Хвороба Пейроні у чоловіків: причини виникнення та лікування в домашніх умовах без операції

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції

Хвороба Пейроні відноситься до категорії придбаних, де провокуючим фактором є механічне пошкодження білкової оболонки статевого члена. На тлі порушеного обміну солей в організмі відбувається виникнення фіброми з подальшою її кальцинацією, що надалі викликає те, що починається викривлення члена.

Але чи піддається дане захворювання лікування нехірургічними методами? Що з цього приводу може надати народна медицина? Чи реально вилікуватися від хвороби Пейроні в домашніх умовах?

приховати зміст

Хвороба Пейроні: можливі наслідки та лікування

При нормальній роботі сечовидільної системи і при нормальному обміні солями в організмі ймовірність розвитку хвороби Пейроні зведена до мінімуму. Це стосується і тих випадків, коли була отримана механічна травма пеніса з розривом білкової оболонки (найчастіше це буває у спортсменів, при активному статевому контакті або при практиці анального сексу).

Народна медицина в цьому випадку буде відмінною профілактикою для подальшого ускладнення хвороби. Причому найефективнішою вона буде в перші 6 місяців після отримання травми, коли фіброзу ще не виникло.

І навіть якщо є ущільнення, народна медицина дозволить уникнути кальцинації доброякісного новоутворення. Однак в цей період лікарі також рекомендують записатися в фізкабінет (радіохвильова терапія). Все це в сумі запобіжить викривлення пеніса.

 

Але якщо вже є видима деформація, а з моменту появи перших ознак захворювання пройшло понад 6 місяців, то ймовірність того, що будь-яка консервативна терапія допоможе від нього позбутися – дуже мала.

 

У цих випадках рекомендується не втрачати часу і якомога швидше звертатися за допомогою до андролога. А той, швидше за все, направить на консультацію до хірурга і наступну операцію. На жаль, в ускладнених і запущених випадках хвороби це єдиний варіант лікування.

Чи може хвороба пройти сама по собі? Фіброма дійсно може зникнути безслідно. Якщо ж ущільнення збільшилася в розмірі, а його місце знайшло криву форму, то саме по собі захворювання вже не зникне.

У кращому випадку допоможе терапія ультразвуком (спрямована на дроблення фіброми), в гіршому – тільки операція. Кінцеве рішення по використовуваному методу лікування залежить тільки від клінічної картини пацієнта і напрямки самого лікаря.

Фото прояви захворювання

Для чіткого розуміння загальної картини захворювання, пропонуємо переглянути фото:

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції

Варіанти лікування в домашніх умовах

У домашніх умовах самі лікарі рекомендують проводити вправи, спрямовані на нормалізацію роботи та еластичності білкову оболонку , печеристих і кавернозних тіл статевого члена. Допускається також і використання техніки Джелкінга для розтягування пеніса. Але попередньо, безпосередньо перед самою процедурою, дуже важливо «розігрівати» статевий член.

Для цього можна просто прийняти теплу ванну на 20-30 хвилин, або огорнути пеніс щільним махровим рушником, змоченим в порівняно гарячій воді (до 60-70 градусів, не більше).

Також добре допомагає при Пейроні просте масування місця фіброзу . Виконується вправа по 10-20 хвилин 2 рази на день (в стані ерекції). Діє як звичайна ударно-хвильова терапія, спрямована на розбиття тіла фіброми. При масажі слід дотримуватися наступних правил:

 • робити подушечками великих пальців (двома одночасно);
 • використовувати оливкову олію в поєднанні з маслом чайного дерева (сприяє пом’якшенню верхнього і середнього шару епітелію, покращує ковзання);
 • при вправі чоловік повинен відчувати незначний дискомфорт – це вказує на те, що еластичність кавернозного тіла змінюється (тобто, тиснути до тієї стадії, поки не виникне легкий біль).

А ось з медикаментів лікарі переважно призначають прийом препаратів, спрямованих на нормалізацію мінерально-сольового балансу. Це перешкоджає появі самої фіброми (а якщо вона вже є – знижує ймовірність збільшення її в розмірах). Найчастіше для цього лікарі призначають:

 1. колхицин;
 2. тамоксифен;
 3. вітамін Е (в терапевтичної збільшеною дозуванні).

Підбір і призначення лікарських препаратів має право виконувати тільки лікуючий лікар-андролог. Це саме в його компетенції діагностика і лікування чоловічих захворювань, пов’язаних з роботою уретри, статевого члена, репродуктивної системи. У рідкісних випадках лікування призначає уролог.

А ось з народних методів на тематичних форумах найчастіше радять:

 • відвар кінського каштана;
 • ванни з шавлією;
 • мазь з п’явок.

Відвар готується з стиглих каштанів.

 1. Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції50 грам перетирають в порошок;
 2. змішують з 200 мілілітрах міцного алкоголю (підійде і вода, але етиловий спирт є найкращою витяжкою);
 3. все це настоюється протягом 3 днів в темному місці;
 4. далі – процідити і приймати по 1 чайній ложці 3 рази на день. Сприяє нормалізації концентрації солей і мінералів.

Ванни з шавлією допомагають в активній стадії захворювання, коли вже є викривлення. Готується просто:

 1. Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операціїна 1 відро окропу додати 3-4 упаковки сухої основи шавлії;
 2. вилити суміш в ванну, додати холодної води (щоб рівень був не менший 30 сантиметрів);
 3. сісти у ванну на 30-50 хвилин.

Процедуру виконувати до 2 разів на тиждень до повного відновлення.

Мазь з п’явок вважається найбільш радикальним варіантом лікування, але не менш ефективним ніж використання медикаментів. Для її приготування:

 1. Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операціїзмішують 50 грам сушеної основи з п’явок (можна придбати навіть в аптеках) і 15-20 грам гепариновой мазі;
 2. в суміш додають 2-3 столові ложки розчину Димексиду;
 3. туди ж додають 150 грам світлого меду.

Все ретельно перемішують і мазь можна вважати готовою. Наносять саме на проблемну ділянку пеніса (де фіброма або викривлення) 2 рази на день на 30-40 хвилин (а якщо є можливість – і довше). Така мазь відмінно усуває біль, зменшує запалення.

Хвороба Пейроні – пряма специфікація андролога. По можливості слід звертатися до нього при перших симптомах захворювання, так як на ранніх стадіях воно легко піддається лікуванню.

А народні методи – це буде чудове доповнення до призначеної терапії.

Разом, хвороба Пейроні можна вилікувати в домашніх умовах, але тільки на ранніх стадіях. В ідеалі – комбінувати і прийом медикаментів, і вправи, і народні методи, і фізпроцедури. В середньому, лікування займе до 3-6 місяців, в залежності від клінічної картини і характеру викривлення, розміру фіброми.

Хвороба Пейроні і її лікування в домашніх умовах (без операції)

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операціїВ даній статті піде мова про лікування Хвороби Пейроні. Викривлення статевого члена тій чи іншій мірі згідно зі статистикою зустрічається у 20% чоловіків. У більшості випадків дефект не позначається негативно на потенції і не призводить до змін в самопочутті. Однак, при Хвороби Пейроні викривлення пеніса може носити прогресуючий характер , що в підсумку призводить до повного порушення статевої функції і внаслідок цього до нервово-психічних розладів. Захворювання при сучасному рівні медицини цілком піддається лікуванню, крім консервативного і хірургічного втручання, є і методики, що дозволяють вилікувати Пейроні в домашніх умовах.

Щоб зрозуміти, які зміни відбуваються при Хвороби Пейроні у чоловіків, в першу чергу необхідно знати будову статевого члена. Основною структурною одиницею пеніса є запалі або кавернозні тіла, зверху вони покриті білкову оболонку. Від цієї білкової оболонки всередину печеристих тел відходять трабекули, що розділяють тканину на окремі відсіки (лагуни).

Причини розвитку Хвороби Пейроні у чоловіків

У звичайному стані запалі тіло м’яке, але при виникненні сексуального збудження лагуни заповнюються кров’ю, за рахунок чого орган збільшується в довжину і ширину і набуває твердість. Після оргазму кров відходить від пеніса, і він знову стає м’яким.

При Хвороби Пейроні у чоловіків в печеристих тілах починає розростатися сполучна тканина, яка згодом трансформується в бляшки і ущільнення. У підсумку це призводить до порушення кровообігу в органі, до викривлення члена і до порушення еректильної функції.

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції

 • Микротравматизации . Травмування часто виникає під час жорсткого сексу, мастурбації, забиття. Після впливу механічного фактора спочатку починається запальна реакція, яка і призводить до структурних змін в білкову оболонку, поступово вона втрачає еластичність, стає щільною і жорсткою. Згодом вона замінюється на рубцеву, що проявляється утворенням ущільнень. Бляшки в свою чергу заважають збільшенню пеніса в розмірах під час ерекції, що призводить до його викривлення і до болів під час статевого акту;
 • Тривалий прийом ряду ліків . Побічні реакції у вигляді відкладення фіброзних бляшок можливо при тривалому використанні деяких препаратів, що призначаються для лікування розсіяного склерозу, судомного синдрому, мігрені, патологій серця і судин, глаукоми;
 • Спадкову схильність . На генетичному рівні може передаватися мутація, при якій колаген у великій кількості утворюється в організмі навіть при найменшому пошкодженні тканин. Хвороба Пейроні нерідко у чоловіків протікає на тлі системних васкулітів, склеродермії – захворювання, також переходять у спадок.

Імовірність мікротравмування білкової оболонки зростає з віком, так як у міру будови організму ступінь еластичності тканин падає. Сприятливими до хвороби факторами вважаються всі патології, пов’язані з судинними порушеннями і погіршенням кровообігу.

Тому Хвороба Пейроні нерідко діагностується у чоловіків з ішемією, артеріальною гіпертензією, цукровим діабетом, захворюваннями ендокринної системи. Негативно на розтяжності печеристих тел відображаються шкідливі звички – зловживання алкоголем, тютюнопаління.

За статистикою захворювання частіше зустрічається у чоловіків після 30 років і з віком ймовірність розвитку патології підвищується.

відеоплеєр00:0000:002:13Використовуйте клавіші вгору / вниз, щоб збільшити або зменшити гучність.

Хвороба Пейроні може бути і вродженою, але такий варіант патології зустрічається вкрай рідко. Причини вродженої аномалії – укорочена уретра або змінений будова білкової оболонки. На відміну від придбаного недуги вроджений дефект супроводжується утворенням в кавернозних тілах тяжів, а не бляшок.

 

Хвороба Пейроні в медичній літературі часто позначається і іншими термінами – пластична індурація пеніса або фіброзний кавернозіт.

Основні симптоми Хвороби Пейроні

Патологія протікає з трьома основними ознаками, вираженість яких безпосередньо залежить від стадії захворювання. На розвиток Хвороби Пейроні вказують:

 • Викривлення статевого члена, добре помітне під час ерекції;
 • Болі під час фрикций;
 • Щільні ущільнення, промацуються під шкірою пеніса.

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції

Всього в перебіг хвороби виділяють 4 стадії, кожна з яких має характерні ознаки:

 • Прихована або латентна стадія . Хворобливість турбує тільки під час ерекції, в момент сексуального збудження можливо і незначне викривлення статевого члена. Ущільнень при пальпації статевого члена не визначається. При обстеженні встановлюється тільки порушення кровообіг в судинах;
 • Початкова стадія . Болі помірні, при ерекції посилюються, в стані спокою кілька зменшуються. При пальпації прощупується одне або кілька ущільнень, що не мають чітких меж. При статевому збудженні пеніс помітно викривляється. Бляшка визначається тільки при проведенні УЗД, на рентгенівському знімку на цій стадії її не видно;
 • Стадія стабілізації . Бляшки стають більш щільними, при пальпації чітко пальпуються їх межі, за структурою такі ущільнення більше схожі з хрящової тканиною. Болі по силі виразності помірні, статевий член викривлений, ступінь його кривизни посилюється при ерекції. Ущільнення добре проглядаються при УЗД-сканування органу і при проведенні рентгена;
 • Кінцева стадія . У цей період бляшка через відкладення в ній солей кальцію стає жорсткою і по консистенції має велику схожість з кістковою тканиною. Болей немає, статевий член сильно викривлений. Еректильна дисфункція порушується внаслідок погіршення кровопостачання печеристих тіл і в зв’язку з неможливістю введення викривленого члена в піхву.

Бляшки при Хвороби Пейроні можуть утворюватися в будь-якій частині статевого члена, за кількістю ущільнень може бути як одно-два, так і відразу декілька. Статевий член стає кривим в протилежну від ущільнення сторону, у більшості хворих на туберкульоз чоловіків до кінцевої стадії ступінь кривизни досягає 70-80%.

Хвороба Пейроні не відноситься до патологій, при яких можливий летальний результат. Проте фіброзний кавернозіт значно погіршує життя чоловіка.

 

Болі під час сексу, неможливість повноцінного статевого акту призводять до неврозів, психічних порушень, негативно відбиваються на подружніх стосунках, заважають професійної діяльності. Хвороба Пейроні може стати основною причиною безпліддя та імпотенції.

 

Ситуація ускладнюється, якщо чоловік без призначень лікаря починає самостійно приймати лікарські препарати, вводити в пеніс ін’єкційні засоби. Самолікування призводить до утворення нових ущільнень і може стати причиною нагноєння тканин і звуження уретри.

Читайте також:   Клітки сперматогенезу в спермограмме: що це таке?

Діагностика Пейроні у чоловіків

При появі болю під час ерекції, при викривленні пеніса і інших турбують зміни з боку статевих органів чоловік може звернутися до уролога або андролога. Лікар спочатку з’ясовує всі скарги, час появи змін, з’ясовує анамнез, тобто встановлює, чи були травми, чи є у пацієнта супутні і спадкові захворювання.

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції

Для підтвердження діагнозу Хвороба Пейроні пацієнт повинен пройти ряд інструментальних обстежень:

 • УЗД. Сканування дозволяє оцінити роботу судин, тобто чи є порушення кровопостачання органу. Ущільнення при проведенні УЗД візуалізуються на початковій стадії хвороби і при подальшому її прогресуванні;
 • МРТ . Дане дослідження дозволяє побачити орган в поперечному розрізі, що в свою чергу допомагає точно встановити розташування бляшок, їх розміри, судинні зміни;
 • Кавернозографія . Це рентгенологічне дослідження, комбіноване з введенням в запалі тіла контрастної речовини. Кавернозографія дозволяє побачити всі зміни всередині органу.

При необхідності хворому призначають додаткові обстеження, що дозволяють диференціювати Хвороба Пейроні з іншими подібними за клінічною картиною патологіями. При підозрі на пухлиноподібні утворення в статевому члені проводиться забір біоматеріал для гістологічного дослідження.

Як лікувати Хвороба Пейроні без операції в домашніх умовах

Традиційно дефект статевого члена при Хвороби Пейроні (фото за посиланням) усувається консервативним шляхом або за допомогою хірургічного втручання. Медикаментозна терапія найбільш ефективна на початковій стадії освіти ущільнень фіброзу, але, як правило, чоловіки на ранньому етапі хвороби рідко звертаються за кваліфікованою допомогою.

Медикаментозна схема терапії включає в себе:

 • Пероральний прийом протипухлинного засобу Тамоксифен;
 • Застосування алкалоїду Колціхіна. Зменшує запалення, запобігає подальше розростання фіброзних бляшок;
 • Препарат Потаба. Дане ліки наділене антіфібропластіческім дією;
 • Використання вітаміну Е, під впливом якого поліпшується еластичність білкової оболонки;
 • Введення в статевий член ін’єкцій лідази, інтерферону, Гідрокортизону.

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції

Додатково до медикаментозної терапії призначають фізіотерапевтичні методи впливу – магнітотерапію, ударно-хвильову терапію. Використання ліків можна поєднувати і з гирудотерапией (лікування п’явками), фітотерапією, використанням лікувальних ванн.

Інноваційним способом виправлення кривизни статевого члена при Хвороби Пейроні вважається корекція дефекту за допомогою особливого ортопедичного пристрою Andro Ortez.

Використання Andro Ortez в домашніх умовах

Andro Ortez – невеликий прилад, призначений для самостійного випрямлення статевого члена при різного ступеня його кривизни. Ортопедичний пристрій є розробкою американської компанії, ліцензія на його випуск отримана в 2008 році.

Andro Ortez виготовляється з м’яких гіпоалергенних матеріалів. Випрямлення пеніса з його допомогою ґрунтується на методики витягнення.

 

Фіксація пристрої в певному положенні при лікуванні Хвороби Пейроні призводить до розтягування тканини в місці бляшки і до поступового утворення в цьому місці порожнечі.

 

Згодом з’явилася порожнина заповнюється здоровими, тобто незміненими клітинами пещеристого тіла, що дозволяє повністю відновити нормальну будову статевого члена.

хвороба Пейроні

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операціїХвороба Пейроні – патологія, характерна тільки для чоловічої половини людства.

Патологічних змін виявляють хворобливості при ерекції, яка виникає на тлі фіброзних змін в білкову оболонку. Недуга рідкісний, і частіше зустрічається він у представників чоловічої статі, які перебувають у віці від сорока до шістдесяти років.

У деяких випадках такий розлад може негативно впливати на зачаття, але це присутнє тільки в тих випадках, коли статевий орган викривлений до такої міри, що не може увійти в жіночі статеві органи.

Саме тому необхідно звертатися за допомогою фахівців при виникненні перших симптомів (наявність невеликого ущільнення, яке легко виявити на дотик, біль при статевому акті, деформація при кожній ерекції).

Основу лікування становить оперативне втручання. Серед фахівців є безліч суперечок з приводу ефективності терапії, що проводиться народними засобами в домашніх умовах.

Що це таке?

Хвороба Пейроні – захворювання, при якому чоловічий статевий член викривляється внаслідок прогресуючих фіброзних змін в білковій оболонці статевого члена. Хвороба названа по імені французького хірурга Франсуа Пейроні, який описав її в 1743 році. Найчастіше нею страждають чоловіки у віці від 30 до 60-65 років.

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції

причини розвитку

На сьогоднішній день до кінця не виявлені причини, які призводять до захворювання, проте існують причинні фактори, що сприяють патології:

 • травми статевого органу;
 • порушення в роботі ендокринної системи;
 • закритий перелом пеніса;
 • зниження еластичності тканин статевого органу;
 • запалення сполучної тканини – колагенози;
 • деякі аномалії з боку імунної системи;
 • запальний процес в уретрі;
 • прийом деяких медикаментів;
 • порушення обміну речовин;
 • звуження просвіту судин, характерного для атеросклерозу;
 • підвищений рівень серотоніну в організмі;
 • хвороби сполучної тканини;
 • недолік кальцію і вітаміну Е;
 • артеріальна гіпертензія;
 • шкідливі звички;
 • ішемічна хвороба серця.

У вкрай рідкісних випадках захворювання може бути вродженим. Наприклад, при патології будови білкової оболонки, або при аномально короткою уретрі. Відмінність вродженого від придбаного – в першому випадку відсутні бляшки. Деформація розвивається на тлі тяжів в печеристих тілах.

Незначні деформації не є серйозним захворювання і не вимагають оперативного втручання.

Класифікація

За етіології виділяють наступні форми захворювання:

 1. Придбана форма – характеризується поступовою втратою еластичності і розростанням сполучної тканини пеніса, що призводить до спотворення форми і виникненню больових відчуттів;
 2. Вроджена форма – часто обумовлена ​​генетичним фактором і знаходить свої прояви в ущільненні пещеристого тіла статевого органу.

Крім того, існують три категорії хвороби Пейроні, в залежності від ступеня викривлення пеніса і розміром фіброзного освіти:

 • 1 категорія – кривизна пеніса до 30 градусів, розмір фіброзної бляшки до 2 см;
 • 2 категорія – кут викривлення від 30 до 60 градусів, розмір фіброзної бляшки від 2 до 4 см;
 • 3 категорія – появи сильного кута нахилу від 60 градусів, розмір фіброзної бляшки від 4 см.

супутні симптоми

Симптоми хвороби Пейроні (див. Фото):

 1. Еректильна дисфункція – погіршення ерекції (пеніс не збільшується до необхідного розміру і не твердне).
 2. Викривлення статевого члена. Ця ознака помітний візуально.
 3. Больовий синдром. У момент ерекції пацієнт відчуває біль, що робить в результаті статевий акт дуже болючим.
 4. Функціональне зменшення чоловічого пеніса. Це результат викривлення органу.
 5. Викривлення пеніса (в сторону живота, або мошонки, або убік).
 6. Іноді в місці, де розташована бляшка, може бути розтягнута шкіра.
 7. Підвищена чутливість статевого члена, яка спостерігається навіть під час розслабленого стану.
 8. Наявність бляшки, що має вигляд ущільнення під шкірою пеніса і досягає іноді великого розміру – до 3 см, що негативно позначається на місцевому кровообігу.
 9. Неправильна форма статевого члена. У деяких випадках, коли бляшок кілька, статевий орган приймає неправильну форму у вигляді шийки пляшки, пісочного годинника і т.д.

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції

ÓÐÎËÎÃÈß

ускладнення

Незважаючи на те що хвороба Пейроні має не складне лікування, наслідки стосуються як психологічної сфери, так і загального здоров’я пацієнта:

 • порушена ерекція на тлі больових відчуттів, а також ряду психологічних причин (емоційного стресу, сексуальної незадоволеності, проблем в інтимних відносинах);
 • безпліддя;
 • імпотенція;
 • вкорочення пеніса;
 • психологічні розлади.

При своєчасній терапії, дані негативні наслідки, як правило, носять тимчасовий і поверхневий характер. Величезне значення для подолання негативних наслідків і успішної реабілітації має моральна підтримка партнера.

діагностика

Фібропластична индурация статевого члена (Пейроні хвороба) визначається фахівцями досить швидко і легко.

Бляшки не залишають місця для сумнівів, і в принципі, необхідно визначити форму захворювання, і можливість провести терапію або призначити операцію.

Деякі лікарі просять принести фото ерегованного члена, щоб визначити наскільки градусів він викривляється при порушенні. Перерахуємо, які ще методи використовуються при діагностуванні:

 • УЗД судин пеніса – щоб оцінити, як відбувається кровообіг в зоні проявилося ущільнення. Так виявляється гостра форма перебігу хвороби;
 • МРТ діагностика – пошарове знімок тканин органу. Ще більш точний спосіб для оцінки кровотоку;
 • Кавернозографія – рентгенівський знімок, після наповнення печеристих тіл рентгеноконтрастной рідиною;
 • Біопсія – забір мікроскопічного шматочка тканин, для подальшого лабораторного дослідження;
 • Доплерографія – подібне УЗД дослідження, для оцінки стану судин в пенісі.

Призначення на обстеження може дати уролог або андролог, після попередньо зібраного анамнезу та пальпації пеніса.

Медикаментозне лікування

Алгоритм лікування пацієнтів з хворобою Пейроні, яка знаходиться на ранній стадії розвитку:

 1. Зменшення болю.
 2. Зняття запалення.
 3. Розсмоктування бляшки.
 4. Зупинка прогресування захворювання.

Лікування повинно тривати не менше півроку.

У цей час можуть бути застосовані такі препарати, як:

 • Інтерферони.
 • Вітамін Е.
 • Препарати з групи НПЗЗ.
 • Колхицин.
 • Тамоксифен та ін.

Фахівці не рекомендують вводити будь-які препарати безпосередньо в саму бляшку. Справа в тому, що навіть незначні пошкодження цілісності статевого органу можуть посилити фіброз. Однак іноді без ін’єкцій обійтися не вдається.

З цією метою використовують такі препарати, як:

 1. Стероїдні. Їх застосовують тільки в тому випадку, якщо людина хвора не більше 1,5 років і бляшка у нього не сформувалася остаточно. Гормони використовують рідко, так як вони не дозволяють домогтися бажаного ефекту.
 2. Ферменти (коллагеназа). Це засіб дозволяє размягчать рубцеві тканини, так як розриває пептидні зв’язку колагену. Препарат вводять в бляшку перпендикулярно пеніса. У 65% випадків вдається зменшити викривлення. Лікування триває 6 тижнів. Ін’єкції ставлять 2 рази в 7 днів. Процедуру повинен проводити професіонал, так як передозування ферменту небезпечна крововиливами і появою нових ділянок фіброзу.
 3. Інтерферон. На сьогоднішній день немає точних даних щодо ефективності використання цього препарату.
 4. Верапаміл. Цей препарат вводять в кальциновані бляшки і в ділянки фіброзу при гострому запальному процесі. Він сприяє розчиненню таких областей.

Для прийому всередину рекомендують такі лікарські засоби, як:

 1. Вітамін Е. Він злегка зменшує деформацію органу і сприяє зниженню інтенсивності болю.
 2. Колхицин. Препарат перешкоджає вироблення колагену і активізує власну коллагеназу, а також сприяє зменшенню болів і запалення. Однак під час прийому багато пацієнтів починають страждати від розрідження стільця.
 3. Тамоксифен. Цей препарат має антиестрогенну і протипухлинним ефектом. Завдяки його прийому гинуть Т-лімфоцити і макрофаги.
 4. Потаба. Цей препарат направлений на уповільнення продукції фібрину.
 5. Пентоксифілін. У пацієнта, який отримує цей препарат, поліпшується кровопостачання органу, в крові підвищується вміст оксиду азоту. Це зупиняє прогресування хвороби і навіть сприяє її зворотному розвитку.
 6. Пропіоніл L-каротин. Цей препарат дозволяє зменшити ступінь деформації і знижує інтенсивність болю.

Крім використання лікарських препаратів, чоловікові може бути рекомендовано фізіотерапевтичне вплив на хворий орган:

 1. Магнітотерапія.
 2. Використання диадинамических струмів.
 3. Лікування лазером.
 4. Лікування грязями.
 5. Електрофорез.
 6. УВТ. При цьому застосовується спеціальний прилад, який є джерелом імпульсів. Доктор направляє їх безпосередньо на ділянку фіброзу. Це дозволяє розм’якшити бляшку і випрямити пеніс. Щоб мати можливість реалізувати УВТ, викривлення не повинно бути більше 45 градусів.

Важливо пам’ятати, що самостійно застосовувати будь-який препарат заборонено! Це може стати причиною розвитку серйозних ускладнень і проблем зі здоров’ям.

оперативне лікування

Хірургічне лікування більш ефективно, так як дозволяє одноразово виправити викривлення і видалити ущільнені вузли. Методика хірургічного втручання визначається в кожному випадку Хвороби Пайроні індивідуально.

Так, якщо викривлення пеніса менше 45 градусів, а його довжина достатня, то пликация, коли виправлення дефекту відбувається за рахунок накладення складок на протилежному боці, є найкращою.

Читайте також:   Інфекції сечостатевої системи у чоловіків, діагностика і лікування

Тканина вшиваються нерассасивающіеся шовним матеріалом, статевий член дещо втрачає в довжині, однак імовірність ускладнень мінімальна.

 

При достатній довжині пеніса і викривленні більше 45 градусів білкову оболонку січуть у вигляді еліпсів, а на протилежній викривлення стороні виробляють ушивання нерассасивающіеся шовним матеріалом.

 

При недостатній довжині пеніса або при відмові пацієнта від перерахованих вище методик вдаються до розсічення або висічення бляшки з подальшим застосуванням пластики.

Дефект білкову оболонку усувають за допомогою вагінальної оболонки яєчка, шкірного клаптя, або синтетичних матеріалів.

Якщо Хвороба Пейроні протікає з еректильною дисфункцією, то оптимальним рішенням є фаллопротезірованіе або фаллоімплантація. Це дозволяє усунути проблеми з ерекцією і скорегувати викривлення статевого члена.

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції

Народні засоби

 1. Кінський каштан. Для того, щоб приготувати відвар, вам знадобитися 20 г каштанів (плодів). Спершу подрібніть їх, а потім додайте склянку крутого окропу і тут же поставте на вогонь. Кип’ятіть протягом чверті години. Коли охолоне, пропустіть через сито або марлю і приймайте по чверті склянки до їди. Лікування займає три місяці.
 2. Трав’яний настій. Змішайте в рівний частинах (по 100 г) первоцвіт, шавлія, буквицу, материнку, льнянку і Лопухова корінь. Надішліть збір в термос (2 великі ложки) і додайте склянки окропу. Залиште настоюватися на всю ніч. Вранці процідіть і приймайте по півсклянки чотири рази на день до їди (не менше, ніж за півгодини).Важливо щодня готувати нові настої, щоб вони були свіжими.
 3. Мазь з п’явок. Відміряйте чверть склянки п’явок висушених і розітріть їх в порошок. Змішайте з гепариновой маззю (15 г), деміксідом (2 великі ложки) і склянкою білого меду. Далі кожен день (по одному разу) втирайте в пеніс. Починайте лікуватися, коли убуває місяць.
 4. Лікувальні ванночки. Три пачки шавлії висипте в відро окропу, накрийте кришкою і залиште на півгодини, потім процідіть. Тим часом наберіть у ванну воду і вилийте туди проціджений настій. Але не захоплюйтеся, такі процедури можна проводити не частіше, ніж раз в два дні і тільки по 15 хвилин. Як тільки закінчите процедуру, лягайте в ліжко.Більший ефект настає, якщо ванни застосовувати одночасно з прийомами відварів.

Оскільки захворювання розвивається досить повільно, існує помилкова думка про те, що при появі перших ознак найкраще скористатися народними засобами медицини, щоб уникнути лікарського втручання.

Але важливо пам’ятати, що тільки здійснення операції – це єдиний вірний спосіб лікування хвороби Пейроні у чоловіків.

профілактика

Заходи профілактики при хворобі Пейроні:

 • не займайтеся сексом в стані наркотичного або алкогольного сп’яніння, щоб виключити травми пеніса;
 • у віці від 30 до 60 щорічно проходите профілактичні обстеження;
 • ведіть здоровий спосіб життя;
 • контролюйте масу тіла;
 • стежте за рівнем тиску;
 • носите зручна нижня білизна;
 • регулярно займайтеся спортом.

При виникненні будь-яких порушень з боку статевої системи необхідно відразу звернутися до уролога, щоб провести діагностику і почати лікування.

Лікування хвороби Пейроні без операції консервативними методами

зміст

Розповісти ВКонтакте Поділитися в Одноклассниках Поділитися в Facebook

При хворобі Пейроні у чоловіків відбувається викривлення статевого члена через виникнення в його білкову оболонку щільних бляшок. За основною теорії причиною виступає патологічне загоєння тканин після травм. Дієвим способом лікування вважається операція, але існують і ефективні консервативні методи терапії.

консервативне лікування

Зверніть увагу, що консервативне лікування хвороби Пейроні (на відміну від операції) до сих пір не має точно підтвердженої ефективності. Особливо це стосується випадків, коли чоловік пізно звертається за допомогою. У таких випадках видалити бляшки вдається тільки за допомогою операції. Ті лікарі, які вдаються до консервативних методів, проводять терапію в наступних напрямках:

 • зняття гострого запалення, зменшення його інтенсивності в білкову оболонку пеніса;
 • запобігання утворенню нових бляшок;
 • зменшення больового синдрому;
 • розчинення наявних бляшок.

Консервативне лікування як альтернатива операції допускається на ранніх стадіях, коли бляшки ще не піддалися кальцинуванню. Такі методи терапії допоможуть, якщо викривлення статевого члена в стані збудження не перевищує 20 градусів. Деяким пацієнтам лікування без операції допомагає повністю одужати. Основні методи консервативної терапії:

 • проходження курсу масажу;
 • прийом всередину, місцеве застосування або ін’єкційне введення лікарських препаратів;
 • розтягнення статевого члена за допомогою екстендерів.

До методів консервативного лікування також відносяться фізіотерапевтичні процедури. Їх ефект полягає в розсмоктуванні фіброзних бляшок. На відміну від ін’єкцій лікарськими препаратами, фізіотерапія може проводитися під час загострення. Хороший результат приносять такі процедури:

 • магнітотерапія;
 • диадинамические струми;
 • лазеротерапія;
 • грязелікування;
 • електрофорез;
 • ударно-хвильова терапія.

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції

масаж

За рахунок масажу вдається механічно усунути фіброзні бляшки в білкову оболонку статевого члена. Крім того, така процедура допомагає поліпшити гемодинаміку і запобігти розвитку еректильної дисфункції. Частота проведення масажу – 1-2 рази на добу протягом 2-3 місяців. Після такого циклу можна досягти позитивної динаміки.

препарати

Медикаментозне лікування проводиться за допомогою препаратів різних фармакологічних груп. Загальний список вживаних лікарських засобів:

 • вітамін Е;
 • препарати кальцію;
 • нестероїдні протизапальні засоби;
 • глюкокортикостероїди;
 • цитостатики;
 • препарати трипсину, інтерферону, лідази, колагенази.

Безпосередньо в фіброзні бляшки роблять ін’єкції. Для зняття запалення використовують і місцеві препарати у вигляді гелів та мазей. Розм’якшити фіброзну тканину допомагають і засоби для перорального застосування:

Назва препарату Дія добова доза тривалість лікування Побічні ефекти Ціна, рублів
Потаба Розм’якшує фіброзні ущільнення, запобігає її розростання. 12 тис. Мг 1 місяць і більше з урахуванням стану пацієнта. 9800
тамоксифен Пригнічує гострі запальний процеси, скорочує обсяг фіброзних розростань. 20 мг 2 рази 3 місяці
 • алопеція;
 • зниження лібідо;
 • зменшення кількості сперми при виверженні.
170
прокарбазин Пригнічує активність фібробластів. 20 мг 2 рази Визначається індивідуально.
 • тромбоцитопенія;
 • виражені головні болі;
 • порушення травлення;
 • втрата сну;
 • алергічні реакції;
 • лейкопенія.
9800
колхицин Усуває сухість, пом’якшує шкіру і фіброзні освіти. 2 мг в 1-2 прийоми. Може досягати 5 років.
 • алергія;
 • синдром мальабсорбції;
 • невропатія;
 • тромбоцитопенія;
 • периферичні неврити.
640

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції

Ін’єкції для місцевого застосування

Застосування ін’єкцій не допускається в період, коли хвороба Пейроні у чоловіків загострилася, оскільки уколи можуть лише посилити процес розростання фіброзної тканини. Препарати вводять безпосередньо в бляшку під місцевим знеболенням. Ефективні ін’єкції для місцевого застосування:

Назва препарату Дія Спосіб застосування Курс лікування Побічні ефекти Ціна, рублів
коллагеназа Руйнує білки, «розплавляє» рубцеву тканину, за рахунок чого викривлення зменшується. 6000-10000 ОД на ін’єкцію Визначається лікарем алергічні реакції; виразка рогівки ока. 3700
верапаміл Зменшує жорсткість фіброзної тканини і розмір бляшок, знижує біль при ерекції, зменшує ступінь викривлення. Укол 1 раз в 2 тижні по 10 мл Верапамілу і фізіологічного розчину. 10 уколів
 • почервоніння обличчя;
 • нудота;
 • запор;
 • брадикардія;
 • збільшення маси тіла;
 • запаморочення;
 • виражене зниження тиску.
30
інтерферон Гальмує процес утворення рубцевої тканини, стимулює вироблення колагенази. 1 раз в тиждень по 5 млн ОД в бляшку Від 4 тижнів Симптоми, що нагадують стан при грипі. 130

Мазі і гелі

Застосування місцевих засобів частіше пов’язано з проведенням фонофорез, коли під дією ультразвуку активні компоненти проникають глибоко під шкіру. Хороший результат приносять такі мазі та гелі:

Назва препарату Дія Спосіб застосування Побічні ефекти Ціна, рублів
гепаринова мазь Зменшує запальний процес, розширює судини. Змащувати статевий член 2-3 рази, наносячи тонким шаром і масажними рухами. 70
Контрактубекс Має протизапальну, пом’якшувальну і згладжує дії. Втирати до повного вбирання, завдаючи на шкіру гель смужкою довжиною близько 0,5 см.
 • свербіж;
 • еритема;
 • атрофія нормальної шкіри;
 • набряклість;
 • неглибокі пустульозні висипання.
600
кетопрофен Надає болезаспокійливу і протизапальну дії. Наносити легкими масажними рухами смужкою 4-6 см в місці запалення.
 • алергічні реакції;
 • пурпура;
 • гіперемія;
 • шкірна екзантема.
18

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції

екстендери

Терміном «екстендер» називають спеціальний механічний прилад, призначений для розтягування м’яких тканин. Це нове в лікуванні хвороби Пейроні. Такий спосіб приносить хороший ефект навіть без операції.

Екстендер використовують щодня. Його носять на протязі від 20 хв. до 6 год. Прилад надягають прямо на пеніс, після чого закріплюють фіксуючу стрічку, кільце або джгут. Натяг регулюється за допомогою болтів.

Використання п’явок

Гірудотерапія допустима в якості альтернативи операції, якщо фіброзна тканину бляшок ще не має ділянок кальцинування. За рахунок гирудина, який виробляють п’явки, рубцеві області розсмоктуються.

Крім того, за рахунок висмоктування крові цими паразитами посилюється кровообіг в статевому члені. П’явок встановлюють прямо на бляшки – від 2 до 5 шт. Частота проведення процедури – 1-2 рази в тиждень.

Курс лікування – 10 сеансів.

Лікування хвороби Пейроні в домашніх умовах

Позитивний ефект сімейної терапії без операції проявиться тим швидше, чим раніше буде розпочато лікування. Сприятливий вплив на стан статевого члена надають різні ванночки. Одну з них проводять за наступною інструкції:

 1. Засипати 3 пачки сушеного шавлії (кожна по 50 г) у великій таз, куди влити близько 10 л гарячої води.
 2. Залишити на півгодини, після чого профільтрувати і вилити у ванну.
 3. Приймати сидячу ванночку протягом 20-30 хв.
 4. Повторювати процедуру щодня перед сном.

Важливою умовою домашнього лікування виступає дотримання дієти. Щоб уникнути операції, пацієнтам рекомендується вживати продукти, які сприяють підвищенню чоловічої сили. Таку здатність мають:

 • яйця перепелині;
 • кальмари, устриці, мідії;
 • нежирні сорти м’яса і риби;
 • чорний шоколад;
 • мед;
 • сухофрукти;
 • какао;
 • зелень, особливо часник і цибулю;
 • цільнозерновий хліб;
 • свіжовижаті соки;
 • насіння;
 • волоські горіхи, мигдаль, фісташки.

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції

Лікування хвороби Пейроні народними засобами

Застосування народних засобів при хворобі Пейроні є лише методом зміцнення чоловічого здоров’я в цілому. Повністю позбавитися від недуги вони не допоможуть, але для зменшення симптомів будуть ефективні:

 • Каштановий відвар. Подрібнити 20 г стиглих каштанів, залити склянкою окропу. Кип’ятити на маленькому вогні близько 15 хв. Після відстоювання процідити. Пити по 1 ст. кожен день протягом 3 місяців.
 • Взяти 15 г гепариновой мазі, додати 200 мл меду, 2 ч. Л. Димексиду, все ретельно перемішати. Наносити отриману мазь на область фіброзних бляшок на статевому члені. Повторювати процедуру, поки приготовлена ​​мазь не закінчиться.

Відео

Знайшли в тексті помилку, виділіть необхідну її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!

Увага!Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.

Хвороба Пейроні: причини і симптоми, методи діагностики і лікування

Хвороба Пейроні (код МКБ 48.6) діагностується при виявленні вогнищ фіброзу в білкову оболонку статевого члена (фібропластична индурация). Дані освіти стають причиною деформації органу, що виявляється під час ерекції.

У ряді джерел патологія відома під назвою «пенильного фіброматоз». Захворювання рідкісне, фіксується в основному у чоловіків вікової категорії від 35 до 70 років. У юнаків майже не зустрічається.

Хвороба Пейроні не тільки спотворює зовнішній вигляд пеніса, але і супроводжується болями при ерекції, позбавляючи чоловіка інтимного життя.

Симптоми і стадії розвитку

Хвороба Пейроні проявляє себе такими симптомами:

 • поява ущільнень (бляшок) і фібринових тяжів під шкірою члена, зниження його тургору (пружності);
 • болю при ерекції, що посилюються під час фрикций. Симптом викликаний тиском ущільнень на заповнені кров’ю кавернозні тіла;
 • поступово наростаюча ступінь деформації ерегованного члена. Виділяють три типи викривлення: дорсальне (вгору), вентральне (вниз), латеральне (убік).

При гострій формі хвороби Пейроні больові відчуття і виражене зміна форми члена виникають вже на початковій стадії, яка триває від 6 до 18 місяців, потім болі вщухають і настає хронічна фаза.

У більшості випадків патологія розвивається повільно. Тривалий час єдиним симптомом є ледь прощупується поодинокі або множинні ущільнення під шкірою члена. Тупий біль може періодично виникати і зникати. У міру розвитку хвороби наростає інтенсивність больових симптомів, викривлення члена під час ерекції може досягати 60-90 градусів.

ускладнення

Хоча хвороба Пейроні і не загрожує розвитком небезпечних для життя ускладнень, але без діагностики і лікування ця патологія робить інтимне життя неможливою. Безпліддя, розірвання відносин, найсильніші депресії і неврози – ось неповний перелік негативних наслідків.

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції

Від моменту зародження бляшки до завершення її формування проходить приблизно півтора року. Захворювання схильне прогресувати. Спонтанно патологія дозволяється лише в 13% випадків.

Великою помилкою є спроби самолікування за допомогою медикаментів, фізичного впливу або ін’єкцій.

Це може привести до виникнення нових ущільнень, гематом, нагноєнь, стриктуре (звуження) уретрального каналу.

причини розвитку

Травмування стовбура члена призводить до розривів і зміщення колагенових волокон, пошкодження судин, утворення гематом.

У нормі регенерація тканин відбувається без наслідків, але в деяких випадках активізуються клітини-фібропласти, які продукують фібрин у великій кількості.

Поступово запалена область заміщається рубцевої тканиною, яка з часом «визріває», кальцинується і стає твердою (остеогенна переродження).

 

Травми вважаються найбільш частою причиною початку хвороби. У 70% пацієнтів з хворобою Пейроні пошкодження члена сталися під час статевого контакту, коли партнерка знаходиться зверху.

 

Істотна частина фахівців в області урології схиляється до аутоімунному походженням хвороби, вважаючи, що причиною утворення рубців є атака власного імунітету на тканини білкову оболонку. Подібна патологія не носить системного характеру, як вовчак або артрит.

Причини і лікування почервоніння на голівці і крайньої плоті члена у чоловіків

За генетичної теорії фіброзні деформації розвиваються внаслідок вродженого порушення процесів синтезу білка коллагена.Болезнь Пейроні може діагностуватися і у новонароджених, якщо уретральний канал занадто короткий або присутній гіпоплазія білкової оболонки. Виражених бляшок з таких випадках немає, але в печеристих тілах виявляються новоутворення із сполучної тканини.

Основні фактори ризику виникнення хвороби:

 • вік. Чим старше чоловік, тим менш еластичний член, в зв’язку з чим ризик травми істотно зростає;
 • порушення в процесах розвитку і регенерації сполучної тканини (контрактура Дюпюїтрена);
 • цукровий діабет;
 • атеросклероз судин;
 • колагенози;
 • дисліпідемія;
 • укорочена уретра;
 • дефіцит вітаміну Е або тестостерону.

Спровокувати хворобу Пейроні може тривалий прийом ряду препаратів:

 • бета-блокатори;
 • засоби для лікування серцево-судинних патологій;
 • ліки, що піднімають артеріальний тиск.

Алкоголізм та паління вкрай негативно впливають на еластичність судин і шкіри, тому також входять в список провокують патологію факторів.

Рання діагностика хвороби Пейроні істотно спрощує і прискорює хід лікування, надаючи більше можливостей для швидкої і безболісної корекції форми члена. Застосовувані методи обстеження:

 • огляд і пальпація. На даній стадії лікар вже може зробити висновки про характер новоутворень;
 • УЗД статевого члена;
 • рентгенографія;
 • Кавернозографія.

При необхідності призначається МРТ малого таза. Важливо відрізнити фіброзну бляшку від злоякісної пухлини, а також наслідків туберкульозу або сифілісу.

лікування

У кожного чоловіка характер захворювання має свої особливості.

Якщо бляшки промацуються, але їх наявність не супроводжується больовими відчуттями і інтимним дискомфортом, то вибирається вичікувальна тактика, оскільки всі методики лікування згодом можуть спровокувати еректильну дисфункцію.

У разі прогресування хвороби приступають до консервативних методів – фізіо- та медикаментозної терапії. Лікування хвороби Пейроні хірургічними методами проводиться за наявності прямих показань або внаслідок неефективності попередніх варіантів корекції.

Медикаменти

Консервативне лікування патології направлено на зняття больового синдрому і зменшення розмірів фіброзних утворень.

Ін’єкційно вводяться такі препарати:

 • стероїди. Застосування доцільно протягом перших півтора років перебігу хвороби, поки бляшка тільки формується. Гормональні засоби не користуються популярністю через низьку ефективність;
 • коллагеназа – фермент, що сприяє розм’якшенню фіброзних утворень за рахунок розщеплення пептидних зв’язків колагену. Вводиться безпосередньо в бляшку перпендикулярно стовбуру пеніса. Позитивний ефект у вигляді зменшення викривлення члена досягається в 65% випадків. Курс лікування становить близько 1,5 місяців, ін’єкції робляться двічі в тиждень. При передозуванні можливі побічні ефекти: крововиливи і поява нових рубців через розкладання капілярів;
 • інтерферон. Ступінь ефективності препарату при хворобі Пейроні досі досліджується;
 • верапаміл. Призначається для ін’єкції в гострі і хронічні некальциновані бляшки. Має пряму антифибротическое дію.

Класифікація і методи лікування гіпогонадизму у чоловіків

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операціїПрепарати для перорального прийому:

 • вітамін Е. Чи здатний незначно знизити біль і трохи згладити деформацію члена;
 • колхіцин. Уповільнює продукування колагену і активізує коллагеназу, має протизапальну дію. З побічних ефектів від прийому таблеток нерідко відзначається діарея;
 • тамоксифен. Має протипухлинну і антиестрогенну властивістю. Дезактивує Т-лімфоцити і макрофаги;
 • параамінобензоат калію (потаба). Уповільнює утворення фібрину;
 • пентоксифілін. Підвищує рівень оксиду азоту і покращує мікроциркуляцію крові, за рахунок чого не тільки сповільнюється розвиток деформації, але і в ряді випадку спостерігається її регрес;
 • пропіонал L-карнітин. При регулярному застосуванні може зменшувати біль і ступінь викривлення члена.

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції

Курс лікування зазвичай складається з комбінації різних типів медикаментів і вітамінів.

фізіотерапія

Фізіотерапія є ефективним доповненням до медикаментозного лікування. Застосовуються наступні методи:

 • екстракорпоральна УВТ (ударно-хвильова терапія). На ступінь викривлення пеніса майже не впливає, але добре знімає больовий синдром;
 • витягування (тракція) члена за допомогою спеціального пристрою – екстендера;
 • іонофорез з дексаметазоном, верапамілом, лідокаїном. Послаблює біль і зменшує розмір утворень;
 • масаж із застосуванням гепариновой мазі для поліпшення гемодинаміки в члені.

З консервативних методів найбільш ефективними визнані ін’єкції верапамілу, інтерферону і тракция. Доцільність інших способів лікування вимагає додаткових досліджень і підтверджень.

Консервативна терапія доцільна в перші 18 місяців розвитку патології. Позитивного результату вдається досягти в 50-60% випадків.

Хірургічне втручання визнається лікарями як найбільш швидкий і ефективний метод лікування хвороби Пейроні. Застосовується тільки при повністю сформованих бляшках. Абсолютними показаннями є кальцинація утворень, істотне викривлення члена (більше 45 градусів), еректильна дисфункція протягом року.

Можливі 3 типи операцій:

 • пликация по Несбіту, при якій проводиться формування складок шляхом прошивання білкової оболонки на протилежній від бляшки. Проводиться в тих випадках, коли член довше середнього (після операції відбудеться скорочення на 15, -2 см) і кут його викривлення не більше 45 градусів. При сильному викривленні білкову оболонку по протилежній від ущільнення стороні січуть, тканини вшиваються;
 • пластика. Бляшка розтинають лінійним надрізом, в який поміщається аутотрансплантат – сегмент підшкірної вени (аутовенозного латка, що забирається з ділянки ноги над щиколоткою, або з глибокої тильної вени пеніса), шматочок шкіри (дермальний клапоть), взятий з яєчка або в районі тазових кісток. Використання перикардиального трансплантата позбавляє від необхідності проводити донорський надріз;
 • протезування члена, що застосовується при важкій еректильної дисфункції.

Причини і лікування почервоніння на голівці і крайньої плоті члена у чоловіків

Всі маніпуляції проводяться під загальним наркозом.

Заняття сексом не допускаються раніше, ніж через 1,5 місяці після операції. Недотримання рекомендацій лікаря в післяопераційний період може призвести до розривів швів, гематом, зміщення і відторгнення імплантатів. Але спонтанні ерекції без фізичного впливу корисні, оскільки сприяють випрямляння пеніса.

Рецидив викривлення вірогідний протягом місяця. Причиною є скорочення площі пересадженого клаптя. Ситуація зазвичай дозволяється самостійно через 3-6 місяців. У ряді випадків член викривляється в іншу сторону. Якщо у пацієнта була збережена здатність до нормальної ерекції, то результат операції в 90% випадків позитивний.

народні методи

Зрідка вдається позбутися від хвороби Пейроні за допомогою народних методів. Слід врахувати, що лікування в домашніх умовах має проводитися після постановки діагнозу і під контролем результатів у фахівця.

Як допоміжний засіб використовується відвар каштанів з медом. Рецепт: 20 г горіхів заливається склянкою води, кип’ятити 15 хвилин. Потім відвар проціджують і приймається по 1/3 склянки в день. Мед додається для пом’якшення гіркого смаку.

Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції

Оригінальним способом лікування хвороби Пейроні є гірудотерапія. Речовини, які п’явки виділяють в ранку, сприяють розчиненню колагену. Застосовувати даний метод самостійно не рекомендується.

У домашніх умовах можна приготувати зовнішній засіб на основі сушених п’явок: ¼ склянки сировини змішати з гепариновой маззю, склянкою меду і двома столовими ложками розчину димексиду. Обережно втирати в шкіру члена на ніч.

Зберігати суміш слід в холодильнику.

профілактика

Оскільки хвороба Пейроні провокується в основному травмами, то найбільш ефективним профілактичним заходом буде обережне поводження з статевим членом:

 • в сексі краще уникати позицій, де дівчина зверху, особливо чоловікам в передпенсійному та пенсійному віці;
 • виключити статеві контакти в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння;
 • вибирати не здавлюють геніталії труси і штани.

При виявленні будь-яких ущільнень в члені чоловікові не слід чекати викривлення його форми і займатися самолікуванням. Своєчасне звернення за консультацією до уролога збереже еректильну функцію і позбавить від необхідності проведення операції.

Як лікувати хворобу Пейроні в 2020 році, УЗД ознаки, хірургія, домашні засоби

  1. Нестача вітаміну Е.
  2. Прийом бета-блокаторів.
  3. Гормональні вікові зміни.
  4. Атеросклероз.
  5. Артеріальна гіпертензія.
  6. Діабет.
  7. Подагра.
  8. Куріння.

  Під час пошкодження білкової оболонки (наприклад, при надмірному захопленні мануальним розтягуванням члена, передавлюванні презервативом) відбувається мікрокрововиливи, на місці якого і починається патологічний процес.

  Відкладення фибропластов і асептичне запалення (для знищення мікробів) є природною реакцією організму на травму тканини, але на білкову оболонку подібне рідко проходить безслідно через особливості структури – вона здебільшого складається з сполучної тканини з поганим кровопостачанням. Після травми залишається вогнище інфекції, який може «тліти» протягом декількох років, підтримуючи непомітне запалення. За 1-1,5 року основа білкової оболонки в даній області дегенерує і утворюється рубець.

  Хвороба Пейроні може розвиватися і без попередньої травми, а також внаслідок вродженої деформації статевого члена.

  Симптоми і стадії розвитку

  Клінічна картина хвороби Пейроні наступна:

  • Болі при ерекції;
  • Викривлення члена;
  • Поява відчутних під пальцями ущільнень в стовбурі члена;
  • Еректильна дисфункція.

  Виділяють 2 етапу розвитку хвороби Пейроні: больовий і дисфункціональних. Перший симптом – біль у члені під час ерекції і анатомічна деформація статевого члена. На другій стадії вже утворюються ущільнення, викривлення більш виражено, статевий акт стає дискомфортним. На пізніх стадіях на область за бляшкою ерекція може і зовсім не поширюватися.

  Найгірший варіант – тотальне фіброзірованіе білкової оболонки, поширення процесу на кавернозні тіла. У таких випадках навіть хірургія не завжди здатна допомогти.

  Лікар-уролог Камалетдинов Ріназ Енесовіч про причини і лікуванні хвороби Пейроні

  Стадії хвороби Пейроні по В. Є. Мазо:

  1. Бляшка не визначається. Єдиний симптом – дискомфорт в члені при ерекції.
  2. Поява фіброзного освіти, але поки щодо еластичного.
  3. Формування більш щільних волокон.
  4. Кальцинування бляшки ( «відкладення солей»).

  Перша стадія проходить за перші півроку, друга і третя тривають від 7 до 12 місяців, четверта настає після року.

  Існує також поділ на стадії в залежності від ступеня викривлення члена:

  • Легке: до 30˚, діаметр бляшки не більше 2 см;
  • Середнє: від 30 до 60˚, бляшка від 2 до 4 см;
  • Важке: більше 60˚, діаметр бляшки перевищує 4 см.

  Пейроні хвороба у чоловіків: причини і лікування в домашніх умовах без операції

  Кут викривлення статевого члена

  Наскільки сильно іскревлен ваш пеніс, згідно вищенаведеної класифікації?

Related posts

Leave a Comment