Що таке фістулографія свища – особливості підготовки і проведення процедури

Фістулографія свища: що показує, підготовка і проведенняФістулографія є одним з особливих методів діагностики, який застосовується для дослідження Свищева патологічних процесів, що відбуваються в суглобах або кістках. При цьому методі дослідження діагност може детально вивчити поточний стан процесу у пацієнта, а також спостерігати за перебігом і розвитком захворювання, що допоможе правильно вибрати метод терапії і призначити схему лікування.

Фістулографія – це рентгенологічний метод дослідження, який дозволяє виявити наявність свищів в суглобової і кісткової тканинах. У більшості випадків така діагностика проводиться при комплексному обстеженні кісткової системи, яке необхідно для виявлення можливих патологій.

Основою для такої методики служить контрастну речовину, яка при використанні рентгенівського випромінювання здатне дати ясну картину захворювання, наявності Свищева ходів, а також ступінь тяжкості і область ураження.

За допомогою даного методу діагностики можна виявити виникнення і розвиток запального процесу, перебіг абсцесу, а також будь-які чужорідні тіла в тканинах організму. Фістулографія також визначає і напрямок наявних Свищева ходів, що в подальшому дозволяє точніше і швидше визначитися з належною терапією.

Контрастною речовиною при даній діагностиці найчастіше виступає спиртової або масляний розчин йоду.

Перед початком обстеження Свищева ходи ретельно прочищаються, після в них вводять необхідну кількість контрастної речовини, яке пройшовши по всій довжині свища, дозволяє визначити їх довжину і напрямок.

У деяких випадках, для особливо чутливих пацієнтів або при сильних больових відчуттях, дана діагностика проводитися під місцевою анестезією.

Застосовується дане дослідження в першу чергу для повної інформації про виявлене свище, тривалості його ходу, ступеня розвитку захворювання, а також про місце його розташування. Також використовують фістулографія повторно при вже виявленому захворюванні для корекції призначених раніше терапевтичних процедур.

Призначає проведення даного дослідження лікар, який також визначає і частоту його застосування. Повторно призначають таку діагностику тим пацієнтам, у яких тривалий час відсутній позитивний результат при використовуваних методах лікування.

Показання до проведення процедури

Фістулографія свища: що показує, підготовка і проведенняТаку методику призначають в різних випадках. Наявність будь-яких свищів – це однозначний привід для проведення даної процедури, адже фістулографія дозволяє повністю побачити картину захворювання, на підставі чого фахівець складе відповідне лікування. Показанням до такої діагностики є:

 • наявність свищів в кишечнику і стравоході;
 • виникнення свищів в жовчних шляхах або в сечовому міхурі, що з’явилися в результаті, наприклад, холецистектомії;
 • кишкові і шкірні свищі;
 • свищі в тканинах шлунка;
 • свищі, що виникли в результаті запально-інфекційних процесів, а також викликані потраплянням в організм чужорідного тіла;
 • вагінальні свищі;
 • вушні свищі;
 • Пілонідальная синус.
 • Також показаний такий метод дослідження при остеомієліті, так як він сприяє виявленню Свищева ходів при гнійно-запальних процесах в кістковій тканині.
 • За допомогою такої процедури значно простіше визначити причину, яка викликала поява норицевого ходу, його природу, а також підібрати найбільш підходящий метод терапії.
 • До протипоказань для даного методу діагностики відносяться:
 • індивідуальна непереносимість або підвищена чутливість пацієнта до контрастного речовини;
 • важкий перебіг захворювання;
 • інфекційно-запальні процеси в області виникнення свища;
 • наявність кров’яних виділень з Свищева ходів.

Яскраво-виражені запальні процеси, що протікають в організмі пацієнта і негативно впливають на його загальний стан, також є протипоказанням до проведення процедури.

Дана методика діагностики є абсолютно безпечною, однак при наявності будь-яких з протипоказань її застосування небажано, оскільки може привести до небажаних наслідків і негативним ускладнень.

Види процедури і хід її перебігу

Фістулографія свища: що показує, підготовка і проведенняФістулографія ділиться на два види, що розрізняються між собою контрастною речовиною:

 • в якості контрастної речовини виступає масляний або спиртовий розчин йоду, що вводиться безпосередньо в Свищева ходи із застосуванням місцевої анестезії, так як таке втручання може бути відчутно болючим;
 • в якості контрастної речовини застосовують масляний або спиртовий розчин сірчанокислого барію, який може визначити стадії розвитку патології навіть при дуже широких свищах.

Підготовка до процедури включає в себе наступні пункти:

 1. Очищення Свищева ходів від вмісту безпосередньо перед проведенням діагностики, тільки після цього можна вводити в свищ контрастну речовину.
 2. Вхід свища рекомендується попередньо змастити будь-яким масляним розчином, щоб виключити появу можливих алергічних реакцій.
 3. Перед застосуванням даного методу діагностики бажано провести кілька рентгенологічних обстежень, які дозволяють побачити кілька різних проекцій патологічного вогнища.

Проведення процедури може викликати хворобливість і дискомфорт в місці проведення. Зменшити її можна при використанні місцевих анестетиків.

 1. Після введення контрастної речовини з використанням рентгенівського випромінювання робляться знімки враженого свищемо органу в різних проекціях, що дозволяє точно судити про направлення свищевого ходу і протікають в ньому патологічних процесах.
 2. Після закінчення фістулографії Свищева ходи очищаються від контрастної речовини за допомогою дезинфікуючого розчину.
 3. Розшифровка результатів проводиться лікуючим лікарем на підставі проведених досліджень і призначених додаткових клінічних аналізів.

Фістулографія – це один з видів рентгенологічного обстеження, яке використовується для виявлення і діагностики різних Свищева ходів.

Проведення такої процедури допоможе дати максимально повний результат про перебіг запального процесу, стадії і тяжкості захворювання.

Також за її підсумками можна судити про направлення і протяжності Свищева ходів, що грає важливу роль при призначенні відповідної терапії.

Призначає такий метод діагностики лікуючий лікар на підставі показань до її проведення, а також виключаючи можливі протипоказання, які можуть призвести до негативних і небажаних наслідків.

Автор статті:

Тедеєва Мадіна Елкановна

Спеціальність: терапевт, лікар-рентгенолог.

Загальний стаж: 20 років.

Місце роботи: ТОВ “СЛ Медікал Груп” м Майкоп.

Освіта: 1990-1996, Північно-Осетинська державна медична академія.

Підвищення кваліфікації:

1. У 2016 році в Російській медичною академією післядипломної освіти пройшла підвищення кваліфікації за додатковою професійною програмою «Терапія» та була допущена до здійснення медичної або фармацевтичної діяльності за фахом терапія.

2. У 2017 році рішенням екзаменаційної комісії при приватній установі додаткової професійної освіти «Інститут підвищення кваліфікації медичних кадрів» допущена до здійснення медичної або фармацевтичної діяльності за фахом рентгенологія.

Досвід роботи: терапевт – 18 років, лікар-рентгенолог – 2 роки.

фістулографія

оновлено:

Березень 9, 2020

Фістулографія: опис процедури, показання та протипоказання до її проведення

#! RentgenNA4ALO! #

Фістулографія свища: що показує, підготовка і проведенняЗа ефективністю різні види апаратної діагностики вже давно обігнали візуальний і мануальний огляд, а також лабораторні аналізи. У нашій країні, як і в багатьох інших державах світу, поряд з інноваційними методами дослідження застосовуються також класичні, існуючі вже не перший десяток років. Один з них – фістулографія свища, рентгенологічний метод дослідження, що полягає у введенні контрастної речовини і подальшому проведенні знімка. Діагностика досить універсальна, її призначають пацієнтам будь-якого віку.

Загальна характеристика процедури

Познайомившись з коротким описом фістулографії, ми можемо приступити до подальшого її розгляду, це допоможе краще зрозуміти, що являє собою процедура, розповість про особливості проведення такої діагностики, дасть уявлення про її ефективності.

Завдяки даному обстеженню, лікар отримує максимально достовірну інформацію про розміри свищевого ходу, його розташуванні по відношенню до інших органів, наявності відгалужень і ходів.

Таким чином, стає очевидно, що фістулографія – це найбільш ефективний варіант неінвазивного медичного обстеження, існуючий на сьогоднішній день.

Читайте також:   Розчин регидратации при діареї в домашніх умовах – основні препарати та їх застосування

Конкуренцію йому може скласти тільки МРТ.

Показання до призначення фістулографії

Рентгенографія свищів широко використовується в цілому ряді випадків. Безпека методу при цьому доведена численними лабораторними і клінічними випробуваннями, а також роками практики.

Відео, які можна знайти в інтернеті, показують, що фістулографія – це таке обстеження, що призначається в абсолютній більшості випадків, коли перед фахівцями постає проблема дослідження внутрішніх порожнин свищів.

Свищі в стравоході і кишечнику

Можуть розташовуватися в будь-якому відділі стравоходу або кишечника. Провокуються, як правило, травмами, отриманими пацієнтом в ході повсякденного життя. Можуть бути побічним ефектом від деяких оперативних втручань. Іноді є симптомом ракових захворювань.

#! RentgenSeredina! #

Свищі в сечовому міхурі, жовчних протоках (шляхах), після холецісектоміі

За аналогією з попереднім місцем розташування Свищева ходів, дислокуються хаотично. Особливе місце в цій групі займають свищі, придбані в результаті проведення холецісектоміі – операції з видалення жовчного міхура. Даний побічний ефект спостерігається досить часто.

Освіта Свищева ходів в шлункової тканини

Фістулографія може бути використана і як засіб діагностики свищів в шлунку, сформованих після перенесених операцій, внаслідок подразнення стінок через надмірну кислотності шлункового соку, а також травм.

Накожний і кишковий свищ

Фістулографія свища: що показує, підготовка і проведенняВузький прохід, що відкрився в результаті нагноєння шкірних покривів, часто розташовується в області пупка (зазвичай у новонароджених, з пупкової ранкою яких не проводять необхідних гігієнічних процедур), за вушними раковинами. Що стосується кишкового свища, то він може відкритися по всій довжині прямої кишки, в тому числі безпосередньо поруч з анальним отвором.

свищі вагінальні

В основному виникають після кесаревого розтину або епізіотомії. Недостатня стерильність і відсутність належного догляду за швом провокують його нагноєння.

підготовка

Підготовка до фістулографії починається з визначення наявності або відсутності протипоказань. Якщо таких немає, то діагност може приступати до роботи. Якихось додаткових заходів не потрібно. Винятком може стати знижений больовий поріг. В цьому випадку пацієнту пропонується випити знеболююче або застосовують місцеву анестезію.

Як відбувається процедура?

Правильна техніка виконання фістулографії відома кожному досвідченому рентгенологу. Спочатку з норицевого ходу за допомогою шприца витягується ексудат, після чого катетером вводиться рентгеноконтрастное речовина.

Заповнення їм порожнини має бути якомога повнішим і щільним. Потім отвори заклеюються за допомогою пластиру, і в декількох площинах проводиться знімок.

Після закінчення процедури пластир знімають, а порожнину промивають розчином антисептика.

Протипоказання

Фістулографія – що це таке? Процедура, про яку до сих пір йшлося лише в позитивному ключі, однак є і негативні моменти. Пов’язані вони з неможливістю застосування методу в деяких випадках. Таких небагато, але забувати про них не слід ні лікаря, ні хворому.

Кров’янисті виділення з свищевого ходу

Згустки, що виникають при контакті крові з повітрям, можуть дати неправильне уявлення про поточний стан пацієнта і заплутати діагноста. Відомі випадки, коли кров’яні згустки плутали з пухлинами.

При індивідуальній непереносимості контрастної речовини

Окрему групу становлять хворі, яким не можна використовувати препарати йоду, що вводяться при фістулографії, в силу вираженої алергічної реакції. З цієї ж причини процедуру не проводять годуючим жінкам. Якщо діагностика все-таки необхідна, то краще заздалегідь зцідити молоко або тимчасово перевести дитину на штучне харчування.

При важкому поточний стан хворого

Якщо пацієнт відчуває себе вкрай незадовільно, то щоб уникнути заподіяння йому ще більшого фізичного і психологічного дискомфорту процедуру не проводять.

При запальному процесі в місці виникнення свища

В даному випадку можливе погіршення перебігу захворювання, нерідко знімок може зображати помилкові результати.

розшифровка результатів

Результати, отримані після закінчення процедури фістулографії свища, повинні розшифровуватися тільки фахівцем. Отримавши їх, ваш лікар призначить подальше лікування або направить на додаткові обстеження та аналізи, щоб уточнити діагноз.

#! RentgenVRA4! #

фістулографія

Фістулографія свища: що показує, підготовка і проведення

Медичний термін «фістулографія» використовують для позначення рентгенівського діагностичного дослідження, спрямованого на визначення Свищева ходів за допомогою їх заповнення рентгеноконтрастні речовини. Це необхідно для того, щоб лікар зміг визначити метод видалення свища і розробив тактику подальшого лікування захворювання, яке призвело до його утворення.

Процедура має високу діагностичну цінність, оскільки дозволяє проводити обстеження Свищева ходів, визначати їх напрямок, протяжність, наявність затекло і порожнин, а також виявляти зв’язок із суміжними структурами. Після того, як свищевой хід заповнений контрастом, проводиться зйомка рентгенівським апаратом, яка дозволяє зафіксувати необхідні дані.

Фістулографія – 4 000 руб.

15-20 хвилин

(Тривалість процедури)

Пройти фістулографія в Москві можна в діагностичному центрі багатопрофільної клініки ЦЕЛТ. Ми маємо в своєму розпорядженні потужної діагностичну базу, представленої сучасним обладнанням, яке дозволяє нам проводити дослідження високої точності відповідно до міжнародних медичних стандартів.

Показання та протипоказання до фістулографії

показання

Контрастну фістулографія проводять при наявності свищів:

 • шкірного покриву;
 • органів і структур шлунково-кишкового тракту;
 • сечового міхура;
 • органів і анатомічних структур дихальної системи;
 • кісток і суглобів;
 • кишечника;
 • жовчних проток;
 • піхви;
 • сечового міхура.

Протипоказання

Внаслідок променевого навантаження, процедуру не проводять:

 • Вагітним пацієнткам;
 • Жінкам в період годування;
 • Хворим у важкому стані;
 • Дітям у віці до 15-ти років;
 • Пацієнтам, які за останні 12 місяців отримали високу дозу опромінення.

Крім цього, фістулографія свища не проводять якщо:

 • у пацієнта є індивідуальна непереносимість на складові контрасту;
 • з норицевого ходу йде кров;
 • в області свища розвиваються процеси запального характеру.

Фістулографія свища: що показує, підготовка і проведення

Підготовка до фістулографії

Перед тим, як зробити фістулографія, пацієнту потрібно:

 • пройти діагностику на наявність алергічної реакції на рентгенконтрастні речовини;
 • зробити оглядові рентгенівські знімки діагностується області.

Як проводять фістулографія?

Фістулографія жовчних проток і інших органів, і анатомічних структур проводиться в кілька етапів – а саме:

 • Проводиться місцева анестезія, спрямована на виключення больової симптоматики в процесі дослідження;
 • За допомогою шприца проводиться видалення вмісту свищуватого каналу і його промивання;
 • Зовнішні краї каналу обробляють антисептичним засобом і вводять в канал катетер;
 • Здійснюється введення в канал масляного або йодовміщуючої контрасту, заздалегідь нагрітого до температури тіла;
 • Обсяг введеного речовини залежить від протяжності ходу свища; коли він щільно заповнений, катетер витягають, а на отвір накладають лейкопластир, щоб виключити витікання контрасту;
 • Проводиться рентгенівська зйомка з виконанням декількох прицільних знімків;
 • Після її закінчення лейкопластир знімають і дозволяють контрастному речовині витекти. Якщо цього не відбувається, діагност витягує її за допомогою шприца і промиває хід антисептичним засобом з подальшим накладанням стерильної пов’язки.

У разі, якщо у пацієнта є відразу кілька свищів, в першу чергу діагностують той, який найбільш великий, а дрібніші – після нього.

Переваги фістулографії в клініці ЦЕЛТ

Для того, щоб виключити хворобливість або неприємні відчуття під час процедури, а також отримати на руки всі дані, які необхідні для повноцінної діагностики, звертайтеся в багатопрофільну клініку ЦЕЛТ. У нас працюють рентгенологи зі стажем роботи від 15-ти років, які добре знайомі з усіма особливостями проведення фістулографії. Звертаючись до нас, Ви можете розраховувати на:

 • Європейська якість сервісу;
 • Можливість попереднього запису та відсутність черг;
 • Високу точність діагностики;
 • Проведення процедури досвідченими діагностами.

Читайте також:   Як дізнатися чи є у вас харчова алергія?

Дізнатися вартість фістулографії в нашій клініці можна ознайомившись з прайс-листами або зателефонувавши нам: +7 (495) 788-33-88.

Лікарі, які виконують фістулографія

Наскільки безпечна фістулографія?

Відповідно до медичної статистикою, фістулографія є процедурою, безпечної для пацієнта, що не викликає побічних ефектів і ускладнень. Перед її проведенням важливо лише виключити протипоказання.

Які контрастні речовини використовують при проведенні фістулографії?

Як правило, при проведенні діагностичних маніпуляцій даного напрямку, використовують водний або масляний розчин йоду або барію.

фістулографія

Фістулографія – методика рентгенологічного обстеження, суть якої полягає у введенні в свищ контрастної речовини з подальшою рентгеноскопією області норицевого ходу.

В процесі діагностики з’ясовується розташування норицевого ходу по відношенню до прилеглих органам, його протяжність, наявність порожнин і розгалужень з якими він повідомляється.

Використовуючи результати фістулографії, фахівець визначає метод видалення свища і розробляє тактику подальшого лікування основної патології.

Процедуру фістулографії проводять наступним образів:

 1. Починають з заповнення свища контрастним маркером (зазвичай олійними або водорозчинними з’єднання йоду). Для цього зовнішні краї норицевого ходу змащують розчином антисептика, потім вводять катетер і за допомогою шприца витягають наявне в просвіті свища вміст.
 2. Далі вводять контрастний препарат (попередньо нагрітий до температури тіла) до тугого заповнення. Щоб запобігти витіканню контрастної речовини катетер щільно затискають марлевим кулькою.
 3. Коли свищ буде щільно наповнений, катетер витягають, а отвір швидко закривають лейкопластирем або клеолом. При наявності декількох свищів в досліджуваній області, кожен з них наповнюють черзі, починаючи з найбільшого. Кількість контрастної речовини виходить з наявності сполучених порожнин, розмірів і характеру свища. З метою попередження появи больових відчуттів маніпуляцію проводять під місцевим знеболенням.
 4. На наступному етапі хворому роблять рентгеноскопію, в ході якої виконують кілька прицільних рентгенограм. По завершенні обстеження лейкопластир видаляють.

При цьому контраст може витікати мимовільно. Якщо речовина витікає погано, лікар проводить активну аспірацію з допомогою шприца, промиваючи свищ розчином фурациліну або фізіологічним розчином і накладаючи стерильну пов’язку.

Коли призначається?

Показанням до призначення дослідження є свищ будь-якої локалізації:

 • стравохідний;
 • сечоміхуровий;
 • шлунковий;
 • прямокишково-піхвовий;
 • кишковий (тонкого кишечника, ободової кишки, прямої кишки);
 • накожний;
 • свищ в дихальній системі;
 • остеомієліт (гнійне ураження кісткової тканини).

При наявності у пацієнта свищів з гнійними виділеннями, діагностика дає можливість визначити його джерело, будь то секвестр, абсцес, чужорідне тіло або ж деструктивний вогнище в кістки.

Протипоказання

Фістулографія свища: що показує, підготовка і проведення

 • Кровотеча з норицевого ходу.
 • Індивідуальна непереносимість рентгеноконтрастного препарату.
 • Наявність запального процесу в місці локалізації свища.
 • Важкий загальний стан пацієнта, причиною якого є супутня патологія (неспроможність дихання, нестабільність гемодинаміки).

Як підготуватися?

При підготовці до фістулографії спочатку визначається, чи немає протипоказань до процедури, а також алергічних реакцій на йодовмісні препарати.

Перед діагностикою обстежуваному проводять оглядові рентгенограми ураженої ділянки тіла в двох взаємно перпендикулярних проекціях.

Фістулографія: що це таке, фістулографія свища, діагностика, підготовка, контраст для фістулографії

Фістулографія перший раз зробили 100 назад, заповнивши свищ звичайним вазеліном з барієм. З того часу змінювалися рентгенівські апарати і контрасти, методика залишилася «столітньої».

Що таке фістулографія?

Фістулографія (ФГ) – спосіб рентгенівського дослідження Свищева ходів, коли в них вводиться контрастна речовина, що проектується на рентгенівській плівці. Дослідження виконують відразу два фахівця: хірург заповнює свищ контрастом, рентгенолог «фотографує», разом обговорюють результат.

види фістулографії

За видами фістулографія називають відповідно до анатомічної зоною розташування свища, якщо це стравохід, то і фістулографія буде іменуватися стравохідної, сечовий міхур – сечоміхуреві ФГ, в будь-якому відділі кишкової трубки – кишкова ФГ, а також шлункова, прямокишково-піхвова, кісткова і так далі .

Різні розчини для контрастування поділяють вид ФГ на йод-контрастну і сірчанокислого-барієву. Оскільки обидва контрастних речовини розчиняються або в воді, або в маслі, то додатково позначають – водна або масляна суспензія використовувалася.

Мета проведення фістулографії

 • Фістулографія застосовується або для остаточної постановки діагнозу, або для визначення тактики лікування.
 • Діагностика поверхневих гнійних фістул нескладна – досить намацати під шкірою свищевой хід і натиснути на нього до виходу з зовнішнього отвору вмісту: гною, калу, сечі і так далі.
 • Рентгенівське дослідження допомагає визначитися:
 • звідки виходять патологічні канали;
 • з масивністю ураження;
 • з розташуванням і розгалуженістю ходів;
 • з наявністю прихованих набряків гною;
 • з залученням в запальний процес знаходяться поруч органів;
 • з об’ємом рубцевих змін після затихання запалення;
 • з наявністю сторонніх тіл або пухлинної інфільтрацією.

Детальна рентгенологічна інформація дозволяє вибрати оптимальний метод лікування.

Показання для проведення фістулографії

 1. Показання для рентгенівського контрастного дослідження – будь-який свищ або підозра, що запальний процес ускладнився утворенням норицевого ходу.
 2. Фістулографія бажано виконати до лікування – знання структури ураження і стану оточуючих тканин в зоні пошкодження допомагає вибрати оптимальну тактику і посікти все патологічні і рубцеві тканини, які перешкоджають процесу загоєння і обумовлюють хронічний перебіг з рецидивами.
 3. ФГ потрібно не при всіх свищах, наприклад, при невеликому поверхнево розташованому свищевого ході перед операцією досить промацати його або зробити УЗД, щоб вибрати спосіб лікування: операція, біологічний клей або тампонада.

Протипоказання

Протипоказання нечисленні і залежать від стану патологічного вогнища і пов’язані з фізичними можливостями організму пацієнта.

Місцеві протипоказання:

 • кровотеча з норицевого ходу;
 • розташування ходу поблизу великої судини, стінку якого легко пошкодити через запального розм’якшення тканин;
 • освіту гнійно-некротичних мас на тлі гострого запалення;
 • фістула в результаті розпаду злоякісної пухлини.

Загальні протипоказання:

 • важкий стан пацієнта через декомпенсації хронічних недуг або термінальній стадії захворювання, що не дозволяють активних терапевтичних дій;
 • алергія на контрастну речовину;
 • патологія на тлі вагітності, коли небажано будь рентгенологічне дослідження.

переваги фістулографії

Найголовніша перевага – висока інформативність при технічній простоті дослідження, а також доступність діагностики і невисока вартість.

Підготовка до процедури

Інвазивне, але локальне рентгенівське обстеження не вимагає особливої ​​підготовки, бажано бути в курсі взаємовідносин організму з контрастною речовиною – є чи ні алергія.

Свищ піхви або прямої кишки може зажадати очисні процедури, пов’язана з верхніми відділами травного тракту фістула вимагає короткочасного утримання від їжі.

Як проходить фістулографія

Спочатку робиться рентгенівський знімок зони ушкоджень без введення контрасту.

Анестезія потрібна не завжди, оскільки знеболююче не проникає в запальний інфільтрат.

Хірург максимально спорожняє ходи від секрету, обробляє антисептичним розчином, потім в зовнішній отвір вводить кінчик катетера і туго заповнює ходи контрастом зі шприца.

Вихід щільно затискається тампоном з лейкопластиром, щоб контраст не витік. Далі робляться знімки спереду і збоку.

Після дослідження контрастну речовину віддаляється сцеживанием або відсмоктування шприцом, ходи промиваються і наклеюється чиста пов’язка.

розшифровка результатів

Рентгенівські знімки виявляються і надходять до рентгенолога і оперує хірурга. Спільна трактування фахівців допомагає дістатися до клінічної істини і найбільш повно вирішити поставлені раніше діагностичні завдання, які вказані в розділі «Цілі ФГ».

Пацієнтам нашої клініки не варто турбуватися – ніяка патологія не сховається від уваги наших фахівців, дослідження буде проведено за класичними канонами, хірургічним правилам і рентгенологічним інструкцій.

Список літератури:

 1. Шелигін Ю.А., Вдячний Л.А. / Довідник по колопроктологии // М .: Літтерра; 2012.
 2. Gustafsson UM, Kahvecioglu B., Astrȍm G., et al./Endoanal ultrasound or magnetic for preoperative assessment of anal fistula: a comparative study // Colorectal Dis .; 2001; 3.
 3. Weisman RI, Orsay CP, Pearl RK, Abcarian H. / The role of fistulography in fistula-in-ano: report of five cases // Dis Colon Rectum; 1991; 34.

Фістулографія: опис, показання, хід процедури, можливі ускладнення

Фістулографія – це методика рентгенологічного обстеження, а саме введення в свищ контрастної речовини з подальшою рентгеноскопією області норицевого ходу.

Читайте також:   Як підготуватися до аналізу калу на лямблії і правильно розшифрувати?

Основне завдання фістулографії в детальному вивченні Свищева ходів: їх характеру, напрямку, уточнення протяжності і виявлення розгалужень, затекло в м’яких тканинах, а також у виявленні зв’язку між норицевими каналами і сусідніми порожнинами, органами, тканинами. При запальних процесах фістулографія дозволяє встановити причину виникнення вогнищ деструкції в кістки, сторонніх тіл, секвестрів, абсцесів.

фістулографія

Фістулографія небажано робити при:

 • Загалом важкому стані пацієнта;
 • кровотечі з норицевого ходу;
 • гострому запальному процесі в зоні свища;
 • вагітності.

Перед фістулографія проводять оглядову рентгенограму досліджуваної області в двох проекціях взаємно перпендикулярних один одному. Безпосередньо перед проведенням рентгенологічної процедури з свища видаляється його вміст за допомогою шприца, і робиться промивання для усунення гною.

Як контрастної речовини при фістулографії застосовують масляні препарати (йодоліпол, ліпійодол) або водорозчинні (дійодон, дійодраст, кардіотраст, урографін і т. П.). Підігріте до температури людського тіла рентгеноконтрастное речовина вводиться в свищ через відповідний за величиною катетер або голку. Якщо свищ не один, то наповнення треба починати з самого великого.

Обсяг введеного контрастної речовини буде залежати від протяжності норицевого ходу, його товщини, розгалуженості і наявності гнійних затекло в м’яких тканинах. Вузькі Свищева канали краще наповнювати водорозчинних рентгеноконтрастних речовиною.

Для широких Свищева каналів, з яких рентгеноконтрастное речовина може легко віддалятися після фістулографії, застосовують масляні і водні суспензії хімічно чистого сірчанокислого барію.

Для того щоб уникнути діагностичних помилок, важливо, свищевой канал туго заповнити.

Контрастне речовина вводиться під рентгенографическим контролем, дослідження доповнюється прицільними рентгенограмами. Щоб уточнити зв’язок свища з сусідніми органами використовують контрастування.

Після завершення фістулографії рентгеноконтрастное речовина відсмоктують з свищів за допомогою шприца або воно випливає з них мимоволі.

Якщо необхідно, свищ промивається фізіологічним розчином або антисептичним розчином для ретельного очищення від контрастної речовини, а потім накладається стерильна пов’язка. Іноді процедура виконується під місцевою анестезією, якщо пацієнт відчуває болючі відчуття.

Можливі ускладнення – це прорив контрастної речовини в сусідню порожнину. Це може статися через зайвого високого тиску при введенні контрастної речовини.

Після фістулографії може підвищитися температура тіла, пацієнт може відчувати дискомфорт, можуть виникнути больові відчуття в області свища. Всі ці відчуття проходять самі через деякий час.

Корисна стаття?

Збережи, щоб не втратити!

Відмова від відповідальності: Цей матеріал не призначений для забезпечення діагностики, лікування або медичних рад. Інформація надана тільки в інформаційних цілях. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-яких медичних і пов’язаних зі здоров’ям діагнозах і методах лікування. Дана інформація не повинна розглядатися в якості заміни консультації з лікарем.

 • Комп’ютерна томографія щелеп
 • Сіалографія, показання до процедури

Виберіть метро Авиамоторная Автозаводська Академічна Олександрівський сад Олексіївська Алтуфьево Аннино Арбатська Аеропорт Бабушкінський Багратионовская Барикадна Бауманська Бігова Білоруська Бєляєво Бібірево Бібліотека імені Леніна Новоясеневскій Боровицкая Ботанічний Сад Братиславська Бульвар Дмитра Донського Варшавська ВДНГ Владикіно Водний Стадіон Войковська Волгоградський Проспект Волзька Волоколамська Воробйови Гори Вихіно Діловий Центр Динамо Дмитрівська Добринінський Домодєдовському Дубровка Ізмайлівська Партизанська Калузька Кантемировская Каховська Каширська Київська Китай-Город Кожуховська Коломенська Комсомольська Коньково Червоногвардійська Краснопресненська Красносільська Червоні Ворота Селянська Застава Кропоткинська Крилатське Кузнецький Міст Кузьминки Кунцевська Курська Кутузовская Ленінський Проспект Луб’янка ЛюбліноМарксистська Мар’їна Роща Мар’їно Маяковська Медведково Менделєєвська Мітіно Молодіжна Нагатинська Нагірна Нахімовський Проспект Новогирєєво Новокузнецька Новопеределкіно Смоленська Нові Черемушки Жовтнева Жовтневе Поле Орехово Відрадне Охотний Ряд Павелецька Парк Культури Парк Перемоги Першотравнева Перово Петровсько-Разумовська Друкарі Піонерська Планерна Площа Ілліча Площа Революції Полежаевская Полянка Празька Преображенська Площа Пролетарська Проспект Вернадського Проспект Миру Профспілкова Пушкінська Річковий вокзал Ризька Римська Рязанський Проспект Свалявської Свіблово Севастопольська Семенівська Серпуховская Смоленська Сокіл Сокільники Спортивна Стрітенський Бульвар Строгіно Студентська Сухарєвська Сходненская Таганська Тверська Театральна Текстильники Теплий Стан Тімірязєвська Третьяковська Трубна Тульська ТургенєвськаТушинськая Вулиця 1905 Року Вулиця Академіка Янгеля Бульвар Рокоссовського Університет Філевський Парк Філі Фрунзенська Царицино Кольоровий Бульвар Черкізовському Чертанівський Чеховська Чисті Пруди Чкаловська Шаболовська Шосе Ентузіастів Щолківська Щукінська Електрозаводська Південно-Західна Південна Ясенів Бунінська Алея Вулиця Горчакова Бульвар Адмірала Ушакова Вулиця Скобелевская Вулиця Старокачаловская Мякинино Вулиця Сергія Ейзенштейна Достоєвська Міжнародна Виставкова Слов’янський бульвар Борисово Шіпіловская Зябліково Пятницкое шосе Алма-Атинська Новокосіно Жулебіно Лермонтовський проспект Тропарево Битцевский парк Румянцево Саларьево Технопарк Смоленська-2 Спартак Котельники Бутирська Окружна Верхні Лихобори фонвизинский Ломоносовський проспект Раменкі Виставковий центр Вулиця Академіка Корольова Вулиця Милашенкова Селігерський Мічурінський проспект ОзернаГоворово Солнцево Борівське шосе Рассказовка Панфіловська Зорге Ховріно Мінська Шелепіха Хорошёвская ЦСКА Петровський парк Лісопаркова Телецентр Андронівка Нижегородська Новохохловская Угрешська ЗІЛ Верхні Котли Площа Гагаріна Лужники Хорошево Стрешнево Коптєва Балтійська Ростокино Білокам’яна Локомотив Ізмайлово Соколина гора Кримська Беломорская Косино Некрасівка Лухмановская Вулиця Дмитрівського Лихобори

Подивіться стоматології Москви

Біля метро Авиамоторная Автозаводська Академічна Олександрівський сад Олексіївська Алтуфьево Аннино Арбатська Аеропорт Бабушкінський Багратионовская Барикадна Бауманська Бігова Білоруська Бєляєво Бібірево Бібліотека імені Леніна Новоясеневскій Боровицкая Ботанічний Сад Братиславська Бульвар Дмитра Донського Варшавська ВДНГ Владикіно Водний Стадіон Войковська Волгоградський Проспект Волзька Волоколамська Воробйови Гори Вихіно Діловий Центр Динамо Дмитрівська Добринінський Домодєдовському Дубровка Ізмайлівська Партизанська Калузька Кантемировская Каховська Каширська Київська Китай-Город Кожуховська Коломенська Комсомольська Коньково Червоногвардійська Краснопресненська Красносільська Червоні Ворота Селянська Застава Кропоткинська Крилатське Кузнецький Міст Кузьминки Кунцевська Курська Кутузовская Ленінський Проспект Луб’янка ЛюбліноМарксистська Мар’їна Роща Мар’їно Маяковська Медведково Менделєєвська Мітіно Молодіжна Нагатинська Нагірна Нахімовський Проспект Новогирєєво Новокузнецька Новопеределкіно Смоленська Нові Черемушки Жовтнева Жовтневе Поле Орехово Відрадне Охотний Ряд Павелецька Парк Культури Парк Перемоги Першотравнева Перово Петровсько-Разумовська Друкарі Піонерська Планерна Площа Ілліча Площа Революції Полежаевская Полянка Празька Преображенська Площа Пролетарська Проспект Вернадського Проспект Миру Профспілкова Пушкінська Річковий вокзал Ризька Римська Рязанський Проспект Свалявської Свіблово Севастопольська Семенівська Серпуховская Смоленська Сокіл Сокільники Спортивна Стрітенський Бульвар Строгіно Студентська Сухарєвська Сходненская Таганська Тверська Театральна Текстильники Теплий Стан Тімірязєвська Третьяковська Трубна Тульська ТургенєвськаТушинськая Вулиця 1905 Року Вулиця Академіка Янгеля Бульвар Рокоссовського Університет Філевський Парк Філі Фрунзенська Царицино Кольоровий Бульвар Черкізовському Чертанівський Чеховська Чисті Пруди Чкаловська Шаболовська Шосе Ентузіастів Щолківська Щукінська Електрозаводська Південно-Західна Південна Ясенів Бунінська Алея Вулиця Горчакова Бульвар Адмірала Ушакова Вулиця Скобелевская Вулиця Старокачаловская Мякинино Вулиця Сергія Ейзенштейна Достоєвська Міжнародна Виставкова Слов’янський бульвар Борисово Шіпіловская Зябліково Пятницкое шосе Алма-Атинська Новокосіно Жулебіно Лермонтовський проспект Тропарево Битцевский парк Румянцево Саларьево Технопарк Смоленська-2 Спартак Котельники Бутирська Окружна Верхні Лихобори фонвизинский Ломоносовський проспект Раменкі Виставковий центр Вулиця Академіка Корольова Вулиця Милашенкова Селігерський Мічурінський проспект ОзернаГоворово Солнцево Борівське шосе Рассказовка Панфіловська Зорге Ховріно Мінська Шелепіха Хорошёвская ЦСКА Петровський парк Лісопаркова Телецентр Андронівка Нижегородська Новохохловская Угрешська ЗІЛ Верхні Котли Площа Гагаріна Лужники Хорошево Стрешнево Коптєва Балтійська Ростокино Білокам’яна Локомотив Ізмайлово Соколина гора Кримська Беломорская Косино Некрасівка Лухмановская Вулиця Дмитрівського Лихобори

Related posts

Leave a Comment