Особливості значення зору – мінус 1, 2 і 3

Зір мінус 1, 2 і 3: що це значить, як бачить людинаПри проведенні діагностичних заходів у офтальмолога перше, що вивчає лікар, – це гострота зору. Визначають її за таблицею Сивцева, а величина показника вимірюється в діоптріях (D).

Гострота зору має числове вираження, розраховане за формулою, і залежить від того, скільки рядків у таблиці бачить пацієнт з заданої відстані.

Коли лікар повідомляє, що у пацієнта “зір мінус 3”, виникає закономірне питання – як інтерпретувати результат і що означає цей діагноз.

 

У статті ми поговоримо про те, як людина з таким зором сприймає навколишній світ, як повинен проходити його побут і чи можна відновити зорову функцію.

Принцип роботи очі і особливості міопії

Головне завдання оптичної системи людини полягає в правильному ламанні і фокусуванні променів (рефракції).

При цьому безпосередньо за гостроту зору відповідає сітківка – оболонка, яка збирає світлові промені і формує попередню картинку.

Для отримання картинки високої ступінь чіткості, необхідно, щоб промені сконцентрувалися точно в центральній зоні сітківки – макули.

При мінусових зоровому сприйнятті зображення створюється не на сітчастої оболонці, а перед нею, що вважається аномалією рефракції. Це захворювання отримало назву міопія, або короткозорість. Анатомічної передумовою аномалії є зміна форми очного яблука – при міопії його збільшено в довжину, тому сітківка виявляється далі площині фокусування.

Як бачить людина з таким зором?

Показники мінусового зору з числовим значенням від 1 до 3 відносяться до міопії незначною мірою.

В цілому для міопії характерно поганий зір вдалину – об’єкти виглядають нечіткими, їх контури розмиваються, деталізувати картинку і розглянути дрібні нюанси людина не може.

 

Для слабкому ступені міопії характерна легка розмитість, при цьому поблизу видимість залишається як і раніше хорошою.

Зір мінус 1, 2 і 3: що це значить, як бачить людина

Людина з такою короткозорістю без окулярів цілком може:

 • читати й писати;
 • працювати за комп’ютером;
 • виконувати дрібну ручну роботу;
 • орієнтуватися в просторі.

Особливих труднощів в побуті людина не відчуває. Але якщо виникає зорова завдання “на відстані”, доводиться одягати окуляри. При короткозорості без оптичних пристосувань хворому складно розрізняти номера наближається громадського транспорту, далеко розташовані цінники в магазині, дивитися на екран телевізора і розпізнавати обличчя перехожих.

ДОВІДКА: Короткозорість може супроводжуватися соматичною симптоматикою – головними болями, хронічною втомою і хворобливими відчуттями в очах.

Деякі пацієнти з діагнозом “зір -3” цікавляться, скільки це відсотків. Відразу слід уточнити, що офтальмологи не вимірюються гостроту у відсотках, а орієнтуються виключно на діоптрії.

Але в народі прижилося саме поняття відсотка. Його можна визначити лише умовно, якщо взяти один рядок таблиці Сивцева за 10%.

При мінус 3 діоптрій людина бачить в середньому 3 рядки, тому таке зір можна позначити як 30-відсоткове.

Про причини короткозорості

Основним фактором розвитку міопії є спадкова слабкість акомодації або генетично обумовлена ​​аномальна форма очного яблука. Не менше значення набуває недотримання правил зорової гігієни:

 • недостатнє освітлення в приміщенні;
 • неправильно організоване робоче місце школяра або дорослого;
 • неправильна постава;
 • тривалі і надмірні зорові навантаження, викликані роботою за комп’ютером, читанням, листом;
 • зловживання гаджетами і комп’ютерними іграми.

Зір мінус 1, 2 і 3: що це значить, як бачить людина

Нерідко короткозорість викликають травми, гормональні збої, проблеми з кришталиком і рогівкою, загальні запальні та інфекційні захворювання, які порушують обмінні процеси очного яблука.

Корекція і лікування

Короткозорість слабкою мірою не стільки лікують, скільки коректують. Корекція міопії дозволяє вести повноцінне життя, добре орієнтуватися в просторі. А найголовніше – уникнути прогресування захворювання і переходу його в наступну стадію.

Традиційно для корекції використовують оптичні пристосування – окуляри і м’які контактні лінзи.

Кожен з двох типів оптики має свої переваги і недоліки:

 • лінзи – обходяться дорого, вимагають особливого догляду, але дають велику свободу дій;
 • окуляри – бюджетний варіант, ними можна користуватися кілька років, але немає такої свободи, як в лінзах.

Рецепт на окуляри і лінзи виписує лікар після діагностики і підбору найбільш комфортною оптики в умовах клініки.

Як відновити хороший зір терапевтичними методами:

 • Зір мінус 1, 2 і 3: що це значить, як бачить людинаприйом вітамінізованих комплексів для поліпшення обмінних процесів і закапування крапель для зняття напруги з очних м’язів;
 • спеціальні апаратні техніки і тренажери – покликані поліпшити стан сітківки, нормалізувати акомодацію і стабілізувати м’язовий тонус;
 • лазерні операції (ФРК, LASEK, LASIK) – дозволяють повністю позбутися від міопії і відмовитися від окулярів.

Операції показані при злоякісної короткозорості, коли гострота зору стрімко погіршується, а консервативні методи виявляються неефективними.

ДОВІДКА: Підтримати роботу зорового апарату допоможуть вітаміни А, С, групи В, а також мінерали залізо, йод, селен, хром, марганець і кальцій.

Найпоширеніші питання

Хоча короткозорість в мінус 3 діоптрії вважається слабкою, пацієнту досить складно обходитися без коректує оптики.

Офісні працівники, які пов’язані переважно з діяльністю на близькій відстані, особливого дискомфорту від міопії не відчувають.

А ось представники активних професій страждають більше – вони змушені постійно носити з собою окуляри або піклуватися про покупку лінз. Далі наведемо відповіді на найпоширеніші питання про міопії.

Як проходить вагітність? Міопія легкого ступеня не відбивається на перебігу вагітності і не становить загрози для майбутньої матері і дитини.

Чи можна народжувати природним шляхом? Мінусове зір 3 діоптрії не викликає відшарування сітківки під час природного розродження і не є показанням до кесаревого розтину.

Зір мінус 1, 2 і 3: що це значить, як бачить людинаЧи можна керувати автомобілем? Можна, але тільки якщо водій під час руху використовує окуляри або контактні лінзи.

Чи беруть в армію з таким зором? При показниках гостроти зору до мінус 6 діоптрій юнак вважається придатним до служби в армії. Але з деякими обмеженнями в фізичному навантаженні. Якщо ж міопія ускладнена вираженим астигматизмом, комісія може розглянути питання про непридатність до військової служби.

Профілактика прогресування хвороби

Якщо появи короткозорості уникнути не вдалося, необхідно подбати про те, щоб хвороба не продовжила прогресувати.

ДОВІДКА: Згідно зі статистикою, 30% населення планети страждає міопією. Причому серед школярів цей показник збільшується до 40%.

Профілактика у дитини:

 • забезпечити хороше освітлення в кімнаті;
 • привчити писати і читати виключно за столом;
 • використовувати для читання книги з великими літерами і картинками;
 • стежити за поставою дитини;
 • дотримуватися оптимальну відстань до книги (30-35 см);
 • не дозволяти користуватися комп’ютером, гаджетами і дивитися телевізор довше 30 хвилин поспіль.

Профілактика у дорослих передбачає дотримання тих же принципів, що і у дітей, але з деякими доповненнями:

 • Зір мінус 1, 2 і 3: що це значить, як бачить людинане читати в транспорті і лежачи на боці;
 • створити максимально комфортне робоче місце за столом – хороша освітленість, зручна спинка і висота стільниці;
 • при роботі за комп’ютером дисплей краще розташувати трохи вище очей і не ближче 35 см від органів зору;
 • робити перерви в роботі кожні 40-50 хвилин, щоб м’язи очі відпочили;
 • щодня виконувати гімнастику для очей, що включає комплекс корисних вправ.

Два ключові чинники профілактики міопії у дітей і дорослих – це регулярні огляди у офтальмолога і зниження навантаження на зоровий апарат.

Нехтувати діагнозом міопія не варто, навіть якщо захворювання протікає в слабкому ступені. Людський зір з плином часу зазнає ряд змін. Тому ніхто не зможе гарантувати, що легка короткозорість залишиться статичної і не переросте в середню і навіть високу ступінь.

Найкраще alt: ( 3

зір -3

Коли окуліст проводить діагностику, він обов’язково перевіряє якість зорової функції. Для цього застосовується таблиця Сивцева. На ній написано літерні символи, зменшувані з кожною новою рядком.

Чим більша кількість букв здатний розгледіти осіб, тим краще гострота його зору.Зір мінус 1, 2 і 3: що це значить, як бачить людина

1-я стадія міопії – це зір 0-3 дптр. Якщо цей параметр трохи більше, діагностується середня стадія короткозорості. Міопія в 3 дптр – прикордонний стан. Пацієнт погано бачить далеко розташовані об’єкти, вони розмиваються, якщо він не застосовує очкову / контактну оптику. Щоб запобігти погіршенню зорової функції, потрібно призначати терапію.

Читайте також:   Як правильно коригувати особа макіяжем за допомогою коректорів – покрокове моделювання

чим обумовлено

Головна причина, по якій буває зір мінус 3 – генетичний фактор. Якщо у одного з батьків діагностовано короткозорість, ймовірно, син / дочка успадкує її. Якщо міопія виявлена у матері і батька, то ризик різко зростає.

Є й вторинні причини, за якими розвивається патологія:

 1. Помутніння кришталика, через якого світловий потік піддається неправильного заломлення, потрапляє не на сітківку.
 2. Підвищення внутрішньоочного тиску, викликане скупченням рідини в камерах. Вони підвищують тиск на сітківку і очний нерв.
 3. Помутніння, механічні травми, запальні процеси в роговичной оболонці.
 4. Помутніння, травма склоподібного тіла.
 5. Порушене харчування сітківки, обумовлене патологією русла мікроциркуляції. Подібний стан викликається утворенням тромбів, атеросклеротичної бляшкою, ішемією, наслідками діабету.
 6. Захворювання очного нерва.
 7. Порушений гормональний фон.
 8. Механічні травми мозку, черепа, очного яблука.

Не у всіх випадках генетичний фактор призводить до погіршення зорової функції. Нерідко трапляється так, що на пацієнта діють негативні чинники, що активізують спадкову схильність:

 • Тривале користування ПК, смартфоном, планшетом, ТВ;
 • Тривале читання книг при недостатньому освітленні приміщення або в лежачому положенні;
 • Робота в кімнаті, де недостатньо освітлення;
 • Неправильно сформована постава, при якій спостерігаються зміщення хребців, здавлювання капілярів, нервової тканини.

Що робити якщо зір мінус 3 ? Доктору потрібно визначити причину патології, тому що при погіршенні зорової функції не завжди достатньо призначити очкову / контактну оптику.

Якщо патологія викликана системними хворобами, то після лікування від них можна буде відновити роботу органів зору.Зір мінус 1, 2 і 3: що це значить, як бачить людина

симптоматика

Що це означає – зір -3? У пацієнта спостерігаються такі симптоми:

 • Розпливання об’єктів, що знаходяться на дистанції простягнутої руки;
 • Утруднені читання книг, написання текстів, обумовлені тим, що пацієнт насилу бачить навіть на малих дистанціях;
 • Погіршення орієнтації в просторі;
 • Регулярні головні болі, викликані надмірним навантаженням на органи зору (якщо пацієнт не користується очкової / контактної оптикою).

Особливих проблем зір -3 не доставляє. Однак якщо вчасно не звернутися до лікаря, не почати використовувати оптику, то органи зору будуть сильно перенапружуватися. Це поступово погіршить зорову функцію, викличе акомодаційні спазм.

Як бачать люди із зором -3

Як бачить людина із зором мінус 3 ? Подібна міопія вважається слабкою, людина може розглядати лише ті об’єкти, які розташовані на дистанції простягнутої руки. Навколишні об’єкти розмиваються.

Пацієнту без оптики важко відшукати будь-які об’єкти в навколишньому просторі, особливо якщо вони мають невеликий розмір. Йому складно читати книги, писати, дивитися ТБ. Водити автомобіль без контактних лінз людям з подібним зором заборонено.

Якщо ж людина користується громадським транспортом, він не зуміє розглянути номер автобуса, маршрутки з зупинки. Особи проходять повз людей розмиваються, тому він може не впізнати навіть близької людини.

як діагностують

Для визначення параметрів очей доктор використовує такі діагностичні методи:

 1. Усне опитування обстежуваного. Окуліст слухає, на що скаржиться пацієнт. При зір мінус 3 пацієнт говорить про погіршення свого зорової функції. Можуть бути скарги на регулярну мігрень.
 2. Загальний медогляд. Зовні у людини не спостерігається яких-небудь ознак патології. Він може час від часу жмуритися, що вважається симптомом міопії.
 3. Перевірка гостроти зору. Для цього застосовують таблиці, на яких намальовані кола з вирізами, зображення, літерні символи. Вибір таблиці залежимо від віку обстежуваного. Чим більше рядків може розглядати пацієнт, тим краще його зорова функція.
 4. Огляд очного дна. Даний спосіб використовується обов’язково, тому що короткозорість може розвиватися при змінених внутрішньоочних структурах. Перед цим пацієнту капають препарат, який розширює зіницю.
 5. УЗД очного яблука. Лікар перевіряє внутріочні структури за допомогою хвиль, що виходять від пристрою.
 6. МРТ, КТ. Даний спосіб діагностики передбачає виведення на дисплей всіх верств очей. Доктор здійснює дослідження яблук очей і мозку. Спосіб використовують, якщо у окуліста є підозри на системну патологію або зміна нервової провідності.Зір мінус 1, 2 і 3: що це значить, як бачить людина

З огляду на зібрану при діагностиці інформацію, доктор ставить діагноз. Після цього призначається терапія.

терапія

Що робити для лікування пацієнта? Все залежить від причини, яка спровокувала патологію. Зазвичай доктор призначає такі ліки і терапевтичні методики:

 • Використання очок або контактної оптики для зниження навантаження на внутріочні м’язові тканини, надання пацієнту можливості нормально бачити;
 • Прийом полівітамінів, в які включені елементи, які нормалізують функціонування очей;
 • Крапельний препарат, який усуває помутніння кришталика;
 • Операція по зміні кришталика, монтажі штучної моделі;
 • Крапельний препарат, який знижує обсяг рідини в очній камері, зменшує тиск всередині ока, позбавляє від глаукоми;
 • Зволожуючі препарати, що пом’якшують очну слизову, що запобігає появі травм і мікроскопічних тріщин;
 • Операція, спрямована на усунення внутрішньоочних ушкоджень;
 • Лазерна корекція зору.

Якщо погіршення зору спровоковано системної хворобою, потрібно спочатку позбутися від неї. Для цього лікар використовує такі препарати:

 • Засоби, які знижують артеріальний і внутрішньоочний тиск;
 • Препарати, що коректують інсулін при діабеті;
 • Ліки, які підсилюють обмін речовин, прискорюють відновлення пошкоджених структур;
 • Протибактерійні препарати;
 • Нестероїдні засоби проти запалень;
 • Засоби проти ішемічної хвороби;
 • Засоби, які розріджують кров’яну плазму при збільшеному освіті тромбів.

Ліки та операції призначає виключно офтальмолог, що означає – самостійне лікування заборонено. Через самолікування стан пацієнта може стати ще гірше, аж до остаточної втрати зору.

Чи можна відновити зір при мінус 3 ? Щоб терапія була ефективною, потрібно використовувати фізіотерапію. До неї зараховуються електрофорез, магнітотерапія, стимуляція лазером. Фізіотерапію проводять близько 4 раз за рік для запобігання можливих ускладнень.

ускладнення

Якщо дорослий / дитина із зором -3 не хоче йти до лікаря, проходити терапію, у нього можуть з’явитися такі ускладнення:

 • Погіршення зорової функції;
 • сліпота;
 • Відшарування сітківки;
 • Крововилив всередині ока;
 • Атрофія очного нерва, сітківки;
 • Порушення харчування очного яблука через капіляри;
 • Регулярна мігрень;
 • Збільшена сухість органів зору, яка призводить до пошкоджень рогівки оболонки.

Для попередження ускладнень потрібно вчасно звертатися до фахівця в сфері офтальмології, навіть якщо зір погіршився незначно.

профілактичні заходи

Щоб запобігти формуванню міопії і не здаватися згодом питанням, як відновити зір мінус 3 , потрібно враховувати такі рекомендації:

 1. Освітлення в кімнаті має бути нормальним. Може застосовуватися як штучне, так і природне освітлення.
 2. Обмежте час, який проводите перед ПК, ТБ, смартфоном, планшетом.
 3. Вживайте їжу, що містить досить вітамінних елементів, мінералів, які потрібні для належного функціонування очей.
 4. Вживайте полівітаміни.
 5. Щорічно проходьте фізіотерапію.
 6. Часто гуляйте на вулиці, де не потрібно концентрувати погляд на близько розташованих об’єктах. У такому випадку головний мозок і яблука очей отримають достатньо кисню.
 7. Вчасно лікуйте системні патології.
 8. Щорічно проходьте медогляд у окуліста, особливо якщо ви страждаєте хронічною хворобою органів зору.
 9. Пам’ятайте про гігієнічних нормах для запобігання попадання інфекції в яблука очей.

При виявленні короткозорості із зором мінус 3 дптр потрібно відвідати окуліста. Він встановить, скільки це в процентах , визначить причину патології, підбере оптимальну терапію. Якщо міопія буде розвиватися, лікар призначить додаткове лікування, операцію. Для запобігання ускладнень потрібно дотримуватися профілактичні правила, які повідомляє вам офтальмолог.

Зір мінус 1, 2 і 3: що це значить, як бачить людина

  •  лікар-офтальмолог Курьянова Ірина Валентинівна

16.03.2020 11:32

Зір мінус 3: причини міопії і її стапені – “Здорове Око”

Зір мінус 1, 2 і 3: що це значить, як бачить людина

Якщо людина із зором – 1 або – 2 діоптрій без окулярів відчуває себе більш-менш нормально, то при -3 розглядати далекі предмети стає вже проблематично.

Як бачить людина, якщо у нього зір -3

У світі ілюзій – саме в цьому стані перебуває короткозорий людина із зором -3. Він сприймає об’єкти не такими, якими вони є насправді. Обриси фігур на відстані стають не чіткими. Великі предмети здаються маленькими і навпаки.

Шкіра на обличчях людей бачиться рівною, майже ідеальною. В якійсь мірі при короткозорості світ перетворюється. Дрібні деталі і шорсткості зникають. Оточення стає розмитим. Як якби зменшити різкість на фото або розтушувати контури картинки.

 

Для порівняння:

 • При -1 людина практично не відчуває дискомфорту. Він просто не бачить дуже далеко.
 • При -2 – складно розрізнити великі написи на відстані 40-50 метрів.
 • Зір -3 перетворює близьке в далеке. Текст з екрану комп’ютера, наприклад, вже не прочитати.

Що таке короткозорість:

Дефект очі, при якому світлові промені фокусуються нема на сітківці, а перед нею, називають короткозорістю. Чим довше очне яблуко, тим гірше людина бачить далеко. Чим вище рівень міопії, тим більше з’являється побічних ефектів. При зір -3 вони стають уже відчутні.

Хвороба в будь-якому випадку прогресує. Особливо це небезпечно в дитячому віці. Тоді зір погіршується стрімко, тому що дитина швидко росте. Комп’ютери, планшети, телефони та інші гаджети підсилюють захворювання надмірним навантаженням на очі.

Небезпеку становить падіння зору більше, ніж на 1 діоптрій в рік.

Проблеми при короткозорості

Погано бачити це вже труднощі. Міопія з часом прогресує. Якщо нічого не робити і продовжувати навантажувати очі, ускладнення не забаряться. Вони при цій хворобі можуть бути наступними:

 • Розтягування судин сітківки. В результаті порушується мікроциркуляція кровотоку в капілярах. У гіршому випадку відбувається відшарування сітківки. А це означає повна втрата зору.
 • Помутніння кришталика.
 • Поява перед очима мушок, плаваючих точок.
 • Освіта плями Фукса через крововиливів в сітківку (важкий випадок).
 • Чимало психологічних проблем доставляє короткозорість з -3.

Зір мінус 1, 2 і 3: що це значить, як бачить людина

У жінок через частого прищура рано з’являються зморшки. Знижується якість життя. Виконання деяких дій в побуті стає скрутним. Неможливо їздити на машині, друкувати, дивитися телевізор. Є ще один неприємний момент. Людина з таким зором погано чує. Так як мозок більше зосереджується на розгляданні предметів.

Що значить зір мінус 3, як з ним бачить людина

Зниження зору при мінусових показниках свідчить про розвиток міопії, тобто короткозорості. Для даної патології характерним є порушення зорового сприйняття предметів, розташованих на далекій відстані. Але прилеглі об’єкти людина бачить досить чітко.

Сітківка, всередині якої розташовані світлові рецептори, є продовженням очного нерва. При нормальному зорі на ній відбувається формування зображення. У разі зниження в негативну сторону у людини розвивається міопія – дефект, при якому зображення формується перед сітківкою.

Корекцією стану повинен займатися офтальмолог.

Мінусові показники зору

Мінусові показники зору свідчать про серйозне захворювання очей під назвою міопія. Дана патологія в офтальмології класифікується як дефект рефракції зорового органу, при якому формування зображень відбувається перед очною сітківкою, а не безпосередньо на ній.

Причиною цього є змінена форма очного яблука – воно витягнуто в довжину. Цифри в даному випадку вказують на ступінь зорових порушень, при яких спотворюється візуалізація об’єктів. І якщо при зорі мінус 1 людина погано розрізняє предмети, розташовані вдалині, то при мінус 7 він їх не бачить навіть перед собою.

Показник мінус три свідчить про слабку міопії. В процесі розвитку захворювання відбувається швидке зниження зору до мінус 4, мінус 5 і т. Д. При даних показниках діагностується міопія середнього ступеня тяжкості.

У разі відсутності адекватного лікування не виключено подальше погіршення стану, що супроводжується зниженням зору до мінус 7, мінус 8-9 і мінус 10 діоптрій (практично повна розмитість навколишнього, найгірше зір).

Причиною патології можуть бути порушення заломлюючої системи зорового органу, в результаті яких посилюється фокусування променів, після чого вони сходяться над сітківкою аналізатора очі, а не на ній. Основною ознакою міопії є розмитість предметів, видимих ​​вдалині.

Міопія із зором мінус два лікується в домашніх умовах. При більш низьких показниках ситуацію можна виправити тільки за допомогою лазерної корекції.

симптоми міопії

Основними симптомами початковому ступені захворювання є:

 • швидка втома очей при читанні або сидінні за комп’ютером,
 • біль і дискомфорт в очах,
 • головний біль,
 • підвищена сльозоточивість,
 • зниження сутінкового бачення,
 • виникнення кіл або мурашок перед очима,
 • сухість слизової,
 • кон’юнктивіти.

Для визначення ступеня тяжкості міопії використовують таблицю з літерними символами різних розмірів. У разі підтвердження діагнозу офтальмологи призначають пацієнтам зарядку для зміцнення очних м’язів і контактні лінзи або окуляри.

Варто відзначити, що носіння оптики загальмовує прогресування хвороби, але гостроту зору не підвищує. Медикаментозна терапія включає застосування крапель і ліки для відновлення кровообігу в зорових органах, але є доцільною лише на початковому етапі захворювання.

Поганий зір при короткозорості, що свідчить про високий ступінь міопії, може стати причиною розвитку незворотних наслідків, пов’язаних з функціонуванням зорового апарату, в тому числі і повної сліпоти.

ступеня

В офтальмології розрізняють три ступені міопії:

ступінь опис
слабка Показники зору мінус 3 діоптрій. Її ознакою є розмитість зображень далеко
Середня Від мінус 3,5 до мінус 6 діоптрій. Крім зниження зорової функції, відбуваються дистрофічні порушення в клітковині, спостерігається розтягнення і стоншення кровоносних судин
висока Гострота зору нижче мінус 6 діоптрій. Характеризується розвитком серйозних патологічних процесів зорової системи: витончення судин і клітковини. На даному етапі людина зберігає здатність бачити пальці на відстані витягнутої руки, але при читанні зір помітно погіршується

причини розвитку

Розтягування оболонок зорового органу, результатом якого стає зниження зору, призводить до порушення мікроциркуляції ока. Причиною міопії нерідко є спадкова схильність.

 

Вроджена короткозорість характеризується аномалією очних яблук, що мають розміри більше звичайних.

При такому розкладі важливу роль відіграє генетичний фактор: якщо короткозорість була у одного або обох батьків, то дитина також може народитися з даною патологією.

Наслідком короткозорості може стати відшарування сітківки ока, кінцевим результатом якої нерідко стає повна сліпота.

особливості лікування

Зниження зору з показником мінус три найчастіше починається у дітей в ранньому віці. До кінця статевого дозрівання захворювання не прогресує, і зір відновлюється саме.

Іноді короткозорість продовжує розвиватися, що нерідко закінчується розвитком злоякісної міопії.

Щоб уникнути негативних наслідків, зниження зору бажано зупинити на початку патологічного процесу. Зазвичай при показниках -3 призначається:

 • Оптична корекція зору за допомогою носіння спеціально підібраних очок. Носити їх слід не весь час, а певна кількість годин.
 • Очні краплі . Їхньою метою використання є зняття м’язової напруги і нормалізація обмінних процесів. При цьому діагнозі використовуються: Цикломед, Тропикамид, Іріфрін і ін.
 • Апаратне лікування з метою нормалізації кровопостачання, підвищення м’язового тонусу, відновлення сітківки і поліпшення стану нервових волокон.

При слабкій міопії пацієнтам показані заняття аматорським спортом або фізкультурою. Помірне фізичне навантаження сприяє поліпшенню кровообігу і підвищенню життєвого тонусу, що найсприятливішим чином позначається на стані очного апарату.

висновок

Короткозорість є тривожним симптомом, при якому погано бачить людина лише віддалені предмети, їх обриси при візуалізації розпливаються до силуетів. У разі найменших ознак міопії необхідно відразу звертатися в лікарню за наданням лікарської допомоги, так як зір при даному захворюванні має стійку тенденцію до зниження.

Що значить зір мінус 2 – це скільки відсотків у дитини, що робити, погано це, чи можна відновити

Гострота зору -2 – діагноз, з яким стикаються щорічно мільйони людей в ході профілактичного огляду у офтальмолога або ж відвідуванні лікаря при перших скаргах на розмите бачення предметів далеко.

І хоча подібний діагноз може викликати занепокоєння, впадати в паніку з цього приводу не треба. Він свідчить про наявність поширеної патології, піддається корекції.

Про те, що це за недуга і як відновити зір, розповість цей матеріал.

Що це таке

Мінус 2 – параметр гостроти зору, характерний для міопії (короткозорості).

Це досить поширене захворювання, яким в тій чи іншій мірі страждають приблизно 800 мільйонів людей на планеті (за останніми даними організації охорони здоров’я). При ньому зображення фіксується на певній галузі сітківки, як у здорових людей, а в просторі перед нею.

Читайте також:   Топ 9 вікових кремів для повік

З цієї причини людина, що страждає на дану патологію, зазвичай непогано бачить близько розташованих предмети, але часто насилу може розрізняти об’єкти, що знаходяться на віддалі.

У медицині розрізняють три ступені міопії:

 • Слабку (до 3 діоптрій);
 • Середню (3-6 діоптрій);
 • Сильну (від 6-ти діоптрій і більше).

При показаннях -2 лікар діагностує слабку ступінь короткозорості. При ній пацієнтові зовсім не обов’язково постійно носити окуляри або лінзи для корекції зору.

Гостроти його зору досить для того щоб розрізняти предмети, що оточують його, орієнтуватися в просторі, читати, писати, але є необхідність в окулярах для роботи за комп’ютером.

 

На цій стадії захворювання зниження комфорту життя незначно. Крім того, воно досить просто коригується і лінзами, і лазером.

Незважаючи на те, що слабка короткозорість, як правило, не викликає у людини значного занепокоєння і з часом він може навіть до неї звикнути, до хвороби потрібно поставитися з належними побоюваннями. Адже дуже швидко вона може прогресувати і розвинутися в більш складну форму, яка набагато гірше буде піддаватися лікуванню.

Саме з цієї причини потрібно вміти вчасно розпізнати недугу навіть на такій стадії, а при наявності на руках висновку спеціаліста, яке підтверджує настільки жалюгідний стан зору – відразу приймати рішення про методи зупинки прогресу короткозорості і ефективної корекції зору. Благо, в наші дні у медицини для цього є необхідні кошти.

причини

Зниження зору до -2 у людей може з’являтися з різних причин. Серед них:

 • генетична схильність до короткозорості;
 • механічні пошкодження ока;
 • ослаблення тканин склери;
 • порушення акомодації;
 • систематичне порушення гігієни зору.

Супутніми чинниками розвитку цієї недуги можна вважати загальне ослаблення організму, хвороби судин, нестача в організмі вітамінів і мінералів.

Дослідження причин ослаблення зору, особливо, на ранніх стадіях хвороби, вкрай важливо для підбору правильної стратегії лікування.

Також нерідко такі показники можуть спостерігатися у підлітків при брехливої ​​короткозорості. У подібних випадках вони викликані перевтомою і порушенням гігієни зору. Однак ж при усуненні даних факторів стан очей може стабілізуватися, і хвороба пройде безслідно. В інших випадках така тактика боротьби з недугою не дасть ефективності.

Саме тому пацієнтові, котрий виявив у себе симптоми подібного недуги, варто тверезо оцінити умови роботи, дотримання загальних правил гігієни зору, роль спадкового чинника, щоб надати лікаря максимально повну інформацію при зборі анамнезу.

Інформацію про амбліопії можна подивитися в даному матеріалі.

симптоми

Міопія на всіх стадіях, включаючи ранню, має схожу виражену симптоматику з такими характерними проявами:

 • напруга очей;
 • втома після тривалого читання або водіння;
 • проблеми з концентрацією зору на об’єктах, розташованих на віддалі, їх розмитість;
 • головні болі.

Симптоми міопії можуть бути більш-менш інтенсивно виражені в залежності від стадії недуги.

Однак в будь-якому випадку вони будуть прямим показанням для відвідування лікаря і проходження повноцінного обстеження і подальшого лікування.

діагностика

Достовірно ступінь короткозорості, в тому числі, при показнику -2, може бути встановлена тільки в хорді комплексного офтальмологічного дослідження. Воно повинно включати:

 • перевірку гостроти зору за таблицями;
 • вимірювання довжини очі (проводиться в кабінеті ультразвукової діагностики);
 • перевірку рефракції;
 • огляд очного дна (даний етап діагностики дозволяє лікареві оцінити стан судин пацієнта, а також сітківки зорового нерва);
 • дослідження товщини рогівки в різних точках за допомогою ультразвуку.

Зазвичай такий діагностики досить для виявлення причин і стадії захворювання. На її основі лікар може поставити точний діагноз і призначити адекватне лікування вже в день звернення пацієнта в спеціалізовану клініку.

З лікуванням і симптомами катаракти ви можете ознайомитися тут.

лікування

Кваліфіковане лікування короткозорості, в тому числі, при показаннях гостроти зору в -2, проводять за загальною схемою, яка працює в трьох напрямках. Вона передбачає:

 • зупинку патологічного зростання очі (якщо такий симптом є) шляхом склеропластики;
 • попередження ускладнень;
 • відновлення рефракції шляхом хірургічної корекції, застосуванням спеціальної оптики або ж ортокератологіі – методики, заснованої на використанні окремого типу лінз – нічних.

Також лікування короткозорості на ранніх стадіях передбачає регулярне виконання гімнастики для очей. Вона спрямована на поліпшення обмінних процесів в тканинах ока, підвищення гостроти зору і зняття напруги.

Нерідко саме такий комплекс вправ спрямований на зупинку прогресування хвороби. Крім нього в терапевтичних цілях пацієнту також нерідко призначають прийом медикаментозних місцевих препаратів: крапель для очей, вітамінів.

Супроводжують вони і методи лазерної або ж хірургічної корекції, коли мова йде про якнайшвидшому відновленні тканин ока.

Найбільш ефективні методи лікування, в тому числі, хірургічну корекцію, зазвичай призначають людині тільки до 25-30 років. Саме в цей період короткозорість стабілізується. До того ж рекомендується використовувати в основному терапевтичні методи, які на ранніх стадіях також можуть давати хороший результат.

У переважній більшості випадків вірно підібране лікування короткозорості допомагає подолати хворобу повністю. Однак же, якщо воно не було належним чином проведено, великий ризик виникнення ускладнень: появи недуг, значно важчих, ніж міопія.

Інформацію про мікрохірургію очі можна дізнатися в даній статті.

ускладнення

У медичній практиці відомо кілька важких ускладнень міопії. Серед них:

 • Глаукома.
 • Відшарування сітківки.
 • Катаракта.
 • Макулодистрофія.

Зазвичай дані ускладнення характерні для сильної міопії. Однак не варто ігнорувати можливість їх появи в тих випадках, якщо ваші показники гостроти зору вище -3. Пам’ятайте: хвороба може дуже швидко прогресувати і буквально за кілька місяців привести вас до цих тяжких наслідків.

Всі перераховані вище недуги в тій чи іншій мірі несуть ризик незворотної втрати зору. Саме тому пацієнтові, у якого було діагностовано міопія на будь-якій стадії, потрібно зробити все, щоб їх уникнути. Крім основного лікування допоможуть йому в цій справі і профілактичні методи.

Про симптоми глаукоми можна прочитати перейшовши за цим посиланням.

профілактика

Короткозорість, як і інші проблеми зору, не можна виключити з імовірністю 100% в кожному конкретному випадку. Однак можна істотно знизити ризики їх появи, а також сповільнити розвиток патології, якщо у вас вона вже виявлена. Допомогти в цій справі можуть прості профілактичні заходи. У їх число входить:

 • гімнастика для очей;
 • дотримання норм гігієни органів зору;
 • корекція раціону з додаванням в нього максимальної кількості продуктів для зору, що містять необхідні вітаміни і мінерали (рибу, чорницю, моркву, боби та інше);
 • регулярний огляд у окуліста не менше разу на півроку;
 • прийом профілактичних препаратів проти короткозорості: крапель і вітамінних комплексів;
 • помірні фізичні навантаження: гімнастика, плавання, фітнес.

Ці профілактичні заходи в окремих випадках дозволяють не тільки попередити короткозорість або зупинити її прогрес, але і значно поліпшити зір. Однак на подібний ефект пацієнт може розраховувати тільки в тому разі, якщо виконує приписи регулярно і скрупульозно. Інакше вони будуть малоефективні.

Чому виникає дискомфорт при носінні лінз ви дізнаєтеся з цієї статті.

А дана стаття розповість про методику корекції зору перфораційними очками з дірочками.

У вашої дитини червоні білки очей: тоді ця стаття для вас: https://eyesdocs.ru/zabolevaniya/krasnye-pyatna-pod-glazami/prichiny-u-detej.html

Відео

висновки

Як бачимо, показник гостроти зору -2 є досить поширеним серед пацієнтів різного віку і свідчить про міопії незначною мірою, яка поступово прогресує. Однак ж впадати в паніку при виявленні такого відхилення не потрібно.

Куди розумніше відразу звернутися до офтальмолога за кваліфікованою допомогою, пройти діагностику та лікування, що дозволить вам в короткі терміни якщо не подолати хворобу, то, щонайменше, зупинити її на тривалий час.

Також не забувайте за правильний раціон харчування, що включає в себе продукти для відновлення зору.

Related posts

Leave a Comment