Як проводиться лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу?

Лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу: ліки і особливості лікування

Як діабет впливає на потенцію у чоловіків?

Цукровий діабет самим негативним чином позначається на чоловічої потенції. Пов’язано це не тільки із загальним збільшенням роботи організму, але і з тим, які саме зміни відбуваються в його роботі.

Як відомо, представлене захворювання вражає кровотворну систему, посилюється процес перекачування крові, слабшають судини і капіляри.

Поступово це погіршує еректильні функції, роблячи статевий акт неможливим.

Імпотенція при діабеті розвивається в силу інших серйозних змін:

 • збільшення ваги – це ще один дуже серйозний фактор, що впливає на збільшення лібідо, внаслідок скупчення значної кількості жиру в області живота;
 • психологічні та емоційні перевантаження, внаслідок яких чоловік іноді просто не в змозі досягти необхідного збудження;
 • скачки рівня цукру в крові негативно впливають не тільки на артеріальний тиск (на рівень холестерину, наприклад), що ще більше посилює потенцію.

Таким чином, чинників, що сприяють збільшенню лібідо і чоловічого потягу при цукровому діабеті, надзвичайно багато. Тому, помітивши перші симптоми негативних змін, важливо звернутися до фахівця: ендокринолога і сексопатолога. Вони вкажуть на те, якою саме має бути діагностика і подальше лікування.

Діагностика причин еректильної дисфункції

Лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу: ліки і особливості лікування

 1. Психоемоційної оцінці чоловіки. Особливу увагу в цьому випадку приділяють ідентифікації найбільш тривожних, депресивних станів діабетика, оскільки вони багато в чому визначають проблеми з сексуальністю.
 2. Фізикальному огляді, а саме загальному огляді, вивченні зовнішніх статевих органів (на наявність деформацій та інших небажаних змін). Також забезпечується зміна пульсу і показників артеріального тиску.
 3. Лабораторної діагностики, а саме визначення рівня цукру, интракавернозном тесті і еходопплерографіі судин члена. В обов’язковому порядку проводиться УЗД, КТ, а також нейрофізіологічні тестування.

Як застосовувати ліки від діабету Амарил?

Діагностика може включати інші додаткові перевірки, якщо це видасться необхідним фахівця. Важливо призначити подальше лікування, а після закінчення провести додаткову діагностику, яка визначить, наскільки успішною виявилася терапія, про яку буде розказано далі.

Методи лікування імпотенції при діабеті

Лікування імпотенції при цукровому діабеті є переважно медикаментозним. Йдеться про застосування альфа-ліпоєвої кислоти, андрогенів, Віагри.

У найбільш рідкісних випадках, якщо внаслідок діабету відбулися певні деформації, забезпечується хірургічне втручання.

Однак на медикаментозної терапії, як на найбільш поширеною, необхідно зупинитися набагато більш докладно.

Альфа-ліпоєва кислота

Альфа-ліпоєва кислота, або тиоктовая, є одним з перевірених методів лікування потенції при цукровому діабеті, якщо причиною розвитку патології є нейропатія. Фахівці звертають увагу на те, що:

 1. Лікарський засіб включено в категорію витаминоподобних найменувань. Тіоктова кислота позитивно позначається на зниженні цукру в крові, дозволяє регулювати холестериновий, а також жировий обмін. Крім цього, даний препарат здатний підсилювати вплив гормонального компонента, що дуже важливо в лікуванні діабету.
 2. Альфа-ліпоєва кислота вважається максимально безпечним засобом. У той же час з обережністю рекомендується його використовувати при полівалентної алергії на ліки, внаслідок ймовірності розвитку відповідних реакцій.
 3. Засіб може лише зупинити розвиток захворювання і еректильної дисфункції зокрема. На 100% вилікуватися при посилених формах цукрового діабету є практично неможливим.

З огляду на все це, альфа-ліпоєва кислота дійсно здатна допомогти діабетикові при імпотенції, але більш ефективною виявиться комплексна терапія.

андрогени

Лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу: ліки і особливості лікування

Говорячи про андрогени в терапії еректильної слабкості, мають на увазі різні лікарські форми: від таблеток і гелів для зовнішнього застосування до ін’єкційних форм.

Лікувальні властивості трави галега при цукровому діабеті

В процесі лікування настійно рекомендується контролювати співвідношення тестостерону і кожні півроку здавати аналіз на співвідношення хорошого і поганого холестерину. Важливо потурбуватися перевіркою печінкових проб, а саме АЛТ і АСТ. При неусугубленном перебігу цукрового діабету потенцію виходить відновити вже через два місяці з початку відновного курсу.

Для того щоб лікування еректильної дисфункції при цукровому діабеті виявилося набагато більш ефективним, рекомендується:

 • після досягнення 40-річного віку щорічно проходити пальцеве ректальне обстеження;
 • незамінною мірою є ідентифікація співвідношення простатспецифического антигену в сироватці крові;
 • все це дасть можливість не пропустити захворювання простати, оскільки андрогенную терапію ні в якому разі не рекомендується застосовувати при онкологічному захворюванні або навіть доброякісних новоутвореннях в передміхуровій залозі.

Віагра

Лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу: ліки і особливості лікуванняЩе одне широко відомі ліки від імпотенції при цукровому діабеті – це Віагра. Вона включена в категорію симптоматичних засобів, що застосовуються для підвищення потенції. Слід розуміти, що Віагра не бореться з причиною формування імпотенції, а лише усуває її наслідки. Саме тому представлене засіб застосовується в якості доповнення до головного відновного курсу.

Близько 70% представників чоловічої статі, які зіштовхнулися з цукровим діабетом, хоча б раз в житті використовували Віагру. Перевагами цього препарату слід вважати швидкий приплив крові до статевого члена і блокування її відтоку. За рахунок цього забезпечується стійка і тривала ерекція.

Можуть застосовуватися аналоги Віагри, наприклад, Сіаліс, Левітра і інші. Їх використання рекомендується здійснювати не частіше трьох разів протягом тижня.

Після перших сеансів застосування може ідентифікуватися посилення свідомості або, наприклад, розлад травних функцій.

Лякатися таких реакцій не варто, тому що в найближчий час організм звикне до засобу і ніякого дискомфорту воно приносити не буде.

Як здавати глюкозотолерантний тест – норми результатів при вагітності

Застосування народних засобів

У профілактичних цілях і після дозволу фахівця можуть використовуватися народні засоби. Наприклад, застосовується імбир. Звертають увагу на те, що:

 • можна домогтися отримання соку, для чого ця рослина натирають на терці і віджимають;
 • готовий продукт додають в чай ​​або інші напої;
 • утримувати підготовлений імбирний сік рекомендується в холодильній камері.

Крім того, профілактика народними засобами передбачає використання настоянки женьшеню. Готують її наступним чином: змішують 20 гр. ретельно подрібненої сухої кореневої частини рослини і 300 мл 70% спирту.

Суміш настоюють протягом трьох тижнів, періодично збовтуючи, після чого проціджують і вживають за 30 хвилин до їди тричі на добу по 25 крапель.

Курс складається з двох тижнів, потім слід 10-денну перерву і повторення прийому.

Можуть застосовуватися й інші рецепти. Наприклад, з кореневої частини селери готують настоянку: столову ложку подрібнених свіжих корінців заливають 300 мл охолодженої кип’яченої води, чотири години наполягають і проціджують. Представлене засіб допомагає поліпшити потенцію і позбутися від хронічного простатиту навіть при цукровому діабеті.

Ще один рецепт передбачає те, що 12 штук волоських горіхів змішують з такими сухофруктами, як чорнослив, родзинки, інжир, взятими в кількості, що дорівнює 200 грамів кожен. Всі компоненти кошти попередньо подрібнюють. Приймають представлене смачне і ефективний засіб перед відходом до сну по дві ст. л., запиваючи кефіром. Зберігають його в холодильнику.

Імпотенція при цукровому діабеті 2 типу: причини і способи лікування

 • Уролог-андролог 1 категорії Денис Георгійович
 • 37024
 • Дата поновлення: Апрель 2020

Цукровий діабет 2 типу – це набуте захворювання.

При високому рівні глюкози необхідно дотримуватися спеціальної дієти і приймати препарати для зниження цукру в крові, в іншому випадку захворювання негативно позначається на роботі всього організму.

Найбільш поширене ускладнення у чоловіків – це імпотенція при цукровому діабеті. Вилікувати порушення можна, але необхідно точно слідувати рекомендаціям лікаря.

Вплив діабету на потенцію

За статистикою, розвиток імпотенції при цукровому діабеті відбувається в 55% випадків. В першу чергу, це пов’язано з недотриманням правил лікування.

Цукровий діабет 2 типу – це набуте захворювання. Патологія проявляється порушенням толерантності до глюкози. В результаті цукор не поглинається м’язовими клітинами, а накопичується в крові.

Високий рівень цукру призводить до розвитку різних порушень:

 • захворювання серцево-судинної системи;
 • ендокринні порушення;
 • гормональні порушення;
 • неврологічні патології.

Цукровий діабет накладає відбиток на спосіб життя пацієнта. Хворий повинен дотримуватися рекомендацій з харчування та приймати спеціальні препарати. При цьому діабет 2 типу – це не вирок. Зміна способу життя дозволяє домогтися стійкої компенсації цього захворювання, при якій ризик ускладнень зводиться до мінімуму.

Основна причина розвитку імпотенції при діабеті – це зневага лікуванням і недотримання рекомендацій лікаря. Чоловіки продовжують вести такий же спосіб життя, що і до постановки діагнозу.

В результаті рівень глюкози не знижується. Поступово концентрація цукру в крові збільшується, що призводить до порушення тонусу периферичних судин.

Результатом стає порушення кровообігу нижньої частини тіла, включаючи органи таза.

Лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу: ліки і особливості лікування

Цукровий діабет викликає гормональні порушення та судинні патології, що не може не позначитися на потенції

Приблизно у половини пацієнтів з часом виявляється статеве безсилля або імпотенція при цукровому діабеті 2 типу. У переважній більшості випадків мова йде про імпотенцію судинного генезу.

Ця форма порушення ерекції обумовлена ​​недостатнім надходженням крові в кавернозні тіла, або порушення механізмів блокування крові в момент досягнення ерекції.

У деяких випадках відбуваються патологічні зміни в судинах і артеріях статевого члена, і для відновлення ерекції потрібне хірургічне втручання.

Читайте також:   Свічки Лонгидаза: інструкція із застосування при простатиті, побічні ефекти

При високому рівні цукру в крові порушується вироблення статевих гормонів. Недолік тестостерону досить часто діагностується у чоловіків-діабетиків, і може викликати імпотенцію.

Ознаки та симптоми

Розпізнати еректильну дисфункцію на тлі цукрового діабету нескладно. Цій формі порушення потенції притаманні симптоми судинної імпотенції:

 • ослаблення або повна відсутність ерекції;
 • швидке сім’явиверження до початку статевого акту;
 • ослаблення статевого члена в процесі статевого акту;
 • недостатня для здійснення статевого акту ерекція;
 • відсутність нічний ерекції.

Наявність хоча б одного з перерахованих симптомів при діагностованому цукровому діабеті може вказувати на імпотенцію або початок її розвитку.

Характерний симптом судинної імпотенції – швидке зникнення ерекції. Чоловік відчуває сексуальне збудження, і в статевий член надходить кров.

У якийсь момент орган стає досить ерегированним для здійснення статевого акту, однак дуже швидко розслабляється. При цьому навіть може статися виверження, проте часу для повноцінного статевого акту недостатньо.

Це обумовлено порушенням механізмів, що перешкоджають відтоку крові з статевого члена після його наповнення кров’ю.

Лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу: ліки і особливості лікування

Характерна ознака судинної природи імпотенції – неможливість тривалого статевого акту

Повна відсутність ерекції може бути обумовлено звуженням кровоносних судин в статевому члені. Це унеможливлює надходження крові в статевий орган і досягнення ерекції.

Характерна особливість імпотенції на тлі діабету – це відсутність нічних мимовільних ерекцій. Це дозволяє відрізнити такий тип порушення від психологічної імпотенції.

Особливості лікування при діабеті

При цукровому діабеті створюються несприятливі умови для лікування інших патологій. Це пояснюється тим, що необхідно дуже обережно підходити до вибору медикаментів.

Лікування різних захворювань на тлі діабету не повинно впливати на обмін речовин, в іншому випадку високий ризик підвищення рівня цукру в крові або зниження ефективності цукрознижувальних препаратів, що небезпечно розвитком ускладнень.

Для лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу необхідно спочатку домогтися стійкої компенсації основного захворювання. Це має на увазі тривалий курс лікування діабету, за результатами якого рівень глюкози в крові пацієнта повинен зберігатися в межах норми. Стійка компенсація досягається шляхом:

 • суворої дієти, спрямованої на поліпшення обміну речовин;
 • медикаментозної терапії;
 • нормалізації маси тіла;
 • регулярної фізичної активністю.

Коли стан діабетика стає стабільним і відсутні ризики розвитку ускладнень, необхідно проконсультуватися з лікарем про методи лікування імпотенції.

Цікаво, що в деяких випадках досить домогтися стійкої компенсації захворювання, щоб потенція відновилася без застосування спеціальних медикаментів.

На час лікування імпотенції необхідно продовжувати дотримуватися дієти, займатися спортом і стежити за власною вагою – це необхідно для підтримки нормального рівня цукру в крові.

Андрогени для лікування

Як вилікувати імпотенцію при цукровому діабеті – залежить від причини її розвитку. Високий рівень цукру в крові деструктивно впливає на весь організм в цілому. Патологічні зміни при діабеті зачіпають і систему вироблення гормонів.

Для визначення гормонального фону необхідно здати аналіз на рівень андрогенів. Якщо у чоловіка виявлений недолік тестостерону, призначається замісна гормональна терапія. Крім того, андрогенна терапія нормалізує показники холестерину в крові, тим самим зменшуючи ризик судинних ускладнень діабету.

Препарат для конкретного чоловіка повинен вибирати тільки лікар. Самостійний прийом андрогенів дуже небезпечний, так як недотримання дозувань може призвести до небезпечних наслідків.

Лікарські засоби цієї групи випускаються в різних формах. При діабеті найчастіше призначають ін’єкції гормонів.

Лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу: ліки і особливості лікування

Цукровий діабет накладає певні обмеження при терапії інших захворювань

Альфа-ліпоєва (тіоктова) кислота

Цукровий діабет виступає причиною розвитку нейрогенних порушень. На фон високого рівня глюкози в крові порушується нервова провідність, розвивається діабетична нейропатія. Порушення провідності нервових імпульсів може виступати причиною розвитку імпотенції у чоловіків з цукровим діабетом.

Для лікування застосовують альфа-ліпоєвої кислоти. Друга назва ліки – це тиоктовая кислота. Властивості препарату:

 • нормалізація провідності нервових імпульсів;
 • зміцнення судин;
 • позитивний вплив на обмін речовин;
 • відновлення швидкості кровотоку.

Тіоктова кислота відноситься до натуральних і нешкідливим препаратів. Її часто призначають при діабеті для поліпшення обміну речовин. Також це засіб дозволяє ефективно скидати вагу.

Завдяки тому, що тиоктовая кислота покращує стан нервових волокон і судин, її рекомендується приймати чоловікам з цукровим діабетом як для лікування, так і для профілактики імпотенції.

Цікаво, що приблизно половині чоловіків з таким діагнозом досить тільки альфа-ліпоєвої кислоти для нормалізації потенції.

Препарат приймається у великих дозах. Точне дозування залежить від ваги чоловіка. Мінімальна терапевтична доза – це 600 мг препарату, максимальна – 1800 мг тіоктової кислоти.

Лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу: ліки і особливості лікування

Монотерапія ліпоєвої кислотою позбавляє від імпотенції кожного другого пацієнта

Віагра і аналоги

Лікувати імпотенцію при цукровому діабеті 2 типу таблетками для екстреного підвищення потенції недоцільно. Крім великої кількості побічних ефектів, через особливості метаболізму діабетиків, ліки типу Віагри швидко втрачають ефективність. Вже через 2-3 прийоми таблетки виникає звикання.

Препарати швидкої дії від імпотенції можна приймати в особливих випадках, але використовувати їх для лікування не рекомендується.

Лікарі не забороняють приймати ці ліки, однак робити це можна не частіше ніж один раз на кілька місяців. Крім того, Віагра, Левітра і Сіаліс імпотенцію не лікують, а лише дають змогу на час відчути себе знову здоровим.

Якщо ж без таблеток не обійтися і чоловік планує придбати ліки від імпотенції при цукровому діабеті, віддавати перевагу краще оригінальним препаратам – Віагрі, Левітра і Сіаліс. За статистикою, Віагра показує високі результати при імпотенції у 80% діабетиків.

Препарати цієї групи заборонено приймати при діабетичної ретинопатії, в іншому випадку, можна втратити зір. Чоловікам зі стенокардією і низьким артеріальним тиском від ліків цієї групи слід відмовитися, щоб уникнути розвитку важких ускладнень.

Як уникнути проблем з потенцією?

Цукровий діабет – це важке захворювання, і з ним можна навчитися жити. Помітивши симптоми імпотенції на тлі цукрового діабету, лікування необхідно починати негайно.

Зазвичай терапія починається з тіоктової кислоти і андрогенів. Попередити розвиток проблеми допоможе дотримання всіх рекомендацій.

Стійка компенсація цукрового діабету дозволить людині жити повним життям і вбереже від розвитку ускладнень, включаючи імпотенцію.

Для цього необхідно дотримуватися правильного харчування, адже саме дієта виступає основною лінією лікування набутої форми захворювання. При неефективності дієтотерапії пацієнтові призначають спеціальні препарати для зниження рівня глюкози.

Обов’язково слід займатися спортом. Це покращує обмін речовин і запобігає розвитку застійних явищ в органах тазу. Регулярне фізичне навантаження захистить від проблем судинного характеру, які обтяжують перебіг діабету.

Будь-які захворювання і порушення необхідно лікувати вчасно. Запобігти розвитку ускладнень при діабеті можна лише за допомогою чіткого виконання розпоряджень лікаря.

Імпотенція при цукровому діабеті 2 типу, причини, лікування

Лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу: ліки і особливості лікуванняЧоловіча сила значно знижується на тлі підвищення рівня цукру в крові у чоловіків. Щоб не втратити її остаточно потрібне комплексне і часто тривале лікування, спрямоване на усунення еректильної дисфункції, проблем з ерекцією і підвищення вироблення гормонів, зокрема тестостерону в крові. Лікарями встановлено, що основною причиною потенції стає діабет, знижуючи тим самим силу статевого гормону і сексуальний потяг чоловіків.

Що призводить до імпотенції?

Саме цукровий діабет 2 типу як інсулінозалежний – одна з основних причин розвитку імпотенції внаслідок:

Лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу: ліки і особливості лікування

 • ураження нервових закінчень, нездатних здійснювати контроль за ерекцією у чоловіків;
 • зниження рівня статевих гормонів;
 • частих стресів, переживань;
 • прийому деяких нейролептиків і антидепресантів;
 • нестачі надходження крові до статевого члена внаслідок звуження кровоносних судин;
 • зниження вироблення тестостерону, як основного чоловічого гормону, що призводить до зниження ерекції аж до відсутності статевого потягу.

Як рівень цукру в крові може вплинути на потенцію?

Діабет 2 типу неминуче призводить до еректильної дисфункції, відсутності ерекції і порушення обміну речовин в організмі. Саме 2-ий тип цукрового діабету вважається інсулінозалежний і розвивається не відразу. До нього поступово приводять ряд негативних факторів:

 • захворювання серця;
 • ішемія;
 • спадковий фактор;
 • зловживання жирними продуктами, фастфудом;
 • гіпертонія;
 • атеросклероз.

На тлі хвороб знижується рівень тестостерону, приводячи тим самим до імпотенція. При діабеті 2 типу концентрація глюкози в крові перевищена. Порушення функцій нервової системи і судин при скупченні білка в їх стінках неминуче. Саме високий рівень цукру призводить до нервових імпульсів, а значить і до ерекції.

Найчастіше імпотенція розвивається через фізичні причини внаслідок ускладнень діабету і протікання його в тяжкій формі. У хворого погіршується загальне самопочуття. Багато чоловіків починають відчувати психологічний дискомфорт, замикаючись в собі.

Потрібне лікування на підставі ряду проведених обстежень, здачі аналізів, також проведення анкет, співбесід і опитувань хворого в усній формі.

Як проводиться діагностика?

Крім усного анкетування щодо виявлення психологічного дискомфорту у хворого призначається аналіз крові як основний вид діагностики для розшифровки рівня гормонів в крові: тестостерону, лютеїнізуючого і фолікулостимулюючого фібриногену, холестерину, здатних негативно вплинути на статевий орган у чоловіків, також серцево-судинну систему в цілому. Крім того, перевіряється функціональність нирок шляхом дослідження сечовини, креатиніну і сечової кислоти в крові. Також функції щитовидки, рівень глікозильованого гемоглобіну в крові з метою призначення адекватного лікування при цукровому діабеті 2 типу.

Читайте також:   Тератозооспермія – що це і як лікувати у чоловіків?

Як проводиться лікування?

Основна мета – домогтися підвищення рівня статевих гормонів, приведення їх у норму, усунення тим самим проблем в інтимному житті.

Методика лікування підбирається лікарем в індивідуальному порядку з урахуванням симптомів у хворого, ступеня тяжкості перебігу цукрового діабету. Головне, відновити еректильну функцію, нормалізувати рівень цукру. Робиться наголос на:

Лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу: ліки і особливості лікування

 • скидання зайвих кілограмів у чоловіків, часто страждають на ожиріння при прогресуванні цукрового діабету другого типу;
 • нормалізацію тиску;
 • приведення в норму свого фізичного і психологічного статусу.

Потенція при цукровому 2 типі діабеті не зросте без дієти з виключенням з раціону білкової, жирної їжі, фаст-фудів, спортивних вправ, також прийому препаратів для зниження тиску.

Лікарі рекомендують одночасно вилікувати простатит, який супроводжує імпотенції у багатьох чоловіків. Крім медикаментів по підвищенню рівня гормонів можна пити щодня монастирський чай замість води натще з додаванням меду.

Для відновлення функцій передміхурової залози, досягнення підвищення чутливості нервових закінчень призначається лікування медикаментами: Сиалісом, Левітра, Віагрою, тіоктової кислотою.

Лікування препаратами ефективно не без нормалізації артеріального тиску і рівня цукру в крові. Чоловікам за своїм тиск потрібно стежити постійно, не допускати різких його стрибків. Крім того:

 • відмовитися від куріння, інших шкідливих звичок;
 • нормалізувати жировий обмін і привести в норму масу тіла;
 • відрегулювати сон;
 • більше перебувати на свіжому повітрі;
 • боротися з психологічними проблемами і при необхідності звернутися до психотерапевта, пройти курс масажу, голковколювання.

Увага! Приймати психотропні засоби потрібно тільки за призначенням лікаря, щоб уникнути отримання протилежного ефекту.

Якщо діагностовано діабетична нейропатія, то лікується шляхом прийому сіалова кислоти, але не більше 1800 мг на добу.

Обережного застосування вимагають препарати для зниження тиску, якщо є проблеми з печінкою, нирками, судинами, серцем. Ні в якому разі не можна приймати препарати для усунення імпотенції в разі перенесеного напередодні інфаркту міокарда.

Якщо медикаментозне лікування імпотенції і при цукровому діабеті 2 типу не привело до позитивних результатів, то можливо додатково призначення судинорозширювальних засобів (простагландину) з метою впливу на статевий член і посилення ерекції. Приймати необхідно незадовго до статевого акту, але не частіше 1 разу на добу.

Схема лікування підбирається виключно лікарем і здійснюється під повним його контролем. Не можна нехтувати і перевищувати дозування при прийомі таких препаратів, як Віагра, Сіаліс, Левітра, сильних гормональних препаратів для підвищення еректильної функції. Це небезпечно при цукровому діабеті 2 типу та нехтування може привести до зворотного ефекту і більш плачевних результатів.

Якщо ж в крові спостерігається сильне відхилення гормонів від норми в бік зниження, на те можливе проведення замісної терапії шляхом призначення інгібіторів і фосфодіестераз (Еритроміцину, Кетоконазолу) у вигляді ін’єкцій, також альфа-ліпоєвої кислоти як нешкідливого препарату для відновлення балансу цукру в крові і при пошкодженні нервових волокон в статевому члені.

Імпотенція при запущеному цукровому діабеті 2 типу лікується довго і може доходити до декількох років. Якщо і замісна терапія не призвела до суттєвих результатів, то лікуючий лікар буде змушений призначити операцію по відновленню і приведення в норму кров’яного русла в області пеніса. Можливе проведення протезування з метою досягнення імітації ерекції.

Поряд з медикаментами дієвий прийом народних коштів, наприклад, настойки часнику для очищення судин і поліпшення кровопостачання, волоських горіхів з медом для підвищення рівня тестостерону або женьшеню для прискорення вироблення сперматозоїдів і підвищення ректільной функції, тестостерону у чоловіків.

Імпотенція при цукровому діабеті, на жаль, значно підвищується і погано піддається лікуванню і корекції. На жаль, про виліковності недуги повністю говорити вже не доводиться.

Проте, відновити чоловічу силу, привести цукор в норму і підвищити вироблення тестостерону все – таки можна.

Тільки грамотний підхід фахівців до проведення діагностики та призначення ефективного лікування дозволить досягти позитивних результатів при лікуванні імпотенції.

Лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу: ліки і особливості лікування

Імпотенція при цукровому діабеті: лікування, 2 типу, ліки

Багато чоловіків, які хворіють на цукровий діабет 2 і 1 типів, стикаються з еректильною дисфункцією. Причина такого процесу полягає в розвитку ангіопатії (діабетичної нейропатії). При ендокринних порушеннях погіршується стан судин і змінюється гормональний фон.

На цьому грунті робота статевих органів сповільнюється. Найчастіше діабет провокує появу зайвої ваги, що знижує сексуальну активність. Імпотенція при цукровому діабеті вимагає комплексного підходу.

Він включає в себе не тільки прийом медикаментів, а й коригування способу життя.

Вплив діабету на потенцію

Цукровий діабет – це захворювання ендокринної системи, що супроводжується нестачею інсуліну, через якого спостерігається зниження рівня глюкози в крові. Захворювання пригнічує вплив на всі системи життєдіяльності, в тому числі – і на статеву функцію.

Причини розвитку імпотенції при цукровому діабеті полягають в наступному:

 • нервове напруження, викликане появою захворювання;
 • діабетична нейропатія, що представляє собою ускладнення, при якому спостерігається іннервація органів репродукції;
 • ангіопатія – процес порушення кровообігу в області малого тазу;
 • порушення вироблення статевих гормонів.

У 35% чоловіків, хворих на цукровий діабет, знижується рівень тестостерону в організмі. Він відповідає за вироблення насінної рідини і сексуальний потяг. Для повноцінної ерекції необхідно, щоб близько 150 мл крові надійшло в область малого тазу.

Лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу: ліки і особливості лікування

При цукровому діабеті судини стають уразливими, тому проходження крові по ним сповільнюється.

Причиною порушень в організмі може виступати нестабільний психологічний стан чоловіка. Через симптомів захворювання стає складно сконцентруватися на статевої близькості.

Імпотенція в результаті прийому медикаментів

У деяких випадках імпотенція при цукровому діабеті розвивається в результаті медикаментозного лікування. Робота органів репродукції сповільнюється під впливом неселективних бета-блокаторів, нейролептиків та антидепресантів.

Порушення ерекції в цьому випадку має епізодичний характер. Після відміни лікування функціонування статевого органу стабілізується.

Закупорка кровоносних судин

Діабетична ангіопатія з’являється в результаті порушень в дрібних кровоносних судинах. Вони стають тонкою, схильними до зовнішнього впливу. З цієї причини збільшується ймовірність розвитку тромбозу.

Статевий орган не здатний повноцінно наповнитися кров’ю, що перешкоджає виникненню здорової ерекції.

Тромбоз не тільки пригнічує статеву функцію, а й шкодить всьому організму. При схильності до тромбозів збільшується ризик розвитку інфаркту та інсульту.

Способи лікування імпотенції при діабеті

Найчастіше статеве безсилля розвивається при наявності цукрового діабету 2 типу. Саме цей різновид захворювання супроводжується серйозними ускладненнями. Лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу включає в себе боротьбу з гіперглікемією і зміна харчування.

Чоловікові прописують препарати, що знижують рівень цукру в крові. Вони виготовлені на основі гліклазиду. Лікарський засіб підбирається лікарем в індивідуальному порядку. При необхідності, проводиться гормональна терапія або стимулювання статевої системи біологічними добавками.

Для відстеження рівня цукру пацієнту необхідно придбати глюкометр. Цей прилад призначений для вимірювань в домашніх умовах.

Замісна терапія чоловічими статевими гормонами

Вилікувати імпотенцію при цукровому діабеті допомагають лікарські засоби на основі синтетичних гормонів. Вони вирівнюють рівень тестостерону в організмі, який запускає природні фізіологічні процеси. Тривалість лікування становить 1-2 місяці.

Попередньо чоловік проходить повне обстеження організму. При гіперплазії простати і порушення роботи печінки і нирок, гормональне лікування не проводиться.

Гормональні препарати слід приймати суворо відповідно до призначеної дозуванням.

Альфа-ліпоєва кислота

Імпотенцію при цукровому діабеті 2 типу лікують і за допомогою альфа-ліпоєвої кислоти. Вона нейтралізує вільні радикали і бере участь в метаболізмі вуглеводів.

Серед препаратів з її змістом виділяють: Октоліпен, Ліпамід, Тіогамма, Нейроліпон і Діаліпон. Добова доза кислоти варіюється від 600 до 1200 мг.

Віагра, Левітра і Сіаліс

Інгібітори фосфодіестерази застосовуються при імпотенції з метою стимулювання кровообігу в малому тазу. До найпопулярніших з них відносять Сіаліс, Віагру і Левітра.

Препарати подібні по впливу на організм, але відрізняються складом:

 1. До складу Левітра входить варденафіл. Він стимулюється процес звільнення оксиду азоту.
 2. Дія Віагри заснована на утриманні силденафілу цитрату. Він пригнічує ФДЕ5.
 3. Діюча речовина Сиалиса – тадалафіл. Ця речовина не тільки вивільняє оксид азоту, але і пригнічує цГМФ.

Народні засоби від імпотенції

Крім ліків, від імпотенції при цукровому діабеті, застосовують народні методи лікування. Їх перевага полягає в доступності і безпеки для здоров’я.

Спочатку рекомендується звернути увагу на раціон, в ньому мають бути присутні: мед, волоські горіхи і часник. Речовини, що містяться в цих продуктах, беруть участь в синтезі тестостерону.

Не менш ефективні народні засоби, виготовлені за такими рецептами:

 1. Корінь женьшеню довжиною близько 5 см поміщається в пляшку і заливається спиртом. Через добу після відстоювання в темному місці ліки готові до вживання. Його приймають по 5-10 крапель в першу половину дня.
 2. Суміш з коріандру, календули, звіробою, перцевого горця, будяків і ромашки заливається 500 мл крутого окропу. Потім настій слід накрити кришкою і залишити на ніч. На наступний день його приймають по 1 ч.л. кожні 7 годин. Термін лікування становить місяць.
 3. Головку часнику поділяють на часточки і розрізають на кілька частин. Помістивши овоч в ємність, його необхідно залити 300 мл горілки. Через 3 дні ліки проціджують, а потім приймається по 1 ст.л. за 20 хвилин до кожного прийому їжі.

 

Перед використанням рецептів народної медицини необхідно переконатися у відсутності алергічної реакції на складові компоненти.

Як уникнути проблем з потенцією?

Щоб запобігти розвитку еректильної дисфункції, чоловікам, які страждають на цукровий діабет, слід приділяти особливу увагу своєму здоров’ю.

Профілактичні заходи полягають в наступному:

 • підвищення фізичної активності;
 • контроль над артеріальним тиском;
 • регулярне вимірювання глюкози в крові;
 • запобігання набору зайвої ваги;
 • відмова від шкідливих звичок;
 • періодичне визначення рівня холестерину в організмі.

При правильному підході імпотенція при цукровому діабеті піддається лікуванню. В результаті проведеної терапії чоловік повністю відновлює фертильність і ерекцію. Якщо не вжити заходів вчасно, то захворювання призведе до ускладнень.

Імпотенція при цукровому діабеті 2 типу: особливості лікування

 • Уролог-андролог 1 категорії Петро Вікторович
 • 40945
 • Дата поновлення: Апрель 2020

Цукровий діабет – складне ендокринне захворювання, що відбивається на багатьох функціях організму людини.

Імпотенція при цукровому діабеті, тобто нездатність до повноцінного статевого акту, являє собою досить поширене явище серед чоловіків з цим діагнозом.

Однак вона не є неминучим вироком – з діабетичної імпотенцією можна і потрібно боротися.

Причини імпотенції при діабеті

Лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу: ліки і особливості лікування

Діабет впливає на потенцію, близько 1/4 чоловіків, які страждають подібним захворюванням, мають порушення потенції

В останні десятиліття у всьому світі відбувся різкий приріст числа хворих на діабет, і серед них все частіше зустрічаються люди, які не досягли 50-річного віку.

Серед молодих чоловіків-діабетиків досить гостро стоїть проблема такого побічного ефекту недуги, як стійке порушення сексуальної функції, або імпотенція.

Згідно зі статистикою, еректильна дисфункція в процесі прогресування захворювання виникає у 25% чоловіків-діабетиків.

Основна причина імпотенції при цукровому діабеті – руйнівний вплив хвороби на кровоносні судини і вегетативні нервові закінчення, які відповідають за повноцінне кровопостачання статевих органів і нормальне проходження сигналів з головного мозку в репродуктивну систему.

Вторинними факторами, що підсилюють негативний вплив на дану сферу, можуть стати:

 1. Кардіо- та нефропатологія діабетичного походження – відомо, що серцево-судинна система і нирки при діабеті в першу чергу підпадають під удар.
 2. Гіпертонічна хвороба – перепади артеріального тиску, часто виникають при діабеті, відображаються як на загальному стані організму, так і на стані лібідо чоловіки.
 3. Гормональні збої – дефіцит статевих гормонів знижує статевий потяг і зменшує здатність до здійснення статевого акту.
 4. Порушення обміну речовин – розбалансування метаболічних процесів стає одним з побічних ефектів цієї хвороби.
 5. Надмірна вага – фахівцям давно відомо, що ожиріння сприяє різкому зниженню чоловічих здібностей.
 6. Безконтрольний прийом медикаментозних засобів – вживання будь-яких ліків, особливо гормональних препаратів, повинно бути обов’язково узгоджене з лікарем.

Психологічні чинники також мають велике значення. Пережиті при спробах статевого контакту невдачі вкрай негативно відбиваються на самооцінці чоловіка. Його впевненість у собі падає, і він потрапляє в ситуацію замкнутого кола: страх перед невдачею збільшує її ймовірність.

Діабетична імпотенція зовсім не є чимось невідворотним при цьому недугу – як уже згадувалося, вона виникає лише у кожного четвертого чоловіка, який страждає на діабет. Але і в цьому випадку при своєчасному зверненні до фахівців і дотриманні їх рекомендацій ситуація піддається коригуванню.

діагностичні методики

Перш ніж приступати до лікування діабетичної імпотенції, лікар намагається з’ясувати, які саме негативні фактори роблять переважний вплив на розвиток і прогресування цього явища.

Якщо при обстеженні хворого виявляються функціональні порушення в роботі серця і нирок, зниження зору, розвиток гормональних, нервових та судинних патологій, це означає, що причина еректильної дисфункції є прямим наслідком подібних розладів, і лікування повинно полягати в їх коригуванні.

Діабетики зі скаргами на еректильну дисфункцію проходять консультації у ряду фахівців: ендокринолога, кардіолога, нефролога, ангіології, невролога.

Коли фізіологічні розлади відсутні, або незначно виражені, на перший план в якості причини негативного явища виступають психологічні чинники – в цьому випадку необхідна консультація психотерапевта.

У число обов’язкових обстежень входить:

 • аналіз крові на визначення рівня гормонального фону – тестостерону, лютеїнізуючого та фолікулостимулюючого гормонів;
 • визначення холестерину індексу – він також відбивається на здатності чоловіка до повноцінного сексуального життя;
 • рівень креатиніну і сечової кислоти в крові показує, наскільки інтенсивна робота сечовидільної системи. Значне перевищення цих показників щодо норми призводить до інтоксикації, що впливає в тому числі і на статеву функцію;
 • перевірка функції щитовидної залози;
 • доплерографія (ультразвукове дослідження) судин статевого члена;
 • ангіографія – введення в судини статевого члена контрастної речовини і спостереження за проходженням його по кров’яному руслу за допомогою рентгенівського апарату;
 • інтракавернозному фармакодіагностіческое дослідження, що полягає у введенні в судини пеніса судинорозширювальних препаратів. Після цього лікар спостерігає, настає ерекція, і як саме вона проходить;
 • дослідження провідності вегетативних нервових закінчень пеніса.

Встановивши основні причини імпотенції, фахівці вирішують, якою має бути тактика і стратегія терапевтичного процесу. Зазвичай з метою корекції ситуації застосовується консервативна терапія – сучасна фармакологія володіє широким спектром лікарських засобів, здатних поліпшити чоловічу потенцію.

Медикаментозні препарати при лікуванні діабетичної імпотенції

Лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу: ліки і особливості лікування

Засіб для лікування еректильної дисфункції у чоловіків

Найчастіше для успішного лікування імпотенції при цукровому діабеті 2 типу буває досить домогтися стійкої нормалізації рівня цукру в крові, після чого нормалізується і ситуація з еректильною функцією. Тому всім діабетикам потрібно тримати цей показник під строгим контролем.

Зазвичай лікар рекомендує придбати в аптеці глюкометр і щодня самостійно вимірювати глікемічний індекс крові. Також необхідно дотримуватися рекомендацій лікаря-дієтолога щодо вживання дозволених і виключення з раціону харчування заборонених харчових продуктів. При інсулінозалежній формі діабету потрібно навчитися самостійно робити собі ін’єкції.

Коли обстеження показує нейропатическую етіологію діабетичної імпотенції, хороші результати дає застосування альфа-ліпоєвої кислоти. Добова доза препарату становить від 600 до 1000 мг. При цьому для отримання бажаного ефекту під час його прийому важливо підтримувати нормальний рівень цукру в крові.

З метою коригування виявленого гормонального дисбалансу може бути призначена замісна терапія з застосуванням мазевой, таблетованій або ін’єкційної форми андрогенів. Ефект подібної терапії стає помітний через один-два місяці її систематичного застосування.

При недостатній ефективності андрогенів призначаються інгібітори фосфодіестерази 5-го типу. До числа лікарських засобів цього типу відноситься:

Застосування Віагри і її аналогів при цукровому діабеті повністю нормалізує ситуацію з потенцією в переважній більшості випадків. Зловживати не варто – зазвичай буває досить вживати ці препарати не частіше трьох разів на тиждень.

Якщо ж ефективність перерахованих вище засобів виявляється недостатньою, лікар може призначити ін’єкційне введення в статевий член судинорозширювальної препарату – простагландину Е1. Ін’єкції доведеться робити самостійно безпосередньо перед статевим актом. Не рекомендується повторювати процедуру частіше одного разу на добу.

Народні засоби

Проблеми з потенцією, викликані на цукровий діабет, лікує і народна медицина. З цією метою застосовуються овочі і спеції, а також різні трави. Ось кілька рецептів, які довели свою дієвість:

 1. Взявши порівну іван-чай і м’яту, сушені або свіжі, заварити чайну ложку суміші склянкою окропу. Випити відвар протягом дня рівномірними порціями. Приймати щодня протягом трьох тижнів, потім зробити місячну перерву.
 2. 100 г порізаного кореня аїру залити 1 л горілки. Наполягати в темному місці два тижні, періодично струшуючи. Вживати тричі на день по одній столовій ложці настоянки.
 3. М’яту, конюшина і кропиву в рівній пропорції (по п’ять столових ложок) залити літром окропу, через півгодини процідити, пити по склянці тричі на день.

Досвід показує, що, поєднуючи методи народної і традиційної медицини, можна домогтися успіху в боротьбі з такою непростою проблемою, як діабетична імпотенція. Дуже багато залежить від емоційного настрою, тому слід набратися терпіння: розраховувати на миттєвий результат не доводиться.

профілактика

Імпотенція – побічний ефект цукрового діабету, і для запобігання його появи слід приділяти більше уваги лікуванню основного захворювання. Потрібно тримати під контролем рівень цукру, щоб виконувати всі рекомендації лікаря.

Важливо відмовитися від шкідливих звичок, уникати значного фізичного перенапруження, перевтоми і нервових стресів, а також різних інфекцій – все це сприяє прогресуванню діабету і збільшує ризик виникнення еректильної дисфункції.

Related posts

Leave a Comment