Кращі спреї від пролежнів для лежачих хворих

Пролежні у лежачих хворих є дуже частим явищем. Вони являють собою ділянки омертвілої шкіри і підлеглих шарів. Розвивається патологія внаслідок різко порушеного кровопостачання тканин в результаті тривалого здавлення і нерегулярного або неправильного догляду за лежачим хворим.

Але навіть регулярні профілактичні заходи не завжди в змозі запобігти розвитку такого захворювання. Прийнято виділяти чотири ступені тяжкості пролежнів у лежачих хворих.

На останній з них процес зачіпає не тільки шкіру, але і підшкірну клітковину, м’язи і кістки.

Інтенсивне лікування потрібно починати вже на першій стадії, і спрей для лежачих хворих являє собою саму зручну лікарську форму.

Як розпізнати пролежень самостійно

Специфічних діагностичних заходів, які допомагають виявити пролежень не потрібно – його симптоми досить характерні, і діагноз ставиться на підставі простого огляду. Пролежні у лежачих хворих бувають чотирьох стадій, кожна з яких має власну симптоматику.

Легке почервоніння обмеженого ділянки шкіри, порушення її цілісності не відбувається
На тлі інтенсивного почервоніння з’являються неприємні відчуття, пухирі і виразки. Відзначається сильне лущення.
Некротичний процес зачіпає підшкірно-жирову клітковину, фасції м’язів
У патологічний процес включаються глибокі м’язи, суглоби, кістки

Спрей від пролежнів для лежачих хворих можна застосовувати практично на будь-якій стадії захворювання. Це одна з найбільш зручних лікарських форм для домашнього догляду за лежачими хворими з пролежнями. Спрей легко дозувати, він не вимагає спеціальних умов зберігання, їм неможливо викликати передозування лікарського речовини.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Основні види спреїв для лікування пролежнів

У більшості випадків спрей для лікування пролежнів для лежачих хворих застосовують на 2 і 3-й стадії процесу. Деякі види можна використовувати і на першій стадії – з метою недопущення прогресування захворювання.

Склад спреїв різний, і може включати в себе антисептичні компоненти, речовини для прискорення регенерації тканин, що пом’якшують шкіру компоненти.

Серед найбільш затребуваних спреїв для лікування пролежнів у лежачих хворих потрібно виділити кілька.

Елікс

Цей спрей для догляду за лежачими хворими може використовуватися для профілактики утворення пролежнів. Він же застосовується на 1-й стадії. Серед його основних ефектів відзначаються:

 • виражений антимікробний;
 • тонізуючий і очищає шкіру;
 • регенерує.

Цей препарат містить екстракт прополісу, який завдяки високій концентрації біологічно активних речовин і мікроелементів сприяє швидкому відновленню пошкоджених клітин епідермісу. Володіє деяким анестезуючу дію, полегшуючи печіння, яке часто турбує лежачих хворих.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Кавілон

Для лікування пролежнів першого ступеня показаний спрей Кавілон. Він являє собою пленкообразующее засіб, яке при нанесенні на шкіру утворює найтоншу захисну плівку. Вона водостійка, прекрасно захищає від тертя або впливу фізіологічних виділень лежачого хворого.

Цей аерозоль для лежачих хворих зручний у використанні – час висихання після нанесення не перевищує хвилини, а тривалість захисту складає до 72 годин. Перед обробкою спреєм шкіра очищається стандартними засобами та ретельно підсушується.

Увага! Отримана плівка дуже тонка, і практично невидима для людського ока. Не допускається наносити більше 2-х шарів кошти, оскільки це призведе до зниження ефективності захисту.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

спрей Меналінд

Призначений для профілактики розвитку пролежнів і догляду за шкірними покривами лежачих хворих.

Масло-спрей утворює на шкірі захисну плівку, яка оберігає дерму від пересушування і впливу шкідливих факторів навколишнього середовища, зволожує і стимулює утворення нових клітин.

Помітно нормалізує кислотно-лужний баланс шкіри, підходить для щоденного догляду за лежачими хворими зі схильністю до попрілостей і ризиком розвитку пролежнів.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

спрей Пантенол

Ця назва спрею від пролежнів для лежачих хворих відомо багатьом. Серед його основних ефектів відзначаються:

 • протизапальний;
 • стимулює відновлення трофіки пошкоджених тканин;
 • підсилює міцність волокон колагену;
 • регенерує.

Спрей Пантенол можна застосовувати до 4-х разів на добу. Оскільки його антимікробну дію недостатньо виражено, при лікуванні пролежнів у лежачих хворих, його нанесення передує обробкою сильнішими антисептиками. Не використовується при терапії мокли пролежнів.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Чеми спрей

Цей лікарський засіб у вигляді спрея спочатку розроблено для застосування в ветеринарії. Але з огляду на своїх характеристик стало затребуваним і в якості засобу для лікування пролежнів.

Активні компоненти спрею відрізняються антисептичними характеристиками, швидко блокуючи здатність мікроорганізмів до розмноження. Використовувати Чеми спрей можна не більше двох разів на добу, оскільки він сильно висушує шкірні покриви людини.

Його застосування виправдане тільки в рамках комплексного лікування, в якості самостійного засобу використання недоцільне.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Сені спрей

Спрей сіни для лежачих хворих вкрай зручний – він дозволяє ретельно очистити шкірні покриви без використання води і мила. До іншим властивостям цього спрею від пролежнів для лежачих хворих відноситься легку знеболювальну та зволожуючу, дезодоруючу. Це обумовлено компонентами, що входять до складу препарату:

 • екстракт насіння льону;
 • пантенол;
 • оливкова олія.

Спрей можна розпорошувати на проблемні ділянки шкіри досить часто – до 4-5 разів на добу. Він створює на шкірі захисну плівку, і застосування на ранніх стадіях пролежнів допоможе запобігти поширенню патологічного процесу.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Олазоль спрей

Цей аерозоль від пролежнів для лежачих хворих має відразу кілька дій – знеболюючу, ранозагоювальну, виражену антибактеріальну. Спрей може наноситься на мокнучі пролежні з гнійними виділеннями.

Частота застосування – не більше 4-х разів на добу. При збільшенні частоти застосування можуть спостерігатися побічні ефекти у вигляді головного болю, порушення свідомості різного ступеня, зниження діурезу, сильного лущення шкіри.

Увага! Якщо використання будь-якого спрею не приносить бажаного результату, а стан людини починає погіршуватися, потрібно негайно припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Ацербін

Даний спрей для обробки ран лежачих хворих має дезінфікуючу і ранозагоювальні властивості. Він показаний для терапії таких станів, як:

 • великі пролежні;
 • опіки – термічні і хімічні;
 • труднозаживающих рани внаслідок порушеною трофіки тканин.

Цей спрей не утворює захисного шару, тому після розпилення уражена область закривається стерильною марлевою серветкою. На початку терапії допускається нанесення до 3-х разів на день, після початку процесу активного загоєння частоту застосування знижують до 1 разу на добу. Деякі пацієнти відзначають легке печіння в місці розпилення – цей симптом не потребує відміни препарату.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Вітаргол

Спрей може застосовуватися в складі комплексної терапії пролежнів лежачих хворих. Його основна дія – антибактеріальне, оскільки він представляє собою розчин колоїдного срібла. Може використовуватися тривалий час без перерв (більше 10 днів поспіль), нанесення на поверхню рани показано до 5 разів на добу.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Загальні правила використання спрею від пролежнів

Спреї для лежачих хворих є однією з найбільш зручних лікарських форм. Їх легко дозувати, доступна швидка обробка важкодоступних місць, кількість обмежень для використання мінімально. Щоб забезпечити належний лікувальний ефект, нанесення більшості спреїв вимагають дотримання досить простих умов:

 • попереднє очищення шкіри;
 • після нанесення місце ураження залишається відкритим для підсушування, або закривається стерильною серветкою (якщо того вимагає інструкція до спрею);
 • можливість використання на мокли або гнійних пролежнях у лежачих хворих визначає тільки лікар;
 • поява нових вогнищ роздратування на шкірі після початку використання спрею є сигналом до припинення використання обраного кошти.

Застосування спреїв лікувальних або профілактичних потрібно починати якомога раніше. Лежачі хворі схильні до високого ризику розвитку різних шкірних захворювань, а забезпечити повноцінний догляд за допомогою традиційних косметичних засобів не завжди можливо.

Читайте також:   Догляд за лежачими хворими з великою вагою

Одним з головних переваг цієї лікарської форми є можливість якісно обробити важкодоступні місця. Крім того, лікарський засіб потрапляє на поверхню рани у вигляді мелкодисперсионного хмари, що підвищує біодоступність препарату.

Відео

061

Спрей від пролежнів для лежачих хворих

Пролежнями називають ділянки омертвілої шкіри і розташованої під нею м’язової тканини, які утворюються у лежачих хворих. Причини виникнення пролежнів – постійний тиск тіла на певні області, що приводить до порушення в них кровообігу і нервової трофіки.

При цьому спочатку на шкірі утворюються червоні плями. Потім шкіра починає розшаровуватися. З’являються тріщини. Поступово в процес втягуються більш глибокі шари м’яких тканин. Це призводить до утворення великих і глибоких ран. Вони завдають хворому страждань, а також є воротами для будь-якої інфекції ззовні.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Утворенню пролежнів м’яких тканин сприяють:

 • тривалий період нерухомості (постільний режим);
 • поганий догляд за хворим, зневага здоров’ям шкіри;
 • надлишковий або недостатній вагу пацієнта;
 • мізерне харчування, нестача в раціоні білка;
 • захворювання, що викликають проблеми з трофікою: діабет, венозна недостатність, анемія;
 • нетримання сечі / калу, постійна мацерація і травмування шкіри промежини;
 • знижена чутливість шкіри і м’язів внаслідок пошкодження спинного мозку або інсульту.

Майже в 90% випадків зустрічається комплекс причин. Хворий може тривалий час перебувати в нерухомості. При цьому мати зайву вагу і страждати діабетом. Такий комплекс негативних факторів в рази підвищує ризик виникнення трофічних виразок.

Пролежні найчастіше утворюються на задній поверхні тіла: на крижах, сідницях, лопатках, щиколотках, п’ятах, потилиці. Ці області відчувають максимальний тиск при положенні пацієнта лежачи на спині. Недостатній догляд за хворим може привести до появи ран також в області промежини, на вухах і інших частинах тіла.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Виділяють 4 стадії пролежнів з наступною симптоматикою:

 1. Початкова стадія , при якій на шкірі видно тільки червоні плями. Зазвичай вони розташовуються в області кісток, які найсильніше тиснуть на м’які тканини. При перевертанні хворого, натисненні або розтиранні пошкодженої ділянки почервоніння не проходить.
 2. На другій стадії відбувається пошкодження поверхні шкіри. Епідерміс починається лущитися і місцями відшаровуватися. Утворюються тріщини, ерозії, потім – неглибокі вологі рани. Стойко тримається почервоніння.
 3. На третій стадії пролежнів процес утворення трофічних виразок прогресує. Некроз (омертвіння) зачіпає підшкірну жирову клітковину, м’язову тканину. Рана глибока, з нерівними «рваними» краями. На них утворюються струпи, виділяється гній.
 4. На четвертій і найважчою стадії некроз проникає до заснування м’яких тканин, оголює кістки і сухожилля. Кровообіг в ураженій області повністю порушений. Поверхня рани покрита струпами.

Завдання родичів і персоналу, що доглядає за лежачим пацієнтом, – попередити утворення пролежнів. У разі якщо на тілі вже утворилися червоні плями, – ні в якому разі не допустити, щоб процес перейшов у другу стадію і далі.

відправити заявку

* Є протипоказання необхідно проконсультуватися з лікарем. Медична ліцензія: № ЛВ-50-01-011920

На початковій стадії захворювання, відразу ж після виявлення червоних плям, необхідно прибрати тиск на потерпілу область. Для цього хворому кожні 2 години слід міняти положення тіла. Під спину, плечі, ноги підкладати складені в кілька шарів ковдри або спеціальні протипролежневі подушки.

У положенні на боці пацієнта можна укладати тільки під кутом 30 градусів, щоб не було сильного тиску на тазові кістки. У похилому віці вони найбільш уразливі через нестачу кальцію в організмі. Між колінами, під п’ятами, в інших областях підвищеного тиску і тертя обов’язково використання спеціальних губчастих протекторів, які усувають здавлювання м’яких тканин.

Для попередження розвитку процесу утворення пролежнів слід посилити дотримання гігієни. Найчастіше купати, підмивати, міняти білизну лежачому хворому. Щоб уникнути сухості шкірних покривів змащувати епідерміс зволожуючими кремами. Місця стійкого почервоніння обробляти протипролежневі спреями і мазями.

На другій та наступних стадіях проводиться комплексна терапія, яка включає застосування наступних ліків від пролежнів лежачих хворих:

 • антибіотики;
 • протизапальні препарати (такі, як «Преднізолон», «Гідрокортизон»);
 • некролитическим засоби, що сприяють очищенню рани від омертвілої тканини ( «Трипсин», «Коллагеназа» та інші);
 • Ангіопротектори – препарати, що покращують кровообіг і живлення тканин ( «Трибенозид»);
 • стимулятори відновних процесів ( «Вінілін», «Стелланін»);
 • серебросодержащие препарати ( «Дермазин», «Аргогель» та інші).

У наведеному списку вказані приклади засобів для лікування пролежнів. Застосовувати їх без лікарської консультації не можна! Родичам пенсіонера слід ретельно дотримуватися установки доктора, регулярно обробляти рани, забезпечувати хворому якісний догляд.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Також необхідно змінити його раціон. Додати в меню більше білкових продуктів: м’яса, риби, сиру, бобових. Збільшити обсяг споживаної пацієнтом рідини до 1,5-2 літрів на добу. Дотримання цих рекомендацій допоможе прискорити одужання.

Для протипролежневі терапії використовуються препарати у вигляді мазей, спреїв (аерозолів), присипок і розчинів. Пропонуємо список найпопулярніших марок таких лікарських засобів.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Препарат містить комплекс ефірних масел, екстракти кінського каштана і бадягі, камфору. Зігріває і активізує кровообіг. Використовувати для профілактики пролежнів, а також на початковій стадії захворювання.

Наноситься на шкіру в місцях найбільшого тиску (п’яти, крижі і ін.) Як звичайний крем.

Гель для профілактики пролежнів «Бадяга форте» Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

До складу препарату входить оригінальний комплекс срібла. Присипка надає підсушує і протизапальний ефект. Рекомендується використання в областях, де шкіра постійно піддається мацерації (пахви, меж’ягодічная складка, пах).

Наноситься після гігієнічних процедур як звичайна дитяча присипка.

Присипка серебросодержащий «Срібна пудра» Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

До складу засобу входять поліоксісоедіненія і сіль лантану. Сфера застосування еплан: трофічні виразки, опіки, променеві ураження шкіри, обмороження, екзема, інфекційні запалення. Препарат знищує інфекцію, знімає біль, пом’якшує шкіру і сприяє її регенерації.

Спосіб застосування: просочити розчином стерильну серветку, прикласти до рани, зверху накласти пов’язку.

Засіб для зовнішнього застосування «Еплан» Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Засіб для лікування пролежнів на першій стадії. До складу входить L-аргінін. Активізує місцевий імунітет, має ранозагоювальний ефект. Завдяки оптимальному вмісту окису цинку з антибактеріальною дією, захищає шкіру від появи роздратування.

Містить Sinodor – засіб, що поглинає неприємний запах сечі і калу.

Захисний крем «Seni Care» Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Препарат використовується для профілактики пролежнів. Істотно покращує живлення шкіри, протистоїть розвитку некротичних процесів, пом’якшує і зволожує. До складу входять незамінні жирні омега-кислоти, креатин, мигдальне масло.

Застосування: збовтати, нанести на чисту шкіру, дати вбратися.

Миючий лосьйон Menalind Professional Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Рекомендується до застосування на початковій стадії пролежнів, при утворенні червоних плям. Крем прискорює процес загоєння мікротріщин, ранок, потертостей. Знімає запалення. Надає антибактеріальний ефект.

Показано використання в зонах, які потребують особливого догляду.

Conveen Protact захисний крем Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Засіб рекомендовано для підсушування мокли областей під підгузником. Основний компонент крему – цинк. Судокрем прекрасно вбирає зайву вологу, підсушує шкіру, знімає роздратування, усуває попрілості. Використовувати як профілактичний засіб проти пролежнів.

Судокрем захисний і відновлює

Все більшим попитом користуються профілактичні та лікарські препарати у вигляді спреїв. В області пролежня шкіра роздратована, травмована. Нанесення ліки контактним способом може мати негативні наслідки. Використовувати тільки у вигляді аерозолю.

Menalind professional захисна піна Cavilon No Sting Barrier Film

Цей спрей для профілактики пролежнів називають також «рідким пластиром» для лежачих хворих. Кавілон захищає області паху і сідниць від агресивного середовища природних виділень. При нанесенні спрей перетворюється в тонку повітропроникну плівку. Вона не пропускає вологу, тим самим захищаючи шкіру від мацерації і травмування.

Читайте також:   Лікування нетримання калу у літніх жінок і чоловіків

Являє собою повноцінне терапевтичний засіб. Використовується для лікування гнійних ран, пролежнів. Компоненти Олазоль: борна кислота, левоміцетин, масло обліпихи. Препарат має антибактеріальний ефект. Прискорює процес загоєння. Розпорошується з відстані 5 см від поверхні рани. Частота використання – не більше 4-х разів на добу.

Основний компонент препарату – декспантенол – активно відновлює тканинний метаболізм, прискорює загоєння, знімає роздратування шкіри. Однак спрей не знищує патогенну флору, тому перед його використанням необхідно провести знезараження рани антисептичними засобами.

Все це – лише невелика частина препаратів для попередження, лікування і обробки пролежнів у лежачих хворих. При виборі будь-якого засобу попередньо радьтеся з лікарем! Тільки фахівець, який спостерігає вашого підопічного інваліда, здатний прописати необхідне йому ліки і призначити потрібну дозування.

Дивіться фотографії зроблені в наших пансіонатах. Фотографій багато і дивитися їх цікаво!

Живі відеоролики з наших пансіонатів. Велика колекція для перегляду!

Спреї від пролежнів

Одвічна істина, що хворобу легше попередити, ніж лікувати, в даній ситуації як не можна більш актуальна. Розпочатий процес відмирання тканин у лежачого хворого зупинити дуже складно, тому потрібно вжити всіх заходів, щоб шкіра не постраждала.

До таких заходів можна віднести регулярне перевертання хворого, використання спеціальних водних матраців, кремів і, звичайно ж, профілактичних спреїв від пролежнів, попрілостей і інших подразнень, що виникають внаслідок постійного контакту шкіри з постіллю, а також випорожненнями, якщо людина в силу хвороби не в змозі встати і сходити в туалет.

Важко вказати певні назви спреїв від пролежнів, оскільки більшість цих коштів є неспецифічними і знаходять своє застосування в різних областях життєдіяльності людини: медицині, косметології і навіть ветеринарії.

«Кавілон» (Cavilon), який інакше ще називають рідким пластиром, є профілактичним засобом від виникнення попрілостей і подразнень, а також для попередження інфікування утворилися ушкоджень шкіри, включаючи пролежні 1 і 2 стадії.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Cavilon є швидко висихає розчин, який утворює на шкірі хворого найтоншу захисну плівку, що не пропускає вологу і бактерії, але дозволяє шкірі дихати. Запобіжну дію цієї плівки триває протягом 3 діб. При цьому її застосування не ускладнює терапію іншими препаратами.

«Кавілон» не викликає алергічних або больових реакцій, він не сприяє розвитку некрозу тканин, виконуючи лише роль захисного бар’єру. Проте, існують і деякі протипоказання до застосування.

Рідкий пластир не використовують в якості єдиної захисту відкритих ран, порушень цілісності шкіри, що вимагають додаткового захисту спеціальної антибактеріальної пов’язкою, і в разі, якщо в рану вже потрапила інфекція.

 • Не можна поєднувати препарат з іншими кремами, мазями і лосьйонами.
 • Cavilon доспускается до використання як у дорослих пацієнтів, так і у новонароджених.
 • Для догляду за лежачими хворими підходять як аптечні, так і косметичні засоби, що мають протизапальні та захисні властивості.

Меналінд – серія спеціальних косметичних засобів, які використовують для догляду за сухою зрілою шкірою. Проте, досвід показує, що вони не менш ефективні як профілактичний засіб від пролежнів у лежачих хворих. Вони прекрасно очищають, зволожують і захищають суху шкіру від пошкоджень.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Наприклад, що очищає піна з цієї серії дозволяє проводити гігієнічні заходи без мила і води. Засіб з балончика наноситься на шкіру або м’яку серветку, якою протирають шкіру хворого.

У серії Меналінд є також захисне масло-спрей і протектор для шкіри, які утворюють на шкірі захисний бар’єр у вигляді прозорої тонкої плівки, що оберігає шкіру від пересихання і впливу негативних факторів навколишнього середовища, а також стимулюючий відновлювальні процеси в тканинах.

Наш спритний народ не обмежує пошуки коштів від пролежнів лише «людськими» препаратами. На боротьбу з даною проблемою задіюються також ветеринарні засоби. Наприклад, спрей з алюмінієм для лікування різних ран у тварин з незвичайною назвою «Друга шкіра».

Цей препарат не можна назвати повноцінним спреєм від пролежнів, тим не менш, його склад, що включає в себе протизапальні і ранозагоювальні екстракти чистотілу і подорожника, а також активний порошок алюмінію, що створює захисну плівку на шкірі, говорить на користь використання спрею для профілактики розвитку запальних процесів на шкірі. Володіючи також відчутним протимікробну дію «Друга шкіра» підходить і для загоєння вже утворилися невеликих ран.

Як і засоби Меналінд даний препарат не має побічних дій, крім реакцій гіперчутливості до компонентів, і не здатний викликати передозування.

Не рекомендується застосовувати ветеринарний спрей більше 2-х тижнів. При цьому потрібно дотримуватися деяких запобіжних заходів, оскільки «Друга шкіра» володіє фарбувальними властивостями.

[20], [21], [22]

Лікувально-профілактичні спреї від пролежнів

На перших стадіях утворення пролежнів ефективними можуть виявитися і вищеописані препарати, але іноді їх дії недостатньо. Тоді на допомогу приходять засоби, у складі яких є активні антисептичні, антибактеріальні, анестезуючі і протизапальні компоненти.

«Пантенол», всім відомий як незамінний засіб при сонячних опіках, виявляється не менш ефективно лікує і пролежні. Декспантенол – основна діюча речовина препарату – надає не тільки протизапальну дію, він також відновлює обмін речовин в м’яких тканинах, збільшує міцність волокон колагену, надає регенеруючу дію на шкіру.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Препарат має прекрасні проникаючими і охолоджуючими властивостями, прибираючи жар і роздратування в області пошкодження.

Недоліком препарату є те, що даний спрей, який використовується від пролежнів, не володіє достатніми антимікробними властивостями, тому його нанесення доцільно після обробки поверхні рани антисептиками.

Після чого «Пантенол» розпилюють тонким шаром на уражену шкіру, де він утворює тонку лікувально-профілактичну плівку.

Наносити препарат рекомендується від 1 до 4 разів на добу. Якщо засіб застосовується тривалий час необхідно робити невеликі перерви, щоб уникнути впливу на синтез гормонів в організмі. Не застосовувати препарат на мокли ранах!

Побічні дії «Пантенол» спостерігаються вкрай рідко і пов’язані з реакціями підвищеної чутливості до компонентів препарату.

Взаємодія з іншими препаратами варто обговорити з лікарем, для призначення оптимальної схеми їх прийому. А поки варто зауважити, що «Пантенол» здатний продовжувати дію серцевого миорелаксанта «Сукцінілхолліна».

«Пантенол» рекомендується використовувати до закінчення терміну придатності, що становить 24 місяці. Для того, щоб протягом цього часу засіб залишалося ефективним потрібно дотримуватися необхідні умови зберігання: оберігати препарат від попадання прямих променів сонця і зберігати при температурі 15-25 градусів.

«Ацербін» – універсальне ранозагоювальну і антисептичний засіб на основі яблучної, бензойної та саліцилової кислоти, однаково ефективно допомагає як при укусах комах і опіках, так і в разі лікування інфікованих труднозаживающих ран. Препарат виявляє помітний протизапальну і анестезуючу дію, сприяє очищенню рани, ефективно бореться з різними інфекціями в ній, стимулює загоєння рани і регенерацію пошкоджених тканин.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Препарат безпечний як для дорослих пацієнтів, так і для дітей. Не має протипоказань до застосування, крім підвищеної чутливості до його компонентів. Можливе застосування в період вагітності і лактації.

Основним побічною дією препарату можна назвати невелике печіння в ділянці нанесення. Але даний симптом не потребує відміни лікарського засобу на відміну від алергічних реакцій, які хоч і рідко, але бувають.

«Ацербін» не утворює захисної плівки, тому місце нанесення потрібно накрити стерильною пов’язкою. Можливо нанесення препарату безпосередньо на перев’язувальний матеріал з подальшим розташуванням на поверхню рани. На початку лікування рекомендується використовувати спрей 2-3 рази на день, а коли рана почне затягуватися перейти на одноразове застосування.

Читайте також:   Скільки живуть з раком мозку 4 стадії?

Взаємодія з іншими препаратами. З компонентів, що входять до складу препарату найбільше схильна до вступу в реакцію саліцилова кислота.

Ось саме з цього приводу варто проконсультуватися з лікарем. Саліцилова кислота несумісна з «Резорцину» і оксидом цинку.

І може посилювати побічні дії інших препаратів ( «Метотрексат», гіпоглікемічні ліки, похідні сульфонілсечовини).

Препарат не викликає передозування і не вимагає особливих умов зберігання. Температура в місці зберігання засобу повинна бути в межах 15-25 градусів.

«Вітаргол» – не що інше, як водний розчин колоїдного срібла (біо-срібло), що володіє протизапальною і антимікробну дії який. Застосовується як антибактеріальної засіб в комплексній терапії пролежнів, ран, стоматологічних та ЛОР-захворювань.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Наносити препарат рекомендується від 3 до 5 разів протягом доби. При серйозних пошкодженнях може знадобитися додатковий захист рани у вигляді стерильної пов’язки. Тривалість терапії повинна становити не більше 10 днів.

«Вітаргол» практично не має побічних ефектів і протипоказань до застосування, за винятком реакцій гіперчутливості.

Зберігати препарат потрібно при кімнатній температурі, а після відкриття флакона – в холодильнику. Термін придатності – 1,5 року.

На аптечних полицях також можна знайти спеціальний косметичний лосьйон «Емікс», призначений для догляду за лежачими хворими. Випускається він також у вигляді аерозолю. Даний спрей від пролежнів славиться своїм протизапальну, знеболюючу і антимікробну дію. Він добре очищає шкіру і, завдяки екстракту прополісу, насичує її необхідними корисними речовинами.

Це доглядає лосьйон, який позитивно впливає на пошкоджену шкіру, в результаті чого її стан помітно поліпшується. Однак використовувати його доцільно лише на перших стадіях розвитку пошкоджень шкіри у лежачих хворих, а також як профілактичний засіб, що попереджає появу подразнень і некротизации шкіри.

Антибактеріальні лікувальні спреї від пролежнів

У випадках, якщо в рани або мікропошкодження на шкірі потрапляє інфекція, лікування пролежнів стає більш складним. Тут вже одними антисептичними засобами найчастіше не обійтися, потрібні ліки сильніше, здатні в короткі терміни запобігти зростанню і розмноження бактерій. До таких лікарських засобів відносяться антибіотики.

Хоч би якими були назви антибактеріальних спреїв, які допомагають від пролежнів, їх дія в першу чергу повинна бути спрямована на боротьбу з інфекцією, а вже потім на відновлення тканин.

Отже, «Левовінізоль» відноситься до групи бактериостатических антибіотиків з широким спектром дії. Для зручності використання випускається у вигляді аерозолю.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Діюча речовина спрея – хлорамфенікол, він же левоміцетин – проходить крізь клітинну мембрану бактерій і порушує синтез білка в них, що призводить до загибелі мікроорганізмів. Крім цього компоненти препарату сприяють очищенню поверхні рани, загоєнню ран і регенерації шкіри на місці пошкодження (епітелізації).

Застосовується препарат на інфікованих поверхнях, площа яких не перевищує 20 см2. Наносять засіб на шкіру шляхом розпилення з відстані 20-30 см. Робити це потрібно не частіше 2-3 разів на тиждень, але в разі сильних поразок тканин допустимо і щоденне застосування.

Побічні дії препарату обмежуються почуттям печіння в місці використання, яке дуже швидко проходить і не вимагає припинення лікування. Серед протипоказань до застосування варто виділити непереносимість левоміцетину. Крім цього, препарат не використовується на великих гранульованих ранах.

«Олазоль» – спрей з обліпихою від пролежнів і гнійних ран. Масло обліпихи виступає тут як ранозагоювальний компонента, а бактеріостатичний ефект досягається введенням до складу препарату левоміцетину і борної кислоти. У складі препарату міститься також анестезин, який забезпечує ліків знеболюючий ефект в місці нанесення.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

Аерозоль оснащений знімною розпилюючи головкою, що дозволяє витрачати засіб дуже економно. Наносять ліки з відстані не більше 5 см від кінця сопла до поверхні рани.

Витрата препарату і товщина шару, що наноситься регулюється силою натискання на клапан головки.

Частота використання спрею залежить від тяжкості ушкодження і ступеня загоєння рани, в будь-якому випадку вона не повинна перевищувати 4 раз на добу.

«Олазоль» не застосовується у пацієнтів з порушеннями функції нирок, підвищеній чутливості до компонентів препарату, у дітей молодше 2-х років, а також під час вагітності та лактації. Чи не використовують на великих ранових поверхнях.

Тривала терапія «Олазоль» може спровокувати наступ неприємних симптомів: мігрені, похмурість свідомості, поява судом, зменшення об’єму сечі, лущення поверхні рани при епітелізації, а також різні розлади травлення, які з гострих токсичних переходять у хронічні. Ці симптоми характерні для передозування препаратом. При короткочасному застосуванні препарату побічні дії зазвичай не спостерігаються.

Терапію препаратом не варто поєднувати за часом з нанесенням інших антимікробних засобів, щоб уникнути лікарської взаємодії з іншими препаратами.

Зберігати аерозоль потрібно в місцях, куди доступ дітям обмежений, далеко від тепла і систем опалення. Не допускати падіння і падіння балончика щоб уникнути його пошкодження. Термін придатності – 2 роки.

Оповідання про популярному препараті «Чеми спрей» варто почати з того, що це засіб для лікування тварин, а не людей, яке, як і «Друга шкіра», виявилося досить ефективним в лікуванні пролежнів, в результаті чого набуло широкого поширення.

Спрей від пролежнів для лежачих хворих: ТОП кращих препаратів

«Чеми спрей» відноситься до групи комбінованих протимікробних препаратів. Бактеріостатичнудію досягається за рахунок включення до складу засобу генціан Віолета, левоміцетину і гідрохлориду хлортетрациклина. Дані речовини блокують функцію рибосом клітин бактерії, що відповідають за синтез білка і амінокислот.

Препарат має сильну антибактеріальну та протигрибкову дію. Це робить можливим його застосування в комплексній терапії тяжких інфекцій в рані.

Показаннями до застосування ветеринарного препарату служать рани і абсцес у тварин, проте «Чеми спрей» з успіхом використовується і для лікування інфікованих ран і пролежнів у людей. Великим недоліком даного препарату є його колір. Суспензія в балончику має яскравий фіолетовий відтінок, тому місце нанесення препарату доцільно накрити пов’язкою.

Розпорошувати препарат на шкіру потрібно з відстані 20 см протягом не менше 2 секунд. Перед використанням спрея потрібно рану підготувати до процедури, для чого з неї старанно видаляють гнійні та некротичні маси. Наносити засіб на шкіру можна не більше 3 разів на добу і не довше 10 днів.

Побічні дії препарату зводяться до алергічних реакцій на тлі непереносимості левоміцетину. Випадків передозування не відмічено.

Яким би ефективним не здавався ветеринарний спрей, використовувати його потрібно лише в крайньому випадку. Препарат має сильну підсушують ефектом, тому його застосування обмежене шкірою, схильної до жирності. В іншому випадку не уникнути відчутного дискомфорту при використанні препарату.

Важливим моментом в терапії препаратом «Чеми спрей» є обмеженість його дії. Володіючи сильну протимікробну дію, даний спрей від пролежнів, звичайно, допомагає в короткі терміни впоратися з важкими бактеріальними інфекціями, але цим його дію і обмежується.

Надалі хворому потрібно терапія з використанням ранозаживляющих коштів, асептичних пов’язок, а також інших антибактеріальних засобів у вигляді мазей і кремів.

«Чеми спрей» має сенс використовувати лише в складі комплексної терапії пролежнів, а не як самостійне терапевтичний засіб.

[23], [24], [25], [26]

Related posts

Leave a Comment