Як купити електрику на електронних торгах

сколько стоит куб древесины

Придбання електроенергії в Україні можна зробити на електронних торгах. Цей процес відбувається за допомогою сервісу “Прозоро”. Усі правила в їх розширеному варіанті можна прочитати у законі «Про ринок електроенергії».

Як раніше проходив продаж електроенергії

Перш ніж уряд запровадив нові закони, ринок електроенергії дотримувався інших правил. Весь процес проходив у кілька етапів, які включали велику кількість бюрократичних моментів.

  1. Виробник електричної енергії в особі атомної, гідро- або теплоелектростанції, а також виробники, що працюють на альтернативних джерелах енергії, формували оптовий продаж енергії на державну організацію «Енергоринок», яка відігравала роль посередника.
  2. Після цього посередницька компанія перепродавала придбані обсяги компаніям, що займаються постачанням електроенергії населення та об’єктів.
  3. Ці компанії у свою чергу здійснюють перепродаж електрики до кінцевого споживача.

У цьому випадку покупка мала централізований характер. При цьому ціни були фіксованими на рівні тарифів. Після проведення реформи вартість почала встановлювати під час обліку конкуренції та на вільних умовах, тобто її став формувати сам виробник.

Які варіанти закупівель можна реалізувати на цей час

Після проведення реформи, етапи проведення торгів та покупок стали проходити на рівні аукціону. Це все прописано у ст. 58 ЗУ «Про ринок електричної енергії». На його основі споживач отримує право зробити покупку електрики чотирма різними способами.

  1. Підписання двостороннього контракту між виробником або постачальником електрики, які вже мають необхідні обсяги. При цьому із цього ланцюжка можна виключити обласних постачальників електроенергії.
  2. Додатково на ринок було виведено договори «на день вперед». Це такий вид контракту, який передбачає підписання купівлі на сьогоднішні за вільною ціною на майбутнє.
  3. Підписання договору над ринком внутрішньодобового характеру. Цей варіант передбачає підписання договору безпосередньо в день до споживання енергії, також це можна зробити за кілька годин до ключової точки.
  4. Договір на ринку, що балансує, дозволяє провести продаж електричної енергії для проведення регулювання не балансових активів.

Усі представлені варіанти можна укласти як із безпосереднім виробником, так і з постачальником. У цьому процедура купівлі-продажу виводиться на торги. За рахунок аукціону можна провести суттєву економію коштів.

Додатково торги передбачають можливість скорочення бюрократичних моментів і скорочення кількості посередників. Замовник і постачальник можуть працювати безпосередньо, за рахунок чого знижуються витрати та підсумкова вартість отримання електричної енергії.

Щоб зрозуміти, як купити електрику на електронних торгах і провести всі необхідні дії, можна перейти за вставленим посиланням https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/skolko-stoit-drevesina-za-kub-na-auktsione-ooo-ukrainskaya-energ/ . У нас ви знайдете все необхідне для цієї процедури та отримаєте доступ до будь-яких функцій після реєстрації на майданчику.

Related posts

Leave a Comment