Естроген у чоловіків: норма і який вплив підвищеного рівня на організм?

Естроген у чоловіків: норма і вплив підвищеного рівня на організм Естрогени, які є жіночими гормонами, присутні і в чоловічому організмі. Кількість їх невелика, але вони необхідні, і тому при відхиленні їх показника від норми порушується нормальний стан людини. Найчастіше зустрічається надлишок жіночих гормонів, які призводять до зовнішніх змін у чоловіків за жіночим типом, а також порушень сексуальних функцій. При появі підозри на те, що мало місце порушення рівня гормону в організмі, потрібно обстеження і при необхідності лікування. Залишати проблему без уваги неприпустимо, так як це вкрай небезпечно для здоров’я чоловіка.

Роль естрогенів у чоловічому організмі

Естроген у чоловіків: норма і вплив підвищеного рівня на організм

Здорові кістки без остеопорозу у чоловіків – заслуга естрогенів

Присутність естрогенів в організмі чоловіка є вкрай важливим, так як вони виконують відразу кілька серйозних функцій. Головними завданнями жіночих гормонів у чоловіків є:

 • забезпечення правильності процесу набору м’язової маси;
 • збереження міцності кісток;
 • підтримання стабільного нервового і емоційного стану;
 • збереження правильного обміну речовин;
 • попередження розвитку гіпоксії м’язів і органів навіть при сильних фізичних навантаженнях;
 • попередження розвитку захворювань серцево-судинної системи;
 • збереження нормального стану зовнішнього вигляду шкіри.

Так як правильну роботу організму забезпечує тільки естроген, який міститься в нормі, важливо стежити за показниками цього гормону. При його підвищенні організм відчуває важкий стрес і порушується робота внутрішніх органів і нервової системи.

Норма естрогенів в чоловічому організмі

Естроген у чоловіків: норма і вплив підвищеного рівня на організм

Для чоловіків існують свої норми естрогенів

У нормі рівень естрогенів у чоловіків повинен знаходитися в межах від 15 до 60 пг / мл. Іноді лікарі вважають допустимим значення до 70 пг / мл. Відхилення показників в більшу чи меншу сторони вважається порушенням.

У літньому віці у чоловіків, коли рівень тестостерону падає, може підвищуватися кількість естрогенів.

В цьому випадку при появі виражених ознак дисбалансу потрібне проведення терапії так само, як і в молодому віці.

Підвищений рівень естрогенів у чоловіків: причини

Естроген у чоловіків: норма і вплив підвищеного рівня на організм

Причиною підвищеного рівня може стати ожиріння

Для вироблення естрогену у чоловіків велике значення має речовина ароматаза, яка утворюється з жирових тканин при зниженні рівня тестостерону. Саме вона бере участь в процесі перетворення гормону тестостерону в естроген. Таким чином, якщо в організмі чоловіка підвищується кількість ароматази, то зростає і рівень естрогену. Основними причинами для розвитку порушення є:

 • природні вікові зміни;
 • прийом деяких лікарських препаратів, в першу чергу стероїдів і анаболіків;
 • ожиріння;
 • ракові новоутворення будь-якої локалізації;
 • порушення в роботі печінки;
 • зловживання спиртними напоями, які були отримані за допомогою методу бродіння, через що у них високий вміст фітоестрогенів;
 • вживання в дуже великих кількостях бобових, які також містять високий обсяг фітоестрогенів;
 • надмірне вживання кави, так як цей напій призводить до руйнування тестостерону в організмі;
 • тривалий вплив несприятливих факторів навколишнього середовища, коли в організм надходить велика кількість канцерогенів.

При виявленні у чоловіка підвищення рівня жіночих гормонів важливо точно визначити причину розвитку цього стану. Головне завдання при цьому виключити наявність небезпечних патологій.

Як виявляється підвищений рівень естрогенів у чоловіків

Естроген у чоловіків: норма і вплив підвищеного рівня на організм

Пацієнти можуть вказувати на зміну рівня тиску

Симптоми підвищеного вмісту естрогенів в організмі наростають поступово. Через це чоловік не завжди своєчасно звертає увагу на порушення свого стану. Про те, що сталася гормональна розбалансування в організмі, свідчать наступні ознаки:

 • збільшення ваги при збереженні звичного раціону харчування;
 • відкладення жиру за жіночим типом на стегнах і животі;
 • помітне збільшення грудей;
 • тиск;
 • зменшення обсягу волосяного покриву;
 • порушення в сексуальній сфері;
 • зміни в розмірі статевих органів.

У тому випадку, коли у чоловіків відзначаються 2 і більше симптомів, ймовірність того, що має місце саме підвищений рівень естрогенів, висока.

Якщо ж присутній тільки 1 з перерахованих ознак, то його як діагностичний розцінювати не можна, і потрібно повне обстеження, а не тільки аналізи, спрямовані на визначення рівня гормону.

Чим небезпечний підвищений рівень естрогенів

Естроген у чоловіків: норма і вплив підвищеного рівня на організм

Високі естрогени небезпечні розвиток судинних катастроф

При тривалому підвищеному рівні жіночого гормону в організмі чоловіка розвивається стан, який може становити небезпеку не тільки для здоров’я, але і для життя.

На тлі порушення підвищується ризик виникнення серцево-судинних захворювань (в тому числі інфарктів та інсультів), важких депресій, набряків різної інтенсивності, пухлин простати і молочних залоз, також поступово розвивається імпотенція.

При спадкової схильності до онкології гормональний дисбаланс підвищує ймовірність появи ракових уражень печінки, шлунка і щитовидної залози. З огляду на всі ризики, пов’язані з неправильним гормональним фоном, при виявленні порушення потрібне обов’язкове проведення лікування. Розраховувати, що проблема вирішиться сама, не слід, так як це практично неможливо.

Показання та підготовка до аналізу

Естроген у чоловіків: норма і вплив підвищеного рівня на організм

Для проведення дослідження є ряд свідчень

Показаннями для проведення аналізу є стану, при яких є підозра на наявність гормонального дисбалансу. Також визначення рівня речовини в організмі потрібно при розвитку імпотенції. У літньому віці визначення гормонів показано при наявності захворювань серцево-судинної системи для оцінки ризиків їх прогресування.

Чоловіки можуть здавати аналіз крові на гормони в будь-який день, на відміну від жінок, у яких рівень речовин в організмі змінюється в залежності від днів циклу. Для отримання достовірних результатів обов’язковою умовою є правильна підготовка до дослідження. Вона включає в себе дотримання таких вимог:

 • голодна дієта протягом 10 годин до забору матеріалу;
 • відмова від алкоголю за добу до аналізу;
 • відмова від куріння за 3-4 години до здачі крові;
 • зниження фізичних і емоційних навантажень напередодні і безпосередньо вранці перед процедурою;
 • відмова від прийому лікарських препаратів за 2 дні до аналізу, якщо вони не прописувалися за життєвими показаннями.

Якщо є індивідуальні особливості організму або потрібен постійний прийом ліків, треба заздалегідь повідомити про це лікаря.

Як знизити рівень естрогенів: дієта і лікування

Естроген у чоловіків: норма і вплив підвищеного рівня на організм

Займатися самолікуванням заборонено!

Коли рівень гормонів підвищений незначно, досить зміни раціону харчування. З нього слід виключити напої, отримані шляхом бродіння, і бобові.

У той же час в меню треба включити продукти, багаті клітковиною і лінганамі, які сприяють виведенню зайвих естрогенів, що надходять в організм ззовні.

У меню обов’язково повинні бути присутніми геркулес, ріпчаста цибуля, чорний хліб, топінамбур і лляне насіння.

Самостійно призначати собі лікарські препарати не можна, вони можуть бути прописані тільки лікарем за результатами обстеження. Такі заходи боротьби з підвищеними естрогенами потрібні тільки в важких випадках, коли одного зміни харчування виявляється недостатньо. Зазвичай прописується препарат «Кломіфен».

Хірургічне лікування порушення проводиться, тільки якщо у хворого є ракові утворення печінки або легенів. У цьому випадку після видалення пухлини, якщо подальший розвиток захворювання не відбувається, гормональний рівень нормалізується сам.

При появі навіть незначних підозр на те, що починається гормональна розбалансування в організмі, чоловікові потрібно обов’язково звернутися до ендокринолога. Так як рівень естрогенів може виявитися підвищеним в будь-якому віці, то не слід вважати таке порушення властивим виключно літнім.

Як проявляється підвищення рівня естрогенів у чоловіка і що з цим робити

Естроген – це різновид стероїдних гормонів, які виробляються як у жінок, так і у чоловіків. Їх вважають жіночими статевими гормонами, але для чоловічого організму їх рівень також має важливе значення. Розглянемо, який вплив чинять дані гормони на чоловічий організм і які симптоми спостерігаються у випадках підвищення їх рівня.

Естроген у чоловіків: норма і вплив підвищеного рівня на організм

Де виробляються ці гормони у чоловіків і їх ефекти

У чоловічому організмі естрогени виробляють яєчники і кора надниркових залоз. Їх кількість значно нижче, ніж у жінок. Але цей факт не означає, що чоловікам вони зовсім не потрібні.

Найактивнішим естрогеном є естрадіол. Він утворюється з тестостерону під впливом ферменту ароматази. У чоловіків нормальний вміст цих гормонів забезпечує наступні ефекти:

 • регулює роботу нервової системи;
 • сприяє підтримці статевого потягу;
 • поряд з тестостероном забезпечує зростання м’язової тканини;
 • підтримує нормальний рівень «корисного» холестерину.

З віком гормональний баланс чоловіки змінюється. Рівень естрогену починає рости. Це викликає неприємні симптоми і серйозний психологічний дискомфорт. Ще гірше, коли вміст цих гормонів підвищується у молодих хлопців під впливом різних факторів. Відомі випадки суїцидів на тлі ускладнень (наприклад, гінекомастії) підвищеного рівня естрогенів.

Естроген у чоловіків: норма і вплив підвищеного рівня на організм

З віком кількість естрогенів зростає, а тестостерону падає.

Причини підвищення естрогенів у чоловіків

Існує багато хвороб і станів у чоловіків, при яких спостерігається підвищений рівень даного гормону. Зупинимося на найпоширеніших:

 1. Ожиріння і зайва вага. В жировій тканині накопичується фермент ароматаза, який перетворює тестостерон в естроген.
 2. Надмірне вживання деяких естрогенсодержащих продуктів:
 • пиво – лідер за вмістом фітоестрогенів. Надмірне вживання пива та інших алкогольних напоїв пригнічує вироблення тестостерону і сприяє підвищенню рівня жіночих гормонів;
 • кава і кофеинсодержащие напої. Одна-дві чашки кави в день не змінять рівень гормонів, але надмірне захоплення кавою може його підвищити через якийсь час;
 • соя і бобові сприяють підвищенню рівня цих гормонів.
 1. Незбалансоване харчування , пристрасть до смажених, м’ясним, гострим і солодких страв – все це фактори ризику гіперестрогенеміі.
 2. Гормон-продукують пухлини надниркових залоз (кортикоестрома) і яєчок. Ці утворення можуть викликати гіперпродукцію естрогенів.
 3. Генетичні захворювання, наприклад, синдром Клайнфельтера. При цій хворобі гинуть клітини яєчок і зменшується вироблення тестостерону. На цьому тлі спостерігається відносна гіперестрогенемія і характерні симптоми.
 4. Прийом деяких лікарських препаратів , наприклад, Кломіфен стимулює синтез естрогенів, а Спіронолактон гальмує утворення андрогенів.
 5. Важке ураження печінки. Естрогени у чоловіків инактивируются в печінці. Якщо її функціональна активність знижена (цироз, гепатит), то рівень цих гормонів в крові може бути підвищений.

Читайте також:   Трибестан, інструкція із застосування для чоловічої потенції

Важливо! У нормі співвідношення тестостерону до естрадіолу у чоловіків дорівнює 300 до 1. Зміст естрогенів в чоловічому організмі в нормі не перевищує 15-60 пг / мл.

Як виявляється підвищений рівень естрогену у чоловіків

Симптоми збільшення кількості цих гормонів залежать від ступеня і причини такого стану. У більшості випадків гіперестрогенемія у чоловіків може проявитися наступними симптомами:

 • збільшення зайвої ваги при звичайному раціоні;
 • відкладення жирової тканини за жіночим типом (область стегон, живота);
 • гінекомастія (збільшення грудей);
 • розлади сексуальної функції, зменшення зовнішніх статевих органів;
 • зменшення волосяного покриву;
 • зміна тембру голосу;
 • артеріальна гіпертензія;
 • головні болі по типу мігрені та інші.

Естроген у чоловіків: норма і вплив підвищеного рівня на організм

Причиною ожиріння може стати гормональний дисбаланс

Як знизити рівень естрогену?

Перед лікуванням і зниженням рівня цих гормонів, потрібно уточнити їх кількість в крові і можливу причину цієї проблеми. Якщо причиною підвищення стали проблеми з алкоголем або харчуванням, то спробувати повернути колишній рівень гормонів можна просто дотримуючись нескладні рекомендації:

 • уникати стресових ситуацій;
 • відмова від вживання всіх алкогольсодержащих напоїв;
 • обмеження кави;
 • підвищити рівень фізичної активності, оскільки це сприяє виробленню тестостерону;
 • відмова від лікарських препаратів, що впливають на гормональний фон;
 • прийом вітамінів і мінералів, які сприяють інактивації гормонів в печінці (залізо, мідь, цинк, селен та ін.);
 • поступове зниження зайвої ваги;
 • обмеження вживання деяких продуктів, які багаті рослинними естрогенами. Хоча цей пункт піддається жарким дискусіям.

Естроген у чоловіків: норма і вплив підвищеного рівня на організм

Чоловікові потрібно стежити за харчуванням і фізичними навантаженнями, а також уникати стресів.

У випадках, коли ці гормони неможливо знизити тільки харчуванням і дієтою вдаються до допомоги фармакології. Для лікування гіперестрогенеміі у чоловіків використовують:

 • антиестрогенні препарати (Кломіфен, Тамоксифен). Кломіфен – дуже цікавий препарат. При низькому вмісті естрогенів в організмі він підсилює їх синтез, а при високому починає гальмувати їх секрецію. Ці кошти використовують при андрогенної недостатності, а також затримки статевого розвитку у хлопчиків;
 • кошти, які пригнічують активність ароматази. Ароматаза – це фермент, який перетворює тестостерон в естроген. Інгібітори ароматази – Летрозол і ін. Крім цього, пригнічують її активність деякі антиоксиданти (аскорбінова кислота, цинк, вітамін Е).

Якщо причиною проблеми стають гормонпродуцирующая пухлини надниркових залоз або яєчників, то вдаються до оперативного втручання. Після операції за показаннями призначають хіміотерапію.

Питання до лікаря

Питання : У чоловіка виявили підвищений рівень естрогену. Такий стан може стати причиною безпліддя і що нам робити?

Відповідь : Так, підвищений рівень цього гормону може бути причиною чоловічого безпліддя. Для підбору схеми лікування, потрібно знати причину, яка викликала цей стан.

Питання : Підвищений естроген може викликати проблеми з потенцією?

Відповідь : За чоловіче лібідо відповідає тестостерон, тому якщо в організмі визначається підвищений рівень естрогенів, то швидше за все будуть проблеми з потенцією і сексуальним потягом.

Естроген у чоловіків: функція, користь, шкода, норма, діагностика

Естроген – «жіночий» гормон, тому не всі знають, що естроген у чоловіків присутній теж.

Естрогени у чоловіків – функція, користь і шкода

Естроген у чоловіків відіграє колосальну роль в підтримці здоров’я. Він відповідає за:

 • молодість і пружність шкіри;
 • стабілізацію нервово-емоційного стану;
 • міцність кісток;
 • підтримання метаболізму;
 • попередження гіпоксії (кисневого голодування);
 • набір м’язової маси;
 • профілактику серцево-судинних патологій.

Але користь може принести тільки нормальна концентрація речовини в організмі, в той час як надлишок естрогену для чоловіка може бути небезпечний. Він призводить до гінекомастії, ожиріння, депресії, імпотенції і набряків. Тому важливо розуміти, як знизити естроген у чоловіків , ніж він небезпечний і до якого лікаря слід звернутися.

Норма естрогену у чоловіків

Норма естрогену у чоловіків становить від 15 до 60 пг / мл, за деякими даними, до 70 пг / мл. В процесі утворення речовини вагому роль відіграє ароматаза, яка виникає з жирової тканини при зниженні тестостерону. Після цього проблема починає прогресувати, то є велика кількість ароматази веде за собою все більше зменшення концентрації тестостерону.

Ароматаза бере участь в процесі перетворення тестостерону в естроген. Відповідно, чим вище концентрація ароматази в організмі, тим більше естрогену продукується.

Естроген у чоловіків: норма і вплив підвищеного рівня на організм

Симптоми високого рівня естрогену у чоловіків

З огляду на той факт, що тестостерон і естроген тісно пов’язані, симптоми підвищеного естрогену корелюють з ознаками низького тестостерону.

В першу чергу, необхідно пояснити таке явище, як фемінізація зовнішнього вигляду чоловіка. Найбільше це помітно по ожиріння жіночого типу, коли в першу чергу збільшуються в обсязі стегна. Більш серйозним ускладненням надлишку естрогену є гінекомастія – збільшення грудних залоз.

Також підвищений естроген у чоловіків викликає зменшення рослинності на тілі. Але крім зовнішніх змін, гормональний дисбаланс може стати провокатором серйозних соматичних патологій і функціональних розладів, в число яких серцево-судинні патології, еректильна дисфункція, безпліддя і рак простати.

Прояв гинекомастии на тлі підвищення естрогену

Гінекомастія – часте явище, яке супроводжує гіперестрогенеміі. Воно являє собою збільшення молочних залоз у чоловіків під впливом гормональних причин. Це захворювання зустрічається у новонароджених, а також у підлітків в період гормонального розвитку. У цьому випадку лікування може і не знадобитися: явище самостійно зникне з часом.

Але вікова гінекомастія, а також гінекомастія, яка виникає в результаті захворювань (пухлин яєчок, надниркових залоз). У цьому випадку необхідно провести ретельну діагностику всього організму, виявити патологію і усунути її, доповнивши медикаментозну терапію правильною дієтою.

Причини високого вмісту естрогенів в чоловічому організмі

Механізм перетворення ароматази відбувається під впливом деяких факторів, головним з яких є підвищений вміст жиру. Винуватцями проблеми можна також назвати регулярне вживання таких продуктів, як пиво і цукор, але, з огляду на той факт, що вони самі по собі тягнуть ожиріння, першопричиною гормонального дисбалансу можна все-таки вважати саме зайву вагу.

Таким, механізм підвищення гормону починається з неправильного харчування і гіподинамії (зниження рухової активності), що тягне за собою збільшення ароматази, зниження тестостерону, і, відповідно, збільшення естрогену.

Гіпогонадизм у чоловіків: симптоми і лікування

Не можна виключити і такий природний фактор зміни рівня гормону, як старіння. Після 50-60 років рівень тестостерону починає неухильно знижуватися, а рівень естрогену, відповідно, збільшується. Крім того, з віком збільшується ризик патологій різних органів, де виробляється естроген у чоловіків .

Естроген у чоловіків: норма і вплив підвищеного рівня на організм

Діагностика рівня естрогенів у чоловіків

Перш ніж дізнатися, як знизити рівень естрогену у чоловіків , важливо зрозуміти необхідність відвідування лікаря. Вивчивши причини підвищення рівня гормонів, можна подумати, що єдиний спосіб лікування – це стабілізація маси тіла. Однак правильна дієта лише частина терапії. Одна з основних завдань лікаря – виключити наявність наступних патологій:

 • пухлини надниркових залоз (кортикостерома);
 • генетичні захворювання;
 • гепатит;
 • цироз;
 • синдром Клайнфельтера.

У разі підтвердження цих патологій лікар призначає відповідне лікування, іноді – хірургічне.

Як знизити рівень естрогену

Естроген в чоловічому організмі нормалізується за допомогою цілого комплексу заходів. План лікування може призначати виключно лікар, самолікування не тільки неефективно, але й небезпечно. Тільки контрольована лікарем терапія може привести до необхідного результату – поліпшення самопочуття і нормі естрогену .

Препарати і таблетки для зниження естрогену

Перед тим як з’ясувати, як знизити рівень естрогенів , корисно знати, що препарати з такою дією можна класифікувати на дві категорії:

 • антіестрогени ;
 • антиоксиданти.

Антиестрогени – це препарати, які безпосередньо впливають на гормон, зменшуючи його концентрацію в організмі. Іншими словами, це своєрідні блокатори естрогену , які дають можливість швидко знизити і стабілізувати рівень гормону в організмі.

В аптеці антіестрогени можна знайти під такими назвами:

 • Клостилбегит;
 • Тамоксифен.

Антиоксиданти – речовини, які спрямовані не тільки безпосередньо на зниження гормонів, але і беруть участь у багатьох біохімічних процесах. В тому числі, саме вони беруть участь в перетворенні тестостерону в естроген. Тому прийом естрогенів перешкоджає цьому процесу і сприяє зменшенню естрогенів .

Такі препарати можна знайти під назвами:

 • летрозол;
 • аскорбінова кислота.

Важливо розуміти, що без етіологічного лікування, тобто, без усунення першопричини патології, ефект від препаратів для зниження естрогенів малоефективний.

Правильне харчування

Дієтотерапія – один з найефективніших способів корекції гормонального рівня. Перш ніж ввести в раціон продукти, що знижують естроген , важливо зрозуміти необхідність нормалізації маси тіла. Для цього потрібно скласти меню з незначним (не більше 15%) дефіцитом калорій, врахувати наявність всіх нутрієнтів (білків, жирів і вуглеводів), мінералів, вітамінів і клітковини.

Читайте також:   Захворювання простати у чоловіків, симптоми і лікування

Додатково потрібно регулярно займатися помірним фізичним навантаженням, щоб збільшити м’язову масу і добитися жироспалювання.

При складанні меню важливо виключити продукти, що містять естроген у великій кількості :

 • соя;
 • горох і боби;
 • цитруси;
 • полуницю;
 • ожину;
 • чорницю;
 • виноград;
 • цукор і солодка здоба;
 • часник;
 • алкоголь (особливо, пиво);
 • кава.

Цей перелік джерел природних естрогенів не є повним, тому кожному чоловікові корисно дізнатися все продукти, багаті естрогенами , щоб уникати їх вживання або мінімізувати їх кількість в раціоні.

Також потрібно знати, в яких продуктах міститься естроген в мінімальній кількості, і вживати їх регулярно: капуста, кабачки, риба, горіхи.

Ці продукти, що знижують естроген , повинні складати основу раціону чоловіка. Також позитивний вплив надає вживання достатньої кількості рідини.

Але з це рекомендацією слід бути обережним чоловікам, які страждають від захворювань нирок і щитовидної залози.

У випадках легкого гормонального дисбалансу можна впоратися із захворюванням за допомогою одного лише правильного харчування. В інші випадках, щоб знизити естроген, таблетки є незамінною частиною терапії.

Здоровий спосіб життя

Відповідь на питання як нормалізувати естроген , завжди так чи інакше включає в себе рекомендації щодо здорового способу життя.

Що включає в себе це поняття? Перш за все, мова йде про повну відмову від шкідливих звичок: куріння, вживання алкогольних напоїв, неправильного харчування.

Організм людини є саморегулюючою системою, але вплив зовнішніх чинників здатне нівелювати цю здатність. Тому перехід на правильне і корисне спосіб життя дасть можливість швидше і простіше впоратися з проблемою.

Причини і лікування низького тестостерону у чоловіків

Крім таких важливих способів, як знизити естрогени , як стабілізація нормальної ваги і помірні регулярні фізичні навантаження, важливо уважно ставитися до прийому препаратів.

По-перше, прийом естрогенів і антиестрогенов, як і будь-яких ліків должнен призначатися тільки лікарем.

По-друге, і при складанні терапевтичного плану для зменшення рівня естрогену у чоловіків , потрібно повідомити лікаря про всі хронічних захворюваннях і регулярно прийнятих препаратів.

Також і під час лікування у інших лікарів вузької спеціалізації, потрібно попереджати лікаря про факт лікування гормонального дисбалансу, щоб препарати не «конфліктували» між собою, не посилювали і не нівелювали дію один одного.

Естроген у чоловіків: норма і вплив підвищеного рівня на організм

Знижений рівень естрогену у чоловіків і як підвищити

Високий рівень гормону – не єдина проблема, з якою можуть зіткнутися чоловіки. Як збільшити вироблення естрогену – не менш актуальне питання, якщо його рівень нижче норми.

Раніше диференціювати брак тестостерону від дефіциту естрогенів було складно, тому багато симптомів, що свідчать на користь нестачі естрогену , традиційно відносили до зниженого тестостерону.

Ситуація виглядає наступним чином: коли тестостерон падає, організм за допомогою ароматази перетворює його в естроген. Але чим менше тестостерону стає в організмі, тим менше біоматеріалу, який можна трансформувати, тому відзначається низький рівень естрогену .

Через те, що низький рівень гормонів має розмиту клінічну картину, визначити «винуватця» патології складно. Ця проблема є дуже актуальною для сучасної медицини. Відомо лише те, що баланс цих двох гормонів дозволяє підтримувати в нормальній кількості і рівні жирову і м’язову тканину, загальне самопочуття і хорошу потенцію.

Відповідь на питання, як підвищити рівень естрогену , не може бути однозначним і універсальним для кожного випадку: одному пацієнтові потрібні препарати естрогенів з хімічним складом, а іншому – естрогени рослинного походження ( травиестрогени ), третій же зможе обійтися спеціальною дієтою.

Тому симптоми зниженого естрогену немає сенсу розглядати відокремлено, лікування повинно бути спрямоване на нормалізацію гормонального балансу в цілому.

Профілактика рівня гормону у молодих людей

Для чоловіків старше 50 років надлишок або недолік естрогену може бути фізіологічною нормою. Але молоді чоловіки можуть самостійно вплинути на збереження гормонального балансу в організмі. Для цього необхідно пам’ятати про низку правил.

 1. Щоб не зіткнутися з симптомами підвищеного естрогену , важливо ретельно стежити за своїм харчуванням, скорочувати вживання продуктів, в яких у великій кількості присутні рослинні естрогени (фітоестроген ): пиво, цукор, кава.
 2. Оптимальний рівень фізичної активності також може вплинути на те, що препарати, що містять естроген , не знадобляться чоловікові довгі роки.
 3. Вкрай важливо регулярно проходити медичне обстеження – диспансеризацію, мета якої виявити соматичні патології на ранній, безсимптомною стадії.
 4. При появі характерних ознак дисфункції (загальна слабкість, еректильна дисфункція) потрібно негайно відвідати лікаря і отримати вказівки, як знизити гормон естроген.
 5. Слід ретельно вивчити склад і дію регулярно прийнятих препаратів: якщо в прийнятих таблетках естроген присутній в високій кількості, високий ризик, що такий побічний ефект, як гіперестрогенемія, дасть про себе знати.
 6. Ліки з естрогенами можна приймати тільки під контролем лікаря і з обов’язковим регулярним обстеженням крові (контроль лікування).

Знаючи, на що впливає естроген, що це таке , в яких препаратах міститься естроген і чим він небезпечний для чоловічого здоров’я і самопочуття, можна попередити розвиток захворювання, або встигнути його вилікувати на ранній стадії.

Підвищений рівень естрогенів у чоловіків: симптоми, причини, лікування

Естроген у чоловіків: норма і вплив підвищеного рівня на організмДорогі читачі, в даній статті ми розглянемо, до яких проблем призводить підвищений рівень естрогенів у чоловіків.

Естрогени вважаються жіночими статевими гормонами. Вони виробляються в яєчниках жінок і в невеликих кількостях – в яєчках і корі надниркових залоз чоловіків. У чоловіків, як правило, низький рівень естрогенів.

Підвищений рівень естрогенів є проблемою не тільки для жінок, але і для чоловіків.

До недавнього часу дослідження були виключно зосереджені на вплив естрогенів на здоров’я жінок і відповідно тестостерону на здоров’я чоловіків.

В даний час відомо, що естрогени у чоловіків грають важливу роль в регуляції тестостерону, деяких функціях мозку, здоров’я кісток і шкіри, сексуальної функції / лібідо, серцево-судинної системи, а також регулювання холестерину.

Як правило, тестостерон і естроген у чоловіків знаходяться в певному балансі. При зростанні рівня естрогенів, рівень тестостерону знижується, так що симптоми високого рівня естрогенів, як правило, виникають поряд з симптомами низького рівня тестостерону. Тому симптоми підвищеного рівня естрогенів у чоловіків важко відрізнити від симптомів низького рівня тестостерону.

Симптоми підвищеного рівня естрогенів у чоловіків  

Найбільш поширеними симптомами є:

 • сексуальна дисфункція (низьке лібідо, зниження ранкових ерекцій, зниження еректильної функції). Естроген стимулює виробництво пролактину, який викликає еректильну дисфункцію за допомогою придушення гормону дофаміну;
 • збільшені груди (розвиток грудних залоз, гінекомастія);
 • нижчі симптоми сечових шляхів, пов’язаних з доброякісну гіперплазію передміхурової залози (ДГПЗ);
 • збільшення простати і рак простати;
 • безпліддя;
 • ризик інсульту і інфаркту;
 • збільшення жиру на животі (це також може бути симптомом низького рівня естрогену);
 • зниження швидкості обміну речовин (метаболізму) за рахунок підвищення рівня серотоніну і зниження функції щитовидної залози;
 • почуття втоми;
 • втрата м’язової маси і м’язового тонусу;
 • погіршення пам’яті;
 • низька стресостійкість;
 • емоційні розлади, особливо депресія;
 • цукровий діабет 2 типу;
 • надлишок естрогену пригнічує вивільнення лютеїнізуючого гормону і, отже, вироблення тестостерону.

Як видно з наведеного вище списку, чоловіки з підвищеним рівнем естрогенів піддаються високому ризику розвитку серйозних проблем зі здоров’ям.

Останні дослідження показують, що підвищений ризик розвитку діабету не залежить від рівня тестостерону, а залежить від високого рівня естрогенів. Високий рівень естрогенів у чоловіків також збільшує ризик розвитку раку простати і аутоімунних захворювань.

Причини підвищеного рівня естрогенів у чоловіків

До дисбалансу рівнів естрогенів і тестостерону у чоловіків можуть привести ряд факторів.

Старіння. Похилий вік пов’язаний зі збільшенням ароматази, ферменту, який перетворює тестостерон в естроген. Літні чоловіки насправді мають більш високі рівні естрогену, ніж жінки після менопаузи.

Збільшення жирової тканини по відношенню до м’язової.

 

 Збільшення жирової тканини і зниження м’язової, як правило, відбувається з віком, а так само з такими порушеннями обміну речовин, як ожиріння і цукровий діабет 2 типу.

Жирова тканина містить ароматазу і, таким чином, перетворює тестостерон в естроген. Жир також служить в якості резервуара для зберігання естрадіолу. Обидва ці фактори призводять до підвищення рівня естрогенів у чоловіків.

Терапія тестостероном. У чоловіків, які лікуються ін’єкційними формами синтетичного тестостерону, майже завжди підвищується рівень естрогенів. Біоідентічних (природна) терапія тестостероном може привести до підвищення рівня естрогенів у чоловіків, особливо при надмірному її використанні, а також при тестостерон-терапії чоловіків з ожирінням.

Несправна зворотний зв’язок. Коли у чоловіка занадто підвищується рівень естрогенів, то це може привести до несправності системи зворотного зв’язку, тобто відбувається як би «обман» мозку і насінники починають виробляти ще менше кількості тестостерону. Це може привести до домінування естрогену, збільшуючи симптоми підвищеного рівня естрогену.

Дефіцит естрогенів також може бути проблемою для чоловіків

Низький рівень естрогенів так само може бути проблемою для здоров’я чоловіків. Причому деякі симптоми дефіциту естрогенів можуть бути такими ж, як і при його надлишку.

Недавнє дослідження, що вивчає важливу роль естрогенів в регуляції жирових відкладень і статевої функції у чоловіків, виявило, що найбільш серйозними наслідками дефіциту естрогенів у чоловіків є різке зниження функції збудження і ерекції.

Читайте також:   Вітаміни для зачаття дитини для чоловіків

Крім того, у чоловіків зі зниженим рівнем естрогену більш високі рівні внутрішнього (вісцерального) жиру в черевній порожнині, що, як відомо, збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, діабету і метаболічного синдрому. Крім того, у чоловіків з дефіцитом естрогенів зменшується міцність кісток і підвищується ризик їх переломів.

Як контролювати рівень естрогенів?

Найважливішим ключовим фактором є гормональний баланс естрогенів з тестостероном, а не абсолютне значення рівня самих естрогенів. На щастя, ряд дієт, здоровий спосіб життя і природні методи лікування можуть зберегти збалансованим рівень естрогенів. До найбільш вивчених методів можна віднести наступні:

 • Їжте кілька разів на тиждень хрестоцвіті овочі. Такі хрестоцвіті овочі, як брокколі, цвітна капуста, капуста, брюссельська капуста, китайська капуста і ріпа, містять велику кількість глюкозинолатів, які в організмі перетворюються в біологічно активні сполуки, які допомагають знизити активність естрогену і збільшити детоксикацію естрогену.
 • Добавки з індол-3-карбінол (I3C) і 3,3′- дііндолілметаном (Diindolylmethane, DIM). Ви можете, поряд зі споживанням хрестоцвітних овочів з їх найбільш корисними сполуками I3C і DIM, після консультації з лікарем застосовувати добавки цих сполук: I3C (200 мг в день) і DIM (100 мг в день).
 • Отримуйте достатню кількість вітаміну B12, фолієвої кислоти, бетаїн і холіну. Ці поживні речовини, відомі як метилові донори, допомагають поліпшити біохімічний процес, відомий як метилювання, який є важливою функцією в метаболізмі естрогенів і їх детоксикації. Добрими харчовими джерелами є м’ясо, риба, молюски, яйця, шпинат, буряк і лобода.
 • Збільште споживання волокон, виконуйте фізичні вправи і знижуйте надлишкову вагу. Вони також є важливими природними методами зниження високих симптомів естрогену у чоловіків.

Якщо ви відчуваєте симптоми підвищеного рівня естрогенів і / або низького рівня тестостерону і ви не отримуєте полегшення протягом декількох місяців від реалізації цих природних методів лікування, необхідно звернутися за консультацією до лікаря. Ви можете отримати користь від замісної гормональної терапії і / або більш інтенсивного режиму природного лікування.

Ось такі основні симптоми і причини підвищеного рівня естрогенів у чоловіків. Як ми бачимо, для чоловіка важливий не тільки нормальний рівень тестостерону, а й необхідна підтримка нормального рівня естрогенів.

Здоров’я вам.

З повагою, Сергій Айдинов

Спасибі, що поділилися статтею в соціальних мережах!

Естроген і естрадіол у чоловіків: норма за віком. Ознаки, симптоми і вплив на організм підвищеного і зниженого естрогену і естрадіолу у чоловіків. Як знизити рівень естрогену і естрадіолу у чоловіків? Фемінізація чоловіка естрогенами: наслідки, фото

У статті описані норми екстрадіола і екстрогена у чоловіків. Так само є інформація про те, що очікує чоловіків, якщо кількість екстрогена, екстрадіона в організмі буде вище або нижче норми.

Багато патології проявляються внаслідок порушення вироблення того чи іншого гормону. Ці біологічні активні компоненти регулюють практично всі функції життєдіяльності.

Найчастіше збої вироблення різних гормонів відбуваються у жіночої половини населення. Слабка стать більше схильний до таких змін в діяльності організму. Однак порушення балансу активних речовин бувають і в чоловіків.

Далі дізнаємося, що буде, якщо відбувається збій при виробленню естрогену естрадіолу.

Що таке і за що відповідає естрадіол і естроген у чоловіків?

Всього буває три варіанти естрогенів: Е2 (естрадіол), Е1 (естрон), Е3 (естрол).  (E2) – один з найактивніших естрогенів . Це так званий – жіночий статевий гормон естрадіол.

Саме завдяки йому жінки мають гарну шкіру, волосся, ідеальну фігуру. Також він виконує деякі функції і в чоловічому організмі.

Тому присутність його в нормальній кількості необхідно і сильній статі.

Збій гормонального фону

Естрадіол – відповідає за роботу м’язів. Він контролює роботу серця, сечового міхура, скелета, кишечника і т.п. Двадцять відсотків даного гормону народжується в клітинах Лейдінг, вони знаходяться в яєчках.

Решта гормони зароджуються в периферичних тканинах. Саме тестостерон перетворюється в естрадіол за допомогою впливу ароматази.

Тому, чим вище кількість гормону Е2 в системі організму, тим нижче вміст тестостерону.

Незважаючи на те, що Е2 – жіночий гормон, чоловікам він теж необхідний, але тільки в меншій кількості, ніж жінкам. Крім вищеописаних процесів, він ще відповідає за безліч інших біологічних процесів .

 1. Стан обмінних процесів. Від естрадіолу залежить, вироблення холестерину, кальцію. Якщо цього естрогену у чоловіка в надлишку, то він почне повніти.
 2. Виробленню сперми теж сприяє естрадіол. Завдяки йому у чоловіка нормально функціонують репродуктивні процеси.
 3. Кисневий обмін, еластичність судин, згортання крові у чоловіків безпосередньо залежить від Е2.
 4. Якщо у вас нормальний баланс цього естрогену, то ви не будете відчувати дратівливості, зможете контролювати свої емоції.

Нормальний вміст естрогенів у чоловіків

ВАЖЛИВО : Стабільний баланс естрадіолу здатний забезпечити представникам сильної статі захист від патологій, позбавити від ожиріння, налагодити сексуальне життя. Дозволить тримати в нормі м’язову масу тіла.

Естроген і естрадіол у чоловіків: норма по возрастуСоотношеніе тестостерону і естрадіолу і естрогену у чоловіків: норма

З роками як у жінок, так у чоловіків рівень гормонального фону може порушуватися. Через це відбуваються такі порушення здоров’я, як погіршення зору, порушення в роботі серцево-судинної системи, ожиріння, втрата м’язової маси і т.д. Тому стежити треба ретельно за балансом естрогенів.

При нормальній діяльності організму у молодих людей має за одну добу вироблятися близько 35-40 мкг Е2 (естрадіолу). Стабільний баланс його становить близько 3,2 нг / дл або (75-106 пмоль / л).

якщо вимірювати в інших одиницях, то рівень естрадіолу може коливатися в межах 16-72 пг / мл, а в деяких дослідницьких лабораторіях цей показник трохи інший, він становить: 11,8-41,5 пг / мг.

Хоча самому розшифрувати дані складно, краще довіряти цю справу лікаря-фахівця.

Норма естрадіолу, естрогену в організмі чоловіка

Щоб дізнатися справжні свідчення гормону , чоловікам в обов’язковому порядку слід виключити зі свого «звичного розкладу» не тільки шкідливу їжу, а й звички :

 1. Не можна курити за три-чотири доби до здачі аналізів. Ризикуєте навмисно знизити показник естрадіолу.
 2. Постарайтеся не навантажувати себе важкою фізичною працею або спортивними тренуваннями.
 3. Протягом трьох днів не займайтеся любов’ю.
 4. Відмовтеся від алкоголю навіть від слабоалкогольних, тому, як рівень цікавить гормону буде некоректним.

ВАЖЛИВО : Забір аналізів в лабораторії в обов’язковому порядку проводяться натщесерце.

Аналізи на гормони

Їли у вас виявиться знижений вміст гормонів , то це загрожує наступними змінами в системах життєдіяльності :

 • прояву остеопорозу
 • Можливість розвитку діабету
 • До ризику розвитку серцево-судинних патологій
 • Виникненню хронічного простатиту
 • До появи проблем з зачаттям дитини і т.п.

Недолік гормонів в організмі чоловіків

Естрадіол, естроген вище норми у чоловіків: що значить, які ознаки, як відбивається на чоловікові, які викликає зміни в організмі?

Підвищення балансу жіночих естрогенів (в тому числі – естрадіолу) у чоловічої половини населення зустрічається не часто (всього у 0,4-3,2%). Джерелами виникнення такої проблеми є ряд причин , серед них:

 • Повнота пацієнта. Завдяки неправильного харчування у чоловіка підвищується вироблення Е2, що автоматично пригнічує гормон – тестостерон.
 • Деякі патології, такі як цироз печінки, пухлини (в тому числі і доброякісні) в яєчках.
 • Підвищений баланс ароматази в парі з тестостероном сприяє виробленню гормонів естрогенів.
 • Надмірне вживання деяких продуктів, теж веде до підвищення естрадіолу. Зокрема – соя, яка міститься в таких продуктових виробах, як ковбаса, молоко, сирні продукти, всілякі йогурти, напівфабрикати, сардельки, сосиски, висококалорійні солодощі і т.д.
 • Не варто захоплюватися пивом, в його складі переважають аналоги вищезазначених гормонів – фітоестрогени. Крім того, інше алкогольне питво містить компоненти, які пригнічують тестостерон, тим самим підвищують рівень естрадіолу.
 • Любителям стрічкових рослин гороху, квасолі і т.п. теж слід бути обережними, є ризик підвищення Е2.
 • Кавоманам, які п’ють міцний напій у великих кількостях (більше 300 мл на добу), є про що переживати. Вони знаходяться в зоні ризику.
 • Не можна вживати багато продуктів, що знижують тестостерон: м’ясо (жирне), фаст-фуд, сіль, кава, цукор, жирні молочні напої, яйця, копченості, здобу, білий хліб.

Депресивні стани через брак естрогену

Підвищення балансу гормонів естрогену у чоловіків викликає такі наслідки :

 • У чоловіків виявляються зміни в зовнішньому вигляді, зокрема: округляється попа, зменшується волосяний покрив на грудях, обличчі, голові. Збільшуються грудні залози.
 • Відбувається зниження маси тіла, надлишок естрогенів призводить до зниження лібідо.
 • Виявляється гінекомастія – точніше пристойно збільшується груди.
 • Спостерігається надлишок емоцій, чоловіки стають вкрай дратівливі, схильні до стресів, депресій.
 • Пригнічується вироблення важливого для чоловічої статі гормону – тестостерону, порушується робота статевих органів.

Якщо ви не стежите за своїм способом життя, нормальним харчуванням, зловживаєте алкоголем, ризикуєте отримати ряд неприємних наслідків, захворювань, пов’язаних з порушенням рівня естрогенів і інших гормонів. Тому при виникненні проблем не запускайте своє здоров’я, звертайтеся до фахівців вчасно – на ранніх стадіях розвитку патологій все можна виправити.

Відео: Естрадіол у чоловіків

Related posts

Leave a Comment