Алопуринол при подагрі – коли і як приймати?

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як прийматиАллопуринол при захворюванні

Для лікування подагри призначають інгібітори ксантиноксидази – ферменту, що перетворюється в процесах окислення в ксантіни, а потім в сечову кислоту (при її підвищенні утворюються солі, що відкладаються в суглобах і провокують розвиток запальних процесів). Препарат Аллопуринол при подагрі застосовується, як протизапальний засіб, усуває симптоми захворювання, попереджає розвиток ускладнень. Основний компонент ліки – речовина аллопуринол, що знижує активність ксантиноксидази і концентрацію уратів. В результаті нормалізується рівень сечової кислоти і обмін речовин.

Склад і форма випуску

Таблетки Аллопуринол від подагри виробляються по 100 і 300 мг плоскоциліндричної форми білого або сірувато-білого кольору. Разом з алопуринолом в ліки входять компоненти:

 • Магнію стеарат;
 • Повіддон К25;
 • тальк;
 • Картофедбний крохмаль;
 • Карбоксиметилкрохмаль натрію;
 • Лактозимоногідрат.

Пігулка дозуванням 300 мг на одній зі сторін відзначена написом «Е352», містить в собі додаткові компоненти: желатин, кремнію діоксид, мікрокристалічна целюлоза і стеарат магнію.

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як приймати

Механізм дії

Застосовують препарат для лікування подагричного артриту і подагри в періоди ремісії.

В організмі аллопуринол всмоктується в кров і розпадається до оксипуринолу, яка не окислюється, розчиняє солі, що відклалися і запобігає їх накопичення в організмі. Зниження сечової кислоти до нормальних значень запобігає зростання тофусов в суглобах, усувається больовий синдром і повертається рухливість.

Максимальна концентрація алопуринолу в кишечнику досягається через 1,5 години, після чого він виводиться через тонкий кишечник протягом 48-72 годин. При нирковій недостатності час виведення ліків збільшується.

дозування

Скільки приймати таблеток, визначає лікар з урахуванням віку і тяжкості стану:

 • Дітям старше 10 років і дорослим добова доза 100-300 мг / добу протягом 1-3 тижнів збільшується на 100 мг. В якості підтримуючої терапії призначається 200-600 мг / суки, за призначенням лікаря доза зростає до 600-800 мг на добу;
 • Дітям від 3-х до 6-ти років розраховується за схемою: 5 мг на кг ваги, у віці 6-10 років 10 мг на кг;
 • Максимальна доза Алопуринолу при подагрі на добу – 800 мг. Прийом препарату ділять на 2-4 рази з рівними інтервалами;
 • Правильно скасовувати ліки поступово, для збільшення тривалості періоду ремісії.

Показання та протипоказання

Лікарський засіб призначається при таких захворюваннях:

 • гіперурикемія;
 • артрит;
 • подагра;
 • Нирковокам’яна хвороба.

Іншими показаннями для призначення Алопуринолу є епілепсія у дітей, ракові пухлини і інтенсивна терапія кортикостероїдами.

Ліки Аллопуринол протипоказано при:

 • Підвищеної чутливості до компонентів препарату;
 • Вагітності і лактації;
 • Захворюваннях печінки;
 • Загостренні подагри;
 • Віці до 3-х років;
 • Порушення роботи нирок.

Цікаво!

З обережністю призначається препарат при гіпертонічній хворобі і міокардіальної недостатності.

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як прийматиПротипоказання до використання ліків

Інструкція по застосуванню Алопуринолу

Рекомендується поєднувати ліки з колхіцином або нестероїдними протизапальними препаратами. Курс терапії безперервний, при загостренні супутніх захворювань призначаються ліки, що усувають симптоматичні прояви.

Лікування подагри алопуринолом починається з малих доз з поступовим їх збільшенням.

Призначена доза приймається після їди, таблетка не розжовується, запивается звичайною водою для виключення додаткового навантаження на роботу шлунково-кишкового тракту.

Важливо!

Разом з прийомом лікарського засобу дотримується питний режим, лікувальна дієта (скорочення вживання солі і жирної їжі).

Обов’язковий контроль діурезу (підрахунок випитої і виділеної рідини повинен знаходиться в межах норми з урахуванням віку і стану пацієнта). За крові відстежується рівень концентрації уратів.

Тривалість курсу лікування залежить від клінічної картини: перші зміни рівня сечової кислоти в крові відзначаються на 4 день, стійкий ефект досягається через 2-3 тижні лікування.

Для оцінки ефективності терапії проводиться повторне обстеження: вміст уратів досягає оптимальних значень. При позитивному результаті призначається підтримуюча доза – це 200-300 мг. Алопуринолу на добу. Дозу в 500-600 мг призначають при відсутності позитивної динаміки під час лікування.

Як приймати Аллопуринол при подагрі – призначається препарат після зняття больового синдрому. Поява болю під час проведення терапії не скасовує прийом Алопуринолу. Припинення лікування призведе до погіршення стану, тому знижується дозування, здійснюється контроль концентрації уратів.

Важливо!

Скасування Алопуринолу при гострому нападі подагри призведе до підвищення рівня моноурата натрію в крові: симптоми захворювання різко загостряться.

Стійка ремісія відзначається через 4-6 місяців, для запобігання загострень захворювання призначається підтримуюча дозування препарату. Дозволено прийом препарату протягом 2-3 років з перервами.

Побічні дії і сумісність з алкоголем

Дозування препарату 300-600 мг має незначний токсичний вплив на печінку. Інтоксикація зростає при вживанні спиртних напоїв, тому Аллопуринол не сумісний з алкоголем. Чи не передбачає вживання алкоголю і лікувальна дієта, порушення якої призведе до підвищення частоти загострень подагри.

Побічні дії при прийомі Алопуринолу виникають рідко, проявляються такими симптомами:

 • депресія;
 • Підвищений артеріальний тиск;
 • Нудота блювота;
 • міалгія;
 • сонливість;
 • висип;
 • Еректильна дисфункція;
 • лихоманка;
 • Збільшення лімфовузлів;
 • Гінекомастія.

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як прийматиПобічні дії після вживання

Залежно від тяжкості побічних ефектів препарат замінити або зменшити його дозування.

Про аналоги і ціну

Ціна Алопуринолу варіюється в залежності від виробника, кількості таблеток в упаковці від 70 до 150 рублів. Лікування препаратом тривалий, при хронічному перебігу хвороби проводиться довічно. Вибір іншого препарату необхідний при неефективності проведеного лікування.

Аналоги Алопуринолу при подагрі:

 • Зілорік;
 • Аллупол;
 • пурінола;
 • Вулфлекс.

Препарати в складі містять інший активний фермент, але схожі за принципом дії.

Відгуки

Ефективність призначеного препарату визначається пацієнтами і лікарями. На своєму досвіді з’ясовуються нюанси використання лікарського засобу, його дія на організм і результат лікування. Відгуки про алопуринол допоможуть визначитися з дієвістю ліки.

Призначив лікар Аллопуринол при загостренні подагри, результат зауважив через 3 дня: зникла скутість в суглобах. Аналіз крові показав зменшення сечової кислоти в порівнянні з попередніми аналізами. Буду продовжувати курс для профілактики загострень.

Григорій, 47 років, Москва.

Пити Аллопуринол потрібно тільки відповідно до дозуванням: пропустила прийом за часом і прийняла за раз подвійну дозу, через 20 хвилин відчула нудоту і запаморочення. Самопочуття налагодилося через пару годин. Добову дозу краще ділити на 2-3 прийоми, якщо пропущений прийом препарату, то випити одну дозу, а іншу через 3-4 години.

Христина, 38 років, Сизрань.

Підтверджую відгуки про алопуринолом: призначили від подагри 6 місяців тому, за цей період жодного рецидиву, рівень сечової кислоти нормалізувався, відчуваю себе здоровою. Ефект від препарату вище при дотриманні дієти і питного режиму.

Євгенія, 56 років, Оренбург.

Прийом Алопуринолу сприяє стійкої ремісії при дотриманні дієти і дозування лікарського засобу. Постійний контроль стану дозволяє відрегулювати схему застосування препарату для ефективної терапії захворювання.

Як приймати Аллопуринол при подагрі

Подагра – захворювання, яке нерідко діагностується у пацієнтів лікарів-ревматологів, особливо у осіб чоловічої статі. Хворим важливо знати, яким чином лікувати цю патологію, які таблетки від подагри використовуються.

Алопуринол – головні ліки, оскільки сприяє зниженню показника сечової кислоти.

склад

Препарат випускається в твердих формах по 100 і 300 мг. 1 упаковка має в складі 50 таблеток, по 10 в блістері. Крім основного активного компонента, також містяться допоміжні речовини.

Механізм дії

Лікарський засіб пригнічує активність ферментів, що сприяють синтезу сечової кислоти. Блокування цього процесу зменшує її рівень в крові. При цьому активується механізм метаболізму, який знижує показник кислоти в інших рідинах, що стимулює розчинення її солей.

Показання до застосування

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як приймати

Препарат використовується при вторинної гіперурикемії, які можуть бути обумовлені різними патологіями (пухлини кровотворної системи, псоріаз), прийомом деяких ліків (глюкокортикоїди, цитостатики) і променевою терапією.

У дітей показанням до призначення також служить ферментна недостатність.

Як приймати при подагрі

Хворим необхідно знати, як пити Аллопуринол при подагрі. Прийом має свої характерні риси, про які важливо мати уявлення. З цієї причини використання даного лікарського засобу відбувається під постійним контролем фахівця.

Як лікувати фіброзну дисплазію?

Читайте за посиланням про те, як застосовувати крем Сумах для суглобів.

дозування

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як прийматиДозування Алопуринолу встановлюється, а також коригується тільки лікарем. Препарат приймається внутрішньо після прийому їжі. Лікування починають з мінімальних доз – від 100 мг щодня.

Зазвичай призначають 1 таблетку 3 рази на добу, тобто 300 мг. При такому прийомі подальша корекція проводиться на основі результатів біохімічного дослідження, яке показує вміст сечової кислоти.

Якщо потрібно, збільшення відбувається протягом 7-20 днів на 100 мг препарату. Максимальна разова кількість – 300 мг, добова – 800 мг. Кратність зобов’язана бути мінімум 2, а краще – 4 прийоми на день.

Курс і тривалість лікування

Як довго можна приймати Аллопуринол при подагрі? Важливо постійно стежити за рівнем сечової кислоти. При зниженні її змісту, відбувається поступове зменшення дозування засобу.

Читайте також:   Знеболюючі препарати при болях в спин і суглобах

Для досягнення нормального рівня сечової кислоти зазвичай достатньо 10 днів. Як тільки це сталося, лікар переводить хворого на підтримуючу дозу Алопуринолу.

Даний показник індивідуальний.

Тривалість лікування може становити період до 1 року. В майбутньому, при виконанні рекомендацій лікаря і періодичному курсовому прийомі Алопуринолу пацієнтам можна розраховувати на довгу і стабільну ремісію захворювання.

Протипоказання

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як прийматиЛіки має наступні протипоказання до застосування:

 1. Наявність гіперчутливості до його компонентів.
 2. Печінкова і ниркова недостатність важкого ступеня.
 3. Вагітність і період лактації.
 4. Вік хворих молодше 3 років.

При присутності даних патологій прийом Алопуринолу не рекомендований. Лікаря слід підібрати іншу схему лікування.

Побічні дії

Таблетки від подагри Алопуринол мають цілий ряд побічних реакцій:

 1. На початкових етапах використання відбувається мобілізація сечової кислоти з депо. З цієї причини існує ймовірність появи загострення подагри при прийомі Алопуринолу.
 2. Диспепсичні явища – нудота, блювота, болі в животі, поява рідкого стільця.
 3. Може діагностуватися підвищення рівня печінкових трансаміназ в біохімічному аналізі крові.
 4. Алергічні реакції різного ступеня вираженості – від висипу до синдрому Стівенса-Джонсона і Лайєлла.
 5. В загальному аналізі крові може спостерігатися поява анемії і тромбоцитопенії, збільшення показників лейкоцитів і еозинофілів.
 6. У деяких випадках відзначаються порушення гормонального метаболізму, які проявляються обласному, збільшенням грудних залоз у чоловіків.
 7. Іноді зустрічаються скарги на порушення потенції.
 8. У сечі можуть з’являтися домішки крові.
 9. Пацієнти можуть пред’являти скарги на зменшення частоти серцевих скорочень, підвищення артеріального тиску.
 10. У хворих нерідко діагностується погіршення загального стану, яке проявляється слабкістю, головним болем і запамороченнями, стомлюваністю, порушенням чутливості кінцівок.
 11. Іноді фіксуються скарги на погіршення слуху і зору, смакової чутливості.

У подібних ситуаціях необхідно припинити прийом ліків або зменшити дозу препарату.

Як лікувати гігро суглоба?

Чому не можна приймати при гострому нападі

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як приймати

Цей процес посилює симптоматику захворювання на тлі прийому Алопуринолу. З цієї причини необхідно позбутися від больового синдрому за допомогою нестероїдних протизапальних засобів або колхіцину і тільки після цього знижувати рівень сечової кислоти.

Що робити при загостренні на тлі прийому Алопуринолу

Больовий синдром може виникнути після початку використання препарату. Засіб звільняє сечову кислоту з зон депонування. Це і є відповідь на питання, чому не допомагає Аллопуринол при подагрі в деяких випадках.

У подібних ситуаціях рекомендується знизити дозу препарату, але не скасовувати повністю. Для усунення болю призначається прийом нестероїдних протизапальних засобів (можна внутрішньовенно) або колхіцину (більш сильні ліки). Вибір залишається за лікарем, корекція залежить про динаміки стану.

аналоги

На фармакологічному ринку є певна кількість аналогів – Аллопуринол Сандоз, Аллопуринол Егіс, Аллопуринол Нікомед, Аллопін, пурінола, Аллозия. Препарати виробляються великою кількістю виробників, реалізуються за різними цінами.

Аналоги Алопуринолу при подагрі мають ідентичний механізм дії. Вибір засобу залежить від можливостей пацієнта і тільки після консультації лікаря.

Як застосовувати крем Здоров від болю в суглобах?

Дізнайтеся з цієї статті, як надати першу допомогу при різних переломах.

Відгуки

Відгуки при використанні даного препарату в більшості випадків носять позитивний характер.

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як прийматиІгор, 48 років: діагноз подагра був виставлений 5 років тому. Лікар призначив прийом Алопуринолу в дозуванні 1 таблетка 3 рази на день. Через тиждень симптоматика практично зникла, мене перестав турбувати больовий синдром, аналіз крові показав позитивну динаміку.

Лікар визначив підтримуючу дозу, дав рекомендації по дієті і зміни способу життя. Загострень не було, мене більше не турбують симптоми захворювання.

висновок

Пацієнтам важливо знати, як приймати Аллопуринол при подагрі. Крім цього, потрібно постійно перебувати під наглядом лікаря, регулярно проходити диспансерний нагляд, дотримуватися всіх рекомендацій. Тільки при виконанні цих умов можна розраховувати на довгу ремісію.

Як приймати таблетки Аллопуринол при подагрі?

При подагрі Алопуринол застосовується для усунення причини її виникнення. Компоненти препарату впливають як на симптоми захворювання, так і на викликані ним патологічні зміни в організмі.

Лікування алопуринол сприяє зниженню рівня сечової кислоти, яка в організмі перетворюється в урати. Пурини – безбарвні кристали, що вступають в реакцію з органічними кислотами з утворенням солей.

Каталізатором вважається ксантин, який присутній в деяких тканинах організму. Кристали розчиняються в лугах.

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як приймати

В організмі людини виробляється фермент ксантиноксидаза, який сприяє окисленню гипоксантина – компонента пуринів. Кінцевим продуктом даних хімічних реакцій є сечова кислота.

Підвищення її кількості називається гіперурикемією, а країни, що розвиваються в результаті ускладнення – подагрою. Солі в область суглобів потрапляють з потоком крові, яка доставляє тканинам кисень і поживні речовини.

Відкладення уратів сприяє появі характерних наростів і виражених больових відчуттів.

Терапевтична дія препарату

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як приймати

За усунення симптомів подагри відповідає оксипуринол. Активна речовина перешкоджає відкладенню уратів і розчиняє вже наявні. Після усунення гіперурикемії зростання тофусов в області суглобів припиняється. Швидка дія препарату сприяє позбавленню від больового синдрому і збільшення рухливості уражених відділів опорно-рухового апарату. Особливо часто Аллопуринол застосовується при хронічних формах подагричного артриту.

Після прийому таблетки розчиняються, активна речовина всмоктується в кишечнику. Максимальна концентрація в крові спостерігається через 1,5 години. Частина препарату виводиться тонким кишечником.

Тривалий період розпаду забезпечує накопичення діючої речовини. Оксипуринол знаходиться в організмі 20-70 годин. Виділяється він нирками, не пов’язуючи з білковими сполуками і ферментами-каталізаторами хімічних реакцій.

При хронічній нирковій недостатності час виведення оксипуринолу збільшується.

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як приймати

Більшість пацієнтів відзначає, що Алопуринол не знижує інтенсивність больового синдрому, однак його прийом в період ремісії запобігає виникнення нападу. Терапевтична дія направлено на причину захворювання.

Дозування препарату підбирає лікар, він повинен враховувати стадію і тяжкість перебігу подагри, наявність супутніх патологій. Неправильний прийом Алопуринолу може спровокувати загострення. Введення цього препарату має поєднуватися:

 • із застосуванням знеболюючих і протизапальних засобів;
 • фізіотерапевтичними процедурами;
 • профілактичними заходами.

При хронічній подагрі Алопуринол сприяє продовженню періоду ремісії, зниження кількості уратів в організмі.

Базова терапія призначається в тих випадках, коли загострення трапляються не рідше 4 разів на рік і супроводжуються появою тофусов. Профілактичний прийом Алопуринолу показаний при стійкій гіперурикемії і появу перших ознак артриту.

Як приймають?

Починати лікування необхідно з введення мінімальних ефективних доз.

Це допоможе оцінити реакцію організму на діючу речовину і запобігти виникненню гострих подагричних нападів, якими може супроводжуватися початок терапевтичного курсу. Такий підхід дозволяє знизити інтенсивність побічних ефектів.

Результативність лікування визначається шляхом проведення аналізу на кількість сечової кислоти. При відміні препарату цей показник досягає колишніх значень через 3-4 дня.

Алопуринол від подагри починають приймати тільки після зняття больового синдрому.

Якщо неприємні відчуття з’являються на тлі вже розпочатої терапії, дозу препарату знижують. Повністю скасовувати його не можна, так як будь-яке лікування на ранніх етапах сприяє незначному погіршенню стану. Тільки потім можна буде побачити перші результати терапії.

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як приймати

На початку Аллопуринол рекомендується застосовувати в поєднанні з НПЗП або колхицином. Через 3 дні кількість сечової кислоти в крові почне зменшуватися, на 7 день цей показник наблизиться до норми. Після усунення гіперурикемії дозу препарату знижують. Стійка ремісія настає через 4-6 місяців.

Після цього пацієнт буде приймати підтримуючі кількості ліки. Терапевтичний курс повинен бути безперервним. Число загострень зменшується через рік. Разом з тим знижується і інтенсивність симптомів подагри, тофуси зникають.

При тривалому застосуванні Алопуринолу можливо повне позбавлення від суглобових проявів подагри.

Протипоказання і рекомендації з лікування

Алопуринол не призначають дітям, вагітним і годуючим жінкам.

Не можна приймати препарат пацієнткам, які планують зачаття. Алопуринол володіє тератогенним дією, він може спровокувати вроджені пороки:

 • серця;
 • видільної системи;
 • головного мозку плода.

Чи не застосовують його при порушенні функцій печінки. Алопуринол може використовуватися при лікуванні дітей із злоякісними формами гіперурикемії.

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як приймати

Оксипуринол позитивно впливає на стан видільної системи. Він сприяє розчиненню уратів і швидкому їх виведенню з організму.

побічні реакції

Алопуринол звичайно добре переноситься організмом, проте можливе виникнення алергічних реакцій і таких побічних дій:

 • як лейкоцитоз;
 • еозинофілія;
 • тромбоцитопенія.

Ліки можуть порушувати функції печінки і нирок. Тривалий прийом Алопуринолу чоловіками сприяє зниженню лібідо, розвитку імпотенції та безпліддя. Може змінюватися смакове і зорове сприйняття, знижуватися артеріальний тиск і частота серцевих скорочень. При появі цих симптомів лікування слід припинити.

Правила харчування

В період лікування необхідно дотримуватися принципів правильного харчування. Голодувати категорично заборонено, це сприяє прискореному розпаду пуринів з утворенням сечової кислоти. З раціону необхідно виключити жирну, гостру і солону їжу.

Харчуватися потрібно маленькими порціями. Відмовитися необхідно від вживання алкоголю і куріння. Потрібно їсти якомога більше свіжих овочів і фруктів. Корисні лужні мінеральні води. Допускається вживання морсів, зеленого чаю, розведених водою соків.

Читайте також:   Вивих надколінка

Цитрусові очищають організм від уратів.

Як приймати аллопуринол для профілактики подагри

Якщо пацієнт не дотримується схеми застосування Алопуринолу і дозування, призначеної лікарем, у нього можуть виявитися побічні ефекти. Йдеться про таких станах:

 • алергічні реакції;
 • підвищення температури тіла;
 • анемія;
 • скачки кров’яного тиску;
 • гіперглікемія;
 • погіршення зору;
 • порушення еректильної функції;
 • депресивні стани;
 • головні болі та ін.

При гострому нападі спостерігається істотне погіршення стану пацієнта. Алопуринол при загостренні подагри допомагає вирішити цю проблему, хоча і не є препаратом невідкладної допомоги.

Якщо ж в ході терапії у хворого виявляються побічні ефекти, йому доведеться відмовитися від подальшого прийому медикаменту.

Питання щодо скасування та заміни препарату обов’язково потрібно обговорювати з лікарем.

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як приймати

Якщо прийняти “Алопуринол” разом зі спиртним, дія препарату буде повністю нейтралізовано, також небезпечно вживати спиртне протягом першого місяця лікування

При лікуванні алопуринолом необхідно враховувати його взаємодію з іншими лікарськими препаратами. Особливо це стосується засобів, які впливають на швидкість проведення обміну речовин в організмі.

Деякі з них можуть негативно відбиватися на активних метаболітах даного медикаменту і знижувати ефективність його терапевтичної дії.

Цю інформацію містять відгуки від медиків, в яких вони висловлюються про властивості даного препарату.

У зв’язку з цим необхідно уникати взаємодії лікарського препарату з наступними засобами:

 • піразинамід;
 • сульфінпіразон;
 • Пробенецид;
 • фенілбутазон;
 • Кетазон.

Препарат може негативно позначатися на функціонуванні внутрішніх систем організму за умови його поєднання з деякими видами антибіотиків, наприклад, пеніцилінами.

З обережністю лікарський засіб можна комбінувати з протидіабетичними і кроворазжіжающімі засобами. В даному випадку Аллопуринол може посилювати активність взаємодіючих з ним препаратів.

Категорично забороняється комбінувати медикаментозний засіб з алкогольними напоями. Спиртовмісні продукти підвищують рівень в крові сечової кислоти. В результаті цього суставное захворювання лише загострюється.

Якщо одночасно прийняти алкоголь і Аллопуринол, то у пацієнта розвинеться запаморочення, апатія, блювання, судоми і діарея. Не виключається кровотеча з внутрішніх органів.

Алопуринол уповільнює дію ксантиноксидази – ферменту, який бере участь в утворенні сечової кислоти, тим самим зменшуючи її вміст у крові і тканинах. При прийомі препарату з сечею виділяється велика кількість ферментів гипоксантина і ксантину.

При хворобах печінки препарат не використовується тільки в разі вираженого синдрому цитолізу, асоційованого як з лікарським ураженням органу, так і з токсичним. З огляду на, що тільки 20% «Алопуринолу» метаболізується печінковими клітинами, його застосування не вимагає значного зменшення дози.

Середнє її значення становить 300 мг на добу, хоча кількість застосовуваного ліки повинен знижуватися при значному збільшенні маркерів цитолізу у відповідь на урікостатіческую терапію.

Застосовуючи «Аллопуринол» при подагрі, клініцист очікує певного терапевтичного ефекту. У випадку з даною патологією потрібно зменшення кількості новоствореної сечової кислоти, яка провокує загострення.

Базисна терапія призначена для уражень кількості таких загострень перебігу захворювання. Тоді подагра відмінно контролюється, хоча вимагає постійного дотримання специфічної дієти.

В оцінці ефективності препарату «Аллопуринол» відгуки лікарів є найбільш показовими. Характеристиці підлягають клінічні ефекти і випадки поєднаного лікарського ураження органів.

З огляду на те, що лікарська речовина впливає на перебіг біохімічних реакцій, побічних ефектів його застосування теоретично повинно бути значно більше, ніж у рецепторзавісімих засобів. Однак «Аллопуринол» відрізняється невеликою кількістю клінічно важливих побічних ефектів, а його терапевтична цінність досить висока.

Для лікування суглобових хвороб фармацевтична промисловість на сьогоднішній день випускає багато ефективних лікарських засобів. Алопуринол для лікування подагри є одним з таких дієвих препаратів.

Для зняття болю і для лікування подагри призначають Аллопуринол – ефективне медикаментозне засіб, що застосовується при підвищеному вмісті сечової кислоти в крові. Препарат призначають тоді, коли лабораторні аналізи показують гиперурикемию, при почалися ускладнення у вигляді подагри.

Алопуринол випускається у формі таблеток у блістерній упаковці по 10 штук і у флаконі по 50 таблеток. Вартість ліків коливається в межах 70 -100 рублів.

Перед тим як почати терапевтичні заходи в лікуванні подагри, рекомендується уважно вивчити механізм дії Алопуринолу, наявність протипоказань таблеток, зіставити ці дані зі станом здоров’я хворого. Без призначення лікаря прийом ліків неприпустимий.

При строгому дотриманні дієти і приписів уролога пацієнти починають помічати через кілька місяців полегшення свого стану.

Всі аналоги призначаються, як і Аллопуринол, для зменшення сечової кислоти і утворення її уратів в організмі хворих на подагру. Алопуринол можливо замінити іншим препаратом. На питання пацієнта, який препарат вибрати, може відповісти тільки лікуючий лікар, так як у кожного аналога є свої особливості і побічні ефекти.

Практично будь-який препарат має на ринку аналоги, що відрізняються за ціною або складу. Алопуринол не є винятком. Існує ряд засобів, призначених для прийому при подагрі. Найвідоміші аналоги Алопуринолу – Аллопуринол-Егіс, Аллопуринол Сандоз і пурінола.

Препарат під назвою Аллопуринол-Егіс незначно відрізняється складом допоміжних компонентів. Дозування, показання та протипоказання у нього такі ж, як і у Алопуринолу.

Те ж саме можна сказати і про інших аналогах. Найчастіше препарати відрізняються за вартістю. Проте заміна Алопуринолу на аналогічне засіб ні в якому разі не повинна відбуватися без консультації лікаря.

У мережі переважають позитивні відгуки про алопуринол. Це не дивно, адже при прийомі згідно з інструкцією він здатний надати значний терапевтичний ефект.

Марина, 54 роки: «З недавніх пір у мене з’явилися болі в області плеча. Я вирішила не зволікати і здати аналізи. Виявляється, сечова кислота у мене набагато вище норми – наздогнала подагра! Лікар заборонив мені є солоне і жирне, а ще прописав препарат під назвою Аллопуринол.

Пила я його так, як призначив терапевт. Через 6-7 днів біль стихла, правда не обійшлося без побічних ефектів – з’явилися почервоніння на шкірі. Цю проблему вирішила половинка таблетки Тавегіл. Алопуринол – дієвий засіб від подагри, яке, звичайно, не варто приймати без призначення лікаря. »

Раміль, 42 роки: «Раніше я, безумовно, чув про подагру, адже з нею зіткнулася моя мама. Нещодавно лікар виявив підвищений рівень сечової кислоти і у мене теж. Болей у мене поки не виникало, і як добре, що я проходив обстеження саме зараз. Лікар призначив Аллопуринол. Через 2 тижні сечова кислота і правда прийшла в норму – так що препарату 10 з 10. »

 1. Первинна і вторинна подагра.
 2. Нирковокам’яна хвороба з утворенням уратів.
 3. Первинна і вторинна гіперурикемія.
 4. Цитостатична і променева терапія новоутворень.
 5. Псоріаз.
 6. Масивна терапія кортикостероїдами.
 7. У комплексному лікуванні епілепсії у дітей.

Детальну інформацію про механізм дії препарату і свідченнях можна знайти в інструкції по застосуванню або з’ясувати у свого лікуючого лікаря.

Лікування алопуринол – це багаторічний і безперервний процес. Можна, хоча і не бажано, зробити перерву на 2-3 тижні, але за умови нормальних показників крові і сечі і тільки з дозволу лікаря.

Самостійно переривати прийом ліків не рекомендується, так як при скасуванні Алопуринолу рівень сечової кислоти починає зростати вже на 3-4 день.

Головною вимогою при лікуванні цим препаратом є суворе дотримання дієти. Найменша похибка в харчуванні зводить всі зусилля лікаря і пацієнта «нанівець» .Прінімать алкоголь під час лікування алопуринолом заборонено, так як він знижує ефективність препарату.

З основних протипоказань можна виділити наступні:

 • ниркова недостатність;
 • вагітність і період годування груддю;
 • ідіопатичний гемохроматоз;
 • загострення подагричного артриту;
 • індивідуальна чутливість до препарату.

Даний засіб призначають при хворобах, причиною яких є гіперурикемія, тобто підвищений рівень сечової кислоти. Перевищення рівня повинно бути значним – таким, який вже неможливо знизити до норми тільки за рахунок дієти і відмови від шкідливих продуктів.

Засіб застосовується для лікування подагри (як первинної, так і вторинної), гіперурикемії, псоріазу, сечокам’яної хвороби. Може використовуватися в комплексному лікуванні дитячої епілепсії, а також при терапії новоутворень (як променевої, так цитостатической). Служить профілактикою для освіти уратів при ракових захворюваннях.

Вживання Алопуринолу заборонено в період вагітності або годування груддю.

Цей препарат не поєднується з низкою інших ліків, тому повинен призначатися тільки фахівцем.

Неправильне харчування знижує ефективність ліків. Під час всього курсу лікування заборонені спиртні напої.

Алопуринол при подагрі є найбільш дієвим і ефективним засобом, який відновлює метаболічні процеси і знижує ризик розвитку ускладнень.

Порушення обміну сечової кислоти лікується двома видами препаратів різного призначення. Перші знижують утворення уратів в людському організмі, інші сприяють виведенню сечової кислоти, але при цьому збільшують навантаження на нирки.

 

Алопуринол для усунення кристалів уратів

Вартість і придбання медикаменту

Таблетки від подагри Алопуринол можна придбати за 80-85 рублів, якщо упаковка містить 30 штук по 300 мг активного компонента. За 50 штук (по 100 мг) доведеться заплатити близько 95-100 рублів.

Якщо з якихось причин розглянутий препарат не підходить, лікуючий лікар підбирає аналог. Замінники Алопуринолу не завжди містять таку ж активну речовину.

У деяких випадках це ліки, які надають подібний вплив на організм:

 • Алопуринол-Егіс. Цей аналог коштує 105 рублів за 30 таблеток по 300 мг. Якщо в баночці 50 штук по 100 мг, то вона коштує на 10-20 рублів дорожче.
 • Алопуринол Нікомед також призначають при подагрі. Вартість упаковки коливається в межах 150-200 рублів.
 • Зілорік – це ще один аналог Алопуринолу, застосовуваний при подагрі. Випускається в дозуванні 100 і 200 мг. Упаковка в 50 таблеток коштує приблизно 75 рублів.
 • Санфіпурол містить таке ж активну речовину, як і Аллопуринол. 2-х кратний прийом на добу ліки допомагає стримувати прояви патології. Ціна за упаковку в 30 таблеток коливається в межах 100 рублів.

При необхідності заміни Алопуринолу, медики також призначають Ремід, мілуріт, Аллопін. Самостійно вибирати аналог небезпечно. Всі препарати можуть мати різні протипоказання.

Перш ніж відповісти на питання про те, чи можна при подагрі приймати «Аллопуринол», необхідно з’ясувати, що являє собою медикамент, як він впливає на організм.

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як приймати

Це протизапальний препарат, що порушує синтез сечової кислоти, в складі якого знаходиться така діюча речовина, як алопуринол в кількості 100 або 300 міліграмів. Цей компонент є інгібітором ксантиноксидази, що утворює з ксантина сечову кислоту.

В якості додаткових компонентів до складу ліків виступають: крохмаль, тальк, стеарат магнію, моногідрат лактози, повідон, целюлоза, желатин та інші.

Лікарський засіб випускається у формі таблеток, які поміщені в блістери в кількості 10 штук. В одній упаковці можуть перебувати 3 або 5 блістерів. Також таблетки в кількості 30 або 50 штук можуть бути поміщені у флакон темного кольору.

Як приймати «Аллопуринол» при подагрі, розповість доктор, коли результати аналізів пацієнта будуть показувати розвиток гіперурикемії, тим більше, якщо вона дала ускладнення у вигляді подагри. В останньому випадку препарат застосовують систематично.

Крім цього, медикамент призначається в таких випадках:

 1. Первинна або вторинна гіперурикемія різного генезису.
 2. Ускладнення сечокам’яної хвороби.
 3. Променева терапія.
 4. Лікування кортикостероїдами і цитостатиками.
 5. Нефропатія уратная.
 6. Сечокам’яна хвороба, що супроводжується високим рівнем в організмі сечової кислоти.

Придбати ліки можна в деяких аптечних мережах або в онлайн-аптеках. Для його покупки потрібен рецепт від лікаря. Ціна ліки буде залежати від кількості таблеток в упаковці і їх дозування. Вартість буде приблизно такою:

 1. 50 таблеток по 100 мг – від 94 до 106 рублів.
 2. 30 пігулок по 300 мг – від ста до ста сорока рублів.

У разі, коли Аллопуринол (його ціна починається від 80 рублів за упаковку) з якихось причин застосовувати не можна або він відсутній в доступній аптеці, доводиться приймати рішення, ніж замінити цей засіб.

Нижче наведені аналоги із зазначенням середньої ціни за упаковку і країни-виробника:

 1. Алопуринол-Тева – 132 руб., Ізраїль.
 2. Алопуринол Нікомед – 130 руб., Швейцарія.
 3. Алопуринол-Егіс – 93 руб., Угорщина.
 4. Колхицин – 1700 руб., Німеччина, Австрія, Італія, Португалія, Індія і В’єтнам.
 5. Аденурік – 2580 руб., Німеччина.
 6. Мілуріт – 1800 руб., Угорщина.
 7. Аллупол – 110 руб., Росія, Угорщина.
 8. Фулфлекс- 355 руб., Росія.

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як приймати

Популярні раніше аналоги Алло, Колхицин, Аллозия, пурінола, Ремід, Санфіпурол, Зілорік зараз не продаються в аптеках зважаючи на втрату реєстраційних номерів.

Алопуринол при подагрі: чи ефективно ліки

Головна> Спина

28.03.2020

Розглянутий препарат не наділений знеболюючим ефектом. У моменти загострення приймати його неефективне. Однак систематичне лікування допоможе запобігти напади. Для забезпечення максимального ефекту важливо знати, як приймати Аллопуринол при подагрі.

Склад і механізм дії

Ліки від подагри містить активний компонент – алопуринол. Його концентрація залежить від форми випуску лікарського засобу. В якості допоміжних речовин інструкція перераховує наступні компоненти:

Прийом Алопуринолу забезпечує контроль над виробленням і стимулювання виведення сечової кислоти. Активний компонент ліки перешкоджає життєдіяльності ксантиноксидази. Це фермент, що дозволяє Гіпоксантин окислюватися і синтезуватися в патологічні фрагменти. За рахунок цього процесу і контролюється в крові рівень сечової кислоти сечової.

Після вживання препарату, через 1,5 години він уже активно працює. А через 3-4 години ліки досягає максимальної концентрації в крові, всмоктуючись в травній системі.

Форма випуску

Препарат Аллопуринол випускають у вигляді таблеток. В аптеках пропонують ліки в блістерних пачках. В одній пластині – 10 таблеток (по 100 або по 300 мг). Цифра вказує на дозування активного компонента.

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як приймати

Також можна придбати таблетки, розфасовані у пластмасові флакони. В 1 упаковці – 50 штук. Флакон поміщений в картонну коробку.

Показання та протипоказання

Алопуринол допомагає при таких захворюваннях:

 • сечокам’яна патологія з формуванням сечокислих конкрементів;
 • подагрі (первинна, вторинна стадії);
 • цитостатична і променева терапія злоякісних утворень;
 • гемабластома (лімфосаркома, гострий лейкоз, хронічний мієлолейкоз);
 • псоріаз;
 • гіперурикемія;
 • травматичний токсикоз;
 • в ході проведення кортикостероїдної терапії препарат допомагає попередити нефропатию;
 • вроджена дисфункція пуринового обміну в дитячому віці.

Лікування подагри препаратом не проводять при наступних патологіях:

 • ниркова недостатність;
 • наявність гіперчутливості у пацієнта до будь-якого компонента.

Таблетки не призначають в ранньому дитячому віці. Їх дозволено приймати після 3-х років. У період вагітності препарат також не використовують. А якщо існує необхідність приймати ліки в період лактації, годування малюка грудним молоком припиняють.

Спосіб застосування та дозування

Пити Аллопуринол при подагрі потрібно, дотримуючись дозування. Зазвичай цей критерій визначає лікар.

Згідно з інструкцією, для дорослого пацієнта рекомендована мінімальна доза становить 100 мг. Максимум можна прийняти 800 мг. Це 8 таблеток по 100 мг.

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як приймати

Розраховується дозування, згідно концентрації кислоти в крові пацієнта:

 • Помірна гіперурикемія лікується прийомом 2-4 таблеток по 100 мг протягом дня. Прийом поділяють на 2 рази. Активна фаза терапії закінчується через 2-3 тижні. Після цього переходять на підтримуючу терапію. У цей період призначають по 2-3 таблетки на добу, розділивши їх на 2-3 прийоми.
 • Алопуринол при загостренні подагричної хвороби приймають дрібно. Дозування в добу становить 6-8 таблеток по 100 мг. За раз приймають не більше 2-х штук. В середньому при загостренні подагри інтенсивне лікування триває близько місяця. Потім протягом 2-3 місяців пацієнтові рекомендована підтримуюча терапія. У цей період п’ють по 1-3 таблеток на добу. За один прийом – не більше 1 штуки.
 • Дітям від 3 до 6 років можна прийняти препарат, розрахувавши добове дозування, виходячи з маси тіла дитини. На 1 кг ваги – 5 мг. Старшим дітям на 1 кг ваги дозволено приймати по 10 мг ліки. Добову дозу ділять на 3 – прийому.

Розглянутий лікарський препарат приймають після їди, запиваючи достатньою обсягом рідини.

Побічні ефекти

Численні відгуки до алопуринолу при подагрі вказують на те, що препарат добре переноситься. У рідкісних випадках виникають такі побічні явища:

 • нудота блювота;
 • біль в животі;
 • пронос;
 • висипання на шкірі;
 • гіперемія;
 • свербіж;
 • порушення сну;
 • пригнічений стан;
 • амнезія.

Вкрай рідко ліки здатні спровокувати ексфоліативнийдерматит, артралгія, лихоманку.

Аналоги і їх вартість

Алопуринол при подагрі: при загостренні, результативність, як приймати

Таблетки від подагри Алопуринол можна придбати за 80-85 рублів, якщо упаковка містить 30 штук по 300 мг активного компонента. За 50 штук (по 100 мг) доведеться заплатити близько 95-100 рублів.

Якщо з якихось причин розглянутий препарат не підходить, лікуючий лікар підбирає аналог. Замінники Алопуринолу не завжди містять таку ж активну речовину.

У деяких випадках це ліки, які надають подібний вплив на організм:

 • Алопуринол-Егіс. Цей аналог коштує 105 рублів за 30 таблеток по 300 мг. Якщо в баночці 50 штук по 100 мг, то вона коштує на 10-20 рублів дорожче.
 • Алопуринол Нікомед також призначають при подагрі. Вартість упаковки коливається в межах 150-200 рублів.
 • Зілорік – це ще один аналог Алопуринолу, застосовуваний при подагрі. Випускається в дозуванні 100 і 200 мг. Упаковка в 50 таблеток коштує приблизно 75 рублів.
 • Санфіпурол містить таке ж активну речовину, як і Аллопуринол. 2-х кратний прийом на добу ліки допомагає стримувати прояви патології. Ціна за упаковку в 30 таблеток коливається в межах 100 рублів.

При необхідності заміни Алопуринолу, медики також призначають Ремід, мілуріт, Аллопін. Самостійно вибирати аналог небезпечно. Всі препарати можуть мати різні протипоказання.

Тетяна Гросова, медсестра, спеціально для Ortopediya.pro

Related posts

Leave a Comment