Що таке ановуляція: чи можна завагітніти?

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Овуляція вважається сприятливим для зачаття періодом, коли фертильність жінки знаходиться на максимально високому рівні. Саме тому всі планують зачаття з таким старанням намагаються якомога точніше визначити день овуляції. Але для настання вагітності мало одного сприятливого дня, важливо, щоб і інші фактори, що привертають сприяли зародженню нового життя.

Овуляторная фаза припадає зазвичай на середину жіночого менструального циклу. Відбувається вона за два тижні до початку чергової менструації.

Тому для простоти обчислень пропонується із загальної тривалості циклу відняти 14. Стільки зазвичай триває друга половина циклу – лютеиновая.

В день овуляції відбувається вихід дозрілої яйцеклітини з фолікула, розташованого на поверхні правого або лівого яєчника.

При подвійний овуляції, яка трапляється дуже рідко, дозріває одночасно два і більш фолікула, і може вийти не одна статева клітина. Цикли з подвійною овуляцією підвищують ймовірність настання багатоплідної вагітності.

Для того щоб дозріти, статевій клітині потрібен час. З найперших днів нового циклу в яєчниках дозрівають кілька фолікулів під дією гормону ФСГ. Вони називаються антральним. З них вже до 7-8 дня циклу виділяється безумовний лідер – домінантний фолікул, він росте швидше, інтенсивніше, а зростання інших сповільнюється і відбувається зворотний розвиток.

 

Саме в домінантному фолікулі зріє статева клітина, без якої жінка не зможе зачати дитину. За 2 доби до овуляції підвищується рівень естрогену, що призводить до сплеску гормону ЛГ.

 

Поверхня фолікула, яка досягла до цього моменту чималих розмірів (до 22-24 мм), стає тоншою і розривається. У черевну порожнину, а звідти в маткову трубу потрапляє дозрілий ооцит, готовий до злиття з чоловічої статевої клітиною. Це і є день овуляції.

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Але говорячи про овуляцію, не можна не сказати, що фаза триває рівно стільки, скільки живе жіноча статева клітина. А їй природа відвела не так багато – від 24 до 36 годин максимум. Саме за цей час гамети чоловіки і жінки повинні зустрітися в матковій трубі, зробити злиття і обмін ДНК з формуванням нової клітини – зиготи.

Якщо сперматозоїди не запліднити яйцеклітину протягом овуляторной фази, статева клітина жінки гине, і через два тижні виводиться назовні разом з відторгається шаром ендометрію (місячні), і цикл починається спочатку.

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Напередодні овуляції природа посилає жінкам особливі «підказки», які покликані звернути увагу представниці прекрасної статі на зміни, що ведуть до високої плідності.

Підвищується лібідо, жінка знаходиться в «грайливому» настрої, збільшується кількість цервікальногослизу – виділення через неї стають більш рясними, прозорими, тягучими, як сирий курячий яєчний білок.

У деяких спостерігаються й інші симптоми, наприклад, больові відчуття в області локалізації овулирует яєчника.

Більш точно визначати настання овуляції можна за овуляционной домашніх тестів, які дуже прості у використанні. Вони реагують другий смужкою на високий рівень лютеїнізуючого гормону в крові, а викид ЛГ відбувається за 12-24 години до овуляції.

Таким чином, найсприятливіші для зачаття малюка дні припадають на день овуляції і добу після неї. Потім зачаття малоймовірно.

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Обов’язкова умова настання вагітності – зустріч двох повноцінних, життєздатних статевих клітин: чоловічої і жіночої. Тому будь-який секс в період виходу ооцита, якщо статевий акт незахищений, або є хоча б мінімальна ймовірність проникнення сперматозоїдів в статеві шляхи жінки, може теоретично привести до настання вагітності.

Важливо розуміти, що статеві акти, які відбуваються за кілька днів до виходу яйцеклітини, можуть стати причиною настання вагітності. Сперматозоїди володіють більшою живучістю, ніж жіноча статева клітина, і вони можуть існувати без шкоди своїм здібностям в статевих шляхах жінки до 3-5 діб.

Якщо незахищений статевий акт був до овуляції за 3-5 днів, то ймовірність зачаття теж висока – спермії дочекаються яйцеклітину і відразу приступлять до запліднення, при цьому сексу безпосередньо в день овуляції може не бути зовсім.

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Репродуктологи оцінюють шанс на зачаття з першого разу при незахищеному статевому акті в день овуляції і протягом доби після неї (поки живе ооцит) в максимальні 33-34%.

 

Це означає, що кожна третя пара може зачати дитину саме в цей період.

 

При сексі до овуляції за день шанси завагітніти оцінюються в 29-30%, за два дні до виходу ооцита – в 26-27%, за три дні – в 16%, за чотири дні – в 10%.

Багато в чому ймовірність залежить від найрізноманітніших факторів і може бути нижче за певних умов. На неї впливають:

 • вік партнерів;
 • стан їх здоров’я;
 • наявність або відсутність шкідливих звичок.

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Вищепредставленими шанси у відсотках стосуються пар, які перебувають в розквіті репродуктивного періоду – 20-30 років. Після 30 років починається процес старіння статевих клітин, позначаються придбані чоловіком і жінкою хронічні захворювання.

Оваріальний резерв жінок після 35 років стрімко виснажується, 5-6 разів на рік можуть відбуватися ановуляторні цикли (в яких овуляція не відбувається взагалі).

Сперматозоїди теж з часом не молодіють, втрачається рухливість, скорочується термін життя статевих клітин, з’являються морфологічні зміни, а тому ймовірність зачаття у пари в 35 років з першого разу в день овуляції не перевищує 15%, а після 40 років вона становить не більше 1 3%.

Завагітніти в овуляторной фазі можна не тільки від незахищеного статевого акту з повноцінною еякуляцією. Досить висока ймовірність вагітності і при перерваному статевому акті.

 

І справа навіть не в швидкості реакції чоловіки, як вважають багато хто, а в фізіології.

У чоловіків повноцінні і рухливі статеві клітини в невеликій кількості можуть бути і в складі фізіологічної мастила, яка виробляється цілком природним шляхом у чоловіка в стані сексуального збудження.

Якщо пара проведе не один, а більшу кількість статевих актів, то в наступній мастилі точно опиняться сперматозоїди, що залишилися від першої еякуляції. Звичайно, їх буде небагато, але ж для зачаття багато і не потрібно – досить одного міцного, рухомого, здорового сперматозоїда.

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Чим молодше, здоровіше пара, тим ймовірність вагітності вище. Про це не можна забувати ні при плануванні довгоочікуваного зачаття, ні під час вирішення питань контрацепції.

Займатися сексом в період овуляції для зачаття потрібно обов’язково, а ось тим, у чиї плани народження потомства поки не входить, варто проводити статеві акти з презервативом – у бар’єрної контрацепції високий індекс Перля, що говорить про надійність.

Ще більш надійними є оральні контрацептиви. Принцип їх дії полягає в гормональному придушенні овуляції, це означає, що під час прийому ОК яйцеклітина не дозріває і не виходить. Тільки захищений статевий акт дає гарантію, що «сюрпризів» не буде. Підбирати засіб контрацепції для конкретної жінки повинен лікар.

Ось кілька цифр статистики, на якій і базується індекс Перля за визначенням ефективності контрацептивів:

 • з використанням оральних контрацептивів (ОК) – вагітність наступає в 0,03 -0,5 випадків на 100 пар;
 • з використанням внутрішньоматкової спіралі «цікаве становище» може настати у 2-3 пар на 100;
 • з презервативом – у 5-10 жінок з 100 настає вагітність (зазвичай через помилки партнерів у використанні контрацептиву);
 • при перерваному статевому акті – зі ста жінок вагітніють 15-20.

Вивчити особливості свого менструального циклу, вміти визначити і відрізнити овуляцію від інших днів циклу дуже важливо не тільки для плануючих зачаття, але і для тих, хто охороняється від небажаної вагітності.

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Це питання дуже актуальне для пар, які мріють про спадкоємця або спадкоємиці.

І якщо з першого разу не вийшло зачати малюка, незважаючи на статеві акти в період овуляції, не варто впадати у відчай – лише 17% пар вагітніють з першого разу, іншим просто потрібно більше часу.

Причин, за якими запліднення не відбувається навіть при зустрічі статевих клітин, існує безліч, і далеко не всі вони вивчені медичною наукою.

Відомо, що переважна більшість планують пар вдається завагітніти протягом півроку-року. Якщо вам більше 35 років, то після півроку невдалих спроб слід звернутися за лікарською допомогою.

Часто парі потрібно пройти обопільне обстеження – здати аналізи на інфекції, гормони (наприклад, при підвищеному пролактину в крові жінки овуляції не відбувається).

І в 85-90% випадків лікарі зможуть допомогти, призначивши консервативне лікування для приведення гормонального фону партнерів в норму.

Статеві акти планують краще починати проводити з настанням фертильного вікна (за 3-4 дні до овуляції). Не варто займатися любов’ю занадто часто – множинні еякуляції знижують якість сперми. Але і тривале утримання знижує якість сперми, а тому варто дотримуватися так званої золотої середини – секс через день.

При такому ритмі статевого життя у чоловіків спостерігається оптимальна для зачаття спермограма.

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Майже всі порушення овуляції у жінок пов’язані зі змінами гормонального фону, відхиленням від норм в кількості тих чи інших гормонів в різні фази циклу. Щоб поліпшити жіноче здоров’я, потрібно уважно спостерігати за своїм циклом і вчасно звертатися до лікаря, якщо відбувається збій.

Збільшити шанси на зачаття допоможуть прості рекомендації.

 • Відмовтеся від важкої праці, виснажливої ​​фізичного навантаження, роботи в нічний час – багато гормони виробляються в потрібній кількості лише під час нічного сну, а тому для жінки і чоловіки, які планують зачаття, повноцінний нічний сон має вирішальне значення.
 • Слід відмовитися від алкоголю, нікотину, наркотичних речовин. Для чоловіків важливо на час планування відмовитися від вживання марихуани (багато хто вважає її невинною, але на практиці доведено, що канабіноїди викликають зміна морфологічних характеристик сперматозоїдів). Жінці важливо відмовитися від кави, міцного чаю і навіть від темного шоколаду (все, що містить велику кількість кофеїну, порушує жіночу фертильність).
 • При проведенні статевих актів не варто використовувати мастила-лубриканти і інтимні гелі. А після статевого акту не варто відразу бігти в ванну або душ, краще полежати в спокої, піднявши ноги: сперматозоїдам потрібно близько 40 хвилин, щоб досягти фаллопієвих труб. Чи не застосовуйте спринцювання після статевого акту.

Не варто покладати великих надій на відвари, трави і вітаміни. Вони, скоріше, те саме що ефект плацебо, не доведене вплив засобів народної медицини на рівень фертильності статевих партнерів.

Вітаміни приймайте тільки з дозволу лікаря, щоб виключити передозування тими чи іншими речовинами. Здорової парі не потрібні народні засоби, протягом року вони зможуть зачати дитину і без шавлії або борової матки.

А парі з порушеннями репродуктивних функцій народні кошти навряд чи допоможуть – частіше потрібно комплексне лікування, до складу якого включаються гормональні засоби.

До зачаття за 3 місяці чоловікові потрібно перестати відвідувати баню і сауну, оскільки нагрівання мошонки в кілька разів знижує кількість рухомих і життєздатних сперматозоїдів. Обом партнерам рекомендується носити зручне білизну з натуральних тканин, які не тертьової, що не тиснуть, не порушує кровопостачання малого таза.

Харчування має бути повноцінним, в ньому обов’язково повинні бути білки – м’ясо, риба, птиця. Якщо жінка – велика шанувальниця монодиет для схуднення, на час планування зачаття слід відмовитися від таких дієт.

Особливу увагу слід приділити вазі – при ожирінні, підвищеному індексі маси тіла ймовірність зачаття знижена, і схуднення всього на 5% від маси тіла часто дозволяє в повній мірі вирішити питання сімейного безпліддя без будь-якого лікування взагалі.

Читайте також:   З якою групою крові не можна робити аборт?

Важливо психологічний стан партнерів. Чоловік, який постійно знаходиться в стані стресу, зазвичай не може похвалитися чудовими результатами спермограми, а у жінок з хронічним емоційним і психологічним напруженням часто розвивається ановуляція – відсутність овуляції, що стає причиною жіночого безпліддя.

Чому так відбувається? Тому що гормони стресу – адреналін, кортизон – частково пригнічують синтез статевих гормонів, які дуже важливі для нормального процесу утворення сперматозоїдів (сперматогенезу) і для овуляторних процесів. Таким чином, стрес – поширена причина гормонального дисбалансу в організмі чоловіків і жінок.

 

Особливо це помітно на прикладі жінок. Чим сильніше дама хоче стати мамою, тим більший стрес вона відчуває кожен менструальний цикл.

 

Зачаття не виходить, і коли пара, вже змирившись з безрезультатністю спроб, залишає ідею зачати дитину, вагітність через деякий час настає раптово і несподівано для всіх. Просто жінка заспокоїлася і її гормональний фон прийшов в норму.

Знижується ймовірність настання вагітності в період овуляції і в тому випадку, якщо в циклі були подорожі зі зміною кліматичних і часових поясів. У таких ситуаціях внутрішній біологічний годинник жінки збиваються, овуляція може траплятися раніше або пізніше очікуваного терміну, а може не статися взагалі.

Негативний вплив на фертильність партнерів надає прийом антидепресантів, тривале застосування антибіотиків, антикоагулянтів.

 

Жінкам в період овуляції небажано приймати знеболюючі засоби, вони негативно відбиваються на стані статевої клітини.

 

Від прийому медикаментів з дозволу лікаря варто відмовитися завчасно – за 2-3 місяці до зачаття, особливо це важливо для чоловіків , адже процес оновлення сперми займає не менше 90 діб.

 

Пара, налаштована на народження дитини, не повинна забувати і про почуття. Без них секс перетворюється в набір рухів тіла, і вірогідність зачаття знижується. Доведено, що в парах, де панує любов, зачати малюка вдається набагато швидше, ніж в парах, де сексом займаються «чергово».

Ановуляція: лікування причин, симптоми, можливість вагітності

Ановуляція – порушення менструального циклу, що характеризується відсутністю овуляції. Зріла яйцеклітина залишається в фолікулі і не потрапляє в черевну порожнину.

 

Через це жінка не може завагітніти, так як сперматозоїду просто нічого запліднювати в відсутності яйцеклітини. Це і стає причиною звернення до фахівця.

Як правило, патологія ніяк не позначається на наявності і тривалості менструації. Виняток становлять важкі випадки, при яких місячні повністю відсутні.

види ановуляции

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

 1. фізіологічна;
 2. патологічна.

Фізіологічні причини пов’язані безпосередньо з репродуктивної системи жінки. Так, ановуляція характерна для вагітності, післяпологового періоду та лактації. Також сюди відноситься відсутність овуляції в силу вікових причин. Це властиво жінкам в період клімаксу і молодим дівчатам, у яких організм ще не повністю сформований. Якщо жінка перебуває в періоді репродуктивного віку (15-48 років) і вона фізично здорова, хвороба також може наступити. Зазвичай це пов’язано зі стресами, переїздами, при яких різко змінюється клімат і т.д. Як правило, лікування ця форма не вимагає, робота яєчників поступово налагоджується самостійно.

Патологічна ановуляція по-іншому називається хронічною і розвивається внаслідок різних захворювань. Вона вважається найбільш небезпечною. Лікуванням саме цього стану займаються гінекологи, так як воно зазвичай супроводжується безпліддям. Причини можуть бути різними:

Кожен з видів відрізняється різноманітністю причин і часто включає в себе не тільки проблеми жіночої статевої системи, а й порушення роботи інших систем організму.

причини ановуляції

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?Менструальний цикл являє собою злагоджену роботу різних елементів організму: яєчників, матки, центральної нервової системи, ендокринної системи тощо Якщо на якомусь етапі почнуться відхилення, це вплине на весь цикл. Тому у даній патології не може бути виділена тільки одна причина. Їх безліч, і всі вони пов’язані з різними сферами роботи організму. До причин належить:

Детально про кожну з причин

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

 • Полікістоз є гінекологічне захворювання, в результаті якого в яєчниках утворюються кісти. При обстеженні вони виявляються збільшеними в розмірах, у жінки відбувається надлишкове вироблення чоловічих гормонів (тестостерон накопичується, кількість естрогену зменшується), присутній зайву вагу, нерегулярні менструації. Домінантний фолікул не може дозріти через новоутворення, яйцеклітина не з’являється, що й обумовлює тривалий Ановуляторний цикл.
 • Синдром виснаження яєчників – явище, при якому фолікули в яєчниках передчасно закінчуються, через що відсутня можливість завагітніти. Найчастіше цей стан спостерігається у жінок до 40 років. Точні причини синдрому не з’ясовані, проте серед провокуючих чинників виділяють генетичну схильність, резекцію яєчників, неправильне внутрішньоутробний розвиток. Для цієї проблеми характерна відсутність овуляції при регулярних місячних. Самостійно вирішити ситуацію неможливо. Як правило, при такому діагнозі призначають робити ЕКО, так як жінка не може завагітніти самостійно.
 • Проблеми з гіпофізом також одна з найбільш поширених причин, що впливають на відсутність овуляції. Наприклад, при гіперпролактинемії виділяється занадто багато пролактину, що впливає на зменшення кількості естрогену і прогестерону. Це призводить до порушення процесу овуляції, а в подальшому провокує викидні і веде до безпліддя.
 • Проблеми з харчуванням, що ведуть до набору зайвої ваги, впливають на гормональний фон жінки і приводять до різних відхилень. Це відбувається, коли в жировій тканині накопичується занадто багато жіночих статевих гормонів. До такого стану може призводити не тільки регулярне переїдання, але і неправильно підібрані дієти.
 • Безконтрольний прийом контрацептивів також може привести до сумних наслідків. Тривале вживання гормональних препаратів провокує порушення репродуктивної функції, через що спостерігаються періоди ановуляции. Для лікування наслідків може знадобитися від 1 року до 3 років.
 • Специфічне пояснення ановуляции дає психосоматика. Вона охоплює відразу кілька понять, що співвідносяться з цією патологією: аменорею, ранній клімакс, безпліддя. Так, відсутність місячних – нестача чуйності по відношенню до свого жіночого єства, клімакс – страх перед старінням, а безпліддя – підсвідоме небажання ставати матір’ю. Відповідно до цієї концепції, паралельно з фізіологічними причинами важливо лікувати психологічні блоки.

симптоми

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

 • Відсутністю місячних. Тривала відсутність періоду овуляції позначається на всьому циклі, і в підсумку призводить до того, що менструація повністю пропадає. Спочатку це виражається в формі олигоменореи (періодичні короткі менструації від декількох годин до 2 днів), а потім призводить до аменореї (повна відсутність місячних більше півроку).
 • Нерегулярним циклом. Як правило, відбувається збільшення кількості днів між менструаціями. Стандартної базальною температурою. Перед овуляцією вона знижується на 0,5 градусів, в той час як на початку циклу її значення коливається в межах 37 градусів. Після закінчення овуляції температура збільшується на 0,6 градусів. Коли у жінки спостерігається АНОВУЛЯТОРНОЮ фаза, базальна температура залишається на одному рівні.
 • Однорідністю вагінальних виділень. Для овуляції характерно посилення виділень, а також збільшення їх густоти.

До непрямих ознак відноситься вугрі, хворобливі відчуття в області грудей, випадання волосся на голові, поява волосяного покриву на обличчі, руках, підвищений рівень тестостерону, тривалі безплідні спроби зачаття (відсутність результату протягом півроку), постійний рівень прогестерону, що спостерігається при аналізах крові .

діагностика захворювання

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

 • Експрес-тести. Вони являють собою допоміжний спосіб діагностики овуляції, яким користуються жінки ще до звернення до фахівця. Тести заміряють рівень лютеінізірующіего гормону, який в момент овуляції досягає максимального значення, а потім його кількість іде на спад. Чим яскравіше забарвлення тестової смужки, тим вищий рівень ЛГ в сечі. Однак цей метод не завжди надійний, так як існує хвороби, при яких високий рівень гормону спостерігається постійно.
 • Вимірювання базальної температури. Температура вимірюється в прямій кишці вранці, після пробудження. Такий метод вимагає тривалого спостереження з веденням особистого графіка овуляції. Однак цей спосіб також недосконалий, тому як на температури можуть впливати фактори, які не мають ніякого відношення до овуляції: прийом алкоголю, порушення сну, відміну вимірювань. Складність методу також полягає в тому, що температуру потрібно вимірювати регулярно.
 • УЗД яєчників. Один з найбільш надійних способів діагностики. За допомогою цього дослідження можна оцінити кількість фолікулів, їх розмір, стан яєчників і матки. Крім того, воно дозволяє побачити наявність запальних процесів, пухлин, кісти.
 • Визначення рівня гормонів. Лікар призначає аналіз на визначення присутності в крові таких гормонів як пролактин, лютеінезірующій гормон і фолікулостимулюючий гормон (ФСГ). Збільшена кількість ФСГ дає підстави запідозрити період ановуляции, а підвищений рівень ЛГ вказує на полікістоз яєчників.
 • Краніографія. Для перевірки гіпофіза призначають рентген кісток черепа. Це допомагає зрозуміти, чи пов’язана ановуляція з пухлиною мозкового придатка.

Кожен з цих методів краще використовувати в сукупності з іншими, а не окремо. Такий підхід дасть більше шансів для постановки правильного діагнозу.

лікування ановуляції

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?Медикаментозний підхід передбачає в першу чергу усунення захворювання, що викликало цей стан. Адже відсутність овуляції – не самостійна хвороба, а симптом будь-якої патології. Відповідно, для кожної причини буде підібрана своя терапія.Головну роль в лікуванні займає нормалізація гормонального фону. Це особливо актуально для пацієнток, які бажають мати дитину в подальшому. В інших випадках лікар просто коригує менструальний цикл так, щоб він повністю прийшов в норму. Зазвичай це супроводжується паралельною ліквідацією проблемних місць (лікування полікістозу, пухлин і т.д.) Також такий спосіб лікування застосовується при неможливості встановити першопричину проблеми. Лікуватися від ановуляции не вийде без корекції ваги, якщо є проблема з порушенням харчування. Вся терапія виявиться малоефективною, якщо зайва вага пацієнтки буде зберігатися. Разом з тим зменшення маси тіла часто сприяє нормалізації концентрації гормонів, поліпшенню самопочуття і відновлення репродуктивної здатності.

Терапія обов’язково доповнюється медикаментозними препаратами. Найчастіше застосовується антиестрогенна засіб і фолікулостимулюючий гормон, що виробляється гіпофізом.

Вони необхідні для початку дозрівання яйцеклітин. Такі дії не завжди здатні принести бажаний результат, і вилікуватися медикаментозною терапією може не вийде. Тоді показана резекція яєчників.

В окремих випадках рекомендовано проведення ЕКЗ.

народні методи

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Широкою популярністю користується трава борова матка, яку також застосовують для лікування в гінекології. Щоб приготувати з неї відвар, візьміть 60 г рослини і залийте 500 мл води. Наполягання має тривати не менше 12 годин. Після цього пийте по половині склянки двічі на день.

Сучасні технології сьогодні дають можливість мати дитину, навіть не дивлячись на ановуляцию. Якщо проблема не піддалася не одному з видів лікування, фахівці завжди можуть провести процедуру ЕКО, яка в більшості випадків допомагає жінці зачати. Таким чином, діагноз не стає страшним вироком. Головне вчасно звернутися до лікарів за допомогою.

Як побороти ановуляцию і змусити організм виробляти яйцеклітини?

Головна> Жіноче безпліддя> Як побороти ановуляцию і змусити організм виробляти яйцеклітини?

Ановуляція – діагноз, якої може почути жінка будь-якого віку, але найбільшу небезпеку він представляє для молодих дівчат. Це означає, що в організмі стався серйозний збій і він перестав виробляти яйцеклітини. Найочевидніше наслідок такої метаморфози – безпліддя.

 

Але це аж ніяк не означає, що для тих представниць прекрасної статі, в чиї плани народження дітей більше не входить, ановуляція не страшна.

 

За цим діагнозом ховається серйозне гормональне порушення, яке може свідчити про наявність проблем зі щитовидкою, прихованому цукровому діабеті або навіть злоякісної пухлини.

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Що таке ановуляция?

Майбутня фертильність жінки і її здатність до зачаття закладається ще в материнській утробі. Саме в цей період в яєчниках плода формується запас яйцеклітин, який стане в нагоді дівчинці в дорослому житті для зачаття власної дитини.

Читайте також:   Чим обробляти пролежні? Сестринська справа

Їх число у кожної жінки індивідуально, але в середньому це майже 400 000.

На той час, коли дівчинка досягне віку статевого дозрівання, її особистий репродуктивний запас буде істотно меншим, а до 35 років залишиться не більше 35 000 яйцеклітин в кожному яєчнику.

Може здатися, що це кількість невиправдано велика, але природа нічого не робить просто так.

 

З віком яйцеклітини стають все більш чутливими до негативного впливу факторів зовнішнього середовища і їх здатність об’єднуватися зі сперматозоїдами для формування зародка істотно знижується.

 

До того ж, щоб зустрітися зі сперматозоїдом, яйцеклітині необхідно спочатку вийти з яєчника, і тут можливі деякі труднощі.

Відбувається все наступним чином: на початку менструального циклу в яєчниках починають рости фолікули (близько 6-8 в лівому і правому). У кожному з них зріє яйцеклітина. Поступово стає помітно, що один з фолікулів явно більше за інших.

Його називають домінантним і це означає, що саме з нього в середині циклу (швидше за все на 14 день з дня початку останньої менструації) вийде готова до запліднення клітина.

Процес розриву фолікула і викиду яйцеклітини в маткову трубу і називається овуляцією.

 

Це найкращий час для зачаття. Якщо воно відбудеться, то зародок прикріпиться до стінки матки і місячних кровотеч вже не буде. Якщо немає – в призначений день почнеться менструація і новий цикл, коло замкнеться. Ось спрощений сценарій тих складних процесів, які щомісяця відбуваються в організмі жінки.

 

Але трапляється й інший варіант розвитку подій – яйцеклітина може не вийти з яєчника. Можливо, її там немає, або розвиток фолікула пішло не за планом, як би там не було вагітність в такому випадку неможлива – сперматозоїду просто нічого запліднювати. В такому випадку медики говорять про ановуляции, тобто відсутності овуляції.

Ановуляція діагностується у 25% жінок, які протягом тривалого часу роблять марні спроби зачати дитину. Це одна з найпоширеніших причин безпліддя.

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Як зрозуміти сталася овуляція чи ні?

Перший і найголовніший ознака ановуляции – відсутність менструальної кровотечі (аменорея). Такий симптом проявляється в 50% випадків. Інша половина жінок помічають різкі зміни в своєму місячному календарі. Цикл може збільшуватися настільки, що визначити наступну дату початку місячних просто неможливо. Змінюється і характер кровотеч, вони стають мізерними і рідкісними.

Жінки з низьким больовим порогом під час овуляції відчувають ниючий біль внизу живота. До того ж про дозріванні яйцеклітини можна судити за характером вагінальних виділень. Коли приходить час овуляції, вони здаються більш рясними і слизовими. Але це лише непрямі ознаки. Дізнатися напевно вийшла з яєчника яйцеклітина можна відразу декількома способами.

Вимірювання температури в ректальному отворі

Починати спостереження потрібно з першого дня циклу. Для цього кожен день в один і той же час (краще близько 7 ранку) в ректальное отвір вставляється градусник, а потім його показання записуються. Роблячи цю процедуру протягом місяця, можна помітити дві фази.

На початковому і завершальному етапах циклу базальна температура однакова, а посередині (якраз тоді, коли відбувається розрив фолікула і звільнення яйцеклітини) значення градусника знижуються.

Про що це говорить жінці? Чим нижче базальна температура, тим вище ймовірність швидкого настання овуляції, а, отже, саме в цей час найкраще планувати зачаття.

 

Ще недавно цей метод вважався одним з найефективніших для успішного планування вагітності. Але сьогодні медики попереджають, що покладатися на нього можна не завжди.

 

Графік може мати похибки, якщо міряти температуру в різний час.

Крім того, на показник ректального градусника впливає не тільки процес дозрівання яйцеклітини, але і порушення сну, вживання алкоголю, хвороби тощо.

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Експрес-тест

Виявляється, що в аптеці можна придбати не тільки тест на вагітність, але і на овуляцію. Він працює за тим же принципом – визначає кількість гормону в сечі. Різниця тільки в тому, який гормон брати до уваги. Так, під час вагітності зростає рівень ХГЧ (хоріонічного гонадотропіну людини), а під час овуляції – ЛГ (лютеїнізуючого гормону).

Смужок на овуляторном тесті також дві – тестова і контрольна. Ось тільки інтерпретувати значення овуляторного тесту дещо складніше, ніж такого ж тесту на вагітність.

 

Адже в даному випадку дві смужки не завжди свідчить про позитивний результат. Потрібно брати до уваги не тільки сама наявність другої смужки, але і її колір.

 

Чим він яскравіше і більш насиченою, тим з більшою часткою ймовірності можна стверджувати, що з овуляторним циклом все в порядку.

Якщо на яєчнику є кісти, що є сьогодні досить поширеним явищем, точність експрес-тесту на овуляцію буде дорівнює нулю. При поликистозе рівень ЛГ завжди вище норми, так що судити про дозріванні і виході яйцеклітини за цим параметром марно.

Ультразвукове дослідження яєчників

Як правило, УЗД призначають в першій фазі циклу, орієнтовно в той день, коли овуляція повинна початися з жіночого календарем. На екрані УЗД-апарату добре видно скільки фолікулів зріє в яєчнику, чи є домінантний, які його розміри.

Береться до уваги загальний стан жіночих органів, а також товщина маточного ендометрію. Через кілька днів дослідження потрібно повторити, щоб переконатися в наявності жовтого тіла, яке з’являється на місці розірвався під час овуляції фолікула.

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Ановуляція як патологія або варіант норми?

Важливо розуміти, що відсутність дозрілих яйцеклітин далеко не завжди є проблемою, яка потребує термінового втручання.

У житті кожної жінки трапляються періоди, коли її організм припиняє процес вироблення яйцеклітин по фізіологічним причинам. Це може бути вагітність, годування грудьми або настання менопаузи.

Це фізіологічна ановуляція, яка є нормальною реакцією організму на що відбуваються в ньому кардинальні гормональні зміни.

 

Крім цього, у кожної статевозрілої жінки в середньому двічі на рік трапляються менструальні цикли, під час яких овуляції не відбувається. Ановуляція при регулярних місячних – так званий короткочасний відпочинок репродуктивної системи.

 

Саме тому бити тривогу після одного-двох овуляторних тестів, які показали негативний результат, рано. Але якщо яєчники відмовляються відтворювати яйцеклітини протягом трьох і більше місяців – це вже серйозний сигнал. Може виникнути хронічна ановуляція.

Такий стан справ вже є патологією і неодмінно відображається на загальному стані організму.

Ретельно придивившись до себе, жінки з ановуляцією помічають симптоми, які мало кого порадують:

 • на обличчі з’являється висип;
 • волосся починає помітно рідшати і поступово випадати;
 • волосяний покрив на руках і ногах, навпаки, зростає з більшою інтенсивністю, стає більш темним і жорстким;
 • турбують молочні залози, розвивається мастопатія.

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Причини розвитку патології

Чому раптом жіночий організм відмовляється проводити яйцеклітини – складне питання. Найчастіше проблема криється в порушеннях роботи деяких відділів головного мозку, які віддають команди для вироблення гормонів.

Так, безпосередню участь в репродуктивної життя жінки приймають гіпофіз і гіпоталамус. Якщо їх взаємозв’язок з яєчниками порушується, останні перестають виробляти потрібні гормони і яйцеклітини.

 

Це може статися, якщо в головному мозку порушене кровопостачання або почала зростати пухлина.

 

У числі інших причин ановуляторних циклу також значиться цілий ряд супутніх захворювань:

 • запалення маткових придатків;
 • ожиріння або інша крайність – зайва худоба, анорексія;
 • поразка щитовидної залози;
 • проблеми з печінкою;
 • кіста яєчника;
 • маткові міоми;
 • гіперплазія;
 • ендометріоз;
 • раннє виснаження яєчників і передчасний клімакс.

Пригнічувати овуляторні процеси можуть деякі лікарські препарати, а також тривалий прийом оральних контрацептивів.

Говорячи про причини ановуляції, не можна ігнорувати психологічний фактор. Стреси, нервові виснаження, сильні емоційні потрясіння негативним чином позначаються на роботі яєчників в цілому і їх здатності відтворювати яйцеклітини зокрема.

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Лікування хронічної ановуляції

На питання про те, чи лікується ановуляція, в більшості випадків можна відповісти ствердно. Але важливо розуміти, що відсутність овуляції – це наслідок, так що боротися потрібно не з ановуляцією як такої, а з тим, що її спровокувало.

Почати потрібно з приведення в норму маси тіла, а також психоемоційного стану жінки.

У цьому контексті лікування ановуляції народними засобами можливо, але якщо справа дійшла до серйозних гормональних порушень, то одними травами і настоянками проблему вирішити навряд чи вдасться.

Медикаментозного лікування ановуляції

Основний напрямок медикаментозного лікування ановуляції – стимуляція роботи гіпофіза і гіпоталамуса. Для цього найчастіше використовується кломіфен цитрат, завдання якого – посилити синтез гормонів. Крім цього, в призначенні лікаря можна побачити гормоносодержащіх препарати.

 1. Агоністи дофаміну – нормалізують рівень гонадотропних гормонів (в тому числі ЛГ, про який йшлося вище) і знижують кількість пролактину в крові;
 2. Тиреоїдні гормони – призначаються разом з препаратами попередньої групи в разі, якщо однією з причин ановуляції є проблеми зі щитовидною залозою;
 3. Естроген-гестрогеновие кошти – спрямовані на поліпшення працездатності гіпоталамуса і гіпофіза, найчастіше вживаються разом з препаратами, що знижують рівень естрогену.
 4. Гонадотропні гормони – регулюють роботу статевих залоз.

Досить часто причиною порушень овуляторного циклу стає надлишок чоловічих статевих гормонів в організмі жінки, зокрема мова йде про андрогени. Щоб знизити їх рівень в крові, лікарі виписують дексаметазон. Крім гормональних препаратів, в сучасних клініках серед методів стимуляції овуляції значаться парацервікальная ін’єкції, фізіотерапія та гінекологічний масаж.

Змусити яєчники виробляти яйцеклітини можна і радикальнішими методом. Якщо медикаментозне лікування не дало видимих ​​результатів, то доведеться вдатися до хірургічного втручання.

Мається на увазі метод клиноподібної резекції яєчників, під час якої вирізують пошкоджені тканини органу.

 

Якщо протягом півроку після операції, овуляція не відновлюється і вагітність не настає, лікарям нічого не залишається, як рекомендувати процедуру екстракорпорального запліднення – ЕКЗ.

 

Незважаючи на вік і життєві плани, до тривалого відсутності овуляції потрібно поставитися серйозно. Не варто забувати, що при порушеннях овуляторного циклу дуже високий ризик появи злоякісних утворень.

Уважно стежте за особистим менструальним календарем, звертайте увагу на своє самопочуття в різні дні циклу і не соромтеся відправлятися до лікаря при найменшому нездужанні.

Чуйне ставлення до себе – запорука жіночого здоров’я, краси і довголіття!

Ановуляція – відсутність овуляції

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

З ановуляцією доводиться стикатися не всім дівчатам і жінкам. Цей безрадісний діагноз ставиться тим, хто довгий час намагається завагітніти. Стан організму, в якому з різних причин не відбувається овуляція, дозріла яйцеклітина не викидається в черевну порожнину, це і є ановуляція. Іншими словами, жінка не може завагітніти через порушення менструального циклу, тому що яєчники функціонують неправильно. Це порушення тягне за собою зміну циклу місячних, а в важких випадках їх повна відсутність.

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Ановуляція існує двох видів:

 • фізіологічна;
 • хронічна або патологічна.

Кожна з цих видів має свої особливості і чинники виникнення. Ановуляція хронічна розвивається через аутоімунних поразок яєчників, ферментної секреції, невірного будови, під впливом променевої і хімічної терапії.

Фізіологічна ановуляція може наступити в період статевого дозрівання, пологів, клімаксу і лактації.

Читайте також:   Що таке трубно перитонеальне безпліддя, як лікується?

Підстави для виникнення ановуляції

Існують певні причини ановуляції. У багатьох випадках до них відносяться хвороби, аномалії в ендокринній системі. Вона впливає на роботу всієї статевої системи жінки і, зокрема, на функцію яєчників.

Причинами виникнення ановуляції можуть бути інші хвороби і стану:

 • характерні проблеми в ендокринній системі;
 • полікістоз;
 • порушення харчування;
 • своєчасно не проліковані ІПСШ;
 • фізичні навантаження;
 • передчасна менопауза;
 • неграмотні, безконтрольний прийом гормональних контрацептивів.

Характерні ендокринні проблеми – це головні причини ановуляції. Найбільш частою причиною безпліддя є порушення кровопостачання, травми головного мозку, пухлини або хвороби і поразки гіпофіза. При гіперпролактинемії, наприклад, гіпофіз в кров видає значну кількість пролактину – це гормон, який сприяє порушенню овуляції.

Також можуть порушити процес розвитку овуляції і фолікула хвороби, пов’язані зі щитовидною залозою. При підвищенні її функції наступає гіпертиреоз, при зниженні – гіпотиреоз.

Зустрічаються випадки, коли причини виникнення ановуляції пов’язані з надмірним утворенням чоловічих статевих гормонів, часто таке виникає при синдромі так званих полікістозних яєчників.

 

Причини появи ановуляции закладені і в полікистозе. Баланс певних статевих гормонів визначає статеву приналежність людини. Крім власних гормонів, жіночий організм виробляє чоловічі статеві органи або андрогени. У чоловічому організмі розвиваються естрогени – жіночі статеві гормони.

 

Гормональний дисбаланс виникає в разі вироблення жіночими залозами і яєчниками зайвої кількості андрогенів. Це призводить до появи синдрому полікістозних яєчників.

Дане захворювання відрізняється тим, що яйцеклітина не визріває, процеси імплантації та розвитку ембріонів порушуються.

У жінок, що мають такі яєчники, менструації настають нерегулярно, спостерігаються зайва вага, підвищена жирність шкіри, на тілі та обличчі присутні зайве волосся.

 

Гінекологічне обстеження показує, що яєчники значно збільшені. Причини, які названі вище, лежать в постанові діагнозу – полікістозних яєчники. Додатково визначають рівень гормонів в крові і проводять звукове дослідження яєчників.

 

Порушення харчування, в тому числі надмірна вага, також може бути причиною розвитку безпліддя.

Жирова тканина накопичує жіночі статеві гормони, і якщо їх в ній багато, то в організмі виникають гормональні відхилення. Наслідком цього є порушення овуляції.

Причини, за якими може настати повне припинення місячних і порушення овуляції, закладені не тільки в надмірному харчуванні, а й в різних екстремальних дієтах.

Надмірні фізичні навантаження також здатні порушити у жінки наступ овуляції. Таким чином розвивається ановуляция внаслідок:

 • стомлення жіночого організму;
 • втрати жирової тканини;
 • вживання анаболічних препаратів для збільшення м’язової маси.

Менопаузою називають завершення у жінки репродуктивного періоду. Він настає при виснаженні запасу яйцеклітин в яєчниках. Коли резерви яйцеклітин вичерпуються завчасно, менопауза у жінки настає раніше, ніж належить. В середньому менопауза у жінок настає в 51 рік. У деяких (1-4% жіночого населення) вона спостерігається в 40 років – це і є передчасна менопауза.

Встановлено, що іноді вживання оральних контрацептивів може впливати на здатність до зачаття. Шанси завагітніти в основному після 3-6 місяців контрацепції гормонами залишаються на тому ж рівні.

 

Але є жінки, які самі призначають собі препарати, що не дотримуються правил переривається прийому. Як підсумок, застосування без перерви на протязі 3-5 років таблеток обертається порушенням в роботі репродуктивної системи і виникненням ановуляції.

 

Жінці в цьому випадку при бажанні завагітніти відновлювати свою репродуктивну функцію і проводити лікування необхідно 1-3 роки.

симптоми ановуляции

Клінічні ознаки залежать від тривалості ановуляції і ступеня того, як порушені функції роботи яєчників:

 • виникнення кровотечі. Призводить послідовно спочатку до олігоменореї, потім до аменореї;
 • зміни характеру виділень, тривалість і інтервал між місячними. При ановуляції не відбувається утворення жовтого тіла яйцеклітини, які не змінюється фаза секреції поліфераціі, функціональний шар не відшаровується. Тому ановуляции властиві такі симптоми, як відсутність менструації (аменорея), рідкісні місячні (олігоменорея), однорідні маткові виділення (нормальна овуляція характеризується більш водянистими виділеннями в середині циклу);
 • випадання волосся, поява вугрів;
 • захворювання молочних залоз;
 • наявність волосся за чоловічим типом;
 • гіперплазія і рак ендометрія;
 • нездатність при настанні вагітності виносити малюка, часто і неможливо спочатку завагітніти самій.

Симптоми стійкою постійної ановуляции можуть істотно впливати на ризик захворювання на цукровий діабет, хвороби серця і судинної системи. У небезпечних формах може виникнути акромегалія. Всі ці симптоми підтверджують наявність ановуляції.

діагностика

Багато ознак, що виникають у жінок, показують наявність такої хвороби. Лікування ановуляції треба починати після підтвердження точного діагнозу. Його встановлюють після проведення деяких видів клінічних обстежень:

 • проведення експрес-тестів. Ними користуються до походу в лікарню багато жінок. Суть такого методу полягає в тому, що перед овуляцією гормон ЛГ вноситься в сечу, там і відбувається діагностика. В ідеалі тестова смужка повинна бути яскравою, а контрольна – тьмяною. А жінки не завжди правильно тлумачать свідчення тесту. Цей момент візуально відстежити іноді важко. До того ж є захворювання, наприклад синдром полікістозних яєчників, коли в сечі рівень ЛГ завжди високий;
 • дослідження базальної температури тіла. Тут основним і головним показником є ​​відсутність двухфазности. У сучасній медицині цей діагностичний метод не вважається досконалим, цьому є пояснення. В основному перед овуляцією температура опускається, а потім йде її підйом. Нормальна різниця температур близько 0.4 градусів. Однак на цьому етапі включається вплив побічних чинників: порушення сну, вплив алкоголю, хронологічне відміну вимірювань. Тому в такому графіку передбачені помилки;
 • хронічна ановуляція, як і інша, визначається на підставі проведення ультразвукового дослідження яєчників і ендометрія. Цей спосіб на сьогодні є найбільш надійним. Якщо ознаки ановуляции і вона сама в процесі даного дослідження виявлено кваліфікованим лікарем-фахівцем, то поставлений діагноз вважається правильним. УЗД допоможе виявити чисельність і розміри фолікулів, оцінити розміри яєчників, матки, товщину ендометрія.

Щоб почати лікування ановуляції, проводять ще й краніографія, гормональні дослідження (присутність пролактину, тестостерону), вивчення щитовидної залози.

лікування ановуляції

Лікування ановуляції терапевтичними способами засноване на коригуванні гормонального профілю. Якщо причина гормонального розладу визначена, то лікування грунтується на її ліквідації (лікування пухлини, полікістозу яєчників). Лікування буде патогенетичним, сконцентрованим на виправленні гормонального балансу, в разі невстановленої причини проблеми.

Лікування ановуляції при виснаженні або ожирінні треба починати з того, що необхідно привести в норму свою вагу. Рекомендується провести лікування народними засобами стресових станів, якщо вони є причиною ановуляторних циклів, і намагатися не хвилюватися.

Проводиться лікування ановуляції медикаментозним методом. Сьогодні величезна поширення набули дві групи препаратів: аналоги фолікулостимулюючого гормону гіпофіза і антіестрогени. Результат впливу цих ліків – дозрівання яйцеклітин.

Однак не у всіх випадках дані методи здатні принести бажаний результат.

 

Тоді доводиться вдаватися до стимуляції овуляції шляхом хірургічної операції (клиноподібна резекція яєчників) або прийняти рішення проведення екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).

 

Крім того, додатково можна укупі з гормональними препаратами лікуватися народними засобами у вигляді настоянок. Однак варто пам’ятати: все, що стосується лікування народними засобами, потребує схвалення лікуючого лікаря. Лікувати безпліддя треба тільки в медичних центрах, спеціалізацією яких є реабілітація репродуктивної функції сім’ї. Відео:

Досвід планування вагітності з таким діагнозом, однієї моєї подружки-Бебірушкі:

https://www.baby.ru/blogs/post/152786354-41241559/

Що таке Ановуляція: чи можна завагітніти?

Безпліддя і відсутність овуляції

Що таке овуляція, як визначити відсутність овуляції, як це лікується, чи можна завагітніти при відсутності овуляції – розповідає головний лікар Клініки МАМА – Вікторія Вікторівна Зальотова.

Жіночий організм «запрограмований» на благополучне зачаття і виношування вагітності. Але трапляється так, що «програма» дає збої – і завагітніти не виходить. Відсутність овуляції, або ановуляція – якраз один з таких збоїв, який може призводити до безпліддя. Яка взаємозв’язок – давайте дізнаємося прямо зараз.

гінекологічна довідка

Овуляція – вихід яйцеклітини з фолікула яєчника. Для повного розуміння цього процесу варто поговорити про фізіологічні закономірності менструального циклу жінки.

Менструальний цикл, по суті, є, щомісячної підготовкою організму до вагітності.

У його першій половині відбувається дозрівання яйцеклітин для запліднення і зростання фолікулів – «камер зберігання» статевих клітин жінки; в середині циклу відбувається розрив фолікула і вихід яйцеклітини в маткові труби, де вона і чекає запліднення – зустрічі зі сперматозоїдом.

 

Якщо зачаття відбулося – настає вагітність, немає – відбувається менструальна кровотеча, і цикл повторюється знову і знову. Така норма. Якщо яйцеклітина не може вийти з фолікула яєчника – запліднення не відбудеться.

 

Варто відзначити, навіть у здорової жінки може бути кілька ановуляторних циклів в рік, а після 30 років їх кількість зростає – і це теж межа норми. Патологія – регулярна або хронічна ановуляція. В такому випадку гінекологи можуть діагностувати безпліддя.

Причини ановуляції можуть бути різними:

 • гормональні порушення (недостатнє стимулювання яєчників гормонами гіпоталамуса, підвищений пролактин, порушення кількості гормонів ФСГ, ЛГ і їх співвідношення);
 • запальний процес органів малого тазу;
 • інфекції, що передаються статевим шляхом;
 • синдром виснаження яєчників;
 • надлишок андрогенів;
 • гінекологічні захворювання, наприклад, полікістоз, ендометріоз, пухлина яєчника;
 • порушення роботи щитовидної залози, гіпотеріоз;
 • зайва вага.

Дана інформація може прозвучати невтішно, особливо при плануванні вагітності.

Тому кожній жінці з ранніх років стоїть дуже уважно ставитися до свого здоров’я і регулярно – раз в 6 місяців – відвідувати гінеколога.

У будь-якому випадку – необхідно відзначати будь-які зміни в менструальному циклі, адже часто вони є сигналом гінекологічних та ендокринних порушень в організмі, до яких, зокрема, належить і ановуляція.

сигнали тривоги

«Як визначити відсутність овуляції?», – запитують багато жінок. Для початку варто навчитися визначати її наявність, прислухатися до свого організму. У овуляції є «симптоми», про які ми часом навіть не замислюємося, а саме:

 • посилення і якісна зміна вагінальних виділень в середині циклу: вони можуть ставати більш густими, слизовими і менш прозорими;
 • напруга молочних залоз;
 • неприємні відчуття внизу живота – в області яєчників;
 • підвищена збудливість і посилення лібідо.

Для більш «технологічного» визначення овуляції можна застосовувати спеціальні тести і вимірювати базальну температуру. При овуляції базальна температура падає, а потім різко підвищується. Але варто відзначити, що дані методи мають свої похибки: не завжди виходить все робити вчасно і правильно.

Відсутність подібних «симптомів» може стати першим «тривожним дзвінком» для жінки. І варто негайно звернутися до фахівця, якщо:

 • відсутні менструальні кровотечі;
 • підвищене оволосіння на обличчі і тілі;
 • вугрові висипання на обличчі і тілі;
 • дисфункціональні (спонтанні) маткові кровотечі;
 • не виходить завагітніти протягом 6 місяців.

Всі ці ознаки можуть бути симптомами порушень в роботі ендокринної системи, яка так само, як і репродуктивна, відповідає за нашу здатність народжувати дітей. Своєчасне звернення до гінеколога, гінеколога-ендокринолога допоможе визначити, що ж не так в організмі, і відповісти на головне питання: «Як завагітніти при відсутності овуляції?»

Як завагітніти при відсутності овуляції

Ми вже розуміємо, що завагітніти при відсутності овуляції не представляється можливим. Необхідно лікування. Але попередньо гінеколог-ендокринолог повинен діагностувати у жінки ановуляцию і визначити причини її виникнення. Ще раз повторюємо: точна діагностика – запорука ефективного лікування.

Медична діагностика ановуляции складається з систематизованого ультразвукового дослідження (УЗД) стану яєчників і ендометрія в різні дні менструального циклу протягом декількох циклів. Відсутність ознак овуляції за результатами декількох УЗД може говорити про хронічну ановуляции.

Важливо знати, що сучасна медицина успішно долає різні типи ановуляции. Залежно від причин її виникнення, фахівці рекомендують ефективну терапію.

Не існує спільної відповіді на питання про те, як лікувати ановуляцию.

 

До одужання і вагітності може призвести тільки комплексний підхід, спрямований на відновлення роботи ендокринної та репродуктивної систем жінки.

 

Якщо жінка планує вагітність в самому найближчому майбутньому – лікування може бути скориговано для вирішення саме цього завдання. Якщо проведене лікування безрезультатно, вагітність все не настає – жінці варто задуматися про допоміжні репродуктивні технології (ДРТ).

Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) допомагає ставати мамами жінкам з найважчими формами ановуляции і порушень діяльності репродуктивної системи. Головне – прийняти рішення про свою готовність бути мамою і вибрати дійсно ефективний шлях досягнення своєї головної бажання.

Зробіть перший крок – запишіться на прийом! 1

Related posts

Leave a Comment