Через скільки днів можна повторно заразитися кон’юнктивітом у дітей

Вірусний кон’юнктивіт – це очна патологія, яка досить часто зустрічається у людей будь-якого віку. Заразитися нею можна різноманітними способами, тому кожен повинен знати, які шляхи передачі інфекції існують і як боротися з цією недугою.

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторно

збудники захворювання

Спровокувати захворювання можуть численні вірусні агенти , серед яких виділяються:

 • 3, 4, 7, 8, 19 типу;
 • ;
 • ;
 • ;
 • ;
 • ;
 • та інші.

Залежно від збудника, який викликав кон’юнктивіт, патологія класифікується наступним чином :

Вірусні агенти досить стійкі до несприятливих факторів навколишнього середовища і можуть мутувати, внаслідок чого гостра форма патології часто переходить в хронічну.

Щоб вірусне запалення кон’юнктиви не перейшло в хронічну форму, потрібно при появі гострої симптоматики відразу ж звернутися до офтальмолога.

Скільки днів протікає інкубаційний період?

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторноОскільки вірусний кон’юнктивіт провокується різними вірусними агентами, розрізняють два типи недуги:

 • ізольований – викликається або;
 • госпітальний – розвивається на тлі лікарняних інфекцій -, грип,.

Інкубаційний період аденовірусної форми становить 4-12 днів. У цей час людина не відчуває ніяких проявів захворювання, за винятком незначного погіршення зору, головного болю, сонливості.

Госпітальний кон’юнктивіт розвивається швидко, з моменту зараження до появи яскравої клінічної картини може пройти всього 2 доби, а якщо імунітет хворого слабкий, то ознаки можуть з’явитися через 12 годин після зараження. З’являється різь в очах, свербіж, печіння, повіки червоніють і набрякають, збільшується кількість слізного секрету.

Якщо захворювання протікає в легкій формі, почервоніння і сльозотеча може з’явитися на 3 день з моменту інфікування.

Тривалість перебігу хвороби

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторноСкільки за часом триватиме кон’юнктивіт, сказати досить складно, так як це пов’язано не тільки з типом захворювання, але і загальним станом імунітету людини. Найважче протікає аденовірусні кон’юнктивіт. Він може тривати більше 2 тижнів і провокувати різні ускладнення. У ослаблених пацієнтів вірусний кон’юнктивіт теж може тривати досить довго – до декількох місяців, потім захворювання відступає, але через якийсь час знову загострюється.

Адекватне лікування і промивання кон’юнктивальної порожнини не тільки попереджає вторинне інфікування, а й істотно скорочує загальний термін лікування патології.

зараження

А у вас швидко пройшов вірусний кон’юнктивіт? І все ж, заразний чи ні вірусний кон’юнктивіт? Як вже було сказано, хвороба розвивається після потрапляння на слизову оболонку ока вірусних агентів типу або.

Вірусний кон’юнктивіт дуже заразна форма захворювання, що передається контагиозно – через близький контакт з хворою людиною, руки, постільна білизна і так далі.

Якщо у людини є мікроскопічні пошкодження слизової органу зору, ризик розвитку недуги підвищується, так як для мікроорганізмів в цьому випадку з’являється вільний доступ в глибокі шари.

Важливо розуміти, що хворий вірусним кон’юнктивітом небезпечний для членів його сім’ї і для інших навколишніх людей, тому необхідно обов’язково вживати відповідних заходів.

Як довго триває “заразний” період?

Після того, як вірус потрапляє в організм людини, ознаки захворювання в середньому з’являються через 3-10 днів, але ще до появи перших симптомів людина вже стає джерелом зараження . Треба сказати, що після близького контакту з хворим дуже велика ймовірність зараження.

Від самого початку інфікування до повного одужання хворий становить небезпеку для оточуючих.

Повністю здоровим людини при середньому ступені ураження можна вважати через 2 тижні, за умови, що проводилося адекватне лікування.

Як передається?

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторноІнфекція передається наступними способами:

 1. Повітряно-крапельний. Віруси, які живуть на слизовій ротової порожнини мають ту ж природу, що інфекційні збудники очей. При чханні, кашлі і навіть при розмові інфекційні агенти потрапляють в навколишнє середовище і є потенційно небезпечними для оточуючих. Крім того, віруси містяться в слізної рідини і в рідини, яка витікає з носових ходів.
 2. Контактний. Тісне спілкування з хворою людиною неминуче призведе до зараження.
 3. Через загальні побутові предмети. Часто зараження вірусним кон’юнктивітом відбувається через одяг, спільний посуд, косметику, ліжко і так далі. Заразитися недугою можна, навіть просто потиснувши руку хворій людині.
 4. Недотримання особистої гігієни. Якщо не помити руки після спілкування з хворою людиною і потерти ними очі, зараження неминуче.
 5. Під час статевого контакту. Таким чином передаються деякі форми патології. В цьому випадку вірусні агенти, що провокують захворювання очей, ідентичні тим, які живуть в слизовій статевих органів. Потрапивши в тіло людини, вони піднімаються вище і потрапляють в кон’юнктиву очей.
 6. Під час пологів. Інфікування може відбутися під час пологів, якщо мати страждає вірусними ураженнями статевих органів.

Як, коли і де заражаються?

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторно

Інфекцію можна підхопити:

 • від предметів загального користування;
 • в транспорті – контакт з поручнями, до яких торкався хворий чоловік;
 • від тварин, яких гладив хвора людина;
 • в місцях громадського користування;
 • на роботі.

Треба розуміти, що основним контактують ланкою виступають руки людини . Отже, якщо після контакту з хворою людиною або з предметами, яких він торкався, здоровий людина не помиє руки і доторкнеться до області очей, вірус потрапить на шкіру або слизові, що і призведе до розвитку кон’юнктивіту.

Як не заразитися?

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторноЩоб істотно знизити ризик зараження, потрібно дотримуватися наступних правил профілактики :

 1. Навесні і восени – в період загострення вірусних інфекцій – слід уникати відвідувань місць масового скупчення людей.
 2. Всіма можливими способами слід зміцнювати імунну систему. Хорошим варіантом буде загартовування холодною водою.
 3. Дотримуватися елементарних правил особистої гігієни – руки мити з милом, користуватися тільки своїм рушником, своєї косметикою і так далі. Якщо немає можливості вимити руки, то необхідно протирати їх вологими серветками з дезінфекційної просоченням.

Такі нескладні профілактичні заходи дозволять вберегтися від ураження очей вірусними агентами. Крім того, в період загострення вірусних захворювань в якості профілактики рекомендується промивати очі міцної чайної заварки .

Якщо в будинку є хворий вірусним кон’юнктивітом, рекомендується:

А ви зміцнюєте свій імунітет через обливання холодною водою?

 1. По можливості ізолювати хворого – виділити окрему кімнату або розмістити його подалі від інших членів сім’ї.
 2. Хворий повинен користуватися окремим посудом, яку після використання треба ретельно мити і обдавати окропом.
 3. У хворого має бути особисте рушник, яке потрібно кожен день міняти і пропрасовувати праскою після прання.
 4. Зубна щітка хворого повинна розміщуватися окремо від інших.
 5. Хворий повинен якомога менше торкатися до очей і мити руки після кожного дотику.
 6. Предмети догляду за очима потрібно щодня кип’ятити.
 7. Необхідне щоденне вологе прибирання приміщення, а якщо є можливість бажано проводити.

висновок

Вірусний кон’юнктивіт – це небезпечне захворювання очей, яке передається різними способами. Інкубаційний період може становити від 12 годин до 12 днів в залежності від збудника патології.

Заразитися даним захворюванням можна в будь-який час і де завгодно, тому дуже важливо дотримуватися гігієни і заходи профілактики.

Крім того, при появі симптомів потрібно терміново звернутися за медичною допомогою, так як визначити форму захворювання і тип вірусу без допомоги лікаря неможливо.

Як швидко передається кон’юнктивіт? – енциклопедія Ochkov.net

Запалення слизової оболонки очей, яке називається кон’юнктивіт, знайоме абсолютно всім. Хвороба особливо поширена в дитячих колективах, але заразитися їй можуть і дорослі люди. Яким способом передається захворювання, залежить від його форми.

Заразний чи кон’юнктивіт?

Кон’юнктивіт є досить поширеним очним захворюванням. Це пов’язано з тим, що хвороба легко і швидко передається оточуючим від інфікованої людини.

Єдиною формою недуги, яка не рахується заразною, є алергічна. Вона являє собою відповідну реакцію організму на антигени – подразники імунної системи. Ними можуть виступати побутовий пил, шерсть тварин, пилок рослин і т.

д. Інші форми кон’юнктивіту заразні, а сама хвороба високо контагіозна.

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторно

У дитячих садках і школах ця недуга часто стає причиною карантину. Також швидко кон’юнктивіт передається і у дорослих колективах. При виявленні перших симптомів захворювання слід захистити себе від оточуючих до повного лікування.

Чим швидше ізолювати хвору людину від здорових, тим більше шансів, що захворювання передасться найменшій кількості людей.

Навіть якщо інфікована своєчасно пішов на лікарняний, в колективі потрібно дотримуватися заходів профілактики: підтримувати чистоту і приймати вітаміни для підняття імунітету.

Як можна заразитися вірусним кон’юнктивітом?

До основних форм захворювання, здатним передаватися оточуючим за короткий період часу, відносяться вірусна і бактеріальна. Алергічний кон’юнктивіт абсолютно безпечний.

Якщо ж не дотримуватися рекомендації з лікування хвороби, то навіть неконтагіозное форма може перерости в заразну. Зазвичай таке відбувається, коли до наявного захворювання приєднується інша інфекція.

Перше, що слід зробити при виявленні симптомів недуги, здати аналізи. Це необхідно для визначення збудника захворювання.

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторно

Скільки днів заразний кон’юнктивіт, залежить від форми хвороби. Найбільш заразними є бактеріальний та вірусний кон’юнктивіт. Ці форми захворювання швидко передаються від хворої людини до здорової.

Читайте також:   Інструкція по застосуванню крапель для очей Ірідіна – відгуки

Інкубаційний період складає зазвичай від 5 до 7 днів. Вірусна форма передається повітряно-крапельним і контактним шляхами.

Заразитися можна при знаходженні з інфікованою людиною в одному приміщенні, при попаданні слизового секрету з очей хворого на руки або кон’юнктиву здорового.

Вірусний кон’юнктивіт вважається дуже небезпечною формою хвороби. При відсутності лікування спричинити цю недугу швидко може перейти в хронічну стадію. Симптоми її менш виражені, ніж гострої, але вилікувати її не так легко. Якщо вірусна форма кон’юнктивіту була запущена, то це може привести до погіршення зору. З моменту зараження цим різновидом хвороби зазвичай проходить від 3 до 12 днів.

Бактеріальна форма хвороби передається через побутові контакти, наприклад, при рукостисканні, використанні чужих предметів особистої гігієни: рушники, носової хустки, декоративної косметики. Цей різновид кон’юнктивіту має ще один спосіб передачі. Передається хвороба і через кров, але такі випадки дуже рідко зустрічаються.

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторно

Захворіти кон’юнктивітом бактеріальної форми особливо небезпечно для вагітних жінок. Присутність в організмі майбутньої мами патогенних бактерій часто стає причиною народження інфікованої дитини. Інкубаційний період захворювання досить короткий. Перші симптоми зазвичай з’являються через пару днів після потрапляння патогенних бактерій в організм.

Як не заразитися від хворого кон’юнктивітом?

Для того, щоб уникнути запального процесу, який уражує кон’юнктиву, необхідно дотримуватися заходів профілактики.

В першу чергу, слід не порушувати правила гігієни – частіше мити руки з антибактеріальним милом. Кон’юнктивіт вірусної форми зазвичай розвивається на тлі інфекційних захворювань.

Ризик зараження зростає в осінньо-зимовий період, коли підвищується можливість розвитку ГРВІ, ГРЗ, грипу, хвороб ЛОР-органів.

Люди з ослабленою імунною системою більше інших схильні до різних захворювань, в тому числі і кон’юнктивіту. Тому зміцнення імунітету, прийом вітамінів, імуностимуляторів є хорошою профілактикою хвороби. У період спалахів інфекційно-вірусних захворювань слід намагатися менше бувати в громадських місцях, так як можна заразитися кон’юнктивітом повітряно-крапельним шляхом.

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторно

Ризик захворювання зростає при травмуванні слизової оболонки. Якщо це сталося, необхідно використовувати антимікробні краплі або мазі. Це допоможе уникнути запального процесу. Не слід користуватися чужою декоративною косметикою, засобами гігієни та догляду за шкірою. На них часто можуть залишатися патогенні мікроорганізми, які і є збудниками кон’юнктивіту.

Чи можна заразитися кон’юнктивітом повторно?

Якщо через тиждень або місяць після повного одужання у людини знову з’явилися ознаки запалення кон’юнктиви, то це означає, що він зіткнувся з хронічною рецидивуючою формою хвороби. Причин цього може бути багато. Повторний кон’юнктивіт у дорослих людей зазвичай виникає в зв’язку з попаданням в організм вірусів або бактерій, які «запускають» запальний процес заново.

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторно

Можна повторно захворіти кон’юнктивітом при нестачі вітамінів – гіповітаміноз. Деякі хронічні захворювання також підвищують ризик зараження, наприклад, цукровий діабет, а також патології органів шлунково-кишкового тракту: гастрит, холецистит, панкреатит. Прийом кортикостероїдних препаратів також підвищує ризик повторного зараження у дорослих.

Чи можна заразитися кон’юнктивітом

Кон’юнктивіт – це поширене офтальмологічне захворювання, що вражає слизову оболонку ока.

Запальний процес може мати інфекційну, алергічну або дистрофічні природу свого виникнення. Збудниками недуги можуть стати віруси, бактерії, грибки.

Проявляється захворювання у вигляді неприємних симптомів, серед яких можна виділити почервоніння очей, сльозотеча, біль при моргання, набряк століття, світлобоязнь.

Кон’юнктивіт: заразний чи ні? У цій статті розглянемо різні форми даного захворювання і проаналізуємо можливі шляхи його передачі.

як передається

Фахівці виділяють наступні способи інфікування патологічного процесу:

 • повітряно-крапельний. Цим шляхом передається не саме захворювання, а його збудник, наприклад, вірусна інфекція. Патогени можуть перебувати в слині, сльозі, виділених з носа і очей. Інфікування може відбутися при кашлі або чханні;
 • контактний. Має на увазі безпосереднє контактування з хворою людиною. Сюди можна віднести рукостискання, користування загальним рушником, косметикою, посудом, постільною білизною і т.д .;
 • статевої. Деякі форми кон’юнктивіту здатні передаватися статевим шляхом;
 • від матері дитині під час проходження по родових шляхах.

Заразний чи кон’юнктивіт?

Це питання є спірним серед провідних фахівців і однозначно відповісти на нього неможливо, так як все залежить від конкретної форми захворювання. Так, хронічний і алергічний кон’юнктивіт, як стверджують фахівці, не передається від однієї людини до іншої.

Увага! Інфекційна форма кон’юнктивіту передається від однієї людини до іншої.

Вірусна і бактеріальна форма відрізняються високою контагіозністю, тобто заразністю. У першому випадку захворювання передається повітряно-крапельним шляхом. Легко заразитися при чханні, кашлі, через брудні руки і засоби індивідуального користування. Вірусна форма часто протікає у вигляді ускладнення звичайної застуди.

Бактеріальний кон’юнктивіт може розвинутися і без контакту із зараженою людиною. Запалення розвивається через ураження слизової оболонки пилом, квітковим пилком, патогенними мікроорганізмами.

Причиною кон’юнктивіту у домашніх вихованців є ті ж збудники. Тому якщо не дотримуватися правил гігієни при спілкуванні з домашнім улюбленцем, захворювання з легкістю може розвинутися і у вас.

Якщо у вашого вихованця з’явилися ознаки кон’юнктивіту, краще віднести його до ветеринара.

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторно Деякі форми кон’юнктивіту у дорослих, наприклад, алергічна, не передаються

вірусний

Це найбільш поширена форма, яка вільно переходить від однієї людини до іншої. Фахівці виділяють кілька способів зараження: повітряно-крапельний шлях, спілкування з хворою людиною, спільне використання предметів особистого користування.

Часто захворювання є продовженням запалень верхніх дихальних шляхів. Інфекційний період триває від трьох до п’яти днів. Недуга вражає обидва ока.

Виявляється у вигляді таких симптомів: роздратування, почервоніння і втому очей, набряк повік, світлобоязнь, сльозотеча, поява патологічних виділень, злиплі повіки в ранковий час.

Розвиток цього захворювання найчастіше відбувається в осінній період.

Важливо! Заразитися вірусним кон’юнктивітом можна через загальне рушник або посуд.

Особливо небезпечні перші дні після зараження. У цей період захворювання активно прогресує. Самовпевнено вважати, що захворювання пройде само собою. Відсутність належного лікування може призвести до серйозних наслідків і навіть погіршення зору. На лікувальну терапію може піти кілька тижнів і навіть місяців.

бактеріальний

Головним симптомом цієї форми є поява жовтих виділень з ока, що викликають злипання вік вранці, а також сприяють роздратуванню, почервоніння і появи хворобливих відчуттів. На відміну від вірусної форми, бактеріальний кон’юнктивіт не передається повітряно-крапельним шляхом, тому перебування в одному приміщенні з хворим не несе в собі ніякої небезпеки.

Через скільки днів з’являються перші симптоми? Захворювання відрізняється стрімким розвитком симптомів, інкубаційний період триває зазвичай лише кілька днів.

Зараження найчастіше відбувається при поцілунках, рукостискання, обійми, а також при використанні предметів гігієни. Найчастіше причиною бактеріального кон’юнктивіту стають стрептококи, стафілококи і гонококи. Кон’юнктивіт, викликаний бактеріями, лікується довше, ніж вірусна форма.

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторно Бактеріальна форма не передається повітряно-крапельним шляхом

алергічний

Причиною такого різновиду запалення кон’юнктиви є контакт з алергеном. Підвищена чутливість організму може розвинутися до чого завгодно: продуктів харчування, пилку, вовни тварин, пилу, медикаментів. Ніякої небезпеки для оточуючих захворювання не становить і не може передаватися від однієї людини до іншої.

Виявляється недуга у вигляді епізодичного відчуття печіння і свербіння в очах, набряку повік, сльозоточивості, підвищеної реакції до світла. Вранці турбують патологічні виділення. Також хворих турбують симптоми, характерні для гострих вірусних інфекцій: закладеність носа, нежить, набряк носоглотки.

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторно Алергічний кон’юнктивіт не передається

Заразний чи недуга у дітей?

Кон’юнктивіт поширений не тільки серед дорослих, але і часто з’являється в дитячому віці. Інфекційний процес найчастіше передається від однієї людини до іншої в громадських місцях. Щоб уникнути масового зараження хворої дитини потрібно ізолювати і повністю обмежити контакт зі здоровими дітьми.

Вірусний кон’юнктивіт найчастіше зустрічається в осінній період через різке похолодання. Очі у малюка стають пурпурного кольору. Найвірогідніша можливість зараження саме в початкові періоди, коли хвороба особливо гостро проявляється. При бактеріальному типі у дитини спостерігається поява жовтої каламутній слизу, через яку злипаються повіки.

У дитячому віці часто виникає гнійний кон’юнктивіт. Інфікування відбувається при проникненні інфекційного агента в органи зору. Дитина може брудними руками полізти в око, що послужить причиною активізації запального процесу. Виявляється у вигляді сльозоточивості очі, набряку, почервоніння, свербіння, печіння, злипання вій, а також появи гнійних виділень.

Запобіжні заходи

Як не заразитися кон’юнктивітом? Для цього варто дотримуватися деяких рекомендацій:

Аденовірусні кон’юнктивіт і його лікування у дорослих

 • в належній мірі дотримуйтесь правил особистої гігієни. Мийте руки з милом і протирайте їх антисептичними серветками;
 • якщо у вас є схильність до алергічних реакцій, не лінуйтеся проводити регулярне вологе прибирання;
 • для зміцнення імунітету періодично пропивати вітамінні препарати;
 • на час лікування не користуйтеся декоративною косметикою, інакше можна захворіти повторно;
 • при проникненні стороннього тіла в око зверніться до фахівця для його видалення;
 • регулярно періть постільну білизну, а перед використанням не забувайте їх випрасувати;
 • в період епідемічних спалахів інфекційних захворювань уникайте місць масового скупчення людей;
 • при відвідуванні громадського басейну користуйтеся окулярами;
 • хворий не повинен брати чужу посуд або постільна білизна;
 • носите маску, якщо перебуваєте в приміщенні хворої людини;
 • не користуйтеся чужою косметикою, окулярами або лінзами;
 • якщо захворіла дитина, не варто відводити його в дитячий заклад, краще взяти лікарняний;
 • при догляді за хворою людиною не забувайте про свій захист. Після проведення маніпуляцій ретельно мийте руки з милом.

Не торкайтеся до очей брудними руками

А якщо захворювання довго не проходить? Причиною тому можуть стати такі фактори:

 • самолікування;
 • повторне інфікування;
 • несвоєчасне лікування;
 • розвиток ускладнень;
 • недотримання правил особистої гігієни.

Насамкінець варто відповісти на питання про те, чи можна займатися спортом, яке хвилює багатьох людей. Якщо відповісти просто, то кон’юнктивіт не є протипоказанням до фізичних тренувань. Все ж варто не забувати про деякі обмеження, які стосуються плавання.

При інфекційному кон’юнктивіті збудник може з легкістю проникнути в організм здорових людей. Крім того, як відомо, басейни з метою дезінфекції хлорують, а це може подразнювати слизову оболонку і перешкоджати процесу відновлення.

Що стосується інших видів спорту, то ніяких обмежень немає. Навпаки, адекватне фізичне навантаження лише допоможе в боротьбі з недугою. Тому ви можете сміливо позайматися улюбленим видом спорту.

Отже, чи можна заразитися кон’юнктивітом? Все залежить від форми захворювання. Якщо збудником запалення стали віруси і бактерії, то заразитися кон’юнктивітом можна навіть повітряно-крапельним шляхом. Алергічна ж форма не передається від однієї людини до іншої. Як би там не було, важливо не забувати про прості заходи обережності.

Чи не користуйтеся чужою декоративною косметикою, не тріть очі брудними руками, дотримуйтесь правил особистої гігієни. Якщо у вас з’явилися перші ознаки запалення кон’юнктиви, негайно вирушайте до офтальмолога. В іншому випадку виникнуть серйозні ускладнення, для позбавлення від яких знадобиться набагато більше часу.

Заразний чи кон’юнктивіт у дітей: способи розповсюдження хвороби

Кон’юнктивіт – це одне з найпоширеніших очних захворювань, яке зустрічається як у дітей, так і у дорослих. Хвороба характерна запаленням слизової органу зору через вплив несприятливих факторів, наприклад, потрапляння вірусу або мікроба в очі.

Перед тим, як зрозуміти, заразний чи кон’юнктивіт у дітей, необхідно з’ясувати, через що з’являється дане захворювання і які виділяють різновиди запалення.

Від того, що послужило причиною розвитку патології у дитини, безпосередньо залежить, як буде протікати хвороба і чи може вона передаватися.

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторно

Так, відомо, що деякі різновиди кон’юнктивіту не передаються від людини, що заразилася. Серед них алергічний і хронічний кон’юнктивіт.

Інші види, навпаки, більш небезпечні і можуть передатися деякими шляхами, зокрема при безпосередній взаємодії з хворою людиною. Це вірусний і бактеріальний кон’юнктивіти.

Дані різновиди є найнебезпечнішими запаленнями.

Як передається кон’юнктивіт у дітей? Інфекція зазвичай швидко поширюється в громадських місцях, де збирається дуже багато людей. Наприклад, серед дітей особливо популярно зараження хворобою в дитячому садку або в школі, коли всі діти постійно контактують один з одним і використовують одне й те саме.

Для того, щоб зупинити зараження дітей даним захворюванням, потрібно ізолювати хвору дитину і повністю обмежити контакт зі здоровими дітьми. Ізоляція повинна здійснюватися до повного лікування.

види захворювання

Розділяють чотири види кон’юнктивіту:

 • алергічний;
 • хронічний;
 • бактеріальний;
 • вірусний.

Як вже було сказано раніше, перші два різновиди хвороби не передаються контактним шляхом. Однак бактеріальний та вірусний кон’юнктивіти легко можна отримати шляхом близького контакту з хворою дитиною. Хвороба з’являється внаслідок впливу вірусу або бактерії. Інфекцію можна отримати декількома способами. Для того, щоб заразитися, досить:

 • близького контакту з хворим;
 • використання загальних речей і предметів побуту;
 • через кашель.

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторно

вірусний кон’юнктивіт

Даний тип зазвичай зустрічається у дітей восени, коли відбувається різке похолодання. Зазвичай хвороба розвивається на тлі перенесеного вірусу.

Характерна ознака наявності цього виду хвороби – очі стають пурпурного кольору. Лікування очної патології тривалий в порівнянні з іншими видами кон’юнктивіту, проходить воно протягом декількох тижнів.

При появі захворювання потрібно звернутися до фахівця в офтальмологічний центр.

Кілька основних причин виникнення кон’юнктивіту

Заразний чи вірусний кон’юнктивіт у дітей? Цей вид вважається найбільш заразним, тому отримати його під час контакту з хворим досить просто. Також вірусний кон’юнктивіт можна заробити шляхом використання спільних предметів, особистих речей, а також через кашель.

Найчастіше цей вид захворювання виявляють у дітей, особливо в молодшому шкільному і в дошкільному віці. Місця, де збирається багато маленьких дітей – це основні майданчики для поширення заразної патології.

Тривалість зараження також залежить від кількох факторів, але, в середньому, за словами батьків для передачі інфекції від хворої дитини до здорового досить декількох годин спільного проведення часу.

Найвірогідніша можливість зараження кон’юнктивітом в початкові періоди, коли хвороба особливо гостро проявляється. Якщо протягом запалення важке, то передача можливо і в подальші більш пізні періоди.

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторно

Щоб убезпечити себе від появи вірусного кон’юнктивіту потрібно дотримуватися наступних рекомендацій:

 • обмежити спілкування з хворою дитиною, а найкраще повністю ізолювати його і не допускати близьких контактів хворого з іншими дітьми;
 • забезпечити хворій дитині індивідуальні засоби особистої гігієни, власні предмети домашнього побуту;
 • очищати всі предмети щоденного використання кип’яченою водою;
 • намагатися не чіпати вражений зоровий очей і якомога частіше мити руки і обличчя.

бактеріальний кон’юнктивіт

Якщо ураження ока сталося через дії бактерій, хворий відчуває почуття злипання повік і спостерігає жовту каламутну рідину на слизовій, особливо з ранку після сну. Можливі також почервоніння, набряклість і болі в очах.

Симптоми явно проявляються вже через кілька днів після зараження. Ступінь небезпеки залежить від причини, через яку сталося ураження очей.

Важливо! Бактеріальний кон’юнктивіт не передається повітряно-крапельним шляхом. Це повністю доведений факт, тому навіть при близькому повітряному контакті з хворим здорова дитина не заразиться.

Однак придбати хвороба від іншої людини можна різними способами:

 • через рукостискання, доторки, обійми;
 • під час поцілунків;
 • використання загальної гребінця та інших предметів побуту;
 • близькі контакти із заразними людьми, наприклад, спати в одному ліжку.

Основні методи лікування очного кон’юнктивіту

алергічний кон’юнктивіт

Джерелом утворення цього типу хвороби служить вплив алергену на організм, який може бути чим завгодно.

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторно

Хворий відчуває ряд видимих ​​ознак, серед яких:

 • сильний біль;
 • сверблять очі;
 • почервоніння;
 • набряки;
 • різь в органах зору.

Увага! Даний вид кон’юнктивіту проявляється дуже явно, проте він не передається від хворої людини до здорової, тому не є інфекцією.

Незважаючи на відсутність ймовірності передачі хвороби, її не можна ігнорувати, тому що не вчасно виконане лікування може призвести до утворення інфекційних мікробів, які вражають кон’юнктиву.

Справа в тому, що після впливу алергену слизова особливо схильна до будь-якого негативного впливу.

Тому на тлі алергічного кон’юнктивіту може утворитися інфекція, яка, як відомо, передається через тісний контакт з хворим.

гострий кон’юнктивіт

Найважча форма ураження кон’юнктиви – це гострий кон’юнктивіт. Причиною його появи служать використання предметів, раніше інфікованих, а також дотик до очей брудними руками. Можна легко виділити цей різновид, так як на тлі інших симптоматика проявляється дуже сильно. Хворий спостерігає такі ознаки:

 • наявність рясного гною;
 • сильні набряки очей;
 • почервоніння;
 • утворення виразок на рогівці ока.

Цікаво знати, що інфекція може передаватися від матері до дитини під час пологів. Викликано захворювання бактерією гонококом.

Лікувати кон’юнктивіт обов’язково потрібно відразу після поразки. Ігнорування симптомів і несучасну лікування може призвести до негативних наслідків.

Кон’юнктивіт небезпечний своїм негативним впливом на організм, якщо ігнорувати його. Незалежно від виду ураження, слід довіритися в плані лікування офтальмолога і не намагатися самостійно вилікувати інфіковані очі.

Особливо це стосується дітей. Скільки має тривати терапія визначає тільки фахівець.

Вчасно надана допомога забезпечить здоров’я інших дітей, яких може заразити хвора дитина. Після того, як лікар поставив діагноз, не можна забувати про те, що кон’юнктивітом заражаються і інші діти, а також члени сім’ї, якщо не ізолювати дитину.

У кожної людини перебіг хвороби проходить індивідуально, тому якщо у дитини кон’юнктивіт пройшов швидко з мінімальною кількістю симптомів, це не гарантує легкого перебігу, наприклад, батькам малюка. Тому краще не допустити появи патології, ніж згодом її лікувати.

Класифікація видів кон’юнктивіту очей

Як запобігти розвитку захворювання

Очної хвороби піддаються люди різного віку, якості життя та особливостей організму. Однак за статистикою кон’юнктивіт найчастіше зустрічається у дітей: їх крихкий і слабкий організм найбільш схильний до інфікування.

Читайте також:   Як лікувати відшарування скловидного тіла ока – причини відшарування і симптоми

Зверніть увагу! За кілька годин заразитися кон’юнктивітом може навіть велика група дітей, наприклад, весь клас в школі або ціла група дітей в дитячому садку.

Чи можна запобігти зараженню? Це можливо, якщо дотримуватися кількох правил, які застосовуються як для дорослих, так і для дітей.

 1. Не чіпайте очі руками, тим більше брудними. Намагайтеся менше терти газу пальцями і чесати їх.
 2. Як можна частіше мийте обличчя і руки.
 3. Якщо щось потрапило в око, не тріть його руками. Візьміть суху чисту серветку або ватний текст і акуратно витягніть чужорідне тіло з ока.
 4. Намагайтеся частіше міняти особисті засоби гігієни: зубну щітку, рушники, гребінці, постільна білизна. Проводьте регулярно прання із застосуванням миючих засобів в гарячій воді.
 5. Якщо ви носите лінзи, обмежте їх використання. Найкраще перейдіть на окуляри. Це рекомендують все очні лікарі, так як ризик появи інфекції значно знижується. Носити кольорові лінзи взагалі не рекомендовано.
 6. Не варто надягати лінзи іншої людини, особливо якщо у нього коли-небудь були хвороби органів зору.
 7. Використовуйте краплі і мазі для очей, але не забувайте про гігієнічності. Перед застосуванням засобу вимийте руки з милом. Якщо ви лікуєте дитини, також не забувайте про гігієну.
 8. Чужі речі особистого користування застосовувати заборонено. Завжди носіть свій гребінець, косметику, окуляри і не діліться цими предметами з оточуючими.

Якщо ви помітили ознаки кон’юнктивіту, відразу зверніться до лікаря. При виявленні хвороби інфекційного характеру тут же обмежте контакт дитини з іншими дітьми поки він повністю не вилікується.

Не нехтуйте цими простими рекомендаціями, і тоді ви зможете попередити появу кон’юнктивіту. Якщо ж він все-таки з’явився, зверніться за допомогою і намагайтеся не контактувати з людьми і не заражати їх. Пам’ятайте, що кон’юнктивіт – серйозна хвороба очей, яку потрібно відразу ж лікувати.

Заразний чи кон’юнктивіт і як він передається

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторноКоли оточуючі люди зустрічають людини з кон’юнктивітом, вони хочуть знати, заразний чи він, щоб убезпечити себе.

Питання на цю відповідь криється в формі хвороби.

Існує безліч різновидів хвороби, деякі з них є заразними, інші не передаються людям. Якщо все ж патогенні мікроорганізми поширилися на інших людей, слід негайно звернутися до лікаря. Він проведе діагностичні тести, призначить лікування.

Кон’юнктивіт, заразний чи ні

Існують різні форми захворювання, кожна з них має свою ступенем контагіозності:

 • вірусна – швидко поширюється серед людей, для цього необхідно невеликий період часу перебувати поруч із зараженою людиною;
 • бактеріальна – поширюється не так швидко, для цього необхідний контакт із зараженою пацієнтом;
 • алергічний, механічний – не поширюється на інших людей, так як хвороба викликана пошкодженням слизової оболонки, а не патогенним мікроорганізмом;
 • грибкова – характерна для осіб, у яких спостерігається імунодефіцит, збудники не поширюються на інших людей.

Вірусна і бактеріальна форми легко поширюються серед людей, для цього необхідний певний шлях передачі збудника.

як передається

Для вірусної форми захворювання характерні наступні шляхи передачі:

 • повітряно-крапельний шлях через чхання, кашель і навіть розмова;
 • під час тілесного контакту з пацієнтом, наприклад при рукостисканні;
 • при користуванні спільними предметами особистої гігієни або побуту (посуд, рушники, носові хустки, косметика);
 • вертикальний шлях передачі, тобто від матері до дитини, що може статися у внутрішньоутробний період або в процесі народження.

Якщо пацієнт заражений бактеріальним кон’юнктивітом, повітряно-крапельний шлях передачі відбувається рідко. В іншому шляху передачі повторюються і доповнюються наступними факторами:

 • статевий шлях, наприклад, хламідійна інфекція часто передається при оральному сексі;
 • відсутність правил особистої гігієни, коли людина контактувала з зараженим пацієнтом і не вимив після цього руки з бактерицидним милом.

Деякі збудники, один раз потрапили в організм людини, залишаються там назавжди. До таких мікроорганізмів відноситься герпес, який зосереджується в нервової тканини і активізуються під впливом негативних факторів навколишнього середовища.

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторноЗараження після контакту з хворим відбувається не завжди. На людини можуть потрапити мікроби і віруси, але хвороба не утворюється. Для цього необхідно нормальне функціонування імунної системи. Якщо на людину будуть впливати негативні фактори навколишнього середовища, хвороба розвинеться.

Як довго заразний кон’юнктивіт

При попаданні збудника на поверхневі структури очей або в кров людина стає заразний. Він легко може передати патогенний мікроорганізм родичам і близьким, особливо через загальні предмети побуту. Це небезпечно для маленьких дітей, так як батьки не завжди знають, що заразилися хворобою.

Далі проходить інкубаційний період, при якому збудник локалізується в тканинах людини, але клінічна симптоматика не визначається. У цей момент пацієнт також заразний для оточуючих, але для цього необхідний близький контакт, так як патогенний мікроорганізм не встиг розмножитися і поширитися.

Згодом утворюються клінічні симптоми, так як збудник розмножується. У цей момент людина стає найбільш небезпечний для оточуючих людей, він з легкістю може заразити родичів і близьких друзів, які з ним контактували.

Захворювання триває 7-10 днів. Весь цей період людина вважається небезпечним для оточуючих, може їх заразити. Тому в цей період слід уникати близького контакту з іншими людьми.

Перші симптоми зараження

Після завершення інкубаційного періоду починає з’являтися перша клінічна симптоматика, по якій пацієнт запідозрить хвороба:

 • нездужання (слабкість, втома, сонливість);
 • біль в голові, ломота в м’язах при поширенні вірусного агента по організму;
 • незначне почервоніння очей;
 • виділення жовтуватого ексудату з внутрішніх кутів очей, який вранці не дає розкрити їх;
 • свербіж, печіння, біль, які особливо яскраво проявляються в ранкові години, так як за ніч патогенні мікроорганізми посилено розмножуються;
 • невелике підвищення температури тіла, яке утворюється рідко.

Якщо на цьому етапі не проводити лікування, клінічна симптоматика загострюється. Почервоніння очей утворюється значно, можливі невеликі крововиливи на поверхні рогівки. Очі набрякають і запалюються. Утворюється відчуття стороннього предмета під повіками.

Як не допустити зараження

Якщо людина контактувала з зараженим особою, слід вдаватися до правил, які не дозволять поширитися патогенних мікроорганізмів по органам і тканинам:

 • якщо кон’юнктивіт був викликаний вірусом, слід профілактично застосовувати противірусні засоби;
 • якщо хвороба викликана бактерією, антибіотики не застосовуються, використовують тільки антисептичні засоби, щоб у мікроорганізмів не розвинулася резистентність;
 • вживання полівітамінів, які активізують захисні сили організму, прискорюють метаболізм і регенерацію пошкоджених тканин;
 • застосування бактерицидного мила, гелю, серветок після контакту із зараженим особою, щоб інфекція не розповсюдилася на інші поверхні;
 • по приходу додому слід прийняти душ з бактерицидним милом, використання гарячих ванн не рекомендується, так як в стоячій воді бактерії і віруси поширюються швидше;
 • обробка носа і горла за допомогою бактерицидного засобу (Фурацилин, сода, Альбуцид), так як ці області відносяться до вхідних воріт для патогенних мікроорганізмів.

Заразний кон'юнктивіт у дітей чи ні, через скільки днів можна заразитися повторноЗастосування перерахованих вище правил допомагає не завжди. Це пов’язано з тим, що у пацієнта може бути знижена функція імунної системи, тому навіть незначне проникнення патогенного мікроорганізму викликає зараження і поширення інфекції на очі.

У дітей хвороба розвивається набагато швидше, тому слід вдаватися до методів профілактики своєчасно.

профілактика

Бактеріальний та вірусний кон’юнктивіт досить швидко поширюється серед людей. В осінньо-зимовий період ситуація погіршується, так як імунітет у більшої частини населення знижений. Щоб запобігти розвитку захворювання, рекомендується своєчасно застосовувати такі правила:

 • загартовування за допомогою відвідування басейну, ходіння будинку босоніж, носіння одягу по сезону, пиття холодної води;
 • вживання полівітамінних засобів, які активізують захисні системи організму, прискорюють метаболізм і регенерацію пошкоджених тканин;
 • щорічний профілактичний огляд у офтальмолога, щоб своєчасно виявити відхилення в органах зору, провести лікування (якщо у пацієнта спостерігається хронічне захворювання очей, в тому числі кон’юнктивіт, слід відвідувати лікаря частіше);
 • своєчасне лікування всіх системних захворювань, особливо вірусної і бактерійної природи;
 • періодична здача лабораторних аналізів, в яких виявляється наявність вірусів і бактерій в організмі;
 • застосування правил гігієни щодня;
 • для кожного члена сім’ї повинні бути визначені особисті предмети гігієни і побуту (рушник, бритва, гуртки, контейнер для зберігання лінз);
 • дотримуватися правил щодо застосування контактних лінз.

Кон’юнктивіт – досить заразне захворювання, якщо воно викликано вірусами і бактеріями. Використовують специфічні методи, за допомогою яких можна запобігти поширенню хвороби.

В осінньо-зимовий період слід вдаватися до заходів профілактики, щоб хвороба не передавалася прискореними темпами. Якщо людина заразилася, слід звернутися до лікаря. Він проведе діагностичні тести, визначить форму хвороби, тільки після цього почнеться лікування.

Самостійна терапія призведе до ускладнень, які вилікувати буде важче.

Related posts

Leave a Comment