газовані напої і алкоголь;
 • протягом того ж періоду слід відмовитися від прийому препаратів, що розріджують кров і перешкоджають її згортання. Додатково, слід проконсультуватися з лікарем, в разі прийому будь-яких інших ліків;
 • процедура проводиться вранці, тому напередодні ввечері (за 12 годин до дослідження) повинен бути здійснений останній прийом їжі;
 • перед візитом в клініку необхідно провести дефекацію, а потім очисну клізму і заходи особистої гігієни;
 • вранці перед ТРУЗІ допускається випити півсклянки негазованої води.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Приблизно за 30 хвилин до обстеження лікар може попросити чоловіка випити літр звичайної води для наповнення сечового міхура. Завдяки цьому останній збільшиться в розмірах і притисне простату ближче до стінки кишки, що поліпшить її візуалізацію. З огляду на природну нервозність пацієнта перед процедурою, йому зазвичай дозволяється прийняти легке заспокійливе засіб.

Як роблять ТРУЗІ

ТРУЗІ передміхурової залози роблять в кілька етапів, кожен з яких є необхідним і вимагає правильного виконання.

Насамперед, пацієнт оголює нижню частину тіла і лягає на медичну кушетку на лівий бік, зігнувши коліна і підібгавши їх до своїх грудей. Це одночасно розслаблює тазові м’язи і дає лікаря кращий доступ до прямої кишки.

На цій стадії дуже бажано розслабитися, так як напруга аноректальної області може зробити проведення процедури болючим.

 

Далі, датчик апарату УЗД, підключений до нього, стерилізують або надягають на нього латексний презерватив, після чого змащують лубрікантом і вводять в задній прохід на глибину до шести сантиметрів.

 

Трохи провертаючи і рухаючи датчик, фахівець домагається отримання необхідних йому даних – цей етап триває, як правило, не більше однієї-двох хвилин.

Потім чоловікові потрібно спорожнити сечовий міхур і знову пройти сканування для визначення рівня залишкової сечі в сечовому міхурі.

Всього обстеження за допомогою ТРУЗІ може тривати 15 – 20 хвилин від початку до кінця. Що стосується питання, боляче це чи ні, багато що залежить від акуратності лікаря і морального настрою пацієнта. Однак правильніше буде, у будь-якому випадку, охарактеризувати процедуру дискомфортною, а не болючою.

Як роблять аналіз секрету простати, розшифровка і підготовка

розшифровка результатів

В першу чергу, оцінюється форма простати – округла або витягнута, збільшена або нормального розміру. Важливо проаналізувати і контури залози, які повинні бути чітко видимими на екрані сканера, і пропорції, щоб обидві частки були однакові і симетричні.

Обсяг органу не повинен перевищувати приблизно 20 – 25 см3, а нормальні розміри:

 • довжина від основи до верху: 35 мм, але може бути 25 – 45 мм;
 • довжина від передньої до задньої поверхні: 25 мм (20 – 30 мм);
 • поперечний: 40 мм, а нормальними межами вважають: 35 – 45 мм.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Крім цього, розшифровка результатів ТРУЗІ дозволяє оцінити стан:

 • насіннєвого горбка всередині передміхурової залози;
 • прямої кишки;
 • шийки сечового міхура і сечоводу;
 • стан вивідних проток.

Очевидно, що сканування відображає наявність ймовірних пухлин, каменів або інших утворень в структурі досліджуваного органу.

Протипоказання

Є ряд обмежень, які не дозволяють провести ТРУЗІ щоб уникнути нанесення зайвого шкоди пацієнтові або через можливе спотворення результату. Так, процедура протипоказана в наступних випадках:

 • геморой в гострій фазі;
 • проктіти, парапроктіти і інші запальні процеси в кишечнику;
 • відкриті кровотечі в шлунково-кишковому тракті;
 • тріщини в задньому проході;
 • перенесена резекція прямої кишки.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Існує і інші обмеження більш загального характеру: наприклад, небажано проводити процедуру, якщо пацієнт відчуває себе погано, страждає від лихоманки, нежиті та кашлю, а також переносить диспепсический синдром з частими позивами до дефекації.

Де і за скільки можна зробити

Не всі муніципальні клініки оснащені відповідним обладнанням хорошої якості, тому таку делікатну процедуру рекомендується проводити в приватних лікарнях з індивідуальним підходом.

Це, як і географічне розташування медичного кабінету, може здорожувати вартість ТРУЗІ, проте об’єктивний результат дослідження важливіше витрачених коштів. На сьогоднішній день, трансректальное ультразвукове сканування можна зробити, в середньому, за 1500 – 2500 рублів, залежно від міста, рівня клініки та додаткових послуг.

Цікаве відео

ТРУЗІ передміхурової залози – особливості процедури

Якщо у чоловіка виникають підозрілі симптоми і з’являються проблеми з сечовипусканням і статевим життям, то при зверненні до фахівця може бути призначено трансректальное УЗД простати.

Процедура відрізняється високою інформативністю, але щоб виключити помилкові результати, необхідно знати, в чому полягає підготовка до ТРУЗІ передміхурової залози, як протікає процедура, її протипоказання і особливості.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Коли необхідно обстеження простати

Передміхурова залоза виконує найважливіші функції в чоловічому організмі, тому будь-які порушення її діяльності можуть спровокувати серйозні проблеми.

При підозрі на розвиток будь-якої простатичної патології необхідно негайно звертатися до фахівця.

Але як чоловікові зрозуміти, що з залозою коїться щось недобре? Фахівці виділяють кілька специфічних патологічних ознак, виникнення яких має стати приводом для звернення до уролога.

 1. Хворобливі відчуття. Вони виникають в промежині і животі, можуть носити ниючий, тупий або гострий характер. При початкових стадіях запалення простати больовий синдром буде слабовираженним, але з розвитком патології ця ознака стає все сильніше, набуває постійний характер. Особливо явними болю стають при сечовипусканні і сексуальної близькості.
 2. Одним з перших ознак запального ураження простати є порушення сечовипускання, які проявляються частими позивами, але остаточного спорожнення не відбувається, а сам процес супроводжується дуже неприємними відчуттями і переривчастої струменем.
 3. Порушення статевих функцій теж відносяться до ознак простатичного запалення. У чоловіка помітно знижується лібідо, слабшає ерекція, спостерігається рання або пізня еякуляція. А при запущених простатичних запаленнях спермії втрачають життєздатність, що знижує фертильність чоловіка.
 4. Для запалення простати часто характерна наявність супутніх інфекційних процесів.
 5. Якщо запалення має хронічну запущену форму, то разом з уриною можуть виділятися гнійні маси.

При виникненні подібних симптомів необхідна термінова лікарська допомога і додаткове обстеження, наприклад, трансректальное УЗД передміхурової залози.

ТРУЗІ простати

Подібна діагностика передбачає поведінку трансректального ультразвукового дослідження простатичних тканин.

В основі даного діагностичного методу лежить здатність ультразвукових хвиль неоднаково відбиватися від різних середовищ і структурних утворень, що фіксується апаратурою. Потім інформація обробляється і видається картинка досліджуваного органу.

Особливістю того, як роблять ТРУЗІ передміхурової залози, є спеціальний датчик, який призначений для введення через анальний отвір в порожнину прямої кишки.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Подібне обстеження передбачає вплив ультразвуком безпосередньо на простатические тканини, що забезпечує більш чітке і інформативне зображення, ніж при трансабдоминальной УЗД діагностиці. Традиційне УЗД дослідження показує структури простати розмитими через стінки очеревини, що розташовується між датчиком і залозистим органом.

Якщо у хворого є зайві кілограми, то отримане зображення буде і зовсім мають важко. УЗД передміхурової залози трансабдоминально не зможе забезпечити такої високої інформативності, як при проведенні ТРУЗІ.

Тому подібне обстеження досить часто призначається при еректильної порушеннях або патологіях сечовипускання, хворобливому дискомфорті в малотазовой області, особливо при їх нез’ясованої етіології.

Показання для процедури

Трансректальне УЗД простати призначається пацієнтам лише при наявності відповідних показань. Зазвичай його призначають чоловікам після 40, що має негативну спадковість щодо простатичних і сечостатевих патологій.

Крім того, ультразвукове дослідження робиться при наявності у пацієнта патологічних симптомів на кшталт хворобливого, порушеного сечовипускання, больового дискомфорту в паху або нічних сечовивідних позовів.

Також ТРУЗІ або трансабдоминальное УЗД простати рекомендовано при наявності обґрунтованих підозр на розвиток у чоловіка гіперпластичних змін залізистих тканин, при порушеннях потенції або еректильної дисфункції, неможливості зачаття при нормальному здоров’я партнерки.

 

Показано проведення ТРУЗІ при поганій спермограмме і підвищеному ПСА в крові, млявою і слабкою струмені або виявленні порушень в ході ректальної пальпації.

 

Також трансректальное ультразвукове діагностичне обстеження залози проводиться повним пацієнтам, які мають рясні жирові відкладення на животі.

Трансуретральне підхід в порівнянні з трансабдомінальним забезпечує більшу інформативність, після діагностики лікар відразу може визначити діагноз.

Які патології може виявити

Отже, ТРУЗІ. Ми розібралися, що це таке. У мережі можна подивитися відеоуроки про те, як процедура проводиться.

Значення подібної діагностики для чоловічого здоров’я величезна, адже ТРУЗІ допомагає виявити наявність простатичної аденоми або злоякісних онкоутворень, виявляє запальні ураження придатків яєчок і сім’яників, а також самої залози. Крім того, трансректальное обстеження допомагає виявити наявність чоловічого безпліддя і визначити його походження.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Попутно, в процесі проведення ТРУЗІ фахівець також візуально оцінює стан інших малотазових структур на кшталт сечового міхура та ін.

У необізнаних людей чимало запитань щодо ТРУЗІ передміхурової залози – як роблять, підготовка та ін. Таким пацієнтам можна подивитися відео, де показано хід процедури.

Відвідуючи єдиною незручністю, з яким стикаються чоловіки при ТРУЗІ простати – це психологічний дискомфорт через введення датчика в анальний отвір.

переваги діагностики

Процедура трансректального УЗД відноситься до категорії високоінформативних діагностичних методів, причому вона має чимало особливих переваг в порівнянні з іншими способами обстеження:

 • Забезпечує точне відображення простатичних структур;
 • За допомогою ТРУЗІ проводиться тривимірне вимір всіх частин залози;
 • До проведення процедури практично відсутні протипоказання;
 • Можна ретельно вивчити насінники;
 • Дослідження повністю безпечно для хворого, не викликає хворобливих відчуттів і не представляє для пацієнта загрози;
 • В процесі обстеження існує можливість взяття біоптату на гістологічне дослідження з метою визначення характеру патологічних змін.

Достовірність результатів подібної діагностики сягає близько 98%, що підтверджує високу ефективність і інформативність. Крім того, в ході дослідження пацієнт не піддається ніякому шкідливому рентгенівського опромінення, що робить його повністю безпечним.

як підготуватися

Безумовно, щоб результати діагностики були максимально точними і достовірними, пацієнту необхідно грунтовно підготуватися до ультразвукового обстеження.

Про такій делікатній дослідженні багато чоловіків неохоче говорять з фахівцями, тому часто залишається багато питань і трапляються конфузи щодо готовності хворого до діагностики.

В цілому підготовка до ТРУЗІ простати особливих подвигів і жертв від пацієнта не вимагає, але суворе дотримання визначених вимог допоможе в отриманні достовірних результатів, в іншому випадку знадобиться повторна діагностика.

Починати підготовку слід вже за пару днів до дослідження.

 

У цей період треба відмовитися від споживання газообразующих продуктів і страв, щоб уникнути кишкового здуття і метеоризму, які створять перешкоду.

 

Відмова поширюється на бобові та капусту, житній хліб і молочну продукцію. Обов’язкова умова – процедура повинна робитися натще, останній раз до ультразвукової перевірки можна поїсти за 12 годин.

чистимо кишечник

Щоб простата добре проглядалася при обстеженні, необхідно попередньо почистити кишечник за допомогою простої очисної клізми.

Для цього приблизно за пару годин до дослідження потрібно провести клізмірованіе 1,5 літрами кип’яченої остигнула води.

Якщо клізму зробити не можна за показаннями мул обставинам, то можна скористатися гліцеринові супозиторії, які без праці допоможуть спустошити кишечник.

ТРУЗІ - що це таке, підготовка і як роблять трансректальное УЗД простати

Також можна зробити мікроклізму, наприклад, препаратом Мікролакс. Для цього чоловік повинен лягти на бік і ввести вміст туби в задній прохід. Через кілька хвилин з’являться позиви до дефекації. Дія подібних препаратів м’яке і нешкідливе для кишечника.

Читайте також:   Водянка яєчка у чоловіків, лікування гідроцеле народними засобами

готуємо сечовий

Не менш важливо і підготувати сечовий міхур, тому як процедура ТРУЗІ вимагає його заповнювання. Якщо обстеження спрямоване на виявлення проблем з сечівником і сечовивідних шляхами, то потрібно випити 1,5 літра питної води перед проведенням діагностики.

Якщо ж процедуру призначили при появі підозр на тлі підвищеного простатспецифического антигену або тривалих невдач в зачатті, то потрібно випити близько літра води приблизно за годину до діагностики.

 

Якщо з’явиться бажання помочитися, в туалет ходити не можна, доведеться потерпіти, поки не буде проведено дослідження.

 

Ось, власне, і всі вимоги. Підготуватися, провівши зазначені заходи, сосем не складно, зате результати діагностики будуть максимально достовірними, і пацієнту не доведеться проходити повторне трансуретральне ультразвукове дослідження через розмитість зображення та інших казусів.

опис процедури

Процедуру проводить узіст-діагност в амбулаторних умовах. Хід проведення складається з декількох етапів.

 1. Чоловік спускає штани і нижню білизну до колін і лягає на бік на кушетку, ноги при цьому потрібно притиснути до грудей. Подібне положення тіла дозволить легко ввести датчик в анальний отвір і забезпечить максимальний доступ до простати.
 2. Перед введенням на ультразвуковий датчик з метою дотримання гігієнічних норм обов’язково надаватися презерватив, потім його поверхня обробляється гелевим препаратом, щоб максимально знизити ймовірність виникнення дискомфортних відчуттів при введенні.
 3. Потім датчик вводять в анус на 5-6-сантиметрову глибину.
 4. Основний огляд здійснюється на повний міхур, потім чоловік його спустошує і огляд триває вже на предмет виявлення залишкової сечі.

Всі дослідження займає близько тридцяти хвилин, після чого фахівець проводить розрахунки, зіставляє отримані дані і робить висновок щодо стану обстежуваних структур і діагнозу. В цілому процедура неприємна, але незручності ніяк не пов’язані з хворобливістю, чоловік відчуває виключно психологічний дискомфорт.

Розшифровка отриманих результатів проводиться сонолог. У нормі заліза повинна бути симетричним напівкруглим або овальним органом з чіткими і рівними контурами.

 

Заліза має неоднорідну структуру з капсулою чіткої і відмінною від інших тканин органу.

 

Крім стану залози за даними ТРУЗІ можна оцінити і інші органи (гемороїдальні вени, слизова кишки, сечовий міхур і міхурово-простатичну сплетіння).

Протипоказання і вартість

Процедура трансректального ультразвукового дослідження проводиться не всім пацієнтам, тому що має ряд специфічних протипоказань, до яких відносять віддалену пряму кишку або оперативні маніпуляції, проведені недавно на даному кишковому відділі, наявність глибоких тріщин в ректальних стінках, що загострилася геморой і нетримання сечі.

У процедури ТРУЗІ простати ціни коливаються відповідно до статусу медустанови і фахівця, який проводить подібне дослідження. Найнижча вартість процедури трансректального УЗД становить близько 1,2-2,5 тисяч рублів. Але якщо пацієнт звернеться до висококваліфікованої фахівця в спеціалізовану урологічне клініку, то ціна дослідження може зрости в кілька разів.

Якщо процедура призначена дільничним урологом поліклініки, то її проведуть безкоштовно за рахунок страхового медполіса. При виборі клініки варто акцентувати увагу на досвідченості і кваліфікації фахівця, який зможе поставити правильний діагноз, хоча і оснащеність має значення.

Процедура ТРУЗІ передміхурової залози

ТРУЗІ простати – це трансректальное ультразвукове дослідження передміхурової залози, яке проводиться з метою діагностики різних захворювань чоловічої репродуктивної системи.

Здійснюється ця процедура за допомогою спеціального датчика, який вводиться через анальний отвір. Метод вважається найбільш інформативним, тому що під час обстеження датчик прилягає безпосередньо до досліджуваного органу. Це дозволяє отримати більш чітке зображення, що значно спрощує діагностику.

Трансректальне ультразвукове дослідження дає повну інформацію про стан, розмір, структуру, симетричності простати. Додатково обстежуються прилеглі органи. Необхідно розглянути більш докладно, як проводиться ТРУЗІ і що це таке.

суть процедури

Методи ультразвукового дослідження використовуються в медицині вже тривалий час. Вони дозволяють отримати достовірну інформацію про стан внутрішніх органах. Трансректальне УЗД передміхурової залози здійснюється за допомогою спеціального ректального датчика. Це дає можливість лікарю використовувати високі частоти ультразвуку, що забезпечує більш точні результати дослідження.

Датчик вводиться в анальний отвір. Це дозволяє наблизити його до простаті впритул. Така безпосередня близькість датчика до досліджуваного органу допомагає отримувати максимально точні дані про його стан.

До появи методу ТРУЗІ простата досліджувалася стандартним абдомінальним способом. Але цей варіант часто давав перекручену інформацію, так як ультразвуковий промінь слабшав, проходячи через товщу інших органів черевної порожнини.

 

Особливо складно було провести ультразвукове дослідження абдомінальним методом, якщо пацієнт мав велике статура, так як відстань від датчика до простати перевищувало 10-15 см.

 

Датчики, які використовуються для проведення УЗД простати абдомінальним способом, працюють на частоті від 3,5-5 МГц.

Ультразвук здатний проникати глибоко, але чіткість зображення від цього все одно страждає.

Тому стандартний метод останнім часом використовується тільки в тому випадку, коли необхідна загальна інформація про досліджуваному органі. Для більш детальної процедури використовують ТРУЗІ простати.

Показання до обстеження

Трансректальне дослідження необхідно проводити тоді, коли пацієнт страждає від наступних проблем:

 • сечовипускання супроводжується ріжучої болем і палінням, причому відбувається це досить часто;
 • в промежині і області живота відчувається безперервна біль;
 • в прямій кишці раніше були виявлені ущільнення;
 • порушена еректильна функція;
 • діагностовано чоловіче безпліддя.

ТРУЗІ простати показано пацієнтам, у яких є підозра на наявність таких захворювань:

 • патологічні процеси передміхурової залози (кісти, аденоми, гіперплазія, простатит в будь-якій стадії розвитку);
 • нелікованих недуги передміхурової залози;
 • наявність злоякісних і доброякісних новоутворень;
 • патології сечового міхура;
 • варикозна хвороба вен малого таза.

Єдиним протипоказанням до ТРУЗІ передміхурової залози є наявність геморою, особливо в період його загострення. Не допускається вводити чужорідні предмети в запалене анальний отвір до настання періоду ремісії. Інакше це може спровокувати не тільки сильний біль, але і інфікування.

Читати ще

Як чоловікам робиться УЗД простати?

Підготовка до процедури

ТРУЗІ проводиться досить швидко і практично безболісно. Але воно вимагає спеціальної підготовки, не дивлячись на всю простоту здійснення. Під час огляду лікар дасть докладні рекомендації пацієнту про те, як підготуватися до ТРУЗІ.

За кілька днів до запланованої дати проведення процедури пацієнту необхідно повністю виключити зі свого раціону будь-які продукти, які сприяють газоутворення (всі види капусти, бобові та т. Д.), Випічку, солодощі, алкоголь. Важливо припинити прийом лікарських препаратів, які розріджують кров (Аспірин).

За добу до проведення процедури необхідно очистити кишечник за допомогою клізми. У деяких випадках маніпуляція проводиться в умовах клініки. За 12 годин до початку процедури повністю припиняють прийом їжі. Якщо проведення її планується на ранок, то остання трапеза повинна бути не пізніше 7 години вечора попереднього дня.

Безпосередньо за годину до початку ТРУЗІ передміхурової залози пацієнтові необхідно випити 1 л чистої негазованої води. Це дозволить візуалізувати сечовий міхур набагато краще. У деяких випадках пацієнтам потрібно психологічна підготовка до трансректального ультразвукового дослідження.

Деякі чоловіки сприймають подібні маніпуляції досить болісно, ​​стаючи скутими і затиснутими. В такому стані провести ТРУЗІ буде дуже складно, а результати можуть бути недостовірними. У ситуації, що склалася рекомендується прийом заспокійливих засобів. Правильно підготувавшись до проведення процедури ТРУЗІ, пацієнт забезпечує високу достовірність отриманих результатів.

Методика проведення ТРУЗІ простати

Тривалість процедури становить близько 30 хвилин. Пацієнт знімає одяг, після чого його просять лягти на кушетку. У положенні лежачи на лівому боці йому необхідно зігнути ноги в колінах і підтягнути їх до грудей. Це поза створює найкращі умови для доступу до передміхуровій залозі, що дозволяє детально досліджувати її.

Пацієнту необхідно максимально розслабитися, дихати спокійно і рівно. Будь-яка напруга може стати причиною хворобливості. Щоб уникнути інфікування на датчик надягають спеціальний презерватив. Його змащують гелем для ультразвукового дослідження і вводять в анальний отвір приблизно на 5-6 см.

 

Лікар оглядає передміхурову залозу і насінні бульбашки. Крім того, досліджуються і інші органи черевної порожнини, які розташовуються в безпосередній близькості від простати. Після того як процедура завершена, необхідно спорожнити сечовий міхур. Далі проводиться додатковий сеанс УЗД для визначення рівня залишкової сечі.

 

Часто трансрек ультразвукове дослідження простати може поєднуватися з процедурою біопсії. У той час як роблять УЗД, береться мікроскопічний шматочок тканини для проведення більш детального вивчення. Попередньо ділянка простати, де буде проведена біопсія, знеболюється.

інтерпретація результатів

Під час трансректального дослідження на УЗД добре проглядається капсула передміхурової залози.

Її цілісність має дуже велике значення для подальшої діагностики, так як це відразу дозволяє виключити наявність онкологічних патологій в органі.

Ракові пухлини розростаються за межами оболонки передміхурової залози, тому описуваний вид дослідження дозволяє добре їх візуалізувати.

Читати ще

Для чого необхідно УЗД черевної порожнини і розшифровка результатів

 

Оцінюються фізіологічні параметри передміхурової залози, її розміри, контури, симетричність, внутрішня структура. Вивчення останньої дозволяє виявити аденому передміхурової залози. Оцінюються всі наявні в зоні гіперплазії зміни.

 

Крім того, ультразвук дозволяє побачити межі доброякісного новоутворення і внутрішню структуру пухлини. Ця інформація допомагає визначити стадію розвитку патології. Отримані результати визначають майбутню тактику лікування.

Трансректальне ультразвукове обстеження дозволяє виявити камені в тканинах передміхурової залози. Вони утворюються внаслідок надмірного процесу кальцинозу.

Висока частотність дозволяє побачити протоки всередині залози, за якими сперма надходить в задню уретру.

 

Якщо діагностика проводиться з метою підтвердження чоловічого безпліддя, то про це буде свідчити наявність закупорених семявибрасивающіх проток.

 

Більш глибоке занурення датчика в анальний отвір дає можливість досліджувати насіннєві бульбашки.

Якщо вони сильно розширені, то це свідчить про застійних явищах, розвитку запального процесу, утворення кіст і закупорки судин.

 

Ультразвук може показати структурні зміни в тканинах передміхурової залози. Подібні зміни здатні відбуватися як при розвитку простатиту, так і при наявності онкологічного процесу.

 

Процедура ТРУЗІ завжди закінчується складанням висновку і протоколу. Дані документи містять повну інформацію про проведене дослідження – це стан обстеженого органу, опис структури тканин і всіх виявлених патологічних утворень. Визначаються розміри органа, обсяг залишкової рідини в сечовому міхурі.

Важливо знати

Іноді одночасно з ТРУЗІ проводиться доплерівське дослідження з використанням контрастної речовини. В протокол заносять всі отримані дані. Відзначається інформація про стан всіх суміжних з передміхурової залозою органів.

В ході процедури роблять фотографії, що фіксують найбільш важливі процеси. Ці знімки докладають до загального протоколу дослідження і передаються лікарю. На підставі отриманої інформації, лікар визначає тактику подальшої терапії.

Трансректальне ультразвукове дослідження передміхурової залози давно стало досить популярним методом діагностики чоловічої репродуктивної системи.

 

Саме завдяки тому, що відстань від датчика до досліджуваного органу складає всього кілька міліметрів, це дає можливість вивчити всі можливі зміни і патологічні процеси.

 

Висока частота випромінювання ультразвукової хвилі (більше 8 МГц) дозволяє отримати чітке зображення в найкращій якості.

Процедура відрізняється простотою в проведенні, відсутністю хворобливості, високою ефективністю і інформативністю. Завдяки їй більшість чоловіків своєчасно виявили проблеми, після чого змогли повністю їх усунути і відновити своє чоловіче здоров’я.

Related posts

One Thought to “ТРУЗІ – що це таке, підготовка і як роблять?”

 1. Вадим Николаевич

  Недавно делал себе УЗИ мочевого, пришли к врачу, а он пишет просто в темноте, и опять своими каракулями, разве можно работать в таких условиях? Уверен, что в каждой больнице должен быть такой прибор, как люксометр https://protester.com.ua/luxmetr/, чтобы проверять уровень освещения в больнице, палатах.

Leave a Comment