Профілактика падінь у літніх людей

Профілактика падінь у літніх людей

Дуже часто люди похилого віку падають і ці падіння стають причиною досить серйозних травм та навіть переломів. Згідно зі статистикою, майже 700 тисяч літніх людей кожного року помирають саме по причині падінь. Через це більшість пенсіонерів стають максимально залежними від інших людей: родичів, сусідів, чи робітників соціальної служби.

Частіше всього падіння трапляються у власній оселі, адже не завжди є можливість створити належні умови для пересування людини у похилому віці самотужки. Якщо сім’я не може створити для літньої людини безпечне та комфортне середовище, то краще всього буде переселити її у будинок пристарілих у Чернівцях. Адже в такому закладі все зроблено з урахуванням потреб та можливостей бабусь та дідусів.

Організація різних приміщень для літніх людей 

Для того, щоб житло пенсіонера було максимально безпечним, необхідно ретельно продумати облаштування кожної кімнати та подвір’я, якщо річ йде про приватний будинок.

  • Ванна та туалет.

Краще, щоб була встановлена душова кабіна або піддон, а не ванна. Оптимально використовувати рідке мило, адже тверде може вислизнути з рук та утворити на підлозі слизьку ділянку. Також треба покласти на підлогу спеціальні килимки, зробити поручні біля унітазу та місця для купання. Не слід замикати двері, щоб пенсіонеру змогли допомогти у разі необхідності.

  • Спальня.

На підлозі не повинно бути ніяких дротів, а також килимів, через які легко спіткнутися. Меблі необхідно розміщати так, щоб вони не заважали вільному пересуванню, а шухлядки та дверцята повинні бути зачиненими. Поряд з ліжком треба поставити лампу, або залишати тьмяне світло на всю ніч. Телефон краще тримати поруч, щоб не прийшлося вставати для відповіді на дзвінок.

  • Кухня.

Предмети, якими треба користуватися досить часто, повинні бути під рукою. Слід уникати розміщення речей на верхніх полицях, щоб літня людина не вимушена була ставати на стілець чи стіл. Підлога завжди повинна бути чистою та сухою.

  • Сходи та подвір’я

Сходи повинні бути гарно освітлені чи пофарбовані у яскраві кольори. Дуже важливо, щоб біля них були перила. На подвір’ї у місцях пересування треба прибрати зайві предмети, не використовувати слизькі матеріали для оздоблювання тощо.

У приватному будинку для літніх людей “Срібний вік” кожне приміщення створене із урахуванням вищезгаданих порад, тому перебування в ньому буде для пенсіонера безпечним та комфортним.

Related posts

Leave a Comment