Кращі проносні свічки при запорах у дорослих – особливості препаратів і показання до застосування

Запор – це несвоєчасне очищення кишечника від калових мас (їх затримка). Виникає такий стан через захворювання шлунково-кишкового тракту, неправильного харчування та інших причин. Кишечник вимагає регулярного очищення, і щоб домогтися цього, можна використовувати свічки від запору. Вони відрізняються складом, швидкістю дії, а також показаннями і віковими обмеженнями по прийому.

Чи можна використовувати свічки від запору

Застосовувати свічки можна тільки при тривалій відсутності дефекації. Якщо проблема виникла вперше, вдаватися до проносних не варто. Рідко виникають запори найчастіше пов’язані з неправильним харчуванням і пасивним способом життя.

У такому випадку досить нормалізувати питний режим, скорегувати дієту і підвищити фізичну активність. Також вважається, що одноразове відсутність стільця у дорослих до двох діб не є патологією і не потребує лікування.

Проносні свічки призначають при дисфункції кишечника і хронічних запорах, викликаних сидячою роботою і віком.

Супозиторії рекомендує лікар залежно від різновиду запору: проктогенного або кологенних. Вибравши препарат неправильно, без рекомендації лікаря, можна не тільки не домогтися результатів, а й завдати шкоди здоров’ю.

Проносні свічки при запорах у дорослих: список препаратів і їх застосування

Проносні препарати дозволяється використовувати тільки при проктогенних застоях. Якщо мова йде про спаечном процесі, пухлинах і гострої непрохідності кишечника, застосування проносних свічок протипоказано.

Як діють ректальні свічки від запору

При запорі відбувається ослаблення м’язового тонусу кишки і зниження чутливості нервових закінчень. Це призводить до застою калових мас в аноректальної зоні.

Для очищення в такому випадку використовують ректальні свічки. Вони підсилюють вироблення слизу і стимулюють скорочення м’язів кишечника, які починають проштовхувати калові маси.

Різні препарати працюю по-різному. Так, супозиторії з вуглекислим газом викликають розтягнення стінок кишки, допомагають пом’якшити і просунути кал по кишечнику.

Свічки при запорах у дорослих

Супозиторії від запору для дорослих представлені на фармацевтичному ринку у великій кількості, тому нескладно підібрати препарат індивідуально. Свічки мають дратівливим і газообразующую дією, допомагають не тільки позбутися від запору, а й налагодити процес дефекації.

Запор часто виникає при геморої. В такому випадку призначаються свічки з гліцерином, обліпиховий, іхтіолові або з екстрактом беладони.

До свічок для очищення кишечника у дорослих відносять такі препарати:

 • Гліцелакс на основі гліцерину;
 • Ферролакс;
 • Дульколакс;
 • бисакодил;
 • Еваку.

Проносні свічки при запорах у дорослих: список препаратів і їх застосування

Свічки при запорах призначає тільки лікар. Він враховує причини порушення, а також інші особливості організму.

Проносні свічки для дітей

Неправильний раціон з дефіцитом клітковини здатний привести до порушення стільця у дитини. Але запор не завжди пов’язаний з проблемами шлунково-кишкового тракту і може вказувати на інші захворювання, тому при порушенні очисної функції кишечника слід звернутися до гастроентеролога.

Одне з ефективних проносних засобів для дітей – Мікролакс. Його використовують в якості мікроклізми. В аптеці можна придбати свічки для дітей з проносним дією і відповідної дозуванням:

 • від 0 до 1 року – Мікролакс, Гліцелакс, гліцеринові, вазелінові, обліпиховий свічки;
 • старше 1 року – всі препарати, призначені для малюків до року, а також Бисакодил.

Застосовувати такі засоби у немовлят слід тільки за призначенням педіатра. У дитячому віці відсутність стільця кілька днів часто не вимагає прийому проносних засобів. Нормалізація дефекації відбувається самостійно.

Інший випадок, якщо малюк вередує, погано себе почуває і погано спить. Коли масаж животика, тепла ванна або гімнастика, інші методи очищення кишки не допомагають, без ректальних свічок обійтися не вийде.

Свічки від запору при вагітності

Запор при вагітності викликаний зміною гормонального фону. Воно призводить до уповільнення перистальтики кишечника, порушення стільця. Не завжди налагодити дефекацію вдається за допомогою харчування і водного режиму, тому під час вагітності призначають ректальні свічки.

Проносні свічки при запорах у дорослих: список препаратів і їх застосування

Оскільки проносні і багато інших препаратів заборонені при виношуванні дитини, за допомогою слід звернутися до фахівця. При запорі під час вагітності рекомендовані такі ректальні препарати:

 • гліцеринові свічки;
 • обліпиховий;
 • Мікролакс;
 • Фортранс.

Перераховані свічки допомагають позбутися від калових застоїв і налагодити процес дефекації.

Класифікація свічок від запору

Ні однієї класифікації, яка включала б у себе всі проносні свічки при запорах. Але існує кілька груп супозиторіїв, що розрізняються між собою складом і способом дії:

 • газообразующие – покращують моторику, дратують стінки кишечника, нормалізують дефекацію;
 • препарати, що сприяють виробленню слизу, – допомагають калових мас вільно просуватися по кишечнику;
 • масляні – просувають кал, загоюють слизову кишки;
 • гомеопатичні – тонізують стінки кишки без розтягування, покращують перистальтику, надають швидку дію.

Вибір препарату залежить від віку. А також при призначенні виду свічок береться до уваги причина запору, особливості організму.

масляні свічки

До цієї групи супозиторіїв відносяться:

 • обліпиховий свічки при запорах;
 • на основі мигдалевого масла;
 • вазелінові;
 • гліцеринові.

Проносні свічки при запорах у дорослих: список препаратів і їх застосування

Масляні свічки – максимально щадне і м’який засіб від запору. Їх застосовують при калових застоях, викликаних різними причинами.

Завдяки м’якій дії і відсутності впливу на обмін мінеральних речовин і води препарат не завдасть шкоди навіть при запорах, пов’язаних з кишковою непрохідністю.

Свічки допомагають загоїти і зволожити слизову кишечника, створюють на фекаліях масляну плівку, допомагають проходженню продуктів життєдіяльності до анального отвору.

Масляні свічки мають мінімум протипоказань і побічних дій.

Їх призначають для літніх, дорослих, дітей, жінок під час вагітності. Найчастіше до складу супозиторіїв входить масло обліпихи. Воно допомагає збагатити тканини киснем, покращує метаболізм, надає імуностимулюючу дію.

До найбільш доступним і безпечним масляним свічок відносяться гліцеринові. Вони надають антисептичну дію, допомагають просуванню фекалій по кишці. До таких свічок відносяться Гліцелакс і супозиторії «Масло обліпихи».

Свічки для стимуляції слизеобразования

Деякі ректальні препарати сприяють виробленню слизу, що допомагає просуванню калу. Свічки стимулюють перистальтику кишечника за рахунок дратівної дії за короткий термін.

До групи входять:

 • Лаксбене;
 • Лаксатін;
 • Дульколакс.

Проносні свічки при запорах у дорослих: список препаратів і їх застосування

Свічки, що стимулюють вироблення слизу, протипоказані в дитячому віці. Їх не призначають при пухлинах кишки, запальних процесах, гострій формі геморою, кишкової непрохідності та алергії на склад препарату.

газоутворюючі препарати

Частою причиною запору є придушення позивів до дефекації. З замком, викликаним такою проблемою, здатні впоратися газообразующие препарати. Вони виготовлені з використанням натрію бікарбонату. Ця речовина підсилює кишкову моторику і підвищують внутрикишечное тиск.

До газообразующую препаратів належать Кальцілакс і Ферролакс. Ці кошти, крім основного компонента, містять кальцій, залізо і лимонну кислоту.

Препарати виготовлені на масляній основі. Вона сприяє кращому проходженню калу і надає загоює.

гомеопатичні

Гомеопатичні свічки підсилюють перистальтику кишечника, підвищують кишковий тонус без розтягування стінок. Після використання дію препарату настає через третину години.

До таких свічок відноситься ректа Актив. Він містить жирні кислоти і висушені ягоди каштана. Однак ректальні свічки здатні викликати алергію і печіння в задньому проході.

Недорогі і ефективні супозиторії

Свічки випускають поштучно в блістерах, вони мають обтічну, округлу форму. Перед використанням супозиторії слід прибирати в холодне місце. До ефективних і недорогим препаратів належать Гліцерин, Бисакодил, Масло обліпихи і свічки з папаверином.

гліцерин

Гліцерин застосовують в такому дозуванні: одна свічка після прийому їжі вранці. Препарат покращує перистальтику кишечника і сприяє проходженню калових мас. Гліцерин має мінімальний список протипоказань, тому його дозволено використовувати дітям, вагітним жінкам і літнім людям.

Проносні свічки при запорах у дорослих: список препаратів і їх застосування

бисакодил

Покращує перистальтику кишечника, має послаблюючу дію. Інструкція для застосування передбачає ректальне введення 1-2 рази на день. Препарат дозволений дорослим і дітям з 14 років.

Бисакодил заборонений до використання при хронічних запорах, а також при геморої, циститі, хворобах шлунково-кишкового тракту у важкій формі і кишкової непрохідності. Тривале використання свічок нерідко призводить до подразнення слизової, зневоднення, колік і діареї.

Читайте також:   Як правильно підготуватися для аналізу калу на дисбактеріоз і розшифрувати результати?

Масло обліпихи

Обліпихова свічки від запору обволікають стінки кишечника і кал маслянистої плівкою, що допомагає м’яко і безболісно позбутися від застою. Засіб має антимікробну і загоює. Препарат безпечний для дітей, жінок в положенні і літніх людей.

З папаверином

Свічки показані при спазматических запорах, оскільки Папаверин знижує тонус кишки і має знеболюючу дію. Протипоказані при порушенні роботи серця, глаукомі, хворобах шлунково-кишкового тракту в гострій формі і алергії на компоненти свічок. При використанні в дитячому віці і вагітними слід проконсультуватися з лікарем.

Проносні швидкої дії

Супозиторії швидкої дії допомагають очистити кишечник за короткий термін. До таких засобів відносяться Кальціолакс, Дульколакс і еваку.

Кальціолакс

Проносні свічки газообразующего дії, курс прийому яких становить не більше трьох днів. У порівнянні з іншими препаратами Кальціолакс має великий список протипоказань. У нього входять захворювання шлунково-кишкового тракту, пухлини, тріщини, наявність свербіння і кишкова непрохідність. Протипоказано використовувати дітям, вагітним жінкам і літнім людям.

Проносні свічки при запорах у дорослих: список препаратів і їх застосування

Дульколакс

Препарат, що сприяє утворенню слизу, допомагає розм’якшити і просунути кал. При тривалому застосуванні здатний викликати алергію і подразнення слизової поверхні кишечника. Показаний людям похилого, вагітним жінкам і дітям.

еваку

Складається з натуральних компонентів, має мінімум протипоказань, дозволений до використання годуючим і вагітним жінкам, дітям після 12 років. Свічки ефективно замінюють клізми, усувають запори, посилюють перистальтику кишечника і запобігають розвитку захворювань шлунково-кишкового тракту.

Як правильно використовувати свічки

Свічку вставляють в задній прохід через третину години після прийому їжі, не частіше одного разу на день. Лікування закрепів ректальними препаратами нетривалий щоб уникнути побічних ефектів.

При появі почервоніння, печіння і свербіння в анальному отворі, використання свічок слід припинити. Краще відмовитися від супозиторіїв при анальних тріщинах, геморої і проктиті в гострій формі.

Необхідно дотримуватися рекомендовану послідовність введення свічок:

 1. Помити руки і дістати свічку з індивідуальної упаковки, яка попередньо повинна була бути охолоджена.
 2. Намочити задній прохід водою, кремом або вазеліном.
 3. Лягти на бік і зігнути ноги в колінах.
 4. Ввести свічку на глибину середнього пальця.

У такому положенні потрібно залишатися 5-7 хвилин.

Проносні свічки при запорах у дорослих: список препаратів і їх застосування

Протипоказання до використання свічок

Ректальні свічки протипоказані при таких станах:

 • алергія на компоненти препарату;
 • наявність тріщин в задньому проході;
 • захворювання кишечника – пухлини, геморой;
 • запальні процеси кишки;
 • непрохідність кишечника.

Використання супозиторіїв при таких станах призводить до погіршення перебігу хвороби.

Які побічні ефекти виникають на тлі застосування свічок від запору

При тривалому використанні супозиторіїв можуть виникнути ускладнення:

 • звикання до компонентів препарату (призводить до відсутності дефекації без використання свічок);
 • печіння і свербіння в задньому проході;
 • слабкість м’язів;
 • судоми;
 • зниження тиску;
 • діарея.

При виникненні побічних ефектів слід припинити використання свічок.

Виготовлення проносних свічок самостійно

Незважаючи на великий вибір медикаментів від запору для ректального використання, багато хто воліє народні засоби. До позитивних якостей саморобних препаратів можна віднести дешевизну і натуральність компонентів. Мінуси набагато серйозніші: засіб не завжди ефективно, може викликати опік через неправильне застосування.

Часто від запору використовують свічки з мила. Необхідно взяти дитяче або будь-яке інше мило, відрізати поздовжній шматочок, змочити його і вставити в задній прохід. Дія такого домашнього препарату починається через 10-15 хвилин. Але варто врахувати, що зловживати засобом не можна. Воно може викликати опік, роздратування і ослаблення природного процесу дефекації.

Свічки від запору

Свічки від запору – порівняно недорогі, в той же час ефективні і безпечні лікарські засоби, що дозволяють в короткий термін домогтися очищення кишечника.

Запор – недостатнє, утруднене або уповільнене спорожнення (дефекація) товстого кишечника. Основними ознаками даного стану є:

 • підвищена сухість і жорсткість калових мас;
 • незначний обсяг калу;
 • частота відходження стільця менше трьох разів на тиждень;
 • відчуття неповного випорожнення прямої кишки.

Проносні свічки при запорах у дорослих: список препаратів і їх застосування Бисакодил – один з популярних препаратів від запору в формі ректальних супозиторіїв

Показання до застосування

Ректальні супозиторії (свічки) від запору слід застосовувати тільки в тих випадках, коли застій калових мас відбувається в термінальних відділах товстого кишечника, а саме в сигмовидної або прямій кишці, тобто при проктогенного причини затримки дефекації. Якщо причина запору криється в порушеннях іннервації кишкової стінки, то свічки виявляються неефективними.

Основними показаннями до призначення проносних супозиторіїв є:

 • запор, пов’язаний зі слабкістю м’язового апарату прямої кишки і тазового дна;
 • вагітність;
 • відсутність стільця понад 5-7 днів;
 • неможливість прийому таблетованих форм проносних засобів, наприклад, у дітей раннього віку;
 • необхідність м’якої дефекації у пацієнтів з деякими позакишкові захворюваннями (інсульт, гострий інфаркт міокарда).

Як правильно використовувати ректальні супозиторії

При використанні свічок проти запору, незалежно від їх назви, важливо дотримуватися певних правил:

 1. Дорослій людині рекомендується ставити проносні супозиторії не частіше ніж один раз на добу. Бажано проводити процедуру через 20-30 хвилин після сніданку.
 2. Тривалість курсу лікування повинна бути максимально короткою. Якщо користуватися проносними супозиторії протягом тривалого періоду, і тим більше постійно, то до них поступово розвивається звикання. Це пов’язано з тим, що регулярне подразнення нервових рецепторів слизової оболонки ампули прямої кишки з часом викликає зниження їх чутливості. При необхідності тривалого курсу лікування лікар зазвичай рекомендує пацієнту періодичну зміну препарату.
 3. Якщо при використанні супозиторіїв у людини з’являються дискомфорт, печіння або свербіж в періанальної області, то від подальшого їх застосування слід відмовитися і звернутися до лікаря.

Для того щоб добитися хорошого і швидкого ефекту, важливо правильно вводити свічки від запору. Для цього необхідно виконати наступні дії:

 • ляжте на лівий бік і підтягніть коліна до живота;
 • правою рукою акуратно проштовхніть супозиторій через зовнішній ректальний сфінктер (для полегшення введення кінчик супозиторія можна злегка змастити вазеліновим маслом);
 • залишайтеся в положенні лежачи на боці 20-30 хвилин, до появи сильного позиву до дефекації.

Якщо свічка зберігалася при кімнатній температурі, то вона стає надмірно м’яким, і виникають складнощі при її введенні в пряму кишку. У цьому випадку її можна помістити в холодну воду або в холодильник на 15-20 хвилин.

Протипоказання

Список протипоказань до застосування проносних супозиторіїв включає в себе наступні захворювання і патологічні стани:

Огляд основних видів проносних супозиторіїв

Свічки від запору повинні застосовуватися тільки за призначенням лікаря. Не слід самостійно вибирати той чи інший їх вид, грунтуючись на радах знайомих або друзів, працівників аптек або рекламу в ЗМІ. Це пов’язано з тим, що супозиторії не тільки називаються по-різному, але і володіють різним механізмом дії. Розглянемо деякі основні види.

Деякими прихильниками народної медицини поширюється думка, що для лікування запору добре використовувати самостійно приготовані супозиторії з господарського мила. Насправді такий спосіб вирішення проблеми з утрудненою дефекацією може завдати серйозної шкоди здоров’ю.

Справа в тому, що до складу будь-якого мила входить в досить великій кількості луг, яка здатна викликати хімічний опік слизової оболонки прямої кишки, спровокувати утворення на ній довго не загоюються ерозій і виразок.

Категорично заборонено застосовувати мило для стимуляції дефекації у маленьких дітей.

Побічні ефекти

Застосування проносних супозиторіїв може супроводжуватися виникненням побічних явищ:

 • свербіж в анальній області;
 • діарея;
 • меланоз товстої кишки;
 • коліт.

При тривалому застосуванні свічок від запору відбувається зниження тонусу прямої кишки, через що для досягнення належного ефекту пацієнти змушені збільшувати дозу препарату. Це, в свою чергу, ще більше сприяє атонії товстого кишечника, що призводить до формування порочного кола.

 • Розвантажувальні дні: шкода чи користь
 • 7 перекусів, які не зашкодять фігурі
 • 9 помилок любителів дієт, що викликають уповільнення метаболізму

Читайте також:   Симптом Щоткіна-Блюмберга – алгоритм проведення

Свічки від запору для дітей грудного віку

Запор у дітей першого року життя спостерігається досить часто, однак далеко не в усіх випадках він вимагає проведення будь-якого лікування. Зазвичай показаннями до постановки очисної клізми або використання проносних супозиторіїв є:

 • відсутність дефекації понад 72 годин;
 • здуття живота;
 • відмова від їжі;
 • сильне зригування.

У педіатрії перевага віддається гліцериновим свічок. При цьому слід обов’язково використовувати супозиторії, призначені для дітей (Гліцелакс, Гліцерин 1,24 г). Вони містять у своєму складі меншу кількість гліцерину, а крім того, є значно меншими розмірами, ніж ті, що призначені для дорослих.

Застосовувати свічки від запору у дітей можна тільки за призначенням лікаря. Курс лікування ними повинен бути максимально коротким, щоб не викликати розвитку звикання.

Проносні свічки при запорах у дорослих: список препаратів і їх застосування Для дітей випускаються супозиторії в дитячій дозуванні і зменшеного розміру

Терапія запору у людей похилого віку

У літніх людей утруднена дефекація спостерігається досить часто. Основними причинами її виникнення є:

 • вікове ослаблення м’язів тазового дна;
 • зниження рівня фізичної активності.

Для нормалізації випорожнення кишечника лікарі рекомендують пацієнтам:

 • дотримуватися правильного харчування (зі зменшенням вмісту в раціоні рафінованих продуктів і збільшення кількості рослинної клітковини);
 • вести активний спосіб життя (заняття лікувальною фізкультурою і ранковою гімнастикою, прогулянки, плавання).

Вдаватися до допомоги проносних супозиторіїв слід тільки у виняткових випадках, коли домогтися відходження стільця за допомогою зміни дієти і збільшення активності не вдається. Зазвичай пацієнтам призначаються бісакоділовие або гліцеринові свічки.

У літньому віці причиною запору може стати злоякісна пухлина кишечника. Зазвичай її розвиток супроводжується такими ознаками:

 • незрозуміле схуднення;
 • підвищена стомлюваність;
 • Загальна слабкість;
 • зниження апетиту;
 • поява в калових масах прожилок крові і слизу;
 • метеоризм.

При появі цих симптомів слід обов’язково звернутися до лікаря і пройти необхідне обстеження, використання свічок від запору в цьому випадку категорично заборонено.

Свічки від запору при вагітності і в період лактації

Вагітним і годуючим жінкам при запорах лікарі рекомендують використовувати проносні супозиторії з гліцерином або ихтиолом. Вони надають м’яке і щадне дію. Свічки від запору швидкої дії вагітним небажані, так як можуть спровокувати підвищення тонусу матки. Обговорити питання доцільності застосування того чи іншого препарату пацієнтці слід з лікарем.

профілактика запорів

Проносні супозиторії – це допоміжна міра, а не спосіб лікування. Для профілактики виникнення і лікування утрудненою дефекації важливо дотримуватися таких правил:

 • відвідуйте туалет відразу, як з’являються позиви на випорожнення кишечника;
 • пийте достатню кількість рідини (дорослій людині в день слід випивати приблизно 30 мл води на кожен кілограм маси тіла);
 • вводите в свій раціон продукти, багаті рослинною клітковиною (овочі, висівки);
 • збільште рівень фізичної активності (обертання обруча, піші прогулянки, йога, аеробіка, плавання);
 • робіть самомасаж живота;
 • відмовтеся від вживання спиртних напоїв і куріння.

Не захоплюйтеся проносними засобами. При тривалому їх застосуванні атонія кишечника посилюється, і вираженість запорів наростає. Це стає причиною погіршення загального стану здоров’я.

Відео

Пропонуємо до перегляду відеоролик по темі статті.

Свічки від запору у дорослих: список безпечних і не викликають звикання

При проблемному травленні і виникненні труднощів з випорожненням кишечника людині можуть допомогти проносні свічки від запору. Але, якщо відчувається легкий дискомфорт, а позиви в туалет різко скорочуються, не обов’язково відразу бігти в найближчу аптеку за ліками. Вони можуть не знадобитися при слабкій дисфункції шлунково-кишкового тракту.

В такому випадку буде достатньо випити більшу кількість води або з’їсти рослинний салат, рясно заправлений олією. Якщо додати до цього випитий на ніч склянку кефіру, то позитивний ефект прийде вранці сам по собі.

Але це окремий випадок прояву хвороби. Зовсім в іншому руслі відбувається розвиток хронічного захворювання, коли затримка стільця набуває постійний характер. Для кожної людини розвиток хвороби відбувається за своїм сценарієм.

Причини виникнення запору різні і можуть мати неоднорідну специфіку. Наприклад, у жінок після пологів спрацьовують одні фактори, у людей старшого покоління – інші. Кожен випадок індивідуальний, і терапія для нього теж буде відрізнятися.

Чи допомагає «Лінекс» при запорах у дітей і дорослих

Приписи з прийому свічок при запорах у дорослої людини може відрізнятися від показань і призначень супозиторіїв для дитини.

В яких випадках застосовують свічки від запору?

Свічки застосовуються при запорах тривалістю до двох днів . Вони вирішують технічну частину проблеми, але не є повноцінним терапевтичним засобом.

 • Супозиторії можуть бути рекомендовані, якщо застій калу утворився в нижніх частинах кишечника. Це області прямої, сигмовидної і сліпої кишки.
 • Зазвичай медики прописують супозиторії для послаблення, якщо у пацієнта слабкі м’язи тазової області, що відповідають за дефекацію або затримка випорожнення носить затяжний характер.
 • Рятують супозиторії і в випадках, коли неможливо використовувати інші засоби, особливо це стосується таких періодів уразливості, як вагітність, а також літнього та дитячого віку. Є кілька популярних препаратів, виручають цю групу населення.

Важливо! Свічки не призначаються, якщо причина запору в збоях роботи нервових закінчень, розташованих на стінках кишечника, то свічки не дадуть бажаного ефекту послаблення.

Корисні властивості

Крім вираженого проносного ефекту, обліпиховий свічки при запорах допомагають позбутися і від інших патологічних змін в прямій кишці. За рахунок масла, що входить до їх складу, можна досягти по-справжньому гарного результату.

 1. Купірування запального процесу. Активні інгредієнти препарату стимулюють діяльність імунних клітин і в той же час пригнічують виробництво гістаміну – елемента, що підвищує вираженість і поширеність запалення. В результаті роздратування значно зменшується, усувається набряклість і зникають больові відчуття, пов’язані із замком і розладом шлунка.
 2. Прискорення процесів регенерації. Під впливом жирних кислот і вітамінного комплексу, що міститься в супозиторіях, активізується формування нових клітин і поліпшується кровотік.
 3. Антибактеріальний ефект. При запорах обліпиховий свічки згубно впливають на безліч бактерій, що позитивно відбивається на загальному стані прямої кишки.

Як використовувати свічки від запору?

Важливий момент – це гігієнічна частина процедури. Промийте ретельно аноректальную зону і руки за допомогою антибактеріальних миючих засобів і тільки потім приступайте до введення супозиторія.

Як правильно вводити супозиторії:

 1. Потрібно лягти набік і трохи підігнути ногу в області коліна і в тазостегнової області.
 2. Відсунувши сідниці, повільно ввести супозиторій ректально. Свічки від запору вводяться в аноректальную область, проштовхуються на довжину в половину пальця. Важливо щоб свічка повністю увійшла і не могла отторгнуться м’язовими рухами ануса, просто кажучи, щоб не вискочила назад.
 3. Трохи полежати.

Масаж живота за допомогою легких кругових погладжувань в напрямку годинникової стрілки буде посилювати дію засоби. Не можна при масажі сильно натискати на живіт, тільки м’які і дбайливі руху з легким натиском.

Увага! Свічка від запору вступить у взаємодію з вашим організмом вже через 10-15 хвилин .

Дефекації слід очікувати протягом години, якщо ви застосували засіб швидкодіючого типу або через п’ять-шість годин, якщо це свічка з м’яким послаблюючу впливом.

Чи не практикується регулярне застосування свічок від запору. Це в основному “чергове” засіб для механічного усунення проблеми.

Спосіб застосування

Обліпихова проносні свічки використовують ввечері перед сном. Якщо потрібно ввести вагінальний препарат, це робиться після сечовипускання. А якщо вводяться свічки ректальні, бажано дочекатися перед цим випорожнення. Іноді перед введенням свічки роблять клізми для очищення кишечника.

застосування свічок

Вставляти супозиторії бажано на максимально можливу глибину. Після цього пацієнтові потрібно відразу прийняти горизонтальне положення, розслабитися, не вставати протягом 40 хвилин, щоб препарат розчинився і встиг всмоктатися.

Читайте також:   Що таке аутоімунні захворювання кишечника – симптоми, діагностика та методи лікування

Під час процедури потрібно стежити, щоб не з’явилися дискомфортні відчуття. В іншому випадку препарат доведеться скасувати. Зазвичай терапія триває десять днів. У певних випадках можуть бути протипоказання, наприклад, часта діарея.

Недорогі і ефективні супозиторії

Супозиторії випускають в блістерах , де вони упаковані поштучно. Упаковка з фольги або пластикові. Форма супозиторіїв стандартна – циліндричного типу, звужена з одного боку, обтічна.

Для різних видів супозиторіїв свої умови зберігання: може бути рекомендовано як зберігання в холодильнику, так і при кімнатній температурі.

гліцерин

Це найпопулярніші і найдорожчі поряд з обліпихової супозиторії свічки. Про їх діючій речовині саме за себе говорить назва.

Застосовуються одноразово за день, рекомендований час введення супозиторія – після ранкового прийому їжі.

Майте на увазі, що ці свічки дуже швидко тануть від тепла рук. Тому вводити їх треба відразу після вилучення з холодильника.

З протипоказань тільки індивідуальна непереносимість, як побічних дій алергічна реакція.

Можливе застосування для вагітних, а також немовлят і дітей. Для вагітних – застосовувати з обережністю, гліцерин може збільшити тонус матки. Годиться до застосування в літньому віці.

Ефективно і швидко впливають на проблему запору. При цьому гліцерин сильно дратує слизову і може викликати гемороїдальні прояви або пошкодити слизову.

Ціни в РФ від 170 рублів за упаковку.

бисакодил

Це послабляющего дії препарат, спрямований на активізацію перистальтики . Застосовують один раз на добу по одному супозиторію. Можливо і дворазове застосування. Показано від 14 років і дорослим.

Якщо є проблеми з нирками або печінкою, застосовувати обережно. Не можна довго використовувати препарат.

Протипоказання:

 • непрохідність кишечника;
 • важкі захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • цистит;
 • перитоніт;
 • запори спастичного типу;
 • кровотечі кишкові;
 • геморой;
 • гіперчутливість.

Не використовується при хронічному прояві довготривалих запорів. Побічні дії можуть бути у вигляді алергії, діареї, кольок у животі, зневоднення, подразнення слизової оболонки кишечника.

Засіб діє майже напевно, з мінусів – багато обмежують застережень і протипоказань.

застосування:

 1. Для вагітних і годуючих жінок – з крайньою обережністю.
 2. Для немовлят – протипоказано.
 3. Для дітей з двох років в застосування в особливій дозуванні. З 2 до 7 застосовують по половині свічки.
 4. Для літніх людей використовується в при симптомах гіпотонії і млявості роботи кишечника, коли пригнічується перистальтика.

Ціни в РФ від 55 рублів за упаковку.

Масло обліпихи

Діюча речовина тут – масляний витяг з плодів обліпихи. Супозиторії двічі в день вводяться ректально: в ранковий час після сніданку і безпосередньо перед відходом до сну. Протипоказання: непереносимість речовини, гостра форма геморою. Можливі алергічні реакції.

Діюча речовина цих супозиторіїв, потрапляючи в пряму кишку створюють маслянисту плівку на калових масах і змащує стінки кишечника. Це полегшує і прискорює дефекацію. Бонусом йде загоює і антимікробну дію властивостей обліпихи.

Обліпихова свічки безпечні, показані до застосування для вагітних, дітей та новонароджених, літніх людей.

Це натуральне нешкідливий засіб. Ефекту послаблення доведеться почекати, оскільки вплив обліпихової масло носить м’який хаарктер.

Мінуси в тому, що може бути сильним подразником, а при ранках на слизовій давати дискомфорт у вигляді печіння.

Ціни в РФ від 75 рублів за упаковку з 10 супозиторії.

З папаверином

Супозиторії з знеболюючим речовиною. Можуть бути використані як проносне. Папаверин по своїм діям – це аналог Но-шпи. Знімає ректальні спазми, вивільняючи кишечник. Використовують одну свічку в день.

Переваги і недоліки. Не всім підходить, але при цьому добре нейтралізує запори зі спазматического виду причинами. Може подіяти дуже швидко, але не завжди це так. Протипоказання і побічні дії:

 • індивідуальна непереносимість препарату;
 • гострі захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • глаукома;
 • збої в серцевої діяльності.

Для дітей, немовлят і вагітних призначається тільки за рекомендацією лікаря.

У періоди вагітності багатофункціональне використовується, але тільки за участю фахівця за схемою. Для людей похилого віку вживати з обережністю.

Ціни в РФ від 90 рублів.

Протипоказання до використання

Оскільки свічки мають виключно натуральний склад, їх можна застосовувати людям будь-якого віку. Однак увагу повинні звернути ті пацієнти, які мають алергію на обліпиховий ягоди. Якщо є непереносимість обліпихи, то лікар порадить вибрати препарат з іншим чинним речовиною.

При застосуванні свічок під час запорів потрібно уважно стежити за тим, як на них реагує організм. Виникнення свербіння, відчуття печіння говорить про високу чутливість до масляного екстракту обліпихи.

У зв’язку з тим, що основа препарату – це масло, деяка кількість рідини може витекти на білизну або простирадло. Це потрібно врахувати. З метою гігієни в період терапії свічок рекомендується надягати білизну з натуральних тканин і використовувати щоденні прокладки.

Проносні швидкої дії

Кальціолакс

Це проносний засіб газообразующего типу . Показано одноразове за день застосування супозиторія. Курс застосування не більше трьох днів.

Протипоказаний при:

 • непрохідності кишечника;
 • свербінні;
 • тріщинах;
 • пухлинних процесах;
 • серйозних ускладненнях стану шлунково-кишкового тракту хронічного типу;
 • при гіперчутливості до препарату.

При всій своїй ефективності, вельми обмежений для використання, має багато протипоказань. При цьому може використовуватися в проблемних ситуаціях, де мають місце хронічні запори.

Увага! Не рекомендується для вагітних, для дітей і новонароджених, літніх, якщо і застосовується, то дуже обережно і в рідкісних випадках.

Ціни в РФ від 290 рублів.

Дульколакс

У складі даного препарату в якості діючої речовини присутня бисакодил. Дульколакс проводиться закордонною фірмою у Франції, а бисакодил – це дешевий аналог вітчизняного виробника. Є думка, що Дульколакс діє ефективніше, але воно підтримується далеко не всіма.

Стимулятор вироблення слизу в області кишечника , яка розм’якшує калові маси. Оптимізує перистальтику.

Одноразове застосування в день однієї свічки ректально. Протипоказання і побічні дії:

 • гострі запалення шлунково-кишкового тракту;
 • хронічні хвороби цієї системи;
 • апендицит;
 • непрохідність кишечника;
 • сильне зневоднення.

Може викликати подразнення слизової кишечника, алергічні реакції, діарею.

Довідка! Засіб діє стрімко, але якщо використовувати його часто, то може викликати атонические прояви і навіть констіпація.

Для вагітних, для дітей і новонароджених, для літніх – відмінний ключ до вирішення проблеми запору, навіть в стадії констіпаціі.

Чому не можна використовувати гліцеринові свічки при геморої

Ціни в РФ від 210 рублів.

еваку

Це безпечний засіб на натуральних компонентах . Перед процедурою треба трохи зволожити супозиторій і тільки потім ввести ректально. Застосовувати в дозуванні – одна свічка в день.

Протипоказання і побічні дії:

 • Індивідуальна непереносимість складу препарату.
 • Можуть бути алергічні прояви.

Дуже ефективне в плані швидкості дії засіб, успішно заміняє клізмірованіе. Можливо до вживання при констіпаціі. З недоліків – можуть бути індивідуальні реакції, не має терапевтичної дії.

Засіб дозволено до застосування для вагітних і годуючих. Для маленьких дітей і новонароджених не використовується, тільки після 12 років. Для літніх – застосування дозволено при відсутності протипоказань.

Випускається в упаковках по шість штук, вартість у районі 420-520 рублів.

Порушення в роботі кишечника призводить до запорів. Ця делікатна ситуація часто залишається поза увагою, ігнорується, так як здається несерйозною. А між тим, залишаючись невирішеною протягом довгого часу, зміни в діяльності кишечника ведуть до ослаблення всього організму, і серйозним збоїв хронічного характеру в системі шлунково-кишкового тракту.

Проблема запорів може мати найрізноманітніші причини. Своєчасне їх виявлення і усунення просто необхідно для збереження здоров’я людини.

( 2 оцінки, середнє 4 з 5 )

Related posts

Leave a Comment